Neler Yeni

r1_primo kullanıcısının son içeriği

 1. R

  Baskalarımın Yumurtası

  Bi kaç gün uzaktan takip et erkek yumurtanın üstünde görürsen sorun yok demektir. Yok sadece dişi çabalıyosa erkek ilgilenmiyorsa o yumurtaları al. Yenisini yapmaları 1 hafta sürmez zaten.
 2. R

  Kanatları düşük kilo kaybı ve urlar

  Re: parkta bir cins guvercin bulduk ama kanatları hala düşü Bende bir tane var aynı durumda. Suriyeden gelen kuşların arasında hediye gelmişti. Kanatları aynı böyle sarkık vaziyette. Diğer kuşcu arkadaşlar kılıç kanat diyorlar. Yani doğuştan oldugunu söylüyorlar. Kuş dişi yeni yeni kızmaya...
 3. R

  Hasta Kuşlara

  1- salmix 1- trikomix 1- 4in1 mix Üçünü karıştırıp tüye giremeyen kabaran kusan azında salyalar cıkan başı dönmeye bağlayan kurumaya düşen kuşlara veriyorum. Ertesi gün etsini gösteriyor. Nohut tanesi kadar toz olarak veriyorum.
 4. R

  Havalar soğuk kuşlarınızı üşütmeyin

  Atmacayı bilmem ama güvercin üstünde öyle parlak bişilerle korkudan memleketi terkedebilir. :haha:
 5. R

  Boğazda İltihap

  Bendekide aynı sorun galiba. Kuşun ağzını atığımda sanki salya gibi tükürük gibi bişey oluyor. hayvan pusuyor ve zayıflayıp ölüyor. Sadece yavrularda var bu sorun.
 6. R

  ACİL İmdadıma Yardım Lütfenn

  Ben sadece gözlerin kapanması için tavsiye vereceğim. Eğer gözlerde iltahap gibi içinde beyaz bişeyler varsa forumda Genta göz damlası öneriliyor. Eğer genta fayda etmiyor hastalık ilerlemişse. Eczaneden İnflased isimli göz damlasını alıp kullanın %100 çözümdür.
 7. R

  Kuşların boyunları neden dönüyor ?

  Kümeste salmonella var. Sorun anne babadan gelmede olabilir. Ama bana göre erken ayırıyorsun. Yerini garipsediği için aşırı strestende kaynaklanıyor olabilir.
 8. R

  ATMACA SALDIRILARINDAN KORUNMA YOLLARI

  Yerine göre kuş beslemek lazım. Yırtıcının bol oldugu yerde 30lu bir posta filosu kur. Bak bakalım havada yırtıcılarla kim oyun oynuyor. Bizim burda sadece filo var yırtıcı havada görsek dahi uçururuz. Haa bizde oyunlu kuş severiz ancak yem olmayacak türden buluruz mesela bende 9 tane var filoda...
 9. R

  İSTANBULLU BUZ BANGOSU

  Siyah cubuklumu yaklaşık 1 saat önce kedi afiyetle yedi. Allah rahmet eylesin ama o kediyide bahcemde yakalarsam Allah yardım etsin.
 10. R

  İSTANBULLU BUZ BANGOSU

  Antepte bu kuşlara istanbullu derler. Siyah cubuklu, Mor cubuklu, Ve çakmalısı var bende. Birde bunların fizik olarak daha büyükleri var onada burda Şafra derler. Hepside filoda uçar.
 11. R

  Su içtikten sonra geriye yatma

  Tavsiyen için ayrıca teşekkürler abi. Önerini uygulayacağım. Hipradox-S tedavisi sanırım işe yaradı. Bugün baya bir gelişme var güvercinde. Tekrar yavrulara kusmaya başladı.
 12. R

  Su içtikten sonra geriye yatma

  Damakta birşey yok ama gaga çevresinde çiçek vardı hipradoxs kullandım temizlendi boğaz içinde birşeyler var yani ağızdan daha ilerde gözle görünmüyor.
 13. R

  Su içtikten sonra geriye yatma

  Yavrusu olan bir güvercinimde su içtikten sonra geriye doğru yatma oluyor. Sanki boğazında hareket eden birşeyler varmış gibi tuhaf bir görüntü veriyor. 2 gündür hipradox-s denedim ancak çok az bi gelişme oldu. Hastalığın ismi ve hangi ilacı kullanmak lazım. Şimdiden teşekkürler.
 14. R

  Gözde Et beni oluşdu...

  Bu hastalığın tek çaresi eczanede satılan genta göz damlası. İlk gün 2-3 defa göz yıkar gibi 2şer damla vereceksin. 2. gün 1 defa 2 damla ver. 3 gün yine 2 damla. 4. gün baya bir iyleşme göstermiş olacak, sadece göz çevresinde tahriş kalır onuda terramicy göz merhemi kullanarak halledersin.
Üst