Neler Yeni

Şu Acemiye Bir Yardım

aseven

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Tem 2012
Mesajlar
20
Puanları
0
Yaş
23
Ad Soyad
Abdurrahman Seven
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Kütahya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Arkadaşlar önceden de konu açmıştım kuşlarımın cinsiyetlerini vs. öğrenmek için ve öğrendim de gerçekten bu konuda size çok teşekkür ediyorum. Konu başlığını ucu açık seçtim, güvercin konusundaki tüm sorularımı kirlilik yapmak istemediğim için buradan soracağım... Neyse en son kuşumu kaçırdığımı, nasıl geri getireceği sormuştum :hungur: ama olmadı... Diğer "kelebek" sandığım kuşum tek kaldı :hungur: Ama dün bir abime kesin cins ve cinsiyetini öğrenmek için götürdüm, analiz sonucu :
Yavru kızması - Taklacı Çakal (2 renk) - Erkek
Abim çok yardımcı oldu sağolsun, oradan buna eş de alacağım. Ama eşten ziyade başka sorularım var. Soracağım sorular 1. dereceden basit sorular, peki neden? Burası duayenlerin buluştuğu bir nokta olduğu için haliyle böyle basit sorulara cevaplar gözüme pek çarpmadı, o yüzden. Şimdi müsaadenizle başlayayım;
1- Kararlıyım bu kuşu kaçırmadan alıştıracağım :) Bunun için önce neler yapmam lazım? (Daha önce söylediğim gibi kuş üstü kapalı bir alanda, onu açık alana mı alayım?, kanadını bantlayıp günün hangi vakitleri, nasıl, kaç saat, nerede gezdireyim? Kaç gün kanadı bantlı gezdireyim, ne zaman kanadını açıp uçurmaya başlayayım?) Bunların pratik çözümleri olduğuna eminin yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Şimdilik başlangıç için bu sorular yeterli sanırım, tekrardan teşekkürler, cevap bekliyorum, Hayırlı Cumalar...
 

suat39

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
10 Nis 2012
Mesajlar
112
Puanları
0
Yaş
37
Ad Soyad
suat sezer
Meslek
serbest
İkametgah
Kırklareli
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Allah senin baktığın kuşlara sabır versin
 

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
18 Ağu 2010
Mesajlar
881
Puanları
0
Yaş
28
Konum
Bursa
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
yüksek uçucu
kuşun kanadını 3-4 hafta kadar bantlı tut. bandı dökerken ilk erkegin bandını sök ve 3-4 gün süre bekle hiç kolama koalrsan korkup gidebilir yada baskas bir kuscuya ınebilir kus sayısı fazla oldugu için sonra dişininn kanadını aç ama kuşların eş olduklarında emin ol ilk önce onalr kendileri duvara kalkıp hafifi ucmaya baslayınca yavas yavas ucurabilirsin. ama kusalrı baslardan ucururken herhangi bir cisimle ürkütmeden uçur yada kendileri uçsunlar. gününn herhangi bir saatinde dısarıda 2 saat kadar gezdirsen olur ama sıcak havada kusalr pek gezmez yatarlar güneslenirler yada gölgeye giderler. 4 tane kusun olursa elinde biraz kalabalık ve rahat alıstırırsın kusalrını kuşları ürkütme catıda kolama sadice kümese girerken kola oda ürkütmeyecek bir bicimde. kuşları kümese sokarken dısarıda yakalayıp tektek kümese sokma gibi bir cabaya girme. kuşları aç bırak dısarı saldıgında sabah salıyorsan eger az yem ver yemleme konsuus kişiye alıstırma da çok büyük rol oynar. birde akşamalrı salabiliyorsan sall akşam kümese kapatmadna önce kuşları iyice doyur.
 

portakal22

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
10 Eki 2012
Mesajlar
19
Puanları
0
Yaş
21
Ad Soyad
çağatay barış
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Edirne
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bence hiç bantlama çünkükanadı tutulabilir

O yüzden kanadından 7 telek çekcen

BU KANATLAR NERDEYSE 1 AYDA ÇIKAR

VE O ZAMAN YAVAŞ YAVAŞ UÇURMAYA BAŞLA . BENDE BURSALARIMA ÖYLE YPTIM GAYET GÜZEL OLDU... BNMDE ALANIM ÜSTÜ KAPALI... (DEDİKLERİMİ YAP )
 
Üst