Tırnağı Keserken Kanadı ve Kaşıntı Sorunu

puhaha

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
9 Şub 2009
Mesajlar
1
Yaş
38
Ad Soyad
kaan tural
Meslek
ogrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

Arkadaşlar benim bir muhabbet kuşum var babamdan aldım zamanında babam bana kuyruğu koptu dedi inanmadım ama şimdi 4 aydır bakıyorum ve tam uçamıyor gerçekten kuyrugu yokgibi.

Aynı zamanda gelen arkadaşlarım tırnağı çok uzun kesilmesi lazım dediler bizde keserken bir tanesini kesebildik sonra çok bağırdı üzüLdüm ama kestikten sonra kafese gittiğinde gördüm kestiğimiz yer kanamış. Azda olsa kanamış arkadaşlar bir sorun olur mu ?

Ve bir de sunu sormak istiyorum benim kuşum çok kaşınıyor bu piyasayda çıkan spreylerden aldım onu 30 cm uzaktan sıkın diyor baktarilere karşı kuşun üstüne sıkmadan etrafına sıkıyorum birde çok tüğlerini yoluyor bunun nedeni nedir ?

Lütfen yardımcı oln arkadaşlar :( :hungur:
 

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
26 Eki 2008
Mesajlar
2,101
Yaş
45
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Uzayan tırnakları kısaltmanız da sakınca yok ,faydalı da olur gaga da uzun sa ucundan kesbilirsiniz, dikkatli olun sadece azucundan kesin . Ayrıca kuşunuz tüy değiştiriyor bir sorunu yok yakın da yeni tüyleri çıkacak ve daha albenili olacak merak etmeyin. selamlar .ŞEREF
 

performans58

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
18 Tem 2008
Mesajlar
320
Yaş
43
Konum
Sivas
Ad Soyad
taner bozok
Meslek
İnşaat Müh.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Tırnağını keserken en küçük boy tırnak makasını kullanın. Bir de keserken tırnağı ışığa doğru tutup içindeki pembemsi damarı görüp, ona göre kesin...
 
Üst