Neler Yeni

site geliştirilsin

sirius

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sermed
Meslek
bilgisayar programcısı
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
sitenin admini kuscular org sitemizi biraz gliştirmeni rica ediyorum içeriği biraz güncelle türkiyede eski güvercin sitelerinden birisine sahipsin siteyi biraz daha kullanışlı hale getir yeni içerikler ekle bunları kullanıcı görüşü olarak söylüyorum mesajlar açılan başlıklar konular en azından tarih saate göre sıralansın otomatik olarak (en yakın tarihten başlasın ) misal .... kendi görüşümü söledim teşekkürler

sirius

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sermed
Meslek
bilgisayar programcısı
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
açtığımız konu başlıkları altındaki reklamlarıda sayfanın sağına veya soluna yaslarsan hos olur bole karısık duzensız bır sıte olarak gorunuyor actıgımız konu baslıgının altında reklamlar sonra yorumlar yani anlatabildim umarım......

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
sirius' Alıntı:
sitenin admini kuscular org sitemizi biraz gliştirmeni rica ediyorum içeriği biraz güncelle türkiyede eski güvercin sitelerinden birisine sahipsin siteyi biraz daha kullanışlı hale getir yeni içerikler ekle bunları kullanıcı görüşü olarak söylüyorum mesajlar açılan başlıklar konular en azından tarih saate göre sıralansın otomatik olarak (en yakın tarihten başlasın ) misal .... kendi görüşümü söledim teşekkürler
Yeni iletiler tarihe göre sıralanmakta zaten.

sirius' Alıntı:
açtığımız konu başlıkları altındaki reklamlarıda sayfanın sağına veya soluna yaslarsan hos olur bole karısık duzensız bır sıte olarak gorunuyor actıgımız konu baslıgının altında reklamlar sonra yorumlar yani anlatabildim umarım......
Reklamlar ilk ileti içerisindedir. Diğer iletilerde reklam görmemeniz gerekiyor. Ayrıca reklamlar düzenli görünmekteler. Kullandığınız tarayıcı hangisi?

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
SIRIUS ; BEN DE KULLANICIYIM .

SEN KUŞ MUHABBETİNE BAKSAN.
ARADIĞINI KOLAY BULAMIYORMUSUN.?
TARİH SIRASI MIYOK.?
NEYİ ARADIN DA BULAMADIN?
REKLAM İLK SAYFADA BİR ADET YANLARDA SIRALI REKLAMI DA '' BEN '' İSTEMİYORUM.
YANLARDA REKLAM SAYFAYI DARALTMAYACAK MI?
GÜNCEL DEDİĞİN ÖRNEK BİR SİTE GÖSTERMENİ RİCA EDERİM?
KENDİNE GÜNCEL BİR SİTE KURMANI ÖNEREN HİÇ OLDU MU?
OLMADIYSA BEN ÖNERİRİM.ÖNERİYORUUM SIRYUS

brtysl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berat YEŞİL
Meslek
doktor
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
[email protected]' Alıntı:
SIRIUS ; BEN DE KULLANICIYIM .

SEN KUŞ MUHABBETİNE BAKSAN.
ARADIĞINI KOLAY BULAMIYORMUSUN.?
TARİH SIRASI MIYOK.?
NEYİ ARADIN DA BULAMADIN?
REKLAM İLK SAYFADA BİR ADET YANLARDA SIRALI REKLAMI DA '' BEN '' İSTEMİYORUM.
YANLARDA REKLAM SAYFAYI DARALTMAYACAK MI?
GÜNCEL DEDİĞİN ÖRNEK BİR SİTE GÖSTERMENİ RİCA EDERİM?
KENDİNE GÜNCEL BİR SİTE KURMANI ÖNEREN HİÇ OLDU MU?
OLMADIYSA BEN ÖNERİRİM.ÖNERİYORUUM SIRYUS
Türker abi kusura bakma da seni son zamanlarda hep böyle birilerine kızarken görüyorum :).bence eleştiride bişey yok.sadece birkaç temmenni de bulunulmuş hepsi o.ben bu siteye ilk üye oldugumda eleştiri kaldırılmıyodu aynen senin şu an yaptığın gibi ama şimdi görüyorum ki gayet olgunlukla ilgilenilip cevabı veriliyor.her eleştiri getirene git site kur dersek işimiz yaş.amacım tartışmak fln değil yanlış anlama.ama site sahipleri ilgilenirler senin celallenmene gerek olduğunu sanmıyorum.saygılar

