Neler Yeni

Yüksek Uçucu Irklardan Bazıları

• Konuyu başlatan Anonymous
  • Başlangıç tarihi

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Daha önce de belirttiğim gibi ırkların isimlerini alıntı yaptım.Ama Anadolu'nuın her köşesinde bulunmayı bekleyen birçok ırk olduğu kanaatindeyim.Uşaklı olmanız sebebiyle sizden istirhamım en azından çevrenizdeki kişilere,kuşçu arkadaşlarınıza bu kuşları sorun.Belki de vardır.Aslında hepimiz bulunduğumuz yer ve köyümüzde beslenen kuşları incelersek Türk Güvercinciliği'ne büyük katkı yapmış oluruz.Zira federasyon kuruldu ama daha herhangi bir icraatını göremedim.Bence en önemli görevleri Anadolu'yu gezip ırk araştırmak ve standart koymak olmalı.

Selametle :)
federasyon bunu yapar niye yapmasında kaç yetiştirici üye ve kaç zengin kuşçu destekliyor köstek olan daha çok ama dediğin yapılmalı birkaç ırk için geçerli şuan kelebek posta takla bango ben yüzlerce ırk sayarım ve bu ırkların kendi içinde onlarca çeşidi ama safkan yetiştiricilik gelişmediğinden standartlar koyulmadıgından kuşların değeride yok . yinede 10 yıl öncesine dönersek şuan ki yetiştiricilik daha güzel ve ırk korumaya çalışan arkadaşlar çok . bu şuna benzer mahalleye bir bakkal açılır eğer mahalle halkı o bakkala gitmezse bakkal batar. herkes federasyona üye olmazsa gelişimde katkıda bulunmazsa federasyon batmaz ama her ırkta gelişmez ve ilerlemez.

enesistanbul

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Enes Çetin
Meslek
kuyumcu
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
selamlar

tippler icin yuksek ucucu yazmissiniz hayir tippler yuksek ucucu bir irk degil ortalama 50 ile 100 metre yukseklikte ucarlar cok nadir gozden kaybolacak kadar yukselirler...

gorkem64

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
görkem kaymak
Meslek
antrenör
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
BEN YAKLAŞIK 11 YILDIR UŞAK YÜKSEK UÇUCU IRKINI BESLİYORUM BÖYLE BIR IRK YILLARDIR VAR FAKAT BİLİNMİYOR GÖZLE GÖRÜNMEYECEK YÜKSEKLİĞE ÇIKABİLİRLER RENK ÇEŞİTLİLİĞİ ÇOK FAZLADIR ... KANI SAĞLAM BİR IRKTIR

enesistanbul

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Enes Çetin
Meslek
kuyumcu
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
gorkem64' Alıntı:
BEN YAKLAŞIK 11 YILDIR UŞAK YÜKSEK UÇUCU IRKINI BESLİYORUM BÖYLE BIR IRK YILLARDIR VAR FAKAT BİLİNMİYOR GÖZLE GÖRÜNMEYECEK YÜKSEKLİĞE ÇIKABİLİRLER RENK ÇEŞİTLİLİĞİ ÇOK FAZLADIR ... KANI SAĞLAM BİR IRKTIR
usakta ibrahim isminde bir kardese 1 ay evvel bir cift mahutian kan tippler gonderdim urettiginde ondan kus edinin birde tippler ucurun derim..

gorkem64

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
görkem kaymak
Meslek
antrenör
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
soy ismi nedir

hasanbaşkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan başkan
Meslek
kuaför
İkametgah
Uşak
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
usak yüskek uçucuları
bilader madem uşak güvercinini bilmiyonuz hakkında yorum yapmayın kuşun kralı.babası bu kuşlar sahibine sadıktır en az 3 saat kesintisiz ucar havada gözükmez mor akkuyruk sarıakkuyruk sarı çilli