Neler Yeni

Yakaladığnız güvercinleri geri veriyormusunuz?

yakalanan güvercinleri ne yapıyorsunuz?

• yakalanan güvercinimi istemeye gitmem,getirirlersede almam;yakaladığım güvercinide beslemem.

Kullanılan: 66 36.5%
  • yakaladıysam o benimdir,benim nasibimdir vermem;kaçan güvercinide istemeye gitmem bu kuşculuğun adet

Kullanılan: 115 63.5%

• Kullanılan toplam oy
    181

sertaç

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sertaç kurt
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadasalr cok guzel bı anket ama eksık secenek var sahsı olarak ben kusu kacırdımmı getıren olursa kabul ederım bırısın kusunu yakaladımmı tanıdıgım kısı ıse kapısına goturur verırım ager tanımadıgım bu cevreden bırı ıse dernege koyarım sahıbı cıkarsa dernekten alır cıkmassa dernek yetkılısı kusu tekrar bana gerı verır bazen yakalayıp sahıbı cıkmayan kusları dernege katkı olsun dıye mezatlardada satarız saygılarımla

Sertaç KURT (ist/yenibosna)

çapkın

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tarık karaca
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
bende arkadaşlar hiç kuş yakalamadım ama yakalarsam ayağındaki boncukta adresi yada numarası yazıorsa arar yada gider veririm

laylaycı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selçuk bayrak
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
ben gelen kuşu vermem ama kacıran kişinin de istemesine bağlı yavrusu yumurtası varsa veririm benim kuşum gider se de yavrusu yumurtası yoksa istemem bu kuşculun reşe nudur ...........

eser_733

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Eser Özdemir
Meslek
Kuşcu
Yetiştirdiğim Irk
Adana
hayır vermem, ama karşı tarafla anlaşırsam neden olmasın ;)

deli_bu_cocuk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
çağlar şimşek
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
şu güne kdr sadece birtane kuşum kaçtı ama oda kümesime gelmş en güzel kuştu arksndan nrdeyse ağıt yakcktm :) ama birsürüde kaçak yakaladm sevdiğim bi abinin kuşuysa kuşu geri veririm isterse en kral kuş olsn ama tanımadıım birinin kuşuysa isterse silahla kapıya dayansın o kuşu yalan eder vermem sayglr :D

merto

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
alp merto
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bundan 6 ay kadar önce bir kuş geldi çatıya kondu 3 gün inemedi takladan kalkıp kalkıp aynı yere kondu en sonunda susuzluğa dayanamadı kafasını yara yara indi.ama ne iniş 3 katlı yandaki çatıdan inene dek en az 20 takla attı kuş.
sahibi çıkmadı ve eşlendi bende yavrularını aldım 2 kere. geçenlerde bana 7-8 km ötede taklacı besleyen biri kümesimi görmeye geldi kuşu görür görmez bu benim dedi. ve 5-6 ay önce kaçırdığını söyledi.Bende evet o kdar süre oldu yakaladığım dedim kuşu isterse alabileceğini söyledim. o da isterim dedi bende eşinden ayırmam dedim ya 2 sini al ya hiç dedim ve eşiyle birlikte verdim.Oda bana bir taklacı erkek getirdi ama inanılmaz bir kuş kalkar kalkmaz takla ata ata yükseliyor bence bu getirdiği benim yakaladığım kuştan daha kaliteli..

bursalı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emrecan tunca
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
ben yakaladıgım kuşları her zman sahibi cıkarsa sevirim ama kendi kuşumun arkasından koşmam eyer bana gelirse yada birisi getirirse alırım ama her zaman yakaladıgım kuşu veririrm

menemenli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali Yağcı
Meslek
Tekniker
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
eski bir konu ama olsun tekrar yazmakta fayda görüyorum.
ben kuş tutmak için çaba harcamam. gelen kuşu da sahibi çıkasıya kadar bekletirim. daha sonra da sahibi çıkmaz ve biri isterse kuşun tutak oldğunu sahibi çıkarsa geri vereceğimi söyleyerek birirsine veririm.
,,,,,,,ağlayanın malı gülene yaramaz.... zaten onun adı ozaman kuşçuluk değil TUTAKÇILIK olur...

