Neler Yeni

Ur veya salmonella

FIYASKO

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 Tem 2011
Mesajlar
2
Puanları
0
Yaş
24
Konum
Isparta
Ad Soyad
mucahit avcıoglu
Meslek
ogrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Konuya Girmeden Önce Tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramını kutlarm.

Arkadaslar Malum sonbahar a girmek uzereyiz. Kumeslerde Yine hastalıklar baş göstermeye basladi. Bugun Yavru kuşlardan tekinin kanadini salmasi dikkatımı cekti. Kanadını 0 salmıs. kanat kuyrugun asagisinda yerde surunuor. bir elime alıyım dedim elime aldıgımda kusun kanadının tam eklem bolgesi yani dirsek diye tabir ettigimiz bölge de nohut buyuklugune yakın bir şişlik dikkatimi cekti. ur fln mıdır diye biraz dusundm fln ancak kus normal diger guvercinler gibi yemini yiyor suyunu iciyor. dıskısın da da bir problem yok ishal fln degil yani.
Bugun bi veterinere fln goturuyummu derken zatn ilçemizde 1 adet veteriner var. o da bayram dolayısıyla kapatıp gitmis. sizin de bir onerilerinizi almak istedim. kus daha 3-5 aylk. salmonella olmuş olabilir mi ?
o şiş bolgeyi jiletle temizlesem sonuc verir mi ?
 

RaSTaN

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
3 Nis 2008
Mesajlar
48
Puanları
0
Yaş
53
Öncelikle geçmiş olsun. Ancak ur dahi olsa kendiniz halletmeye çalışmayın bence. Ancak anlatımınızdan sanki ur değilde kırık veya çıkık olabilirmi diye düşündüm. Birden oluşması, kanadın aşağıya salık olması. Bence daha tecrübeli birisine göstermeniz yerinde olur.
 
Üst