Neler Yeni

SİVAS'TAN ADİL ABİNİN MUHAYYER OYUN KUŞLARI

NAZIM ERDEN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
NAZIM ERDEN
Meslek
MALİ MÜŞAVİR
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
MAŞAALLAH GÜZEL KUŞLAR SOYU İYİ DEVAM ETTİRMİŞ ADİL BEY. ALLAH HER KUŞ SEVERE NASİP ETSİN TEMİZ SOYUN DEVAMINI.

A

Anonymous

tilki o dedigin iş olamaz cünkü karsıda elektirik telleri var ayrıca iki üc dönekle inecek kuşlar dwgiler :tamam:

A

Anonymous

Baca dediğimiz tek katlı evin çatısı. İnanmayacaksınız belki ama bazı zor inen kuşlar resimde görünen kapıdan bile dalarak içeride birkaç takla ile iniyorlar... Eğer kuşlar evin hemen önünde yerde ise resimde görünen yola çalışıyorlar... bunu yazan arkadaş yok öyle bişey karsı tarafda teler var oda imkansız

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
metehan58' Alıntı:
Baca dediğimiz tek katlı evin çatısı. İnanmayacaksınız belki ama bazı zor inen kuşlar resimde görünen kapıdan bile dalarak içeride birkaç takla ile iniyorlar... Eğer kuşlar evin hemen önünde yerde ise resimde görünen yola çalışıyorlar... bunu yazan arkadaş yok öyle bişey karsı tarafda teler var oda imkansız
Merhaba Metehan bey;

Ben ne dediğinizi anlayamadım. Sanıyorum kuşları siz de tanıyorsunuz.
Kuşlar kümese dalıyorlar mı, dalmıyorlar mı? İnişleri nasıl?
Selamlar.

Şenol

Gece Gözcüsü

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Abdullah AĞIR
Meslek
Bekci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
metehan58' Alıntı:
tilki o dedigin iş olamaz cünkü karsıda elektirik telleri var ayrıca iki üc dönekle inecek kuşlar dwgiler :tamam:
selamın aleyküm metehan58 kısabir hatırlatma sadece tilki değil 40tilki rumuzum( ha hasan kel )(ha kelhasan) aynıdır ama tilki ile 40tilki arasında dahili farklar vardır gelelim konuya ben kuşlar iki üç dönekle inecek diye birşey yazmadım diğer arkadaş farkındadır diyelim biraz sen kendinden bahset seni tanıyalım neden bu konu için yeni üye oldun adil abinin veya diğer arkadaşın nesi olun adil abi bukuşlara emek vermiş saygı duyarım yanlız burada kuşların satılma sözkonusu tabi burada herkes emeğe emekçiye saygı duyar fakat arkadaşın dediği gibi bukuşlar bazı illere verilmiş vede halen isteyenler var imiş öyleyse burada yazılı olan illerde kimlere verilmiş kimler istiyorsa arkadaşlar inanıyorum gönüllü olarak vede seve seve bu kişileri araştırır bulur böylelikle adil abimizin emeği ziyan olmaz saygılar

performans58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
taner bozok
Meslek
İnşaat Müh.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
40TİLKİ' Alıntı:
metehan58' Alıntı:
selamın aleyküm metehan58 kısabir hatırlatma sadece tilki değil 40tilki rumuzum( ha hasan kel )(ha kelhasan) aynıdır ama tilki ile 40tilki arasında dahili farklar vardır gelelim konuya ben kuşlar iki üç dönekle inecek diye birşey yazmadım diğer arkadaş farkındadır diyelim biraz sen kendinden bahset seni tanıyalım neden bu konu için yeni üye oldun adil abinin veya diğer arkadaşın nesi olun adil abi bukuşlara emek vermiş saygı duyarım yanlız burada kuşların satılma sözkonusu tabi burada herkes emeğe emekçiye saygı duyar fakat arkadaşın dediği gibi bukuşlar bazı illere verilmiş vede halen isteyenler var imiş öyleyse burada yazılı olan illerde kimlere verilmiş kimler istiyorsa arkadaşlar inanıyorum gönüllü olarak vede seve seve bu kişileri araştırır bulur böylelikle adil abimizin emeği ziyan olmaz saygılar

