Neler Yeni

TÜRKİYE GÜVERCİN FEDERASYONU DUYURUSUDUR.

tahirsadan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
27 Nis 2008
Mesajlar
127
Puanları
0
Yaş
60
Konum
Balıkesir
Ad Soyad
Tahir Sadan
Meslek
Emekli
Yetiştirdiğim Irk
Posta
TÜRKİYE GÜVERCİN FEDERASYONUNDAN DUYURU


Değerli posta güvercini yetiştiricileri;

2009 yılı posta güvercin künyeleri Türkiye Güvercin Federasyonu tarafından getirilip yetiştiricilere dağıtılacaktır. Posta güvercini yetiştiricileri federasyon tarafından getirilen künyeleri kullanmak zorundadır. Federasyonun yaptığı ve yapacağı organizasyonlarda 2009 yılından itibaren federasyonun getirdiği künyenin dışındaki künye takılı kuşlar organizasyondan ihraç edilecektir. Bu bütün güvercin ırkları için geçerlidir. Künyeler dernek başkanlarından istenebilir veya federasyona bağlı istediği dernekten alıp kullanabilir. Bütün yetiştiricilere başarılar dilerim.


Federasyonumuzun olağan genel kurulu 2009 yılının Ocak ayı içerisinde yapılacaktır. Federasyona katılmak isteyen derneklerin 2008 Aralık ayı sonuna kadar müracaat etmeleri gerekmektedir.

Türkiye Güvercin Federasyonu Başkanı


Rıdvan DİNÇER
 

brate

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
21 Eyl 2008
Mesajlar
120
Puanları
0
Yaş
40
Konum
Manisa
Ad Soyad
ttttttttttttttttttttt
Meslek
SerbesT
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Selamlar
Tahir Bey Paylaşım için Teşekkürler...
 

tahirsadan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
27 Nis 2008
Mesajlar
127
Puanları
0
Yaş
60
Konum
Balıkesir
Ad Soyad
Tahir Sadan
Meslek
Emekli
Yetiştirdiğim Irk
Posta
Güvercin Camiasının Kıymetli Üyeleri,
Ben ve Federasyonumuzun yeni yönetim kurulu, sizlerden aldığı güçle hizmet yarışına atılmış bulunmaktadır. Federasyonumuz çatısı altında buluşan güzide camiamız, bir bayrak yarışı olarak algıladığı hizmet yarışında sizlerin güvenine layık görülmenin haklı gururunu yaşamakla beraber, bu durumun yüklediği büyük sorumluluğun da bilincini taşımaktadır.
Bizler başarı için, verilen sözlerin yerine getirilmesi, söylemin eylemle desteklenerek ortaya yeni eserler konması gerektiğinin farkındalığıyla hareket ediyor, ülkemizin en büyük Güvercin camiası olan Türkiye Güvercin Federasyonu’nun öncelik ve meselelerini sizler adına en sağlam şekilde temsil ediyoruz. Bugüne kadar camianın, resmi çevrelerde ve sivil toplum nezlinde büyüklüğüyle mütenasip oranda temsil edilememiş olmasından kaynaklanan sorunların üstesinden gelecek projelerimizi bir bir eyleme geçiriyoruz.
Bizler bir 'slogan' federasyonu olmayacağız. yönetimde çağdaşlık, şeffaflık, güvenilirlik, katılımcılık ve adalet prensiplerine inancımız doğrultusunda eylem ve proje üretmek temel anlayışımızdır. Her biri, sadece camiamız içerisinde değil, kendi alanlarında da büyük deneyime sahip üyelerden oluşan Yönetim Kurulumuzla birlikte iki yıl sonra gurur verici bir tabloyla karşınıza çıkacak olmanın keyif ve heyecanı ile durmaksızın çalışıyoruz.
Bu süreçte sahip olabileceğimiz eksiklikler konusunda yapıcı eleştirilerinizi içtenlikle talep ediyoruz. Bu eleştirileri dikkate alıyor olmamız hem tavrımızın, hem de çalışma prensiplerimizin doğal bir sonucu sayılmalıdır. Zira günümüzde katılımcılığın ve şeffaflığın yönetime yansımadığı kurumların kalıcı eserler üretmeleri ve bunlara sahip çıkmaları mümkün değildir. İşte bu münasebetle sizlerin aktif desteği en büyük gücümüzdür. Bu bilinçle hareket ederek önümüzdeki iki yıl içerisinde camiamızı dünya Güvercin yetiştiriciliği içerisinde layık olduğu yere getirmek için yılmadan, dikkatle ve sizlerle el ele çalışacağız.

