Neler Yeni

Yakaladığnız güvercinleri geri veriyormusunuz?

yakalanan güvercinleri ne yapıyorsunuz?

• yakalanan güvercinimi istemeye gitmem,getirirlersede almam;yakaladığım güvercinide beslemem.

Kullanılan: 66 36.5%
  • yakaladıysam o benimdir,benim nasibimdir vermem;kaçan güvercinide istemeye gitmem bu kuşculuğun adet

Kullanılan: 115 63.5%

• Kullanılan toplam oy
    181

alger

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakan YEŞİLLİ
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuscu_marik' Alıntı:
osman0606' Alıntı:
Yakalama kuşu kümesime sokmam indirecem diyede uğraşmam kendi gelir inersede mahallenin çoluk cocuklarına veriyorum. Giden kuşunda pesinden gitmedik hiç şimdiye kadar . :tamam: :tamam:

Yani bu giderse ekime gitmezse .......me demek mi oluyor? :D

osman0606

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman yılmaz
Meslek
özel
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Ekime dikime mevzu değilde Başkasına hayrı olmayanın sana hiç hayrı dokunmaz hesabı oluyor, zamanında yapmadıkmı yapdık yakalama kuşu sokduk kümesimize bütün kuşlarım öldu hastalıkdan ondan beridir tövde ettik sokmuyoruz kümesimize yabancı kuş bu sene hiç gelmedi ise 12 13 tane geldi indi kümese sokmadan verdim mahallenin çocuklarına

Mechelen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mustafa Altnsoy
Meslek
Belcika
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kücükken cok damda gezdigimi hatirliyorum 3km yürüdügümü ve sonunda yakalaya bildigim kusu hatirlar gibiyim.

sanirim kus yatikdi simdi anliyorum 3 7 cati sonra yere dama yapisiyordu.

simdi ne kus pesinden kosuyorum nede zorla kus indirmeyi bekliyorum.
Gelen posta güvercini oluyor onuda saliyorum gitmiyor sonra alip uzaktak atiyorum,gelen geliyor gelmeyen kaliyor.

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Kuş yakalama olayına ben şahsen karşıyım bazı kardeşlerimizin amacı bu kuşluluk deyince kuş çekmeye çalısmak sanıyorlar.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Ömer ÖZKURT' Alıntı:
Kuş yakalama olayına ben şahsen karşıyım bazı kardeşlerimizin amacı bu kuşluluk deyince kuş çekmeye çalısmak sanıyorlar.

bazıları öylemi diyorlar ömer hatta kızıyorlar bizler bu sekil konusunca işte bütün fark burada

kus beslemekle kuscu olabilmek farkı

ozgulgokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
gökhan özgül
Meslek
otomotiv
İkametgah
Tekirdağ
Yetiştirdiğim Irk
Form
Diğer Irklarım
Yok
ben kimsenin kuşuyla uğraşmam aslada kuşlarımın arasına sokmam.

lordmozard61

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hakan kondi
Meslek
güvercinci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Muharrem abinin Ömer abinin dediklerine katılıyorum ama bana kuş gelince eğer güzelse besliyorum beslerim yani gelen isterse sorarım kuşun orasını burasını bilirse veririm ancak yakaladığım kuş benim kuşlarımdan güzelse yavrularını istemeden vermem :D 1 ay önce işten gelirken gözümün önünden parka bi sinekli dumanlı düştü gittim aldım erkek dumanlıma vurdum yavruları bakalım nasıl olacak kuş odada inemiyor hiç uçurmadım ama

A

Anonymous

kuşçuluk başkasının kuşuna sahibi gelip istediyse tabi ona konmak değildir bence insanları üzmek insana yakışmaz herkezınde basına gelebilir ben bunu cok sık yasıyorum ve komsumun dedıgı soz su ben senın kuslarını yakalamak ıcın senınle komsulugu bıle keserım bu ınsan degıl bence

ozgulgokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
gökhan özgül
Meslek
otomotiv
İkametgah
Tekirdağ
Yetiştirdiğim Irk
Form
Diğer Irklarım
Yok
erosturk_' Alıntı:
kuşçuluk başkasının kuşuna sahibi gelip istediyse tabi ona konmak değildir bence insanları üzmek insana yakışmaz herkezınde basına gelebilir ben bunu cok sık yasıyorum ve komsumun dedıgı soz su ben senın kuslarını yakalamak ıcın senınle komsulugu bıle keserım bu ınsan degıl bence
bence siz komşunuza bir çift güvercin hediye edin..

