Neler Yeni

TAKLACI YARIŞMALARI-2009, Nasıl Gidiyor?

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
sanırım bubi ıhlamır kuyu derneği biliyor orda coğu arkadaşın katıldıgı yarış ve dereceleri var yakın olan bir arkadaş bilgisayara aktarıp bir tarayıcıyla paylaşırsa diğer arkadaşlar daha net bilgi sahibi olur.ben 1 kez gittim eğer bidaha gidersem ben cekip internette paylaşıcam.

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhaba arkadaşlar;

Dün saat 12 gibi Kocaeli taklacı güvercin yarışmasına daha önceden videosunu gönderdiğim 1 yaşındaki dişi maviyi kaldırdık. Kuş son günlerdeki performansından biraz düşük bir performans sergiledi. 2 saat 36 dakika uçtu. Çoğu 20 metre olan (hemen hemen hepsi birbirine yakın fişeklerdi) geçerli 13 sefer yaptı. 79 puan alarak 1. sıraya yerleşti.
Herkese selamlar.

Şenol

Khalid

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Kadir Halit
Meslek
Mühendis
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yeni dereceniz hayırlı olsun.
İnşallah yarışma bu şekilde neticelenir de maviniz güzel performansını bir de kupayla süsler.
Daha da iyilerini uçurmanız temennisiyle.
Selamlar.
Khalid

mavigalaca76

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan D.
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Dönek
Slm
Arkadaşlar perşembe günü Sakarya Yenicami yarışına Eski garajlardan Orhan abi 27 fişekle 105.5 puan alarak 2. sıraya yerleşmiştir. Maşallah bu sene kupa alacak kuşlar 100 puan üzeri olacak galiba.Kendisine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.Yarışın bitimine 20 gün kalmıştır.

bubi__24

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ayhan erdogan
Meslek
akvaryum
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
tengelli' Alıntı:
sanırım bubi ıhlamır kuyu derneği biliyor orda coğu arkadaşın katıldıgı yarış ve dereceleri var yakın olan bir arkadaş bilgisayara aktarıp bir tarayıcıyla paylaşırsa diğer arkadaşlar daha net bilgi sahibi olur.ben 1 kez gittim eğer bidaha gidersem ben cekip internette paylaşıcam.
dogrudur bilyorum ıhlamur kuyu dernegi kupa çizelgelerini bilmeyen arjkadaşaların bilmesi gerek çün ki bu işi internet ortamından takip eden çok arkadaşlarımız vardır bunlar bir sayfa halinde aktarılsa daha güzel olur ama farklı olan kupalarda var tabi ki o yüzden iyi takip etmek lazım :tamam:

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
mavigalaca76' Alıntı:
Slm
Arkadaşlar perşembe günü Sakarya Yenicami yarışına Eski garajlardan Orhan abi 27 fişekle 105.5 puan alarak 2. sıraya yerleşmiştir. Maşallah bu sene kupa alacak kuşlar 100 puan üzeri olacak galiba.Kendisine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.Yarışın bitimine 20 gün kalmıştır.
Merhaba;
Öncelikle yarışmada olan bitenleri haber verdiğiniz için teşekkürler Hasan Bey.
Her yıl kalite artıyor sanıyorum. Dereceye giren arkadaşları tebrik ediyorum.
Selamlar.

Şenol

mavigalaca76

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan D.
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Dönek
mavigalaca76' Alıntı:
Slm
Toplamada bir yanlışlık olmuş bu akşam öğrendim puanı 106.5 olmuş, yerine taklalı harmanlayarak inmiş.

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
14 02 2010 pazar günü mehmet ömürlüoğlu zeytinburnu kupasına kuş kaldırmış ve ucurduğu kuşla şuan birinci durumdaymış kuşu seyreden varsa neler yaptı yada puanlama cizelgesini cekip paylaşacak bizle paylaşırsa sevinirim.

hkarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
halil karahan
Meslek
emekli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Merhaba, Elimizde yarışmaya ait puanlama cetveli yoktur. Seyreden arkadaşların anlatımlarından kuşun 4 saat havada kaldığı 21 sefer yaptığı, bunun 16 seferinin puanlamaya dahil edildiği, fişeklerinin 20 metre ile 40 metre arasında olduğu, kuşun açık gezdiği, fişek bitiminde mıntıkayı terk ettiği, iniş sırasında da 5 metre yukarı sıçrayarak 4 takla vurmak suretiyle yerine indiği, Kümesi haricinde başka yerlerde fişek yapmadığı, Kuşun uçumu sırasında bir müddet yağmur yağdığı buna rağmen kuşun görevini yapmak için elinden geleni ortaya koyduğu ve tam bilinmemekle beraber takriben 900 puan üzeri puan aldığı anlaşılmıştır. Besleyen ve emek veren arkadaşımız tüyünce hayrını görsün Saygılar Sevgiler.

mavigalaca76

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan D.
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Dönek
hkarahan' Alıntı:
Merhaba, Elimizde yarışmaya ait puanlama cetveli yoktur. Seyreden arkadaşların anlatımlarından kuşun 4 saat havada kaldığı 21 sefer yaptığı, bunun 16 seferinin puanlamaya dahil edildiği, fişeklerinin 20 metre ile 40 metre arasında olduğu, kuşun açık gezdiği, fişek bitiminde mıntıkayı terk ettiği, iniş sırasında da 5 metre yukarı sıçrayarak 4 takla vurmak suretiyle yerine indiği, Kümesi haricinde başka yerlerde fişek yapmadığı, Kuşun uçumu sırasında bir müddet yağmur yağdığı buna rağmen kuşun görevini yapmak için elinden geleni ortaya koyduğu ve tam bilinmemekle beraber takriben 900 puan üzeri puan aldığı anlaşılmıştır. Besleyen ve emek veren arkadaşımız tüyünce hayrını görsün Saygılar Sevgiler.

Bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.Maşallah güzel kuşmuş zaten yağmur çamurda dinlemiyor Mehmet beyin kuşları uçuyorlar.Başarılar diliyorum kendisine.

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhaba;

Ben de Ahmet Astsubay'a sordum kuşu. O da benzer özellikler söyledi. Ayrıca fişeklerindeki takla sayısı da 8-10 luymuş galiba.
Tebrik ederiz, hakkaten iyi bir kuşmuş.
Selamlar.

Şenol