Saygılarımla
Rıdvan DİNÇER
Türkiye Güvercin Federasyonu Başkanı
 

tahirsadan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
27 Nis 2008
Mesajlar
127
Puanları
0
Yaş
60
Konum
Balıkesir
Ad Soyad
Tahir Sadan
Meslek
Emekli
Yetiştirdiğim Irk
Posta
TGF WEB SİTESİ VE FORUM BİLGİLERİ


IRK STANDARDI ÇALIŞMALARISayın Üyemiz.
Türkiye Güvercin Federasyonu ülkemizde yetiştirilen yerli güvercin ırklarının korunması ve ıslahı hedefleyerek Taklacı ırklar, Dönücü ırklar, Makaracı ırklar, Kısa gagalılar, Dalıcı ırklar, Yarış ırkları ve Diğer ırklar olmak üzere 7 ana komiteye standart çalışmaları İçin yetki vermiştir, bu komiteler sorumlu oldukları ırklar için alt komiteleri kurmak ve bu komitelerin hazırlayacağı Standart (Tüzük)çalışmalarını onaylayarak Federasyon yönetim kuruluna sunmakla görevlidir, alt komitelerde görev yaparak beslemiş oldukları ırka hizmet etmek isteyen kişiler Federasyon üyesi bir derneğe üye olmalı veya üyesi oldukları dernekleri federasyona üye yapmalıdırlar. (ırk sorumluları ve hakemler üyeler arasından seçilecektir)
Standartların hazırlanması aşamasında ırkla ilgili kaynak ve makaleleri toparlamak, yetiştiricilik anlamında ırka hizmet etmiş ustalarla röportajlar yapmak, ırk besleyen yörelerdeki derneklerle iletişim kurmak görüş ve bilgilerini almak elde ettiğimiz bilgi ve belgeleri bir araya toplayarak şeffaf ve tabana yayılmış saf ırkı standardını temsil eden Tüzğümüzü bir kitap haline getirmeyi hedeflemekteyiz.
Forumumuz 01.02.2009 tarihinde aktif olacaktır.

IRK FORUMLARI KULLANMA BİLGİLERİ

IRK STANDARTI

Forumumuza bu bölümüne ırk sorumluları tarafından yazılabilir. Üyeler bu bölümü okuyarak standart çalışmalarının hangi aşamada olduğu hakkında bilgi sahibi olur.
KOMİTE ÜYELERİ

Forumumuza bu bölümüne ırk sorumluları tarafından yazılabilir.Federasyon tarafından Irk komitelerini kurmakla görevlendirilen Grup yöneticileridir. Kendilerine bağlı tüm ırklarla ilgili alt komiteleri kurmak ve komitelerin sağlıklı bir şekilde çalışmasından sorumludur.
ALT KOMİTE ÜYELERİ

Forumumuza bu bölümüne ırk sorumluları tarafından yazılabilir.Komite üyeleri tarafından kendilerine verilen yetkiyle sorumlu oldukları Irkın standardını hazırlamak, derneklerle görüşmek, hakemlerini belirlemek, ustalarını tespit etmek, Kitap dergi video vs. gibi kaynaklarını toplamak, makaleleri değerlendirmek vs. gibi kısaca alt forum bölümünün tamamının uyum içerisinde işlemesinden sorumludurlar.
HAKEMLER

Forumumuza bu bölümüne ırk sorumluları tarafından yazılabilir.Irkı besleyen dernekler tarafından önerilecek Türkiye’nin çeşitli illerinde yarışmalara katılabilmek için seyahat engeli bulunmayan hakemlik yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahip kişiler arasından Alt komite üyeleri tarafından seçileceklerdir.
KAYNAKLAR

Üyelerimiz bu bölümümüze standartla ilgili kullanılabilecek Irkla ilgili yazılmış kitapları, video filmleri, belgeleri, ırkla ilgili basında yayınlanmış haberleri, eski belgeleri yollayabilir.
DERNEKLER

Üyelerimizin bu bölümümüze Irkı besleyen illerdeki derneklerin adres, telefon ve yetkili bilgilerini yazmalarını istiyoruz ancak bu şekilde alt komite üyeleri Derneklerle görüşür Federasyonun çalışmaları hakkında bilgi verir standart için katkı sunmalarını ister.
USTALARI TANIYALIM

Bu bölümümüze standartta kaynak sağlamak amacıyla ırkı besleyen illerde yetiştiricilik anlamında ırka hizmet etmiş ustalarla ilgili bilgileri bekliyoruz.
KENDİNİZİ TANITIN

Standart çalışmalarında bizlere katkı sunmak istiyor bu oluşumun içerisinde olmak veya görev almak istiyorsanız kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, üye olduğunuz dernek, beslediğiniz ırk gibi bilgilerinizi yazmanızı istiyoruz, ilgili bölüm için kişisel bilgilerini yazmayan üyelerin görüş ve önerileri dikkate alınmayacaktır.
MAKALELERİNİZ

Bu bölümümüze ilgili ırkla ilgili makalelerinizi bekliyoruz.
TARTIŞMA BÖLÜMÜ

Bu bölümümüzde ilgili ırkla ilgili sohbet edebilir her tülü fikir alış verişinde bunabilirsiniz.
ALT KOMİTE ÇALIŞMALARI

Forumumuza bu bölümüne ırk sorumluları tarafından yazılabilir. Üyeler bu bölümü okuyarak alt komite üyelerinin ilgili ırkla alakalı programlarının hangi aşamada olduğu hakkında bilgi sahibi olur.
ÖNERİLERİNİZ

Forumumuza bu bölümüne görüş ve önerilerinizi yazabilirsiniz.
ŞİKAYETLERİNİZ

Forumumuza bu bölümüne şikayetlerinizi yazabilirsiniz..

