cengafer kullanıcısının son içeriği

 1. C

  Değişim Rüzgarları Esiyor.

  Tek kelime ile mükemmel olmuş emeğinizin karşılığını almanızı ümit ediyorum. Hayırlı olsun tekrar.
 2. C

  Değişim Rüzgarları Esiyor.

  Elleriniz dert görmesin. Bu yolda başarılarınızı temenni ederim. Sayenizde kendimi burada buldum tekrar teşekkür ederim. Ekibinize sağlık ve sıhhat dileklerimle.
 3. C

  Güvercin Irk ve Cinsleri hk.

  Teşekkür ederim Murat cevabın için. Burda ne derlerse desinler orjinal isimlerini öğreneceğim. Bu konuda baya geri kalmışım.
 4. C

  Yeni Ev Yeni Kümes

  Kümesiniz çok güzel. Sizlerin sayesinde fikirler oluşmaya başladı ama henüz değil:) Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle
 5. C

  ErgunPoyraz[Nilüfer]

  Sağlıklı görünüyorlar. Maşallah
 6. C

  Güvercin Irk ve Cinsleri hk.

  Cevaplarınız için teşekkür ederim, mesela örnek vereyim buranın dillerini, bembeyaz paçalı ve oynar kuş adı beyaz yapışkan, simsiyah kuyruk sayısı 40 a yakın ise kara kutkuyruk, her tarafı siyah boynundan yukarısı beyaz paçalı kara çaçilli gibi. Burda ne ırk ismi geçiyor ne de başka şey. Eğer...
 7. C

  Güvercin Irk ve Cinsleri hk.

  Sorumu şu bakımdan sordum. Burdaki kuşçular yöre isimlerini biliyor, adama gidip bir çift bango istesem hönk der kalır. Forumda ırk ve cisnler tanıtılmış. İnceledim fakat kafam iyice karıştı:)
 8. C

  Güvercin Irk ve Cinsleri hk.

  Merhabalar. Bundan 11 sene önce güvercin besliyordum fakat Gaziantep te gerek bango, kelebek, tel kuyruk vs.. gibi isimler söylenmiyordu. Forumu incelediğimde yaşadığım yerdeki kuşların isimlerini neredeyse hiç görmüyorum. Anlaşılan yöreye özgü isimler.Örneğin Kara alaca kuyruk, Sarı dervişali...
 9. C

  yeniden başladım

  Çok güzel kuşlar hayrını görün. Ben de en son lisa yıllarında bırakmıştım üzerinden tam 11 sene geçti içim içimi yiyor. 4. kat önü açık geniş bir balkonum var ama işte. Bu foruma takıldığımdan beri cesaret edemiyorum. Aslında ne de çok detay varmış kuş beslenmesinde şaşırdım.
 10. C

  BURSADAN TEL KUYRUKLARIM

  Kıskandım biraz hakkaten maşşallah:) Bunları görünce eski kuşçuluk yıllarım geldi aklıma biz kuşçu değil kuşlara eziyet çektiren çocukmuşuz o zamanlar. :) Bu arada şu an yapmıyorum kuşçuluk. :) O bakımdan kıskandım bir de..
 11. C

  balkon kumesi yapım aşamaları

  Bence çok güzel bir kümes olacak. gencoahmet isimli arkadaşımızın dileklerinin kabul olması dileğiyle. Henüz yetiştiremesek de bir gün olacak inş. Hayırlı olsun.
 12. C

  ASALET

  Kuşları bu yüzden seviyorum. Özellikle güvercinleri. Fakat bu cins pek sevmem:D özür. Belki de çok görüldüğünden dolayıdır:)
 13. C

  YUMURTA

  GÜvercinleri tam olarak bilmem ama kuşların yumurtaların boş ya da sorunlu çıkma sebepleri beslenmedir diye biliyorum. Bu konuda daha tecrübeli arkadaşlarımızın cevabını ben de bekliyorum.
 14. C

  Birkaç Güvercinde Benden Olsun

  Kuştan anlamam 15 sene öncesine dayansa da yorum yapmak istedim. Gerçekten kuşların güzel. Fakat yine de gözüme 16 daki göv ispir takıldı. Kaliteli ve sahibini üzmeyen bir güvercin olduğunu biliyorum. Yeşilçam ın Kadir İnanır ı gibi. Dişiye ve sahibine saygılı, geldiği yeri asla unutmayan kuş...
 15. C

  Sizce bu sevdadan vaz mı geçmeliyim.?

  resimleri göremedim sanki. fikirlerinizi gerçekten önemsiyorum. Haklı olabilirsiniz fakat işte laf geçirmek zor kalbe:( Belki de başlamamalıyım. Yazık hayvanlara:(

Üst