Neler Yeni

Trakya Yerlileri ,Trakya Makaracacısı ,Trakya Beyazı (Cüneyt Varışlı -KIRKLARELİ)

A

Anonymous

Cüneyt beyin emeğine sağlık kuşlar nefis gözüküyor tam trakya yerlisi denebilecek fizikteler gerçekten tebrik ederim maşallah.sağlıklı bol yavrulu kümesler iyi zamanlar dilerim paylaşımınız için çok teşekkürler.

cuneyt_varisli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cüneyt varışlı
Meslek
elektrik teknisyeni
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
yorumun için çok teşekkürler

Tolga Akgöz

Kayıtlı Kullanıcı
Kümes içinde 2-3 dişi çok güzel fakat erkeklerin çoğunu beğenmedim küt gagalı kırık gibi duruyorlar.Havadaki performanslarını görüpte değerlendirmek daha doğru bir yaklaşım olur.Emeğine sağlık.

cuneyt_varisli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cüneyt varışlı
Meslek
elektrik teknisyeni
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
tolgabey teşekkür ederim fakat kuşlarım hepsi aynı kan erkeklerim özellikle tam yerlidir tabiki sizin görüşünüze saygı duyuyorum bu kuşların soyu 25 yıla dayanıyor ucmalarına gelince yüksek ucuyorlar 3saatten aşagı inmiyorlar selamlar

Mesut24

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mesut Bey
Meslek
Grafiker
Yetiştirdiğim Irk
Form
Kuşlarınızın maşallahı var.Gerçekten çok güzel görünüyorlar.Sağlıklı kümesler dileğiyle.Saygılar...

Tolga Akgöz

Kayıtlı Kullanıcı
Cüneyt arkadaşım yaptığım yorumda kuşlarına karşı herhangi bir çamur atma kesinlikle olamaz.konuya bu yönden bakmanı istemiyorum.Yanlız birkaç soruyuda aydınlatmaya çalışırsak ne mutlu bizlere.Sizin oralarda yerlinin standardı nedir.yerlide ne gibi özellikler ararsınız.uçuşu,dönüşü,kuyruk,göz,bel,kanat gibi.yani yerli sizin orada nedir.benim Trakyada beyaz için gezmediğim yer kalmadı desem yeridir.kuşçuluğumun son 15 senesini beyaz uçurarak geçirdim ve onlarla yerliciliğe son verdim.Şimdi yüksek uçucu kuşlarla uğraşıyorum ve kümesime yerli kuş sokmam.Ben 15 senemi verdiğim beyazlarıma ki sadece tek dişiden üretim yaptım.yerli standardını tutturana kadar göbeğim çatladı.Senin bu başarıyı yakalamandaki sır nedir. Merak etmemek elde değil.Yinede emeğine sağlık keşke herkez senin gibi kümesinde tek renk kuş bakmış olsa.bu sistemde kümeslerini bölebilse.bu bile başlı başına olaydır.Tebrikler.

Ozdemir59

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bülent ÖZDEMİR
Meslek
Kamu çalışanı
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
kuşlar güzel görünüyorlar uçuş ve dönüş ferformanslarıda iyi ise bir problem yok yerli kuşta o kadar tip aranmaz bence ilk etapta uçuş ve dönüş performansı gerekli kostüm daha sonra saygılar

Tolga Akgöz

Kayıtlı Kullanıcı
Tebrik ederim özdemir 59 çok aydınlattın ortalığı.tip aramıyoruz kuşlardada Tekirdağ piyasasındaki poçoz tabirli kuşların hepsi yerli kuşlarmı.benim kümesimden çıkmadı okadar bozma kuş.Benim cüneyte o soruların sormamın sebebi.onlardada bizim burdaki sistem gibimi üretim oluyo.bak adamın soy takibine 25 yıl diyo bizde kaç tane kümeste böyle üretim var.