Ahmet1649

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tayyip Kurum
Meslek
Okuyor
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Yok
Tanıdığım ise kimin olduğunu bile bile beslemem veririm sahibine ..

Ahmet1649

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tayyip Kurum
Meslek
Okuyor
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Yok
Admin söyle cevap olsaydı daha iyiydi ''kuşu yakaladıysam ve sahibini tanıyorsam veririm ama sahibini bilmiyorsa beslerim o benim rıskımdır yada satıp cami vs yerlere veririm ''

A

Anonymous

ozgulgokhan' Alıntı:
erosturk_' Alıntı:
bence siz komşunuza bir çift güvercin hediye edin..
bız gerekırse onuda yapıyoruz zaten ınsanlar kusları sevsın bu camıa sevgı camıası kusculuk sen benım dedıgımı anlamamıssın bence

osman0606

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman yılmaz
Meslek
özel
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Gelen kuş eşin dostunsa veriyoruz geri sahibi çıkmazsa mahallenin çocuklarına veriyorum

mehmet nuri

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet nuri
Meslek
serbest meslek
İkametgah
Adıyaman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
süs güvercinleri ve posta
zorla kuş indirmem gelenin sahibi tanıdıksa götürürüm veya çagırırım veririm değilse dostlarıma hediye ederim

A

Anonymous

benim yaptığım sistem şöyle eğer tuttuğum kaçak iyi bir abimin yada kardeşiminse ben söylüyorum eğer kuş bir cambaz veya kötü birinise vermiyorum ona inat kuşu besleyip uçuruyorum ama tuttuğum kuşları genlelikle fazlalaşmasın die kuş besleme hevesi olanlara 3 er 4 er tane veriyorum verdiğim kişinin karekteride çok önemli benim görüşüm

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ben başkasının kuşuna hayatta pırıltı vermem , pırıltı vermeden inmişsede mezatta veya kahve ortamında dostlara kuş kaçıran olup olmadığını sorarım , kaçıran kişi kuşunun özelliklerin söyler , ona göre onunsa iade ederim.O dakikada sahibi çıkmazsa , bilgisayardan bir çıktı alırım kuş kaçıran kişi şu numayı arasın diye mezatın camına yapıştırırm.Kaçıran kişi ulaşır, şayet yine sahibi çıkmazsa alıştırır uçururum.Ama kendi kuşum kaçarsa , nereye indiğini görsem bile gidip kuşum indi diye söylemem , benim yaptığım inceliği , yaptığım kişilerden de bana yapmasını beklerim.Söylemezse o ona kalmış bir durum.

:tamam: :tamam: :tamam:

DaaRKnEss

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Onur Akyaz
Meslek
Müzisyen
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Şıklar az olmuş aslında , benim kuşumu yakalayıp vermeyen birinin güvercinini vermem ( yavrusu varsa düşmanım dahi olsa veririm ) ayrı , fakat tanımadıgım biride olsa güvercini geldiyse veririm uzun lafı kısası yakalamaca oldugum kişiler hariç kimin kuşunu yakalasam veririm , kuştan kimse zengin olmaz.

DELIYUREK41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat koç
Meslek
teknıker
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sevmediğim biri dahi olsa kuşu gelirse yollarım.bazen geliyor kuşların arasına iniyor.arkadaşlara soruyorum tanıdıgım kimsenin degilse yemleyip salıyorum.elimizdekiler bize fazla fazla yetiyor ne işim olur elin kuşuyla.

lordmozard61

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hakan kondi
Meslek
güvercinci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
DELIYUREK41' Alıntı:
sevmediğim biri dahi olsa kuşu gelirse yollarım.bazen geliyor kuşların arasına iniyor.arkadaşlara soruyorum tanıdıgım kimsenin degilse yemleyip salıyorum.elimizdekiler bize fazla fazla yetiyor ne işim olur elin kuşuyla.
Abim genelde insanoğlunun gözü doymaz hep en iyisinin kendisinde olmasını ister sen en iyisini bulmışsan ne mutlu sana valla :haha: :heyo:

ilyaskonya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
KonyalıKuscu
Meslek
otokaporta
İkametgah
Konya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Süs
başkasınn kuşu diye bir şansımız yok aynı sokak arasında 4 tarafım kuşcu hepsi yakın tanıdıklarım kimsenin kuşuna kesik vermiyorum yan tarafdan geliyor 2 3 kuş götürüp veriyorum başkasınada inen kuşum şuana kadar olmadı inse en iyi kuşum olsa bile kanadını keser atarım oraya buraya zıplayan kuşa ben kuş demiyorum selamlarla ilyas