Neler Yeni

Taklacı kuşlarımdan bazıları- Resimler

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sarıkır4141' Alıntı:
şenol abi maşallahı var kuşlarının bol yavrular almanı dilerim
yalnız sarıkıra dön sarıkır izlet izmitte sarıkırın yeri ayrıdır biliyosun :haha: :heyo:

saygılar

emre kalender
Sağolasın Emre kardeş;

Evet sarıkırları severim. Geçen sezon izlediğimde en fazla keyif aldığım kuşlar sarıkırlardı. Özellikle uçuş stillerini çok beğeniyorum. Aslında kuş uçurmaya uzun süre ara vermiştim. Geçen yıl yeniden başladım. Ve geçen yıl elimden geldiğinde bir çok yere gitmeye çalıştım. Daha iyilerini bulabilmek adına. Sivas'a, Antalya'ya, Tokat'a, İzmit'e. Oralarda bir çok kişiyle tanıştım. Sonrasında Türkiye'deki en iyi kuşların bulunduğunu düşündüğüm İstanbul'da bir çok kişiyle tanıştım. Mardin'den, Erzurum'dan v.s. Elimden geldiğince bir kaç güzel soy aldım. Bu yıl bunlarla uğraşmaya başladık. Elimde oyunlarını daha önceden izlediğim ve çok beğendiğim sarıkırlar da var. Bir tane de o kuşların erkeğiyle uğraşıyoruz. Benim istediğim en iyisi hangisi ise onu besleyelim. Cemal Abi bir şey söylemişti: "Sonunda sarıkırlara döneceksin". dedi. Ben öyle düşünmüyorum, ama inşallah öyle olur. Sarıkırlar beni en çok tatmin edenler olur. Ama dediğim gibi daha iddialı olduğum yavrular var. Uçurmaya başladık. Sizi inşallah hazırladığımda davet ederim. Bakarsın belki siz de bu tarz kuşlara dönersiniz :)
Selamlar.

Şenol

sarıkır4141

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre kalender
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
yunus81' Alıntı:
sarıkır4141' Alıntı:
şenol abi maşallahı var kuşlarının bol yavrular almanı dilerim
yalnız sarıkıra dön sarıkır izlet izmitte sarıkırın yeri ayrıdır biliyosun :haha: :heyo:

saygılar

emre kalender
Sağolasın Emre kardeş;

Evet sarıkırları severim. Geçen sezon izlediğimde en fazla keyif aldığım kuşlar sarıkırlardı. Özellikle uçuş stillerini çok beğeniyorum. Aslında kuş uçurmaya uzun süre ara vermiştim. Geçen yıl yeniden başladım. Ve geçen yıl elimden geldiğinde bir çok yere gitmeye çalıştım. Daha iyilerini bulabilmek adına. Sivas'a, Antalya'ya, Tokat'a, İzmit'e. Oralarda bir çok kişiyle tanıştım. Sonrasında Türkiye'deki en iyi kuşların bulunduğunu düşündüğüm İstanbul'da bir çok kişiyle tanıştım. Mardin'den, Erzurum'dan v.s. Elimden geldiğince bir kaç güzel soy aldım. Bu yıl bunlarla uğraşmaya başladık. Elimde oyunlarını daha önceden izlediğim ve çok beğendiğim sarıkırlar da var. Bir tane de o kuşların erkeğiyle uğraşıyoruz. Benim istediğim en iyisi hangisi ise onu besleyelim. Cemal Abi bir şey söylemişti: "Sonunda sarıkırlara döneceksin". dedi. Ben öyle düşünmüyorum, ama inşallah öyle olur. Sarıkırlar beni en çok tatmin edenler olur. Ama dediğim gibi daha iddialı olduğum yavrular var. Uçurmaya başladık. Sizi inşallah hazırladığımda davet ederim. Bakarsın belki siz de bu tarz kuşlara dönersiniz :)
Selamlar.

Şenol
sağol şenol abi biz sarıkırlarla ballılarla iyiyiz böyle koyu renk kuş dersen gök bana göre ama elimde yok şuan sarıkırlara devam biz :evet:

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Geçen sezon bizim kuş uçurduğumuz çifliğe İzmit'li bir arkadaş gelmişti. Adı Cengiz'di galiba. O zaman uçurduğumuz bir mavi vardı. Onu çok beğenmişti. Hakkaten de uçuşu mükemmeldi. Tek bir eksisi vardı, fişeği uzun değildi. Tüm fişekleri standarttı 4 taklayla gidiyordu. En az 100 metreden, çoğunlukla 200 metreden tutuyordu ve yarım metreye kadar geliyordu. O kadar sakin uçuyorduki, müthiş keyif veriyordu. Fişeği eksik olduğu için onu beğenmezdik. Bu yıl fişeği iyi olan kuşlar uçurmaya çalışacağız inşallah. Ben yere uçan kuşu seviyorum. Yere uçuruyoruz yine.
Sarıkırların renkleri çok güzel. Ama onlardan daha iyi olan kuşlar çıkarsa sarıkırların papucunu dama kaldırmak gerekebilir. Bakalım hayırlısı. Ak-kara belli olacak inşallah.
Selamlar.