 

marco

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
9 Nis 2011
Mesajlar
102
Puanları
16
Yaş
31
Konum
İstanbul
Ad Soyad
Tolga Kenan
Meslek
İş Adamı
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Posta
Diğer Irklarım
Yok
bu posta markalarını nasıl alıyoruz istanbul ümraniyede yakın bir yer varmı temin edebileceğim?
 

seyyid_

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 Eyl 2012
Mesajlar
3
Puanları
0
Yaş
41
Ad Soyad
seyyid islam
Meslek
Pc Bakım Onarım..Web Tasarım
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Edirne Kapıya Kardeş Bir otobus Envai Çeşit Bulursun..
 

sultan sencer

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 Ara 2010
Mesajlar
94
Puanları
0
Yaş
39
Konum
Bursa
Ad Soyad
Yüksel Salduz
Meslek
işçi
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
her şey hoş güzel herkes federasyona kayır olsun eyvallah ama federasyonun işi turnuva ve yarışma düzenlemekmi sadece güzevricin sağlığı konusunda avrupadan oldukça gerideyiz adamlar her türlü ilacı bulup kuşlarının tedavilerini yapıyorlar sen Türkiye ' de zar zor buluyorsun ztn satışı yasak bulsan bile uygun koşullarda ülkeye getiremiyorsun yada 120 liralık aşı gümrük vergisi falan derken 200 liraya geliyor harcadığın gün havaalanına gidip almak için harcadığın para bunların hepsini yapıyorsun sonra biri çıkıp şikayet ediyor ilk zabıta gelip ihtarname veriyor aradan bir hafta geçince il yada ilçe sağlıkta gelip bakıyorlar kusur var ise kaldır kuşları bence federasyonun öncelikli görevi bu sorunları çözmek olmalı iş sadece posta güvercini yetiştirilerini kapsamamalı ayrıca kuşları ayaklarına künye ile değil başka şekilde kayıt altına alınmalı ondan sonra ztn tüm dernek ve yetiştiriciler üye olur ama öncelikle sorunlar karşısında insanların başvurabileceği bir merci olması lazım ben federasyon üyesiyim diyebilsin
 

metkor1961

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
20 Ara 2011
Mesajlar
252
Puanları
0
Yaş
59
Ad Soyad
ZEKERİYA karadeniz
Meslek
memur emeklisi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
kelebek
sultan sencer' Alıntı:
her şey hoş güzel herkes federasyona kayır olsun eyvallah ama federasyonun işi turnuva ve yarışma düzenlemekmi sadece güzevricin sağlığı konusunda avrupadan oldukça gerideyiz adamlar her türlü ilacı bulup kuşlarının tedavilerini yapıyorlar sen Türkiye ' de zar zor buluyorsun ztn satışı yasak bulsan bile uygun koşullarda ülkeye getiremiyorsun yada 120 liralık aşı gümrük vergisi falan derken 200 liraya geliyor harcadığın gün havaalanına gidip almak için harcadığın para bunların hepsini yapıyorsun sonra biri çıkıp şikayet ediyor ilk zabıta gelip ihtarname veriyor aradan bir hafta geçince il yada ilçe sağlıkta gelip bakıyorlar kusur var ise kaldır kuşları bence federasyonun öncelikli görevi bu sorunları çözmek olmalı iş sadece posta güvercini yetiştirilerini kapsamamalı ayrıca kuşları ayaklarına künye ile değil başka şekilde kayıt altına alınmalı ondan sonra ztn tüm dernek ve yetiştiriciler üye olur ama öncelikle sorunlar karşısında insanların başvurabileceği bir merci olması lazım ben federasyon üyesiyim diyebilsin
Aynen bu arkadaşın söylediklerine katılıyorum.Koskoca Federasyon sanki sadece Posta Güvercinlerine hizmet ediyor ve Posta güvercinlerine künye satışı yaptığı gibi posta güvercinleri için yarış düzenliyor. Türkiye Güvercin Federasyonu Güvercin yetiştiricilerine bu güne kadar ne hizmetleri olmuş ki.Oldu ise yaptıkları hizmetleri bir açıklasalar da bizlerde bilgilensek.
 

sultan sencer

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 Ara 2010
Mesajlar
94
Puanları
0
Yaş
39
Konum
Bursa
Ad Soyad
Yüksel Salduz
Meslek
işçi
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Sonuna kadar haklısın hocam
 
Üst