alitass1

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
alitass
Meslek
isci
Yetiştirdiğim Irk
Adana
selam anlasmaya bagli normalde verilir geri yavrusu vardir yada yumurtadadir tedirgin olmustur belki hasta olabilir

MustanG

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ibrahim Kırımlı
Meslek
elektronik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.a

Konu güzel. Açan kişiye teşekkür ederim. Anket te seçenek eksik ama buraya yazmak daha güzel. Ben istanbul da taklacı besliyorum. İstanbul da Kaçak dediğimiz olay çoktur. Benim yer itibari ile kaçak çok geliyor. Bir günde 3-5 kuş indirdiğim oluyor. Sırf kaçakiçin oyun kuşlarımıda hırpalamam. Uçuşları zevk verdiği için düz uçucu yada oyunsuz kuş beslerim, onlarla yakalarım. Kaçak yakalamk ta çok zevkli iştir. O kuşu indireyim de sahibi çıkarsa veririm sorun değil. Buna benzer bi konuda yazmıştım, helede kuş güzel bişeyse gol atmış futbolcu gibi sevinirsin. Benim şahsi fikrim kuşun sahibi ne zaman gelirse gelsin eğer tarif ederse veririrm. Yok sahibi çıkmazsa ve güzelse beslerim. eğer beslemeyeceksem derneğe bırakırım. Yerine yem alırım. Yada derneğe katkı olsun diye hediye ederim.

MustanG

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ibrahim Kırımlı
Meslek
elektronik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kaçan kuşlarımıda ekleyeyim. Eğer kuşum kaçarsa gidip istemem. Ama tanıdık vasıtasıyla istetirim. Vermezse kendi bilir. Eğer bilmiyorsam nereye indiğini derneğe haber bırakırım. Genelde kimsenin kuşuna yok demediğim için kimse benim kuşumu saklamaz. Bu arada fazla kuş kaçırmam zaten.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
arkadaşlar ne kuş peşine gideceksin nede kimsenin kuşuna tenezzül edeceksin senin kuşun senin için ne kadar kıymetli ise her kesin kuşu da kendisi için kıymetlidir gerçek kuşcu tamahkar olmaz tamahkar insan dan bırak kuşcuyu bi yol olmaz kendine yapılmasını istemedigin bir şeyi kimseye yapmayacaksın bu amacı taşıyanlara cevaptır saygılarımla kuşçu marik

krmpl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
bedir hazarbeyoğlu
Meslek
kafasına göre
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ben sevdigim insandan baskasına kesinlikle tuttugum kusu vermem ama kümesime de koymam yakışanına göre hediye ederim saygılarımla.

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Çevremde tanıdığım kuşcuların kuşunu tutarsam ,isterlerse geri veririm, benim kuşların ayağında künye var, ayda ortalama üç dört kuşum kaçar.Arayanlar cok enterasandır,son bir senede , kaçan 3 kuşum evlerin penceresinden girmiş yani dolasıyla kuştan anlamayan insanlar , künyeden numaramı görüp aradılar ve hiçbir üçret istemediler, bazen arabayla yarım saat bazen bir saatlik yoldan kuşları aldım, kaçan bir kuşumda yolda ölü olarak bulundu, arayan bey ,yolda cocuklar güvercin ölüsü bulmuş oynuyolardı dedi ,ayagındaki künye gözüme carptı ve numaranıza ulaştım, kuşun durumunu bildirmek için aradım dedi , merak etmeyin diye, isterseniz gelin kendi gözlerinizle görün dedi.Sonuç olarak ,kuş besleyen insanların yuzde doksanı kuşu küplüyolar, geri kalan kısmıda işine yaramadığı için arayıp satmak için arıyolar.