Şenol

sarıkır4141

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre kalender
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
yunus81' Alıntı:
Geçen sezon bizim kuş uçurduğumuz çifliğe İzmit'li bir arkadaş gelmişti. Adı Cengiz'di galiba. O zaman uçurduğumuz bir mavi vardı. Onu çok beğenmişti. Hakkaten de uçuşu mükemmeldi. Tek bir eksisi vardı, fişeği uzun değildi. Tüm fişekleri standarttı 4 taklayla gidiyordu. En az 100 metreden, çoğunlukla 200 metreden tutuyordu ve yarım metreye kadar geliyordu. O kadar sakin uçuyorduki, müthiş keyif veriyordu. Fişeği eksik olduğu için onu beğenmezdik. Bu yıl fişeği iyi olan kuşlar uçurmaya çalışacağız inşallah. Ben yere uçan kuşu seviyorum. Yere uçuruyoruz yine.
Sarıkırların renkleri çok güzel. Ama onlardan daha iyi olan kuşlar çıkarsa sarıkırların papucunu dama kaldırmak gerekebilir. Bakalım hayırlısı. Ak-kara belli olacak inşallah.
Selamlar
Şenol
abi benim sana sarıkıra dön demem öylesine bir espiri olsun diye söyledim tabi sarıkırlardan daha güzel oynayan kuşlarda var
ancak sarıkırlar hem renk olarak hemde oyun olarak güzel bir kuş
sarıkırların damarı sağlam olucak damarı sağlam değilse sorun vardır sade sarıkır değil her kuş için aynı şey geçerli
bende hem renk hemde oyun olarak sarıkır kuşunu beğeniyorum abimde bu zamana kadar taşımış kuşları bundan sonrada kuşları bozmak istemem sarıkır gelmiş sarıkır giderim :haha:
sarırdan daha iyi oynayan kuş yokmu?vardır tabiki ama ben sarıkırları çok seviyorum rengiyle oyunuyla kaliteli kuşlar en azından bendeki sarıkırlar öyle
saygılar
emre kalender

hakan_23el

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hakan yılmaz
Meslek
sağlık memuru
İkametgah
Elazığ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
şenol abi kuşların gerçekten de çok güzellermiş, güle güle beslemeyi nasib etsin allah. araplarının resimlerini de görmek isteriz onlarıda uygun bir zaman da koyarsan güzel olur, ayrıca senden video da bekliyoruz. saygılar hocam...

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.A.
Çok teşekkürler yorumun için.

Şenol

Serhat-Bulgulu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serhat bulgulu
Meslek
muallim
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Maşallah abi beyaz kuşun ne akadr güzel :) ben bir beyaz kuş hastasıyım :)

Kuscu_37

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
2. resimdeki kuşun geçmişi iyi galiba

çakır60

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yemen Kurunç
Meslek
oto alım satım
İkametgah
Şırnak
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu senin emeğin kimsenin değil amedin kuşları memdin kuşları ne alaka sen lamadınmı kupalrı artık istanbullu sayın muhterem hocamın kuşları diyelim lütfen lütfen hocam...! seni seiyoruz??

fanatik kuşçu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serkan özgüneş
Meslek
üretici-sebze
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuşların gerçekten güzelmiş Alah nazardan saklasın inşallah bol oyunlu yavrularını alırsın saygılar

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.A Arkadaşlar;

Yorumlar için teşekkür ederim. Ama açıklamam gereken bir şeyler var.
Buradaki kuşların bir ikisi hariç hepsini elimden çıkardım. Boşa zaman harcattılar bana. Ama Allah'a hamdediyorum ki bundan sonra beslemeyi düşündüğüm kuşları buldum. 2. sayfada resimlerini gönderdiğim bir abinin kuşları bahsettiğim, buldum dediğim kuşlar. Bu yıl bu kuşlardan aldığımız yavruyla Kocaeli yarışmasında 1. olduk.
Diyeceğim o ki, daha sonra göndermiş olduğum resimlerdeki kuşlar şu anda elimde bulunan kuşlar.
"Taklacı güvercinlerim" diye bir başlık var oradan görebilirsiniz.
Buradaki kuşları dikkate almayın.
Selamlar.

Şenol

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk