Neler Yeni

Uçurmayı bırakmak zorunda kaldık damızlıkla devam..

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Selamunaleyküm..
Önceden bi akarabamızın terasında kuş uçuruyorduk ama şimdi o taşınınca eski kümesimizi mecburen yıktık.. Tabi güvercin beslemeden duramayacağımız için :)) kendi balkonumuza yaptık küçük bi kümes.. Burada kuş uçuramayacağız ama damızlık olarak bişeyler besleyeceğiz.. Bango veya hünkari beslemek istiyoruz ama kuş bulamadık şimdilik.. Eski kuşlarımıdan 1 çift bango bıraktık gerisini Kayseriye götürdük orda uçuyolar..
Bu bangolarda dün yumurtladı bakalım hayırlısı olsun.. Birde unutmadan kümeste 1 çiftde babamın kekliği var :))

Ekli dosyalar

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
....

Ekli dosyalar

hedili23

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Burhan Özdemir
Meslek
Öğrenci(ELAZIĞ'lı)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
merhabalar kekliklerle güvercinler aynı yerde kalmaz benden bir tavsiye güvercin pisliği asitli olduğundan kekliğin ayaklarını yakıyor bence ayırın onları kekliğe büyük yer gerekmez 2 tanesini bi kasada bile beslenir üretim yapıyormusunuz keklikleri bangolarınızda çok güzeller yumurtalar hayırlı olsun benimkilerde yeni yumurtladı saygılarımla....

Burhan Özdemir

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
keklik gagalamıyormu onları ya bu arada benim babamda keklik hastası her sene köyde cücük tutup istanbula getirir besler büyütür sonra arkadaşlarına hediye eder:)

gaziosmanpaşa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet
Meslek
sola
Yetiştirdiğim Irk
Form
hayırlısı diyeceksin artık ama o kekligi kes bi çevirme yap bence:D güzel tadı var ama dogada büyümüş olacak

Serkan BONCUK

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Serkan BONCUK
Meslek
Otomotiv
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Beyaz Postacı
Gülüm Burası çok ufakmış buraya en falza iki takım kuş koy başka koyma

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
hedili23' Alıntı:
merhabalar kekliklerle güvercinler aynı yerde kalmaz benden bir tavsiye güvercin pisliği asitli olduğundan kekliğin ayaklarını yakıyor bence ayırın onları kekliğe büyük yer gerekmez 2 tanesini bi kasada bile beslenir üretim yapıyormusunuz keklikleri bangolarınızda çok güzeller yumurtalar hayırlı olsun benimkilerde yeni yumurtladı saygılarımla....

Burhan Özdemir
Kardeş öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim :) Dışkı konusunda yerlerde taban ızgarası olduğu için içim rahat yani kuşlar dışkıya temas etmiyo.. Kekliklerin yumurtlaması için heralde bayağı sessiz sakin yer gerekiyormuş o yüzden yumurtlamıyo bunlar.. Ama güzel ötüyolar sabahları :) Bangoları da beğendiğine sevindim.. tekrardan teşekkür ederim yorumun için

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
58che58' Alıntı:
keklik gagalamıyormu onları ya bu arada benim babamda keklik hastası her sene köyde cücük tutup istanbula getirir besler büyütür sonra arkadaşlarına hediye eder:)

:):) yok zarar vermiyolar birbirlerine.. Normal yan yana durup yem falan yiyolar abi :) Bizim şimdi güvercin sevdiğimiz gibi babalarımızda keklil seviyo işte :)

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
gaziosmanpaşa' Alıntı:
hayırlısı diyeceksin artık ama o kekligi kes bi çevirme yap bence:D güzel tadı var ama dogada büyümüş olacak
Bunlar zaten doğadan gelme keklikler makineden çıkma değil ama bunları çevirirsem babamda beni çevirir şişte :):)

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Serkan BONCUK' Alıntı:
Gülüm Burası çok ufakmış buraya en falza iki takım kuş koy başka koyma
Aynen Serkan abi.. Zaten dışarı çıkmayacakları için fazla kuş koymak aşırı eziyet olur hayvanlara.. kümesin boyutları 180*120*55.. 2 en fazla yavrularla birlikte 3 çift yeterlidir heralde bu kümese.. Bu arada yorumun için teşekkürler abim..

bukalemun201

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ebubekir GÜMÜŞ
Meslek
Satış Danışmanı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
keklik ve güvercin ayrı ayrı besle dicem baban bu sefer kızcak ee kuşilarını dışladığını düşünecek bence kumes içinde kekliklere bi salma yap yeterli hadi hayırlısı bu arada 2 çift güvercinden fazla besleyemezsin o kumeste bari bi çift hünkari al paraya kıy üret güzel olur :)

gaziosmanpaşa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet
Meslek
sola
Yetiştirdiğim Irk
Form
polllat' Alıntı:
gaziosmanpaşa' Alıntı:
Bunlar zaten doğadan gelme keklikler makineden çıkma değil ama bunları çevirirsem babamda beni çevirir şişte :):)
bişey olmaz yaw keklik besleyeceksen adam kekligi besleyeceksin ben hastayım adam kekliklerine arkadaşımda vardı kavga ediyordu benimle çok şirin hayvanlar

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
bukalemun201' Alıntı:
keklik ve güvercin ayrı ayrı besle dicem baban bu sefer kızcak ee kuşilarını dışladığını düşünecek bence kumes içinde kekliklere bi salma yap yeterli hadi hayırlısı bu arada 2 çift güvercinden fazla besleyemezsin o kumeste bari bi çift hünkari al paraya kıy üret güzel olur :)
Eyvallah sağolasın abicim.. Dursunlar bakalım şimdilik bereaber belki ilerde ayırırız keklikleri :) Yorumun için teşekkürler..

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
gaziosmanpaşa' Alıntı:
polllat' Alıntı:
gaziosmanpaşa' Alıntı:
bişey olmaz yaw keklik besleyeceksen adam kekligi besleyeceksin ben hastayım adam kekliklerine arkadaşımda vardı kavga ediyordu benimle çok şirin hayvanlar
:):) Onları bilmiyorum valla hiç :) babam bunların ötüşünü seviyo bırakmaz kolay kolay

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
selamlar

sinan kardeşim kuşlarında keklik gibi ötmeye başlamasın :) Bu arada kümesin 2 çift damızlık için güzel emeğine sağlık.

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
umut coşkun' Alıntı:
selamlar

sinan kardeşim kuşlarında keklik gibi ötmeye başlamasın :) Bu arada kümesin 2 çift damızlık için güzel emeğine sağlık.
:):) ötsünler Umut abi daha güzel olur :) Teşekkür ederim abi hayırlısı olur inşallah.. Birde hünkari bulursak bu kümese tam güzel olacak :)

[Serhat BONCUK]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Serhat BONCUK
Meslek
Öğrenci()
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
ALLAH BOL BOL BOL YAVRU ALMAYI NASİP ETSİN :) GÜVERCİNLERİN VE KÜMESİN GÜZELMİŞ.

KEKLİKTE AYRI Bİ GÜZELLİK KATMIŞ :)

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
[Serhat BONCUK]' Alıntı:
ALLAH BOL BOL BOL YAVRU ALMAYI NASİP ETSİN :) GÜVERCİNLERİN VE KÜMESİN GÜZELMİŞ.

KEKLİKTE AYRI Bİ GÜZELLİK KATMIŞ :)

Eyvallahh kardeşim benim sağolasın.. kısmet.. alırız inşallah güzel yavrular.. kekliklerde babamın katkısı :):)
Yorumun için teşekkür ederim.. Kendine iyi bak, abine selamlar ;)