Merhaba,

Ben diğer arkadaş olarak metehan58'i tanımıyorum, o da beni tanımaz. Tek ortak yönümüz heralde Sivas'lı oluşumuz ve Adil abiyi tanımamızdır. Ayrıca bildiğim kadarıyla Adil abiyle telefonda görüşmüşsünüz. Bu soruları direkt olarak kendisine yöneltmiş olsaydınız mutlaka daha kestirmeden cevap alırdınız.

Hasip

Yönetici
Site Genel Yöneticisi
Ad Soyad
Hasip Tosun
Meslek
Bilgisayar
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Adana
Diğer Irklarım
Hünkari
Bu güvercinler satılıksa ilgili bölüme (Güvercin Satmak İsteyenler) bölümüne koyunuz. İlan bölümleri haricinde alış veriş yapılamaz.

maviboncuk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Özkan Fişek
Meslek
Memur
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Şahane kuşlar...İnşallah soyunu bozmazsınız.Hele bir de dediğiniz gibi oyunlu iseler paha biçilmez.İyi uçurmalar.

performans58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
taner bozok
Meslek
İnşaat Müh.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ADMİN' Alıntı:
Bu güvercinler satılıksa ilgili bölüme (Güvercin Satmak İsteyenler) bölümüne koyunuz. İlan bölümleri haricinde alış veriş yapılamaz.
Selamlar..

Sahibi olmadığım kuşları satma yetkisine de sahip olamayacağımı düşünerek konuyu "Güvercin Satmak İsteyenler" bölümüne açmadım. Bu gibi konularda görüşmek isteyen olursa özellikle kuşların sahibinin telefon numarasını vermiştim. Maksadım burada alım - satın konuşmak değil, bu işe ömrünü vermiş bir abimizi ve kuşlarını tanıtmaktır. Bir yudum insan misali...

Teşekkürler...

performans58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
taner bozok
Meslek
İnşaat Müh.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
mavigalaca76' Alıntı:
SELAMLAR
BEN ADAPAZARINDA OTURUYORUM.KUŞLARDAN KİME VERİLMİŞ ÖĞRENEBİLİRMİSİNİZ.BEN EĞER UÇURUYORLARSA SEYRETMEK İSTERİM.

Selamlar...

Biraz önce Adil Abiyle beraberdik, yarım saat kadar kuşlar hakkında muhabbet ettik. Gerçekten böyle bir tecrübe sahibini dinlemek herkes için çok faydalı olur diye düşünüyorum. Neyse uzatmayalım, kuşlardan Adapazarında kime verdiğini sordum. Aynen anlattıklarını aktarıyorum...

Adil Abinin evlerinin bir arka sokağında oturan ve kendisinin abi diye hitap ettiği, geçen sene rahmetli olan bir komşusu, yaklaşık 7-8 sene evvel bir gece baya geç saatlerde kapısını çalar. Kapıda siyah bir mercedes ve komşusunun hac işlemleri dolayısıyla tanıştığı Adapazarlı bir arkadaşı ve oğlu vardır. Komşusunun ricası üzerine kuşları gelen misafirlere verir. Aradan baya bir zaman geçmiştir, komşusu Adapazarına giden kuşların çok beğenildiğini, o kuşların damarının hala olup olmadığını, varsa yine gelip alacaklarını söyler ancak kendisi bir süre sonra rahmetli olur. Tek hatırladığı kuşları alan baba oğulun Adapazarında kasaplık yaptıkları.

Saygılar...

performans58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
taner bozok
Meslek
İnşaat Müh.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selamlar...

Daha önceden çekilmiş birkaç fotoğraf daha göndereyim dedim...

