Neler Yeni

beyzade kullanıcısının son içeriği

 1. B

  OYUNLU YAVRU NASIL ALINIR

  Selamlar. Naçizane benim fikrim,bildiğiniz kuşları yani oyunlarından ve kanından emin olduğunuz kuşları seçip "renk ve güzellik gözetmeden" seçip eşleyin. Çıkan yavrular soyuna çeker ama şu var ki kardeşleri birbirine vurmayın. Bekleyin bir daha ki yavrularla birbirine çapraz eşleyin. Ve yahut...
 2. B

  Bu iş, iş değil!!!

  İyi ki bırakmışsın kardeşim yoksa her kaçırdığın kuşta biz harap olcaktık burda.Ben 4 senedir kuş besliyorum kaçırdıklarım ölenler oldu ama şuan ben yabancı tutuyorum.Allaha bin şükür siteden baktığım ilaçlar tedavi yöntemleriylede hiç zaiyat vermiyorum.Sağol KUŞÇULAR.ORG :evet:
 3. B

  BUNLARDA HÜNKARİCİ CONİ BABA'DAN

  Allah tüylerince ömür versin inşallah.Maşallahları var hepsinin.
 4. B

  Güvercinlerim.

  Maşallahı var hepsinin kardeşim.Ama sana bi tavsiyem beyazları filan çıkart elinden kaplamaları çoğalt:)
 5. B

  Tüy dönemi

  Yemlemede buğday dışında darı,aspir verebilirsiniz az miktarda.Kuşların önüne yıkanmaları için su koyarsanız iyi olur.Tüylerini yıkanarak atarlar.Şahsi fikrimce tüy döneminde yavru alınmasını tavsiye etmem.Çünkü bu dönem kuşun dinlenme kendini tazeleme dönemidir ne kadar rahat geçirirse kışa o...
 6. B

  Kuşlar En çok Hangi Renkli poşetten korkarlar..

  Şeffaf hariç her renk olur.Zaten kuş algılayamadığı,tanımadığı herşeyden korkar.
 7. B

  kuşa oparasyon erzurumlu cerrah yok böyle birşey

  Kusura bakma gözü çıkardıktan sonra nasıl taktıda göz tekrar uyum sağladı damarları filan nasıl halletti.Bende çok horoz kafası kuş kursağı diktim ama bunu anlamadım.
 8. B

  Yırtıcı Kuşlardan Korunma

  Yırtıcının geldiği anlaşılıyo dikkatli bakarsanız uçan kuşlara.Mesela hemen dağılmaya sağa sola konmaya çalışıyolar tabi bunu tecrübeli kuşlar yapıyo yavrular dahada yükseliyo.Eğer kuşları uçarlarken dikkatli izlerseniz atmacanın geldiğini 3-5 saniye önce anlayabilirsiniz.
 9. B

  işte kilit

  Sağolun hocam tam öğrenmiş oldum:)
 10. B

  postalarım

  SİZE katılmıyorum sürekli tartışılıyo posta kostüm kuşu değildir yarış kuşudur diye.Mavi olmuş yahut sütbeyaz olmuş yarıştıktan sonra farketmez.Yetiştirdiğiniz ırkta dönek yazıyo herkes en iyi bildiği ırk hakkında yorum yaparsa daha sağlıklı olur.
 11. B

  KOCAELİNDEN UĞUR 'UN KÜMESİ VE KUŞLARI

  kümesinde kuşlarında maşallahı var.Ki bana göre en kaliteli yavru ahşap kümeste alınır ne rutubet yapar ne koku.
 12. B

  İŞTE GERÇEK BANGOLAR (izmir/buca)

  Abilerim bu tartışma böyle sürer gider.Hepimizinde bildiği gibi kuşların 40 çeşit ismi var ama kuş aynı kuş. Hemşehrilerimin dedikleride doğru İstanbulluların dedikleride...
 13. B

  KELEBEĞİ DÜZGÜN UÇURMAK İÇİN?

  Önce kardeşim "alam" değil alayım. Sen sayayı filan boşver balkonda mısıri al bak.Hem yerde duruşu güzel olur hemde uçurursun yavrularını.
 14. B

  Kuşların Güneş Sorunu

  Abi güneş hayvanlar özellikle kuşlar için önemlidir.Güneş ışınları D vitamini içerir.Kuşları orda bakarsın ama ne güzel yavru alabilirsin ne de hastalıklar yakanı bırakırr.
 15. B

  BU SAYA CİNSİNİN TESCİLLENMİŞ ADI NEDİR?

  Tire kelebegi pacasız olur. Bunlar sarı bademli Balıkesir sayasıdır.
Üst