usta tippçiler......

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
barakuda' Alıntı:
sızınkısı ayrı bı olay benım anlatmak ısdedıgım ayrı ,tamam o kuşa yoz denmez ama sanki bizimle kafa bulur gibi bi hali var baksanıza yok 1000 tane kelebekın yanında ıyıymiş gibi laflar felan yok bu benım kuşlarıma benzıyomuş felan ,hem size sormak ısterım tip dalında rekorunuz kaç saat benım bıldıgım şu anda ÇANAKALE de dr türker savaş bey tam 10 14 saat yapmış alman tiplerde sızın rekorunuz kaç saat :asla: :asla:

Kuş eskiden bende değildi ve ben aslında tip meraklısı değilim ama kuşun kafası çekilmesin diye aldım.. Ama ayağında yazıyo yarın bakıp yazacağım buraya...

murat 22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat kaymak
Meslek
özel güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
heeee o zaman farklı ıfadelerde bulunmayalım ben öteki arkadaş için laf yaptım gerçi o benden daha laf canbazı çıktı belli yaşı ufak ve okul okuyo daha çok kuşlar ve ekmekler yemasi lazım yesın okusun ondan sonra soru sorsun kerata hehehehe :slm: :slm: :slm: :slm: :ckmk: :ckmk:

e.f.s.i_texas

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Fatih BULUÇ
Meslek
ticaret
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Yok
barakuda' Alıntı:
YAV KARDEŞİM SEN NE CİNS KUŞ BAKIYON BANA ONU SOYLE RESME KOYMUŞSUN Bİ YOZ YOK BUNE HALIS MULIS YOZ DEGIL OKUŞ SAATLERCE UÇMAK SAL BAKALIM EVI BULDURACAKMI BIRDE DALGA GEÇER GİBİ ONA BUNA LAF ATMA DALINI SÖYLE BAKIYOMDA POSTA CIYMIŞSIN BENDE POSTACIYIM GONDER BAKALIM POSTA RESIMLERINI GORELIM ŞU POSTALARINI :sinirli: :sinirli: :sinirli: :sinirli: :sinirli: :sinirli: :sinirli: :sinirli: :sinirli: :sinirli:
barakuda beyefendi yaşına hürmeten barakuda abi sen nerenden ne anladın bilmiyorum orda iki arkadaşın hem birbirine yardımı hem de şakası mevcut sen üstüne alındın heralde milletin kuşuna yoz demeye hakkın yok benim ne tarz kuşlar beslediğimi o biliyo .. yaşınıza ithafen şimdilik bunları söylüyorum lütfen anlamadan yorum yapmayın :asla:

jkljkl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fgd ghf
Meslek
ghf
Yetiştirdiğim Irk
heeee o zaman farklı ıfadelerde bulunmayalım ben öteki arkadaş için laf yaptım gerçi o benden daha laf canbazı çıktı belli yaşı ufak ve okul okuyo daha çok kuşlar ve ekmekler yemasi lazım yesın okusun ondan sonra soru sorsun kerata hehehehe :slm: :slm: :slm: :slm: :ckmk: :ckmk:

bakın murat kaymak yaşça bizden büyük olabilirsiniz ama saygının yaşta olmadığını bu ifadelerle bize gösteriyorsunuz.size yolladığımız ifadelerin sonun da kardeş kelimesini kullanıyorsak bilin ki bu size saygımızdan dolayıdır. ama görüyorum ki anlamadığınız bir konuda sinirlenmişsiniz. Biz öyle BASİT konularda sinirlenip BASİTleşmeyiz .ayrıca bir güvercin besleme işinde emek vardır karşınızdaki cami yozu beslese bile insanlığımız gereği kendi tabirinizce aşalayıcı sözler kullanmak saygısızlıktır. Ben size sizin laf cambazlığınızla karşılık vermiyor size karşı insan olduğunuz için saygımdan ödün vermiyorum.selamlar Murat Kardeş...

