Neler Yeni

Son Yıllarda Ankara Oyun Kuşu Kupalarında Oynayan Kuşlar

çakır60

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yemen Kurunç
Meslek
oto alım satım
İkametgah
Şırnak
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ankara kusunda eke oynatan varmı arkadaşlar yaruya kendi kusan kuşu kaldırıp uçuran..!

ismo54

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ismail kınalı
Meslek
kasap
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ankara puanıyla bizim puanlama cok farklı sizin puanlamayla hacı faruk un kuşu daha cok cok puan alır kuş osman hoşcan ın kuşu onun verdiği yavru dıye söylüyorlar

ismo54

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ismail kınalı
Meslek
kasap
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hacı faru ğun ucurmuş olduğu kuş 33 sefer göreve gelmştr 20 seferde gecersiz fişeği vardır puan farkını görmek lazım artistlik puanıda 9 dur selamlar tüm arkadaşlara

adrenailin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre sefa
Meslek
teknik asistan
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
2007 yılında türkiye rekoru kıran bir kuşun puan cetveli ...

Ekli dosyalar

thundereblue

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
EMRE AKDOĞAN
Meslek
MEMUR
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Yav arkadaşlar şöyle yarışmalar yapılıyor meslek nedeni ie izleyemiyoruz tayın tayın elımde kuş kalmadı tuttum masa kuşuna başladım hala hevesim oyun kuşunda şu yarışmalarda milyar milyar ödül veriliyor biliyorum niye güzel bir kamera alınsa da adam gibi videoları çekilse de biz de faydalansak izlesek maşallah desek gelecek nesillere aktarsak olmazmı zormu ?

Var bende de bir çıft valla bır çiftde yavrusunu uçurmam ahada buradan soz bu sene eylul başı tahmınıme gore hadı ınşallah

ismo54

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ismail kınalı
Meslek
kasap
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
MAŞAALLAH TEKRARI İNŞALLAH NASİP OLUR

arnold

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat sarıçam
Meslek
öğretmen
İkametgah
Batman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaşlar geçen yaz bir gök erkek oynattım bende.kuşum 25 sefer yaptı.7-8 taklalı 20-25 metre oynadı.herseferinde taban takla yaptı. 2 saate ykaın uçtu.taklalı indi yerine.ben bu kuşu 2-3 ay bu şekilde uçurdum yazdıklarım askarisi.bazen daha iyisini de yaptığı oldu ama bunun altına düşmedi.bu kuşları deneyerek buldum başka kuşlarda oynattım bunlardan.taklayı çok atan çok daha uzun kaçan kuşlarda çıktı.bu kuşlarla hangi kupaya girsem derece alacağımı düşünüyorum.anlatılanlardan fazlasını yapıyorlar 2-3 yıldır ben uçuruyorum çünkü..kupaya girmedim ama düşünüyorum.atmaca başımın belası...konu ankaradan açılmış ya bu kuşların annesini en az 20 kuşla denedim.daha doğrusu dişi soyunu ama istediğim olmadı ankaradan getridiğim gök benekli erkekle oynadı kuşlar.beklemyiyordum ne yalan söyleyeyim.hatta ilk yavruları oynamadı dağıttım.ama bu iş şans biraz da..ankara kuşlarını kırma da kullanabilirsiniz..ben memnunum.

RaSTaN

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bir konu olmuş, puanlamalar hakkında biraz daha bilgilenilmiş oldu. Ancak bu kuşlar seyredilirken-yarışırken videoya kaydedilmiyormu acaba? Varsa bu videoları seyretme imkanımız olabilir mi?

Kayserili Kuşçu Murtaza

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mutaza Munis ÇAĞLAR
Meslek
Uzman Jandarma
İkametgah
Kayseri
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bende Çorumun Mecitözü ilçesinde çalışırken Hasan isminde genç bir arkadaşın kuşlarını seyrettim Renkleri Dumanlı, Bozdumanlı,Beyaz ve Bozdumanlı pullu 6-7-8 ve daha fazla taklalı seri oyun yapan ve uzun kaçan kuşları vardı. Hoşuma gitti.

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
YA listeler iyi güzelde arkadaşlar, bu verilen puanların neyi ifade ettiğini taban ve tavan puanın kaç olduğunu da yazarsanız anlamamızı sağlayacaksınız, yani kuşa 15 puan verilmiş ama bunun tavanı kaç tabanı kaç da 15 almış ? bi de toplam puan nasıl bulunuyor, kuşun mesafesini nerden anlayacağız, o işaretler ne demek ? takla sayısını nerden anlayacağız ? vs vs... ben şahsen bu tablodan hiçbirşey anlamadım !

saygılar

şenolankara

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şenolkaya
Meslek
otomotiv
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Tüm arkadaşlar iyi akşamlar.

Oyun kuşu kupalarla belirlenmez, kupalarda gerçek kuşun degerini belirlemez.Sadece bir dönem popüler olmanızı sağlar.

maceraperestt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
salim çağlayan
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
şenolankara' Alıntı:
Tüm arkadaşlar iyi akşamlar.

