Neler Yeni

yeni bir bölüm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozgur06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
özgürr
Meslek
kahveci
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Yakalama kuslar diye bir baslık acıla bilirmi ; var ise ben göremedim varsa gözümden kaçmısta olabilir olursa ekleme yapmak isterim cekip resimleri . farklı farklı 3 ırk geldide. paylasım olmus olur ilgide cekecegine inanıyorum .

metkor1961

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ZEKERİYA karadeniz
Meslek
memur emeklisi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
kelebek
Ben geçen Cuma günü Cuma namazı vaktinde Ankara/Mamak/Mutlu Mah.de 3 tane saya-kelebek cinsi kuş kaçırdım. 1 tanesini Pazartesi günü Mutlu Mah.de sokakta yakaladık. Fakat 2 adet kuşum halen geri gelmedi.Bunların mamak Altındağ taraflarında yakanmış olduklarına inanıyorum Şu an gelmeyen kuşlarımdan 1 tanesi karabaş karakuyruk Erkek kanat üstlerinde siyah parçaları mevcut. Kuyrukların kenarlarındaki telekleri kırık gibi.
2. kuşumda yine tepeli karabaş karakuyruktur. fakat bu kuşum bozuk karanfil cinsidir.boyun altında beyazlıklar vardır. bu kuşumda dişi dir. resimleri aşağıdaki linktedir. satın aldığım kuşçunun ilanıdır.
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanla ... ifiedTitle

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
ozgur06' Alıntı:
Yakalama kuslar diye bir baslık acıla bilirmi ; var ise ben göremedim varsa gözümden kaçmısta olabilir olursa ekleme yapmak isterim cekip resimleri . farklı farklı 3 ırk geldide. paylasım olmus olur ilgide cekecegine inanıyorum .
yukarda açmıs oldugunuz kafalarda soru işareti bırakıyor yani kim ne kadar kus yakalamıs anlamındamı

yoksa yakalanan kuslar burada teshir edilsin sahiplerine ulastırılsın anlamındamı

çünkü burada pek çok görüp sahit oldugumuz yakalanan kusun kaybedenin üzüntüsü düşünülmeden marifet yada çok büyük bir kazançmıs gibi anlatımlarıda oldugundan hos degil konuya açıklık getirirseniz amac nedir anlasılırız

aksi halinde konuyu kilitleyecegim

SNRAVCI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Soner AVCI
Meslek
Muhasebe Finansman
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Katılıyorum Sana Muharrem abim.

metkor1961

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ZEKERİYA karadeniz
Meslek
memur emeklisi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
kelebek
Bu şekilde yakalanan kuşların burada teşhir edilmesinin ne gibi sakıncaları var? Eger Yakalanan kuşun, kuş sahibinin ismi yazılırsa bu rencide bir tutum olur.Fakat sadece yakalanan kuşun resimleri yayınlanırsa kuş sahibi geri satın almak isterse alır.Yakalayan kuşçu geri vermek isterse verir.Kuşu Yakalayan sahibi, kuşu kaçıranda eski sahibidir.Kuşu kaçıran kişi ile tutan kişi kendi aralarında alım satım işini halledebilirler. Benim kaçırdığım kuşlar saya cinsi. düşünün Ankara 10 Milyona yakın bir şehir.Ben kuşumu nerede arayacağım.Benim kuşum Ankara lılar tarafından sevilmez bilinmez.Yok kaçan kuş istenmez geri alınmaz zırvalarını da bırakın.Satarlarsa bana da uygun gelirse ben geri satın alırım.Benim kuşumun nasıl kaçtığını kuşlarımın bulunduğu ortamı bilmediğinizden boşuna yorum yapmayın.Benim kuş beslediğim yeri siz görseniz sen burada kuş besleme abi dersiniz. Fakat bu meraktır.Bazı meraklılar kuşlarını banyoda bakıyor.bazıları kömürlüklerde bakıyor. Öyle açık teraslarda, güzel bahçeli evlerde kuş bakanlar bu durumları bilmedikleri için boşuna konuşmasınlar.
Bu sitede yakalanan kuşların resimlerinin yayınlanması (KUŞ SAHİBİ BİLİNİYORSA KUŞ SAHİBİNİN İSMİ VERİLMEMELİDİR.)
KUŞU yakalayan kişi yakalanan kuş için fiyatını istediği koşullarıda belirtmelidir. Bu durum siteye değer katar. :heyo:

SNRAVCI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Soner AVCI
Meslek
Muhasebe Finansman
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
kuscu_marik' Alıntı:
ozgur06' Alıntı:
yukarda açmıs oldugunuz kafalarda soru işareti bırakıyor yani kim ne kadar kus yakalamıs anlamındamı

yoksa yakalanan kuslar burada teshir edilsin sahiplerine ulastırılsın anlamındamı

çünkü burada pek çok görüp sahit oldugumuz yakalanan kusun kaybedenin üzüntüsü düşünülmeden marifet yada çok büyük bir kazançmıs gibi anlatımlarıda oldugundan hos degil konuya açıklık getirirseniz amac nedir anlasılırız

aksi halinde konuyu kilitleyecegim
Zekeriya ağabeyim, Muharrem ağabeyim konunun özünü öğrenmek istemiş. Kuşlar teşhir edilsin sahiplerine ulaşsın diye konu açılacaksa tüm site açılmasından yanadır emin ol.

ozgur06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
özgürr
Meslek
kahveci
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sayın yöneticiler ve forum takipcisi abilerim kardeşlerim;
yeni bir bölüm olarak istemiş oldugum bölümün nedeni yakalanan gelen ne bileyim bu aralar kus hırsızlıgı biliyorsunuz cok oluyor calınıp da kacan kuslarda olabilir her ne ise hem .tanıdık cevrendeki kuscular ise zaten gelip buluyorlar kuslarını verirsin vermezsin satarsın satmazsın o kendi arasında olan bir durum. ben istememdeki olay su hem uzaktan birinin kusudur mesela mamaktaki uyenin kuslarıda olabilir . hem görsel olarak forum için iyi olur hemde belkide kacıran kişi de görüp iletişimede gecebilir .ben bu yuzden bir oneride bulunmak istemiştim. eger konuda sakınca yada forumda bir rahatsızlığa yol acacak bir baslık olacağını düşünüyorsanız yada gereksiz olabilecegi kanaatinde iseniz taktir sizindir . sadece öneriydi .
bende 2 takım malatya var kacıracagım diye kuslar surekli makaslı . cunku kacırırsam ankarada almak istesemde bulamıyorum 2 ayda internetten zor aldım .

ben kacırsam kuslarımdan birini ve burada görsem. ücreti ile geri almakda isterim. uzun ugraslar sonucu elde edilmiş kus. bendeki belki bulundugum yerde para etmeyen bir kus olabilir ama oldukca yuksek fiatlar ile alınmıs kuşlarda olabilir der ve konuyu daha fazla dagıtmak istemiyorum.

Hasip

Yönetici
Site Genel Yöneticisi
Ad Soyad
Hasip Tosun
Meslek
Bilgisayar
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Adana
Diğer Irklarım
Hünkari

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
ozgur06' Alıntı:
sayın yöneticiler ve forum takipcisi abilerim kardeşlerim;
yeni bir bölüm olarak istemiş oldugum bölümün nedeni yakalanan gelen ne bileyim bu aralar kus hırsızlıgı biliyorsunuz cok oluyor calınıp da kacan kuslarda olabilir her ne ise hem .tanıdık cevrendeki kuscular ise zaten gelip buluyorlar kuslarını verirsin vermezsin satarsın satmazsın o kendi arasında olan bir durum. ben istememdeki olay su hem uzaktan birinin kusudur mesela mamaktaki uyenin kuslarıda olabilir . hem görsel olarak forum için iyi olur hemde belkide kacıran kişi de görüp iletişimede gecebilir .ben bu yuzden bir oneride bulunmak istemiştim. eger konuda sakınca yada forumda bir rahatsızlığa yol acacak bir baslık olacağını düşünüyorsanız yada gereksiz olabilecegi kanaatinde iseniz taktir sizindir . sadece öneriydi .
bende 2 takım malatya var kacıracagım diye kuslar surekli makaslı . cunku kacırırsam ankarada almak istesemde bulamıyorum 2 ayda internetten zor aldım .

ben kacırsam kuslarımdan birini ve burada görsem. ücreti ile geri almakda isterim. uzun ugraslar sonucu elde edilmiş kus. bendeki belki bulundugum yerde para etmeyen bir kus olabilir ama oldukca yuksek fiatlar ile alınmıs kuşlarda olabilir der ve konuyu daha fazla dagıtmak istemiyorum.

işte bu kadar özgür kardesim amaç belli oldukdan sonra elimizden gelen her seyi yaparız burada tek amaç paylasmak arkadas dostluk karsılıklı saygı sevgi kus vesile her seyin istediginiz gibi olması dilegi ile

saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...