murat 22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat kaymak
Meslek
özel güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
sagolasın kardeşim ben sizin ve arkadaşınızın ne demek ıstedıgını pek anlayamadım sıze sormak ısterın sız degılmi o konu başlıgını atan sız degılmi karşılıklı atışan ama dogru araya gırmemek lazım arada kalan kalır işte ,hem ben sınırlenme maksadıyla o ıfadelerı kullanmadım sızın yazmış oldugunuz tacız dolu mesaja karşılık bu tavırı almak zorunda kaldım ,hem yoz moz kelimesi size neden abes kaçtı sız yoz cınsi güvercını daha duymadınızmı her cami kuşu yozmudur ,bi ara derslerden başınızı kaldırında şu kuş cinslerine az bi bakın bakalım yoz cinsi güvercin nedır soyu nereye dayanır ama dogru sız dersanede bu konuları degıl ınternet ortamında yozları görüsünüz hem ben sızden yaş olarak buyuk olsam bıle demekki sizden kat kat tecrübem fazladır az bi laf söyleyecem gerçi ben mürekkep fazla yalamadım ama dikatınıze KONUŞMAK Bİ İHTİYAÇ İSE DİNLEMEKTE BİR SANATTIR sız sevgili kardeşlerim bu kadar laf canbazlıgı yapacagınıza bakın sız okulunuza boş verin tipi sırp yuksek yada her ne cıns bakarsanız boş verin :asla: :tamam:

e.f.s.i_texas

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Fatih BULUÇ
Meslek
ticaret
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Yok
barakuda' Alıntı:
sagolasın kardeşim ben sizin ve arkadaşınızın ne demek ıstedıgını pek anlayamadım sıze sormak ısterın sız degılmi o konu başlıgını atan sız degılmi karşılıklı atışan ama dogru araya gırmemek lazım arada kalan kalır işte ,hem ben sınırlenme maksadıyla o ıfadelerı kullanmadım sızın yazmış oldugunuz tacız dolu mesaja karşılık bu tavırı almak zorunda kaldım ,hem yoz moz kelimesi size neden abes kaçtı sız yoz cınsi güvercını daha duymadınızmı her cami kuşu yozmudur ,bi ara derslerden başınızı kaldırında şu kuş cinslerine az bi bakın bakalım yoz cinsi güvercin nedır soyu nereye dayanır ama dogru sız dersanede bu konuları degıl ınternet ortamında yozları görüsünüz hem ben sızden yaş olarak buyuk olsam bıle demekki sizden kat kat tecrübem fazladır az bi laf söyleyecem gerçi ben mürekkep fazla yalamadım ama dikatınıze KONUŞMAK Bİ İHTİYAÇ İSE DİNLEMEKTE BİR SANATTIR sız sevgili kardeşlerim bu kadar laf canbazlıgı yapacagınıza bakın sız okulunuza boş verin tipi sırp yuksek yada her ne cıns bakarsanız boş verin :asla: :tamam:
ben yozun ne tür kuş olduğunu biliyorum ama orda o anlamda kullanmadığını sen de biliyosun melez kırık kuş anlamında kullandın biz nerde taciz dolu msj yazdık nerenden ne çıkartıyon hala anlamadım ayrıca tecrübe yaşta mıdır dön bak aynaya kendine sor aynen sözüne katılıyom az bi dinlemeyi öğren kafanın dikine gitme ayrıca babam bana karışamıyo kuş konusunda sen kimsin de karışıyon sen de bırak kuşu nereyi koruyosan git onla uğraş biz laf cambazlığı da yapmıyoz rahat ol az arkana bak öyle düşün :buyrun:

loutremonty

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
eroleskici
Meslek
ressam
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
sevgili barakuda, kuşların tippler...fakat ikinci yolladığın resimdeki karşılıklı iki kuş budapesti magasröptü kerigö yani budapeşte yüksek uçucusudur.bende bir arşivlik resim doludur bu kuşlarla ilgili.zamanında düzünelerce baktım ve bunların hepsi polonya ve macaristandan gelmişdi.bu sitedede yüksek uçucular bölümüne resimler eklemiştim bakabilirsin.ayrıca şu anda hacklenen başka bir sitede Koral Altel ile beraber düzünelerce yazı yazmıştık ama artık bunu tekrar yazacak sabrı bulamıyorum kendimde.o yazılarında hepsi boşa gitti zaten.ama insanlar hala tippler ile budapeşteleri birbirine karıştırıyor.sevgi ve saygılar

