Neler Yeni

Taklacı Güvercinlerim

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
cenker45' Alıntı:
güzel kuşlar güle güle besleyin. En çok çakmaklıyı beğendim seferli güvercin kanadı var tipi ise gayet yerinde.
Merhaba;

Resimlerini gönderdiğim kuşların biri hariç hepsi damızlık. Daha önceden uçurulan, yavrudan sonra görülen ve o şekilde değerlendirilerek damızlık yapılan kuşlar. Uçurduğumuz ve şu anda yumurtada yatan, yavrudan sonra tekrar kaldırmayı düşündüğümüz kuş ise benekli mavi. (Mardin'in en önemli kuşçularından birinin kuşu.)
Çakmaklılar, dumanlı benekli, sarıgöz mavi hepsi aynı soy. Arap ise Çanakkale'den geldi. Eşi hasta olduğu için fotoğrafını koymadım. Bu yıl beni oldukça memnun ettiler. İnşallah seneye daha da çok memnun ederler.
Selamlar.

Şenol

cenker45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ferhat şen
Meslek
bilgisayar
İkametgah
Şanlıurfa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Birşey söylemek istiyorum ama kimse beni yadırgamasın tamam öz mardin güvercinlerini hiçbirimiz beslemeyiz uçurmayızda çünkü mardin güvercinlerinin uçum şekli bizim istediğimiz standartlarda değil ve tamam mardinde meşhur bir kuşçunun kuşudur dedinizde o kişi mardinde meşhurdur ama güvercin mardin değildir yine kesinlikle soyu urfaya dayanır çünkü urfanın en eski seferli güvercin besleyen insanlarının sohbetlerinde urfadan başka bir ilde iyi taklacı yoktu gidenler ise urfa güvercinleridir kesinlikle urfadan dışarıya çok güvercin gitmiştir artık öyle olduki urfada da iyi taklacı seferli güvercin yok olmaya başlamıştır tabi bazı meraklı 5-6 kişide eski seferli güvercinlerin soyu devam etmektedir işte bunları açığa çıkarmak çoğaltmak için uğraşıyorum bende artık urfa taklacısı mardin taklacısı ankara taklacısı vs falan yok hepsi kırma kesinlikle kırma bundan emin olun önemli olan en iyiyi bulmak yada yakında köşede meraklı ihtiyarlarda halen mevcut onları bulup uçurup çoğaltmak lazım neden sadece tek bende seferli bir güvercin olsun hepimizde olsun değilmi arkadaşlar. saygılarımla.

Gece Gözcüsü

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Abdullah AĞIR
Meslek
Bekci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
cenker45' Alıntı:
Birşey söylemek istiyorum ama kimse beni yadırgamasın tamam öz mardin güvercinlerini hiçbirimiz beslemeyiz uçurmayızda çünkü mardin güvercinlerinin uçum şekli bizim istediğimiz standartlarda değil ve tamam mardinde meşhur bir kuşçunun kuşudur dedinizde o kişi mardinde meşhurdur ama güvercin mardin değildir yine kesinlikle soyu urfaya dayanır çünkü urfanın en eski seferli güvercin besleyen insanlarının sohbetlerinde urfadan başka bir ilde iyi taklacı yoktu gidenler ise urfa güvercinleridir kesinlikle urfadan dışarıya çok güvercin gitmiştir artık öyle olduki urfada da iyi taklacı seferli güvercin yok olmaya başlamıştır tabi bazı meraklı 5-6 kişide eski seferli güvercinlerin soyu devam etmektedir işte bunları açığa çıkarmak çoğaltmak için uğraşıyorum bende artık urfa taklacısı mardin taklacısı ankara taklacısı vs falan yok hepsi kırma kesinlikle kırma bundan emin olun önemli olan en iyiyi bulmak yada yakında köşede meraklı ihtiyarlarda halen mevcut onları bulup uçurup çoğaltmak lazım neden sadece tek bende seferli bir güvercin olsun hepimizde olsun değilmi arkadaşlar. saygılarımla.
selamın aleyküm başka bir konu burada eleştirildiği için site yönetimine şahsımadına özürdiler seni yadırgama yaptığımdan değilde urfada birkac kişide eski urfa vardemişsin peki okuşlar urfaya nerden geldi ben söyleyim suriye den neden cakmaklılardan belli olduğu gibi yöredeki ceşitli kuşlar eşleştirilip urfa olmuş zaten suriye kuşu tektük takla atar nere kuşu ile eşleştirirsen cok güzel cüçük verir suriyeye nerden geldi kuveytden oruya daha doğudan böyle böyle öncedende dediğimgibi soluğu nuhun gemisinde alacağız engüzeli ozaman yöre değil kendi kuşlarımızı künyeleme saygılar

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
cenker45' Alıntı:
Merhaba;

Benim düşüncem şura kuşu-bura kuşu şeklinde değil artık. Eskiden öyle düşünüyordum ama artık o şekilde düşünmüyorum. Ben bu kuşun Urfa'ya mı Mardin'e mi ait olduğunu bilmiyorum. Benim için o kuşun, o kuşun yavrusunun hatta torununun da iyi oyun yapması önemli. Eğer bu şekilde bir durum olursa o zaman o kuş zaten iyi bir soydan geliyordur. Ben bu benekli maviyi yaklaşık 1 ay kadar uçurdum. Tüye girdiği için yatırdım. Aynı kişiden almış olduğum bir kuşla eşleştirdim, şimdi de yumurtladı. Kuşu çok çok beğendim. İnşallah ekeliğinde de benzer oyunu yapacak, buna inanıyorum. Benim düşüncem bu.
Selamlar.

