Neler Yeni

Taklacı Güvercinlerim

saimusta

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
m.saim akyol
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamun aleyküm doktor bey .araplar ve çakmaklılar harika görünüyor güle güle besleyin

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
saimusta' Alıntı:
selamun aleyküm doktor bey .araplar ve çakmaklılar harika görünüyor güle güle besleyin
Aleykümselam Saim abi;

İnşallah iyisindir. Sağol yorumun için. İnşallah hepimiz iyi bir sezon geçiririz.
Selamlar.

Şenol

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selamlar.

Şenol

Ekli dosyalar

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selamlar.

Ekli dosyalar

OFFICER

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Davut GÜÇLÜ
Meslek
Polis
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
cok guzel..tebrıkler..

Khalid

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Kadir Halit
Meslek
Mühendis
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Abi her şeyden önce maşallah, yine başlığa çok güzel kuşlar eklemişsiniz .
Benim en çok benekli mavi dikkatimi çekti, sağlıklı atmacasız günlerde uçurmanızı temenni ederim.
Mavi dişiyi geçen seneden tanıyor muyuz yoksa :)

Khalid

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Khalid' Alıntı:
Abi her şeyden önce maşallah, yine başlığa çok güzel kuşlar eklemişsiniz .
Benim en çok benekli mavi dikkatimi çekti, sağlıklı atmacasız günlerde uçurmanızı temenni ederim.
Mavi dişiyi geçen seneden tanıyor muyuz yoksa :)

Khalid
Merhaba K. Halit kardeşim;

Yorumun için teşekkürler. Son eklediğim fotoların 2. ve 3. sü aynı kuş ve daha önceden videolarını gönderdiğim dişi mavi (gök). 3 ağız yavru büyüttükten sonra tekrar sahalara indirdik. İnşallah yakında yeni videolarını sizlerle paylaşırım.
Selamlar.

Şenol

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Maşallah gösterişli kuşlarınız var .. Allah ağız tadı ile bakmak nasip etsin .. selamlarŞEREF

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhaba;
Uçurduğumuz yavrulardan bir kaçı.

Ekli dosyalar

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
ŞENOL HOCAM GÜZEL YAVRULAR İNŞ. EMEKLERİNİZ BOŞA CIKMAZ.. SELAMLAR.. BİRDE SİZİN DİŞ MUAYENEHANE NİZ NEREDE GEBZE DEMİ ? YAKINSA HEM DİŞ KONTROLÜ YAPTIRMAYA HEMDE TANIŞMAYA GELECEĞİM..

fatih00

Kayıtlı Kullanıcı
Maşallah allah nazarlardan saklasın herkesin kümesinde olmasını istedigi kuşlardan bunlar :) özellikle arapları çok begendim duruşları bile kıyak poz vermeyi biliyorlar :)

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
filo' Alıntı:
ŞENOL HOCAM GÜZEL YAVRULAR İNŞ. EMEKLERİNİZ BOŞA CIKMAZ.. SELAMLAR.. BİRDE SİZİN DİŞ MUAYENEHANE NİZ NEREDE GEBZE DEMİ ? YAKINSA HEM DİŞ KONTROLÜ YAPTIRMAYA HEMDE TANIŞMAYA GELECEĞİM..
Merhabalar Ahmet Bey;

Sanırım diş hekimi olduğumu düşünmüşsünüz. Ama ben psikiyatri hekimiyim. Ruh sağlığı ile ilgili her konuda yardıma hazırım. Sizinle ben de tanışmak isterim. İnşallah müsait bir zamanda görüşürüz.
Selamlar.

Şenol

mavigalaca76

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan D.
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Dönek
yunus81' Alıntı:
filo' Alıntı:
Merhabalar Ahmet Bey;

Sanırım diş hekimi olduğumu düşünmüşsünüz. Ama ben psikiyatri hekimiyim. Ruh sağlığı ile ilgili her konuda yardıma hazırım. Sizinle ben de tanışmak isterim. İnşallah müsait bir zamanda görüşürüz.
Selamlar.

Şenol
Selam
Şenol hocam kuşlar tüydeler oynamıyorlar , tüyde değilkende birşey yapmadılar ruhsal çöküntü içindeyim ne yapmamı önerirsiniz... :haha:
Evet hocam şaka bir yana nasılsın kuşların nasıl maşallah arpların pırıl pırıl güle güle besleyin çoğaldıklarında bir takım yavru gücüm dahilinde almak isterim.

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
:) pardon yunus bey ben karıştırdım sanırım özür.. İnşallah branşınız ile ilgili bir sıkıntı yaşamam,lakin başka ortamlarda her zaman bende tanışmak isterim.. Saygılar bizden, esen kalın..

mavigalaca76

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan D.
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Dönek
filo' Alıntı:
:) pardon yunus bey ben karıştırdım sanırım özür.. İnşallah branşınız ile ilgili bir sıkıntı yaşamam,lakin başka ortamlarda her zaman bende tanışmak isterim.. Saygılar bizden, esen kalın..
Ahmet kardeşim kusura bakma seninde yazının alıntısı altında şenol hocama yazmışım :) yanlış anlama Şenol hocam sakaryayada arada uğrar sizin orayada ziyarete gelecektir.

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
mavigalaca76' Alıntı:
yunus81' Alıntı:
filo' Alıntı:
Merhabalar Ahmet Bey;

Selamlar.

