Yavru Genç Kuşlarda 48 Saat Ölümleri ve Tedavileri - Güncel!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

static_revenger

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
20 Kas 2013
Mesajlar
59
Tepki Puanı
0
Puanları
0
Yaş
24
Ad Soyad
hasan yaman
Meslek
servisci
İkametgah
Sivas
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
20 gün önce yumurtadan çıktılar. kardeşi yeme düştü kendi yem yiyor anne babası ona çok güzel baktı ama buna pek bakmadılar. ben yemi azımda ezip elimle azına verip yedirmeye çalışyorum yada unla suyu karıştırp şırıngayla veriyorum. hayvanın tüyleri hep çiş olmuş kardeşi üstüne yapmış perişan bir halde. ben elimden geldiğince bakıyorum gelişiyor ama çok yavaş gelişiyor ne yapmam lazım ölmemesi için ve yanık büyümemesi için .. fotografınıda atıyorum şimdi ve dışkısının fotografınıda çektim ..
 

Ekli dosyalar

devir

Yardımcı Admin
Katılım
20 Ağu 2012
Mesajlar
392
Tepki Puanı
11
Puanları
18
Yaş
44
Konum
Lefkoşa
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
Brand Designer & PR Ads Cons.
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Posta, Kokotil ve Yabiciklerimiz (Thm. 2000)
merhaba,
bu dışkıyı gördüğüm kuşlar 48 saat içerisinde ölmüşlerdi. hasta kuşları rahat ve korunaklı ayrı revirde karantinaya alınız. üşüyenleri kuru ve uygun sıcaklıkta tutunuz. kafesinizi uygun şekilde dezenfekte ediniz. yiyemeyenleri hazmı kolay gıdalarla hazırlayacağınız, yumuşak kıvamlı az mamayla günde birkaç kez dikkatlice besleyiniz (hazım her seferinde kontrol edilmelidir, problemi olanları zorlamayınız! bozulmuş içeriği dökümanda bahsedildiği şekilde kusturmak gerekir). imkan veya zaman varsa kanatlı uzmanı veterinerden yardım alabilirsiniz. herhangi bir laboratuvara gidip dışkıya gerekli tahlilleri yaptırabilirseniz, doğrudan duyarlı olduğu etken maddeye göre kısa sürede iyleşmelerini sağlarsınız! güncellenebilen dökümandan alıntı yaparak, hastalığın ayırt edici bazı belirtilerini aşağıda paylaşıyorum:
*Tip2 ecoli yetişkinlerde ani ölüm ve yavru/genç kuş hastalığı: Hastalığın belirtileri; Ayaklarını sürüyenler/ayakları tutmaz gibi olanlar/yürüme zorluğu/yeme ilgi azalır/hazmedemeyeceğinden kursağını boş tutar/kabarıp duran veya çökerek oturan/kursağı aşağıya doğru şişer veya sertleşir/kursakta hamursu maya gibi birşey olur/bağırsaklardaki enfeksiyondan dolayı şiddetli karın ağrısı çeker gözlerini açamaz/hazımsızdır, sessizdir, solunum problemleri oluşur, nefes alırken veya siz elleyince içinden küt küt “kütürtülü” sesler çıkar/hızlı kilo kaybı/kurgansı yeşil koyu veya beyazlı mukuslu karışık sulu ishal vardır veya oluşur/sarı veya fosforlu yada köpüklü ishal/gırtlakta daralma/çenede kitlenme/ağız içi veya dil mor/ayaklar soğuk ve morarma veya siyahlanma/ishali durdurunca ölüm/veya ölmeden önce bembeyaz mukuslu ishal/nekahate girer acıyla can verir. hastalığın tedavisinde karşılaşılabilecek diğer durumlar ve gerekli uygulama metodlarına, güvercin diğer kanatlılar kumru tavuk vs. için güncel döküman linki: https://goo.gl/TVOLqb muhabbet, kanarya, civciv, sultan papağanı vs. için güncel döküman linki: https://goo.gl/K7cA3C ilgili dökümanlarda açıldıktan sonra ctrl+f tuşlarına basıp, çıkan kutucuğa tip2 yazıp oklar yardımıyla konuyu bulup tamamını dikkatlice okuyunuz. dökümanları güncellenebileceğinden sadece linkiyle paylaşınız ve bilgisayar üzerinden açınız. veya bahsi geçen konuları siteden aratabilirsiniz. geçmiş olsun.. Devir KorkmaZHan
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst