FeLix_ kullanıcısının son içeriği

 1. FeLix_

  Damın etrafından ayrılmayan ırk

  çoğu arkadaş güzel fikir beyan etmişler, fakat atladıkları nokta, soruyu soran arkadaş antep de..! Bu sayılan ırkları orada uçurmaya kalkarsan yaz sıcağında havadayken bayılıp yere düşerler.. Her kuş her iklimde her koşulda her il de beslenemiyor maalesef. sayılan ırkların arasında sizin...
 2. FeLix_

  CİNSİYETİ BİLİNMİYEN KUŞ

  kocasını beğenmemiştir :)
 3. FeLix_

  Dişi bango

  Forumda aynı zaman da moderatör olan hener abimiz var onunla irtibata geçmeni öneririm, kendisinde oldukça fazla orjinal bangolardan var.
 4. FeLix_

  Başlangıç için kümes

  dişi erkek olduklarına eminsen, salmak için yumurtlamalarını bekle, ilk yumurtadan sonra serbest bırak, taklacı kuşlar, yumurtaları varken kolay kolay kaçmazlar.
 5. FeLix_

  Güvercinler ve Uçuş

  Çok kuş beslemenin sonu yoktur, 3-5-10 derken kümesin katlı otaparka dönüverir. Hazır elinde 1 çift kuşun var, sezon yavru sezonu, 1 ay içerisinde yavrularlar, kendi kuşlarını çoğaltmış olursun, en fazla 6 ay içerisinde de kümesinde 6-8 tane kuşun olur..
 6. FeLix_

  Eş Ve Yavru Yapımı Zamanı ACİL BAKIN !

  Diğer kuşların kümesteyken bu iki kuşu dışarıya sal, rahatça eşleşsinler, ilk eşleşmeden sonra bir sıkıntıları yoksa, takribi 2 hafta içerisinde de yumurtlar dişi..
 7. FeLix_

  Kümesimin fıstıkları ve anaçlar

  Maşallah, Allah can pekliği versin..
 8. FeLix_

  Sokakta Yaşayan Kuşlar İçin Suluk Yapımı :)

  Güzel bir paylaşım. Ağaçlara asılabilir.. İlyas, burada alınıp atılması vs. değil söz konusu olan, asıl maksat NİYET.. Senin ortamın müsait, tarlaya yer yapmışsın ne güzel, ama bizim buralar ya kaldırım ya bina, kaldırıma 3 liralık çimento alıp, tas şeklinde yer yapsam, belediye gelir tas...
 9. FeLix_

  Edirnkapı kuş pazarı hakkında bilgisi olanlar bakabilir mi?

  Re: Edirnkapı kuş pazarı hakkında bilgisi olanlar bakabilir Hasan, Bursa üzerinden konuşuyorum ve tahminimce istanbulda da durum aynıdır. Burada senin resimdeki postaların tanesi mezatlar da 5 TL den pazarda ise çok çok 7,5 TL den gidiyor. (markalı sertifikalı olanlarda durum çok değişir)...
 10. FeLix_

  Posta besleyenler bi bakabilir mi .

  İnternetten orjinal posta güvercinleri diye arat karşına gelir bilgileri, Ayrıca orjinal postadan bahsediyorsak, orjinali mavi veya çakmaklı mavidir, bunun haricindeki renklerin tamamı kırma postadır..
 11. FeLix_

  Kumes yer degisikligi

  1 hafta bantlı tut, sonra sal, direk alışmazlar eski kümeslerini ararlar, yeri yadırgayıp kaçabilirler.
 12. FeLix_

  Mülakat alistirma

  Saf ve yetişkinse alışmaz, salınca eski yerini arar, genelde bu tarz kuşların yavruları alınır, onlar alışıtırılıp, uçurulur.
 13. FeLix_

  BUNLARDA BENİM KÜMESİM VE KUŞLARIM..

  Maşallah, Allah can pekliği versin..
 14. FeLix_

  miski veya şabab çifti nerden bulurum

  Güvercin festivallerini internetten araştırıp takip et, sana en yakında olanına katıl, bulursun..
 15. FeLix_

  Doğal Karışım Sizce Doğrumu

  Burak, sağlığın sıhhatin yerindeyken, ağrı kesici, sandoz, C vitamini, iştah açıcı, kan yapıcı vs alırmısın? kuşlar da sağlıklı iken almazlar.. yani kümesinde asayiş berkemalse bunları vermenin bir faydası olmaz, kuşları doğal bırak, ne zaman hastalık vs. olur o zaman karantinaya aldığın...

Üst