Şenol
Selam
Şenol hocam kuşlar tüydeler oynamıyorlar , tüyde değilkende birşey yapmadılar ruhsal çöküntü içindeyim ne yapmamı önerirsiniz... :haha:
Evet hocam şaka bir yana nasılsın kuşların nasıl maşallah arpların pırıl pırıl güle güle besleyin çoğaldıklarında bir takım yavru gücüm dahilinde almak isterim.
A.S. Hasan Hoca'm;

Hamdolsun iyiyim, sizler nasılsınız?
Bu tüy meselesi herkesin başına dert olmuş durumda şu sıralar. Biz de 2-3 ay önce söktüklerimizi şimdilerde yatırdık mecburen, onların yarışa uçacaklarını düşünürken. Şimdi arkadan gelen 3 tane daha var ancak uçurmamız gereken süreye yetişmeyecekler gibi. Bu nedenle ruhsal çöküntü içinde olanlara beni de ekleyin. :) . Hayırlısı olsun inşallah.
Geçen hafta başında 1 haftalığına izne ayrıldım ve Ankara, Çorum, Sivas'a gittim. Oralarda da aynı sorun, tüy sorunu vardı. Ama oralarda olmayan bir dert daha var bizim başımızda, o da havaların durumu. Hayırlısı inşallah.
Araplardan bu yıl 1 yıl aradan sonra ilk kez yavru aldık ve 2 çift yarunun 2 tanesi dumanlı benekli çıktı. Onlardan erkek olanını uçuruyoruz. İnşallah iyi olur. Beraber izleme fırsatımız olur.
Görüşmek üzere, selamlar.

Şenol

gebzeli60

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sadık bayar
Meslek
esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ahmet abi çekilecek dişin varsa sen benim yanıma uğra ben hallederim :))) şenol hocam selamlar dün mezata girdiniz çıktınız bi selam bile vermediniz :)) kasada oturuyordum ben görmedin sanırım bu arada ne durumda kupaya kaldıracagınız kuş bi aksilik çıkmaz inşallah geçen sefer ki gibi...

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
gebzeli60' Alıntı:
ahmet abi çekilecek dişin varsa sen benim yanıma uğra ben hallederim :))) şenol hocam selamlar dün mezata girdiniz çıktınız bi selam bile vermediniz :)) kasada oturuyordum ben görmedin sanırım bu arada ne durumda kupaya kaldıracagınız kuş bi aksilik çıkmaz inşallah geçen sefer ki gibi...
Merhaba Sadık Hoca'm;

Kusura bakma farketmemişim. Mahallemizdeki mezata bazı arkadaşları görmek için, arada geliyorum ama pek kimseyi göremedim. O arkadaşlardan biri de sensin, seni farketmemişim kusura bakma.
Kupaya kuş kaldırabilir miyiz bilmiyorum. Bu kupaya kuş kaldırma işi zor iş. Kuşlar güven vermedikçe kesinlikle kaldırma taraftarı değilim. "ya tutarsa" diye bir mantığım yok. Bu nedenle gaza gelip kuş atmak uygun olmaz. İnşallah kaldıracağımız zaman gelir. Hele hele kuş uçuranlar çok iyi bilir, kuşlar, içinde bulunduğumuz zamanda olduğu gibi tüy dönemindelerse dikiş tutturmak çok zor.
Şimdilerde uçan 2-3 yavru var. 2 ileri bir geri form tutmaya çalışıyorlar. Bu gün biri 2 saat 45 dakika uçtu, 12 sefer yaptı. Ama tam hazır olmadan kuş kaldırmayı düşünmüyoruz. Hayırlısı olsun.
Senin eleştirilerinden büyük keyif alıyorum, sağolasın. Diğer taraftan senin de yarışmalarda boy göstermeni isterim. Er meydanındaki atmosferi teneffüs etmek heyecanlı ve zorlu oluyor, o havayı teneffüs etmeni isterim.
Bulunduğum mahallede kuş uçuranların sayısı artsın, rekabet artsın, iyi kuş artsın. Birileri uçurmayı, diğerleri de eleştirmeyi görev kabul etmesin. Allah'ın izniyle iyi kuşlar uçacak mahallemizde. Biraz sabır.
Selamlar.

gebzeli60

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sadık bayar
Meslek
esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a şenol hocam çok doğru konuşmussun hocam ama işte şartlar el wermiyor imkanlar doğrultusunda kuş uçurmaya çalışıyoruz saat 9 dan sonra bekliyemiyorum inan çoğu kuşuda izleme şansım olmuyor kaldırıyorum geliyorum dükkana burdan izliyorum yoldan ama umut vadeden bir kaç yavrum var şuan patlamak üzereler 1veya 2 ay sonra hep birlikde görürüz size uçurduğum mavi yavruda şuan tam anlamıyla hazır fikret hocaya selam söyle birgün al gel yanıma terasa nasıl kuş oynatılıyormuş görsün:)) öyle 100 dönüm araziye kuş oynatmakla teras arasında dünya kadar fark var ama herşeye rağmen sizleri gerçekten seviyorum allahın izniylede kupayıda alırsanız ozaman daha sizle uğraşmam özellikle murat mustafa ve fikret hoca bayram abi ve sen mülayim insanlarsınız size lafım yok pazar günü gelicez inşallah kuş kaldırısanız saygılar şenol hocam...

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
gebzeli60' Alıntı:
ahmet abi çekilecek dişin varsa sen benim yanıma uğra ben hallederim :))) şenol hocam selamlar dün mezata girdiniz çıktınız bi selam bile vermediniz :)) kasada oturuyordum ben görmedin sanırım bu arada ne durumda kupaya kaldıracagınız kuş bi aksilik çıkmaz inşallah geçen sefer ki gibi...[/quoste]

sadık :) senin amca nerlerde çakmaklıyı söktümü :))))))