Ozdemir59

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bülent ÖZDEMİR
Meslek
Kamu çalışanı
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Tolga kardeş ben genel olarak fikrimi söylemiştim özellikle sen okuyup cevap veresin diye değil bu benim fikrim ve diğer tekirdağlıları bağlamaz tamammı sen önce terbiyeli ol seninle o zaman tartışırız bu konuları
Tolga Akgöz' Alıntı:
Tebrik ederim özdemir 59 çok aydınlattın ortalığı.tip aramıyoruz kuşlardada Tekirdağ piyasasındaki poçoz tabirli kuşların hepsi yerli kuşlarmı.benim kümesimden çıkmadı okadar bozma kuş.Benim cüneyte o soruların sormamın sebebi.onlardada bizim burdaki sistem gibimi üretim oluyo.bak adamın soy takibine 25 yıl diyo bizde kaç tane kümeste böyle üretim var.

eser_733

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Eser Özdemir
Meslek
Kuşcu
Yetiştirdiğim Irk
Adana
hocam bu kuşların ne özelliği var burada çukurovada bu kuşlar hiç tutulmuyor neyazıkki "beyaz çandır(yaboz)" diye geçiyor ve insanlar bunları bakıcı ve parlaklık olarak kullanıyo

kuscuozi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Özay TORUN
Meslek
SEYEHAT ACENTASI İŞLETMECİSİ
Yetiştirdiğim Irk
Saya
çok güzel allah nazardan saklasın

Ahmet Oyar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ahmet Oyar
Meslek
Öğrt. Elemanı
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Eser _733 kardeşim bu kuşlar adı üstünde makaracı ırklardandır. trakyanın yerli ırkıdır. ben 13 senedir edirnedeyim bu kuşları da burda tanıdım. her yörenin kendine özgü kuşu var bu yörenin de yerlikuşu bunlar. burada çifti 150-200 liraya kadar beyazların, kırmızı ve sarıların güzelliğine göre 400-500 liraya kadar çıkıyor.o sizin yoz ya da yaboz dedikleriniz bu kuşlara benzerlik gösteren kuşlar olabilir ama bunlar değildir. saygılar sevgiler kardeşim. a. oyar

Ahmet Oyar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ahmet Oyar
Meslek
Öğrt. Elemanı
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
cüneyt kardeşim, maşallah kuşların çok güzel allah nazardan saklasın. bu yerli ırklarımızın korunduğunu, beslendiğini görmek memnuniyet verici. kuşlarınız mutlaka oyunludur diye düşünüyorum. kostümlerinin yanında oyunculukları da güzelse ne mutlu. kazasız, belasız uçurmalar. a. oyar edirne...

hatmeyil

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hat
Meslek
meyil
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
cüneyt varışlı sana ulaşmam gerek özel mesaj kutuna bak

A

Anonymous

Ahmet Oyar' Alıntı:
Eser _733 kardeşim bu kuşlar adı üstünde makaracı ırklardandır. trakyanın yerli ırkıdır. ben 13 senedir edirnedeyim bu kuşları da burda tanıdım. her yörenin kendine özgü kuşu var bu yörenin de yerlikuşu bunlar. burada çifti 150-200 liraya kadar beyazların, kırmızı ve sarıların güzelliğine göre 400-500 liraya kadar çıkıyor.o sizin yoz ya da yaboz dedikleriniz bu kuşlara benzerlik gösteren kuşlar olabilir ama bunlar değildir. saygılar sevgiler kardeşim. a. oyar
Merhabalar,

Ahmet abi,aramıza hoş geldin öncelikle Trakya ırkları hakkında 13 yılda güzel analiz etmişsin (yoz ve asil ayrımını yaptırmak adına) bir parağraf yazıyla güzel anlatmışsın tebrik ve teşekkür ederim.Trakya kuşunu herkes tanıyamaz !

nietczshe

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
alper mest
Meslek
serbest meslek
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
slm kardeş ben lüleburgazdan alper beyazların çok güzelmiş bol bol yavru alırsın inşallah
çok beğendim bende beyazlarını bir çiftini satmayı düşünür müsünüz

kuşçu_özcan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Özcan PAPATYA
Meslek
İşçi
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Re: Trakya Yerlileri ,Trakya Makaracacısı ,Trakya Beyazı (Cüneyt

Allah nazardan saklasın.Güzel kuşlar ,uçuşları nasıl bende birçift aldım ama daha uçurturmadım.Lüle burgazdan ,kuşçu özcan

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari

Allah nazardan saklasın makaracıdan fazla anlamam ama kuşlar göz dolduruyor. BOl yavrulu sezonlar dilerim. Sağlıklı kümesler.....

SİNAN ÖZTEKİN

erol çekiç

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erol çekiç
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Diğer

cüneyt bey bu beyaz güvercinler uçarmı