Neler Yeni

twetyynet kullanıcısının son içeriği

 1. twetyynet

  Kuşun türü ne?

  Kerkenez isimli yırtıcı kuşa benziyor.
 2. twetyynet

  güvercin beslicem ama balkonum biraz küçük güvercinler alışırmı şimdiden teşekürler

  Kızgın erkek (baskın erkek) eşi varken başka dişiye eş olmaz. Sadece yuvadaki diğer kuşları rahatsız eder.
 3. twetyynet

  güvercin beslicem ama balkonum biraz küçük güvercinler alışırmı şimdiden teşekürler

  Resimdeki gibi bir kafes yapılıp yuvanın üstüne eklenirse(1-2 hafta) kuşlar etrafı görerek balkona alışırlar. önce erkekleri uçurursunuz . onlar alışınca dişileri de salarsınız
 4. twetyynet

  güvercin beslicem ama balkonum biraz küçük güvercinler alışırmı şimdiden teşekürler

  Örnek kümes resmi paylaştım yukarda. Kümesiniz resimde ki kümes gibi üstü düz bir şekilde yapılır. Yemleme kümesin üzerinde yapılırsa sıkıntıda olmaz.
 5. twetyynet

  güvercin beslicem ama balkonum biraz küçük güvercinler alışırmı şimdiden teşekürler

  Beslemek istediğiniz kuş cinsi düz uçan bir cins ise (posta,bango,baska,tip vb) alışır. Diğerleri yuvaya inemedikleri için (takla atma,dönme vb gibi) alışamazlar yada zor alışırlar.
 6. twetyynet

  Kümesi bu şekilde yapıyorum olurmu sizce ve aynı kümeste bıldırcın olurmu

  Amatörce bir çalışma oldu ama fikir vermesi açısından buna benzer bir şey olabilir. Öndeki açıklığa kafes teli ile birlikte bir kapı yapılabilir.
 7. twetyynet

  Resimdeki gördüğünüz güvercinin ırkı ve fiyatı ne kadardır? Yardımlarınız için teşekkürler

  Kısa gagalı güvercin (bango,azman,mısıri gibi )türlerinden biri. Ustalar daha iyi bilir. Fiyatlarını da nette aratırsanız öğrenebilirsiniz.
 8. twetyynet

  Güvercin Kümesi için Uygun Mudur bu ölçüler

  Esas olan güvercinlerin rahat etmesidir. Nasıl ki 40 metre kare 1+1 evde 2 yada 3 aile yaşayamazsa dar bir kümeste de 2 3 çift kuş sağlıklı yaşayamaz.
 9. twetyynet

  Güvercin Kümesi için Uygun Mudur bu ölçüler

  Güvercin yuvası için kullanılacak olan kümesin, içinde bulunan güvercinlerin rahat hareket edebileceği ve kendilerini güvende hissederek yavrulayabilecekleri genişlikte olması gerekmektedir. Bu açıdan da, iki yetişkin güvercinin yaşayacağı bir güvercin kümesi en az, kırk santimetre derinliğinde...
 10. twetyynet

  Kuşlar kaç güne dama alışır

  Çok genel bir soru olmuş. Yuvanın konumuna göre,yuvanın genişliğine göre, kuşların oyununa göre,eş olup olmamalarına göre çok çeşitli etkenlere bağlı olarak değişir. ben ortalama bir hafta da uçuruyordum başka bir arkadaş ise ertesi gün .
 11. twetyynet

  Bu Kuşların Cinsini Bilen Var mı ?

  Bunları da besle. ayrı bir kümes yap yer müsaitse. beslemesi zevklidir. bana da zamanında bir çift gelmişti. çoğalarak 6 çift olmuştular. bendekiler çok geziyorlardı.
 12. twetyynet

  Bu guvercinler hangi turdur?

  Kostüm kuşu gibi duruyor. Yanılmıyorsam. miski yada kınalı miski diye geçiyor adı. Daha da detaylandıracak olursak. Basık ön tepe kınalı miski diyebiliriz. Google de aratırsanız benzeri bir çok görsele ulaşabilirsiniz.
 13. twetyynet

  Şahin

  Türkiye de ticareti yasak diye biliyorum. Arap ülkelerinde zenginliğin ve gücün göstergesi olduğu için yasa dışı yollardan yakalayıp arap ülkelerine satmaya çalışanlar varmış.
Üst