aziz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Aziz İrten
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
bana göre havada ki kuşun sahibi olmaz kimin olduğu hiç fark etmez he beslemem o ayrı konu ama geride vermem benim kuşum gidersede gidip istemem getirirselerde almam dediğim gibi kuş çatıdan kalktığı anda sahibi olmaz :heyo:

kuşcu_41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ufuk neşe
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a arkadaşlar bir kuş besleyipde o kuşu uçuruyoriseniz %50 havanın %50 sizindir çünkü bu kuştur kuşum kaçarda giderse kimde oldugunu bilsemde istemem getirsede alman hayırını gör derin çok degrli kostüm kuşlarım gitti peşinden de koşmam ama şuan oyun kuşu uçuruyorum öbür kümesimde bi dünya kuş geliyor bundan 1-2 ay öncesine kadar gelen kuşlarımı kümesime almıyodum taki kuşları uçururken yanima bi yeni kuşçu kardeşim gelene kadar şimdi gelen kuşları ona veriyorum hastalıklı ise ben ayrı bir yerde tedavi edipde veriyorum şuanda o kardeşimin kümseinde 30-35 e yakın kuşu oldu :haha: :haha:

saygılar;

UFUK NEŞE

mavigalaca76

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan D.
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Dönek
Selam
Yakaladığım kuşlar nadir de olsa oluyor.İllede indireyim yakalayım diye uğraşmam.Kuş isterse uzaya gitsin fişek yaparak sahine veririm.Uzaydan dönerek gelse yine veririm.Şimdiye kadar kuş yakalama yüzünden kimseylede tartışmadım.Gideni beni ararlarsa veya pazarda dernekte görürsem satın alırım.Kuşlarımın çoğu markalıdır.İsmim ve telefonum yazılıdır.Hayattada kuş yakalayıp gömen vermeyenlerle muhabbet etmem işim olmaz kuşumu yakalarlarsa dahi istemem.
Hiç bir zamanda çalıntı ve yakalama(sahibi bilinen) kuşun hayrını gördüklerini duymadım.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HİÇBİR DELİKANLIYI KUŞ BOZMASIN... AMİİİN :tamam:

hacker258

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hakan bekci
Meslek
yok
Yetiştirdiğim Irk
Form
İSTANBULDA ÇOK KAÇAK VAR BAZI KUŞ SAHİPLERİ KUŞU KAÇIRIYOR BİZDE İNDİRİYORUZ BENİM ÇATIMDA HEMEM HEMEN 15 10 KAÇAK GEÇİYO AMA BUNLARIN 2 SİNİ İNDİREBİLİYOM BAZILARI GELMİYO BİR KERESİNDE ÇAKMAK İNDİRMİŞTİM İLK KAÇAĞIMDI

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
İSTANBULDA ÇOK KAÇAK VAR BAZI KUŞ SAHİPLERİ KUŞU KAÇIRIYOR BİZDE İNDİRİYORUZ BENİM ÇATIMDA HEMEM HEMEN 15 10 KAÇAK GEÇİYO AMA BUNLARIN 2 SİNİ İNDİREBİLİYOM BAZILARI GELMİYO BİR KERESİNDE ÇAKMAK İNDİRMİŞTİM İLK KAÇAĞIMDI

SELAMLAR PEKİ BU İNEN 2 TANEYİ yakalıyormusun ?

Fenerbahcem

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet
Meslek
Guvercinci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Dun aksam 2 tane taklaci cakmakli 5-6 aylik kuslar indi , her iksiide arka ve on tepeli..cok sasirmistim 2 tane birden indirince heyecenlandim acikcasi.Bi baktim ayaklarinda halka var hem isim hem telefon numarasi yaziyordu bizim 3 sokak arkadaki bir abimizinmis.Telefon actim bende haliyle , oglu cikti dedi babam alisveriste ama ben babama soylerim dedi..hala kimse gelmedi ,bekliyorum az sonra belki tekrar ararim.