murat 22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat kaymak
Meslek
özel güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
evet o ıkı karşılıklı olanlar dogru budapeşte yuksek uçucusudur ama kımılerı bunları tıp olarak bılıyo ama senın gıbı kuştan anlayan arkadaşlara teşekur ederım ve koral alter dedıgın arkadaşa benden selam soyle bakalım ne dıyecek havsa dan MURAT de o sana bızım elımızdekı kuşları ve özelıklerını tarıf eder ,kısmet olsa da senlede tanışmak ısterım boyle bılgılı kuşçularla tanışmak benım açımdan tecrübe ve bılgı sahıbı olmayı saglar görüşmek üzere selamlar. :slm: :slm:

fatih00

Kayıtlı Kullanıcı
Vallahi bende pek anlamıyorum ama bu kuş tipler'e benziyor geçekten:D

jkljkl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fgd ghf
Meslek
ghf
Yetiştirdiğim Irk
sevgili barakuda, kuşların tippler...fakat ikinci yolladığın resimdeki karşılıklı iki kuş budapesti magasröptü kerigö yani budapeşte yüksek uçucusudur.bende bir arşivlik resim doludur bu kuşlarla ilgili.zamanında düzünelerce baktım ve bunların hepsi polonya ve macaristandan gelmişdi.bu sitedede yüksek uçucular bölümüne resimler eklemiştim bakabilirsin.ayrıca şu anda hacklenen başka bir sitede Koral Altel ile beraber düzünelerce yazı yazmıştık ama artık bunu tekrar yazacak sabrı bulamıyorum kendimde.o yazılarında hepsi boşa gitti zaten.ama insanlar hala tippler ile budapeşteleri birbirine karıştırıyor.sevgi ve saygılar

erol eskici yorumlarınız için saolun .size katılıyorum tip ve budapeşte çok karıştırılıor .resimlerinizi ve yazılarınızı okumak isteriz selamlar....

loutremonty

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
eroleskici
Meslek
ressam
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
o resimleri yorumlarımızı ne amaca hizmet ettiğini anlamadığım bazı vandallar maalesef yok ettiler.bir önemi yok gerçi.ben çok deneyimli ve bilgi sabihi olduğumu iddia etmiyorum.bu ırklarla çok ilgilendim-sadece ilgi düzeyinde-asla abartmadan- besledim ..tabiki küçük küçük deneyimledikçe paylaşımcı olmaya dikkat ederim. .teşekkürler

jkljkl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fgd ghf
Meslek
ghf
Yetiştirdiğim Irk
o resimleri yorumlarımızı ne amaca hizmet ettiğini anlamadığım bazı vandallar maalesef yok ettiler.bir önemi yok gerçi.ben çok deneyimli ve bilgi sabihi olduğumu iddia etmiyorum.bu ırklarla çok ilgilendim-sadece ilgi düzeyinde-asla abartmadan- besledim ..tabiki küçük küçük deneyimledikçe paylaşımcı olmaya dikkat ederim. .teşekkürler

bu ırk hakkında fazla kişi bilgi sahibi değil peki ilk syfadaki ilk benim yolladığım resimdeki cins nedir? selamlar...

loutremonty

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
eroleskici
Meslek
ressam
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
sendeki bir HO FEHER yani kar beyazı ama kuyruğu ve çilleri var hafiften.bu kuşların yani budapeşte yüksek uçucularının nadirde olsa paçalılarıda var ama bu bir tür tozluk gibi.yani bayağı bir paça değil.ama kafa yapısı,yani gaga ile kavisi,gagası ve olmazsa olmaz sopa yutmuş gibi diğer türlerden çok daha fazla dik duruşu ve tabiki gözlerinden anlarsın bunu.tippler lar her türlü renk kombinasyonunda olabileceklerken budapeştelerin belli başlı 10-12 renk kombinasyonu vardır.sendeki budapeşte yüksek uçucusudur.duruşunu bilemeyeceğim ama gaga bitim ve kafa ile çizdiği açı ve rengi bir budapeşte olduğunun kanıtı.