Şenol

saimusta

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
m.saim akyol
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a.doktor bey maşallah kuşların tüyü kadar hayrını gör güle güle uçurmanı nasip etsin mevlam saygılar . m.saim akyol

Karadagli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muhittin Karadagli
Meslek
Marangoz
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
iyi günlerde besleyin senol bey maasallahh.

kaan kerem büker

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
canalya
Meslek
global yatak
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
cumartesı gunu senol beyın mısafırıydık bızı cok gzuel bı sekılde karsılayıp ılgılendıgın ıcın tesekkur ederım guzel bı kusu emek verıp hazır edıp ızlettıgın tesekkur ederım masallahı vardı tekrar gorusmek uzere saygılarımla...

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kaan kerem büker' Alıntı:
cumartesı gunu senol beyın mısafırıydık bızı cok gzuel bı sekılde karsılayıp ılgılendıgın ıcın tesekkur ederım guzel bı kusu emek verıp hazır edıp ızlettıgın tesekkur ederım masallahı vardı tekrar gorusmek uzere saygılarımla...
Merhaba Kaan Bey;

Kuş biraz da olsa keyif verdiyse ne mutlu. Aslında daha da önemli bir şey yaptı. Bizlerin tanışmasına vesile oldu. Ben sizi tanıdığım için çok memnun oldum. Umarım siz de aynı şekilde memnun olmuşsunuzdur.
Selamlar.

Şenol

kaan kerem büker

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
canalya
Meslek
global yatak
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
tabıkıde sızı tanıdıgım ıcın cok memnun oldum ve tabıkı orada bulunanlarıda tekrar gorusmek uzere saygılar sevgıler...

A

Anonymous

kardeş kuşlarının maşşallahı var allah gönlünce beslemyi dilerim inşallah

SAYGILAR

(GÖKHAN KESTANE)

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
infazcı' Alıntı:
kardeş kuşlarının maşşallahı var allah gönlünce beslemyi dilerim inşallah

SAYGILAR

(GÖKHAN KESTANE)
Merhaba;

Teşekkürler, sağolun.
Selamlar.

Şenol

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.A Arkadaşlar;

Daha önceden resimlerini gönderemediğim kuşlarımızın resimlerini ggönderiyorum.
Selamlar.

Şenol

Ekli dosyalar

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.A.
Arkadaşlar alt yazıları yanlış yere yazmışım, 1. resimdeki yazı 3. resime ait, 3. resimdeki de 1. resimdekine.
Selamlar.

Şenol

Ekli dosyalar

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.A.

Bu da geçen yıl aldığımız kendi yavrumuz ve inşallah önümüzdeki yıl eke kuş yarışı için aday olan kuşlarımızdan biri.
Selamlar.

Şenol

Ekli dosyalar

Tahir Kemal Bozoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tahir Kemal BOZOGLU
Meslek
~ Turist ~
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
A.S Doktor Bey.

Maasallah emeginize saglik,güle güle besleyin kuslarinizi insaallah.Ilk resimdeki boz dumanlilar hakkinda bizlere biraz bilgi vereBilirmisiniz oyunlari ve soylari hakkinda eger mahsuru yoksa.

Herseyin gönlünüzce olmasi dileklerimle,sevgilerimle..

BOZOGLU

saimusta

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
m.saim akyol
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamun aleyküm senol hocam son koyduğunuz kuşlar harika boz dumanlıları görünce bir an kendi damızlık boz dumanlılarım aklıma geldi .allah güle güle beslemek nasip etsin tüyleri kadar hayrını gör saygılar .m saim akyol

emreert

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Emre ERTABAK
Meslek
av bayii
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Tebrikler,hepsi yarışmalık kuşlar,başarılarınızın devamını dilerim.bolu'dan selamlar.

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
saimusta' Alıntı:
selamun aleyküm senol hocam son koyduğunuz kuşlar harika boz dumanlıları görünce bir an kendi damızlık boz dumanlılarım aklıma geldi .allah güle güle beslemek nasip etsin tüyleri kadar hayrını gör saygılar .m saim akyol
A.S. Saim Abi;

Allah razı olsun. Senin damızlık bozdumanlılar artık sende değil mi? Sanki onlardan uzakmışsın gibi yazmışsın Abi.
Teşekkürler. Selamlar.

Şenol

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
emreert' Alıntı:
Tebrikler,hepsi yarışmalık kuşlar,başarılarınızın devamını dilerim.bolu'dan selamlar.
Merhaba Emre Bey;

Yorumunuz için teşekkür ederim.
Selamlar.

Şenol

msaitgok

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Sait GÖK
Meslek
İnaşaat Müh.
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhabalar.
Kuşlar çok iyi görünüyor. Güle güle besleyin. Yalnız kabul ederseniz bir tavsiyem var. Size göre en iyileri hangileri ise onlara yoğunlaşın. Fazla çeşitlilik uzun vadede sorun olabilir. Ama ayrı soylara ayrı yuvalarda bakma imkanı varsa, ve eğitimleri için de zaman problemi yoksa bişey diyemem. Güle güle besleyin..