Saygılar...

Ekli dosyalar

maviboncuk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Özkan Fişek
Meslek
Memur
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Taner Bey Merhabalar.Kuşların görünüşlerine bayıldım.Adil Bey'in emeğine sağlık.Eski bir soy galiba.Ancak, (yanlış anlaşılsın istemem) bir video yüklemek bu kadar zor olmasa gerek.Kuşlardan bir çift alıp ayrı bir kümese konur, uçurulur gösterilir.Ben istanbuldayım.O kuşları görme şansım nasıl olabilir başka türlü.Sadece görüntüsü için de bu kuşlara sahip olmayı düşünmem doğrusu.Yanlış anlamayın lütfen.Bu kadar önemli görüyorsanız, bir zahmet siz ilgilenin, yardımcı olun.Çok makbule geçer.Bunları iyi niyetle söylüyorum.Çünkü kuşları aşaırı derecede merak ettim.Saygılar.

performans58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
taner bozok
Meslek
İnşaat Müh.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
maviboncuk' Alıntı:
Taner Bey Merhabalar.Kuşların görünüşlerine bayıldım.Adil Bey'in emeğine sağlık.Eski bir soy galiba.Ancak, (yanlış anlaşılsın istemem) bir video yüklemek bu kadar zor olmasa gerek.Kuşlardan bir çift alıp ayrı bir kümese konur, uçurulur gösterilir.Ben istanbuldayım.O kuşları görme şansım nasıl olabilir başka türlü.Sadece görüntüsü için de bu kuşlara sahip olmayı düşünmem doğrusu.Yanlış anlamayın lütfen.Bu kadar önemli görüyorsanız, bir zahmet siz ilgilenin, yardımcı olun.Çok makbule geçer.Bunları iyi niyetle söylüyorum.Çünkü kuşları aşaırı derecede merak ettim.Saygılar.
Merhaba Özkan Bey,
Dediğiniz gibi çekim yapmak da, video yüklemek de zor bir işlem değil. Ancak bunun için kuşların sürekli uçurularak istenilen düzeye gelmiş olmaları lazım. Adil abi bu kuşların damarını yakalayıp, uzunca bir süre denedikten sonra "işte budur" demiş ve birtakım sıkıntıları nedeniyle artık uçurmayı bırakmıştır. Bu kuşlar içerisinde daha çatıyı görmemiş yavrular var.

Ayrıca, bir çift alınıp ayrı bir kümese koyma olayından kastınızı tam anlayamadım. Oda içerisinde oynamasını mı kastettiniz?

djbejoyous

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Senol KABARDEY
Meslek
Puantör
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bu merdiven olayı çok hoşuma gitti :) Bende beslerken buna benzer bi yöntem kullanıyordum.Yanlız bendeki merdiven sabit değildi. :)

kemocan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kemal kalaycı
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamlar.paylaşım için teşekkürler.beyazlardan da çok süper sefer yapan kuşlar çıkmaktadır.anlaşılan bu abimiz iyi bir soy yakalamış.devamını dilerim.

hasan58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan boylu
Meslek
gffggg
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadas kuslar guzel gorunuyor ama damcimi havacimi biraz bilgi verirseniz daha iyi olur birde satiliksa tek civt ortalama fiyatlarini yazar saniz iyi olur tesekkur ederim saglicakla kalin cevap bekliyorum.

performans58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
taner bozok
Meslek
İnşaat Müh.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hasan58' Alıntı:
arkadas kuslar guzel gorunuyor ama damcimi havacimi biraz bilgi verirseniz daha iyi olur birde satiliksa tek civt ortalama fiyatlarini yazar saniz iyi olur tesekkur ederim saglicakla kalin cevap bekliyorum.
Merhaba Hasan Bey,

