Neler Yeni

Yeme Düşme

haltbar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Osman Uğur KORKMAZ
Meslek
Ticaret
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Arkadaşlar salmamdaki kuşardan bir çift bursanın yavruları büyüdü yeme düştümü tam emin değilim salmada her daim yerde ve yemlikte yem olduğundan nezaman yediklerinden pek emin olamıyorum ama yavruların tüyleri çıktı ve ortalıkta geziniyor yerdeki yemleri eşeliyor yiyormuş gibi gaga vuruyorlar ve çok yükselemeselerde biraz biraz uçuyorlar. Ama halen daha babaları bakıyor.

Yardım istediğim konu ; Bu çifti ve iki yavrusunu yukardaki kümese çıkartmam gerek şimdi çıkartsam bir folluğa dışarıyı görebilecekleri şekilde dördünüde kapatsam bi gün orada kalsalar alışırlarmı yani yavrularına bakarlarmı... lütfen yardım saygılar

Mesut24

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mesut Bey
Meslek
Grafiker
Yetiştirdiğim Irk
Form
Re: Yardım!

Selam.Yavru kuşların kaç günlük arkadaşım?Uçmaya başladıklarına göre yeme düşmüşler demektir.Sana tavsiyem gece yemlerini önlerinden al sabah yemle ve yavruları gözlemle.Bursa ırkı yavrularına fazla düşkündür.Ben uçan yavrusunu damda besleyen bursalar gördüm.Dediğim gibi kuşlar sabah açken yemlersen yavruların yem yiyip yemediğini kesin olarak saptarsın.Saygılar...

ustad71

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
oğuz
Meslek
tekniker
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

kuşuna göre değişir kimi kuşlar bakıyor kimi kuşlar bakmıyor.

omenn

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömer oyar
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
YAHOO
[email protected]

kuşunu benje önce azbişe uçur sonra yemle hem yorulur acıkır hemde gitmemesini önler...

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

kusunuz uçacak şekilde büyüdüyse ana baba bakmasada olur.
kapatmanıza gerek yok onlar yeme düşmüş.
bırakun doğal hallerine.

NOT:yardım edin ,çok acil ,mutlaka bakın ,lüttfen ,imdat. Bu tarz başlıklar yasaktır.

kuşcu17

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
samet kaya
Meslek
serbes
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuşlar yumurtadan cıkalı 1ay oldu ise kesinlikle yeme düşmüşlerdir dert etmene gerek yok

haltbar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Osman Uğur KORKMAZ
Meslek
Ticaret
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Arkadaşlar kuşları çıkarttım bir yavru zaten aşağıda biraz hastalanmıştı ilaç almak için cumartesi gününü bekliyordum ama cumartesi sabah bir baktım yavru ölmüş :( diğer yavrulara anaları babaları bakıyormu bilmiyorum ama yavrular çok güzel bir iştahla yem yiyorlar tavsiyeleriniz için teşekkürler

erhan378378

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
dinçaslan
Meslek
boyaci
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Arkadaşlar güvercinin yavruları ,23 günlükken anne si tekrardan yumurta yaptı yavruya bakmaya devam eder mi

gencoahmet

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Canım kardeşim kuşlarını yemlerken gözle yavru kuşa dişi ve ekek beraber yem verir dişinin yem vrtmesi erkeğe nazaran daha az olur ve genelikle maya ve ıslak temi dişi verir 20 ci günden sonra erkek kuru yem verir ve yeme düşmesine yardımcı olur sende kuşu ara sıra tutup suluğu bulmasına yardımcı ol kuşun gagasını suluğuğa sok alışsın birkaç gün yap ara sırada yem kovasına veya bidonun içine at yememe vurmasını gözlemle saygılarımla.

erhan378378

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
dinçaslan
Meslek
boyaci
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Canım kardeşim kuşlarını yemlerken gözle yavru kuşa dişi ve ekek beraber yem verir dişinin yem vrtmesi erkeğe nazaran daha az olur ve genelikle maya ve ıslak temi dişi verir 20 ci günden sonra erkek kuru yem verir ve yeme düşmesine yardımcı olur sende kuşu ara sıra tutup suluğu bulmasına yardımcı ol kuşun gagasını suluğuğa sok alışsın birkaç gün yap ara sırada yem kovasına veya bidonun içine at yememe vurmasını gözlemle saygılarımla.[/QUOTE
--- Mesaj güncellendi ---
Çok teşekkür ederim genco

gencoahmet

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk