Neler Yeni

su donması

bora83

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
bora özkaya
Meslek
öğretmen
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Merhabalar van erciş te balkonda güvercin beslıyorum bu zamana kadar sorun olmadı ama buaralar hava cok soguk ve kusların suyu sürekli donuyor acaba suya katılan suyun geçdonması yada donmamasını saglayan kuşlara zararı dokunmayacak bir ürün var mı?
Antifiriz koy deyip te dalga gecmeyın....
gercekten bu sorunuma çözum aradıgım için başlık açtım Teşekkürlerrr

tahya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mümin Rıdvan YILMAZ
Meslek
Elektrik Teknikeri
İkametgah
Antalya
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Balkonda besliyorsunuz elektrik problem olmaz akvaryum ısıtıcılarından alın suyu değiştirirken dikkat edin ama suyu boşaltıp direk soğuk su koymayın belli bir süre susuz kalan ısıtıcı aşırı ısınız soğuk su dökünce cam çatlar 2 seçenek var suya ekleme yapacaksınız yada ısıtıcıyı fişten çekip soğumasını sağlayıp suyu değiştirdikten sonra tekrar fişe takacaksınız.

brtysl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berat YEŞİL
Meslek
doktor
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
bence tek seçenek var ısıtıcılara fln gerek yok.benim de balkonda donuyor suyum ama akşam içeri alıyorum sabah tekrar koyuyorum suluğu dışarı.çok problem etme bence abi.dediğim gibi yap sorun olmaz

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
yüksek uçucu
kuşlarınıza her sabah 10 dk ayırabilicekseniz sularını sabah yenilersenız hem suları temız be günlük olmus olur hemde donması sorun olusturmaz. yada sabah cay demlıyorsanız hazır sıcak su oldugundan sularına sıcak sudan ılave edersenız buzlar çözülür ve birazda su ısınmıs olur kuslarınızında içi ısınır ( cok sıcak olursa kuslar haslanır)

Faruk Yapar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tuncer Çetin
Meslek
Makine Tekniker
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
arkadaşım balkonda besliyorsan büyük ihtimalle kümeste fazla büyük olamaz diyeceğim fikri yapmış olabilirsin ama olsun içeri bir tane 40-50 woltluk bir ampul tak hem kümesin sıcak olur hemde suyun kolay kolay donmaz yada bi yakın arkadaşımın denediği taktiği söliim tabi evinizde hermatik soba olması lazım hermatik sobanın duvardan çıkan bacasının oraya kümes yapın fakat baca kümesin içine doğru oılsun dışarı doğruda biraz boşluk burakın havada girmesi lazım çok fazla dumandanda ölebilirler ama o kadar fazla duman çıkmıyor kümesin evinden daha sıcak olur kuşlarının hasta olma ihitmalle çok az olur yavrular çok rahat hasta olmadan büyür