Siteye bir müddet giremediğimden dolayı cevap biraz geç oldu kusura bakmayın öncelikle. Daha önceki birkaç yazıda ve video sayfasında belirttiğim üzere Adil Abi gerek rahatsızlığı ve gerekse uçurduğu alandaki olumsuzluklar nedeniyle kuşlarını uzunca bir süredir uçuramamaktadır. Damcı mı - Havacı mı sorunuza cevap verebilmem için birebir bu soruyu kendisine yöneltmem gerekmektedir. Bu sorunun cevabına daha kolay ulaşmak isterseniz verdiğim telefonu arayarak kendisiyle görüşmeniz daha isabetli olur kanısındayım. Ayrıca satılık olup olmaması, fiyatı gibi konuları burada yazmak site açısından uygun olmayacaktır sanırım. (zaten fiyat hakkında bir yorum yapamam) Bu konuyu da telefonla görüşmeniz daha uygun olur.

Bir soru da ben size sormak istiyorum. Rumuzunuzdaki 58 ne ifade ediyor ? Sivas'la bir alakası var mı?

Gönlünüze göre kuşlar uçurmanız dileğiyle sağlıcakla kalın...

Hoca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hayrettin BÜYÜK
Meslek
Öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Taner bey, kuşlar görüntü olarak oldukça iyi duruyorlar. Yıllardır beslendiğine göre de illa ki bir şeyler yakalanmış ve korunmuştur diye düşünüyorum. Anlatılanlar içerisinde zor inen kuşların direk kümese kendilerini attıklarını yazmışsınız. Bu olumsuz bir harekettir. Yine de kuşların uçuşlarını görmek isterdim. Bu kuşlardan Kayseri tarafına da gönderilmiş mi acaba?

POLİS HASAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
HASAN ÇELİK
Meslek
KAMU
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ARAKADAŞLAR BU KUŞLAR ÇOK İYİ KUŞLAR OLMUŞ OLSA DAHİ OYUN KUŞU VASFINI KAYBETMİŞ OLDUĞU KANAATİNDEYİM. OYNAMAZLAR. SAHİPLERİDE OYUN KUŞU HASTASI, MERAKLISI OLSA UÇURUR. KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN.. BEN BU İŞE YILLARIMI VERDİM. 4 TANE BEYAZI KOY KÜMESİN KAPISINI KAPAT 10 SENE SONRA BUNLAR SÜPER, SÜPERİN SÜPERİ YOK HEMŞERİM. OYUN KUŞU KARDEŞ KARDEŞE ANNE BABAYA VURULMAZ. KUŞÇULUK BU KADAR KOLAY OLSA ŞU AN HERKESİN KÜMESİNDE KRALI OLURDU. BURADA MASA BAŞINDA ANLATMAKLA OLMAZ. BURADA BU KUŞLARI REKLAM YAPAN GÜZEL KARDEŞLERİM ADİL BEYDEN 2 ÇİFT YAVRU ALIP UÇURSUN ONDAN SONRA PAZARLAMAYA ÇIKSIN.

"" ERENLER UÇMAZ MÜRİTLERİ UÇURURUR""

ADİL BEYİ UÇURUYORLAR...

AKILLI OLUN... KUŞ CANLI CANLI SEYREDİLİR İNDİĞİ YERDE KÜMESE GİRMEDEN PAZARLIK YAPILIP ALINIR. KİMSENİN KİMSEYE DİYECEK SÖZÜ OLMAZ BU İŞİN REJONU BUDUR.... İNTERNETTEN KUŞ ALINIP SATILIRSA ANCAK BU SİTELERDE O İLE VERİLDİMİ BU İLDEN GELDİMİ ÖYLE SANAL KUŞÇULUK YAPARSINIZ... KUŞLARDAN ALDIĞINIZ YAVRU PALAZLARINIDA BU YAVRULAR BURALARA OYUNDAN İNEMEZ DİYE YEME DÜŞER DÜŞMEZ MAKASLARSINIZ.....

""" HAKSIZLIĞI GÖRÜP SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR..." HADİSİ ŞERİF