Oyun kuşu kupalarla belirlenmez, kupalarda gerçek kuşun degerini belirlemez.Sadece bir dönem popüler olmanızı sağlar.
DOĞRUSUNU SÖYLEMİŞSİN YERİNDE BİR CEVAP

marketcı cengız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengızhan eken
Meslek
parkecılık
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
omer bey lısteyı ınceledım 3lıstedekı kusların taban taklasının olmadıgını gordum tabanı olmayan kusta bıtmeye mahkumdur sonu olmaz bu sekılde bırıncı gelen kusları benım tarzım degıldır ben derecesınden cok ne yaptıgına bakarım o gun ıcın oynaması onemlı degıl bana ılerısı olcak kusu beslerım slmlar

cevdet özbayer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cevdet özbayer
Meslek
emekli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ankara'nın ilk ve en eski güvercin hakemi Berber Erdoğan'dır ,eskiden dereceye giren bütün kuşları bizzat kendisi puanlamıştır,onunla konuşup eski şampiyon kuşlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

kuşçu26

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Samet Dönmez
Meslek
Laborant ama işsiz bi laborant
İkametgah
Eskişehir
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
selamünaleyküm arkadaşlar 3 seniyi aşkın zamandır giremiyordum siteye güzel şeyler olmuş. 2008 de ankara kupasında isimlerini yanlış bilmiyorsam 1. boyacı metin lakaplı biri 2. kuş ise ramazan kuru (olması lazım) almış olmalı ve en önemliside birinci kuş ile ikinci gelen kuş AYNI ANA BABADAN ÇIKAN ÖP ÖZ KARDEŞ KUŞLARIDIR... yanlışım varsa affola...

reis66

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
gökhan karaaslan
Meslek
komısyoncu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kupa alan cok ama ortada kımse yok bide işin bu tarafına bakmak lazım akşam oldugu zman herkez masa baında kuunu anlatıyor şöyle oynuyor boyle oynuyor ama ucur dediğin zaman kımse piyasada yok bide iin bu yonunu bumak en azından izletmek yada videoya cekmek lazım okadar kuşcu verkı kuşunu anlatmayan nasıl oynadugını söylemyen cok degerlı hayvanlar var önemli olan bunları bulmak gun yuzune cıkarmak eger bı aratırma yapılıyorsa böye insanarı bulup gercek kuşculara badamak lazım bi aratırma yapılacaksa bunu aratırsanız bence daha mantıklıdır saygılar

mümin özbudak

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MÜMİN ÖZBUDAK
Meslek
BİLİM UZMANI
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
SA
MERHABA ARKADAŞLAR

TAKLACIPERFORMANS KUŞUNUN TURNUVASI OLMASA MASADA UÇAR SADECE AVLUDA UÇMAZ. TAKLACIPERFORMANS KUŞU UÇURAN ARKADAŞLARA DUYRULUR SAKARYA AVRASYA ŞAMPYONLAR TURNUVASI 31 AĞUSTOS 2012 DE BAŞLIYOR. BÜTÜN AVRUPADAKİ TAKLACIPERFORMANS UÇURUCULARI VE TÜRKİYENİN BÜTÜN İLLERİNİ KAPSIYOR. KUŞ UÇURMAYI SEVENLER BULUŞUYOR.

RAMAZAN ABA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
RAMAZAN ABA
Meslek
BANKACI
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuşçu26' Alıntı:
selamünaleyküm arkadaşlar 3 seniyi aşkın zamandır giremiyordum siteye güzel şeyler olmuş. 2008 de ankara kupasında isimlerini yanlış bilmiyorsam 1. boyacı metin lakaplı biri 2. kuş ise ramazan kuru (olması lazım) almış olmalı ve en önemliside birinci kuş ile ikinci gelen kuş AYNI ANA BABADAN ÇIKAN ÖP ÖZ KARDEŞ KUŞLARIDIR... yanlışım varsa affola...

merhaba bu anlattınız hayvanlar 2008 yavru ekesi kupasında uçmuşlardır.

şuan ise ankarada eke kupası yapılmıyor çoğu arkadaşlar kendi aralarında kuzu kupası yapıyor.

sagılarımla,

Ramazan ABA

RAMAZAN ABA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
RAMAZAN ABA
Meslek
BANKACI
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
RAMAZAN ABA' Alıntı:
kuşçu26' Alıntı:

merhaba bu anlattınız hayvanlar 2008 yavru ekesi kupasında uçmuşlardır.

şuan ise ankarada eke kupası yapılmıyor çoğu arkadaşlar kendi aralarında kuzu kupası yapıyor.

sagılarımla,

Arkadaşlar bir kuşta ben ekleyim ozaman ADİL beyin kupasına uçan 2008 eke kupası yarışmasında 1,5 yaşında boz
akkuyruk dişi
1.ncilik almıştır arkadaşlarımızın isimleri : RECEP DEMİRTUĞ TURAN GÖÇER MAMAKTAN : 19 SEFER YAPMIŞTIR
HEDEFİNE PERDAHLI
2 taklalı inmiştir hayvanı arkadaşımızın mesafeli oynamıştır
2008 eke 3.ncülüğüde bozdumanlı benekli tek kırkanat dişi
2006: Yine 2.ncilikleri var eke kupasıda

mehmetefe07

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet besbas
Meslek
uzman
İkametgah
Antalya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
rahmetli seref aganin kuslarindan elimde bulunmaktadir ilgililere duyrulur antalya civarinda oturan arkadaslarimiz varsa gelip gorebilirler