sirius

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sermed
Meslek
bilgisayar programcısı
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
güncel site kurmamı oneren hıc oldumu mu :) eleştirirken yada yazdıgım onerıye kızarken bı arastır bu uye kımmıs deılmıs benım ısım bu zatan turker abıcım bilgisayar programcısıyım ben sadece sıte bıraz gelıstırılsın bak sayfanın sagı solu bos rekramlar oraya konulabılır tarıhı elle ayarlıyoruz otomatık olarak sıralı cıksa dıe solemıstım zaten ben bu sıteyi yıllardır kullanıyorum pek bır gelısme olmuyor bı duzensızlık war anlamında soledım en kapsamlı guvercın sıtesı sonucta baya yetıstırıcı kullanıyor cıddı anlamda ben kotulemek amaclı deıl onerı amaclı soledım zaten ayırıca cok ıstıyorsan sıtede kurarım o onemlı deıl saygılar...
tarayıcım mozıllanın son surumu usta ben onerı olarak kendı gorusumu soledım sadece tesekkur ederım ılgılengınız ıcın

sirius

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sermed
Meslek
bilgisayar programcısı
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Saya

brtysl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berat YEŞİL
Meslek
doktor
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Sermed kardeşim ben sana kullanılan üslubu beğenmediğim için yazdım bu konuya.ama örnek gösterdiğin site bence çok kötü.sitede eksikliklerin oldugu doğru ama ben linkini verdiğin sitenin bu siteden daha düzenli olduğunu düşünmüyorum.saygılar

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Soğuk kanlı ve anlayışlı bir üslup benimseyen tüm arkadaşlara kendi adıma teşekkürü bir borç biliyorum .. Elbetteki sitemizde iyi niyetle yapılan hertür öneri ve eleştiriye açık , bu kardeşimizde bence gayet iyi niyetle birşeyler söylemiş , mutlaka ilgili arkadaşlarımız gerekli çıkarımıda yapmışlardır .. Abartılı tepkiler geliştirmessek iyi olur sanırım .. selamlarŞEREF

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Reklamların en düzenli halleri budur.
Tarayıcınızdan ve ekran çözünürlüğünüzden dolayı sitenin sağında solunda boşluk görüyorsunuz. 1024x768 ekran çözünürlüğü ve chrome-explorer-mozilla gibi tarayıcılarda yanlarda boşluk görmezsiniz.
Sitede aradığınız her türlü konu mevcut. Site yönetiminin içerik olarak geliştirmesi diye birşey söz konusu olamaz. Üyelerimiz paylaşımlarıyla geliştiriyorlar.
Hangi tarihi elle ayarlıyorsunuz anlamış değilim. :) Sitede elle ayarladığınız sadece profil ayarlarınız var, onun haricinde herşey tarihe göre sıralanır. Büyük ihtimalle yanlışlık yapıyorsunuz yeni iletilere bakarken.

Ayrıca verdiğiniz site ücretsiz hizmet alıyor. Muhtemelen hazır şablon kullanmakta.

Yapılan her türlü öneriyi dikkate aldığımıza emin olabilirsiniz.
Düşünceleriniz için teşekkürler.
İyi Çalışmalar.

sirius

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sermed
Meslek
bilgisayar programcısı
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
herkese duyarlı oldugu ıcın tesekkur ederım BU sıteyı severım ıcerıgını severım sadece gorsellık ve duzenlılık acısından benı tatmın etmedı galıba ILGILERINIZ ICIN BUTUN ILGILENENLERE TESEKKUR EDERIM . Akhısarda Guvercın beslıyorum yolu dusen herkesı beklerım . ornek olarak bı abımız sıte goster gıt sen sıte kur gıbı seyler soledıgı ıcın ben o sıteyı ornek gosterdım bana daha duzenlı olarak gorundu sıte baska bır amacımın oldugu kımsenın aklına gelmesın.(tarıhı elle ayarlama kısmına gelınce kelebekler saya' nın ıcıne gırıyorum dostum altındakı baslıklarda mesala su an gırıp baktım 27 nisan 2011 yazıyor onun altında 29 kasım 2011 yazıyor benım tarıhın sıralı gelmesıle kastetmeye calıstıgım bu yanı en yakın tarıhınden baslasa baslıklar asagıya dogru en uzak tarıhe sıralansa bunu solemeye calısmıstım sagolasın)
saygılarımla
SERMED DERELİ

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
DEĞERLİİ KATILIMLARIN İÇİİN ÇOOK TEŞEKKÜR EDERİİM. SAĞOLASIN.

BÖYLELİKLE ; BİLGİLERİMİZ DE ÇOĞALIYOOR.KENDİ ADIMA..BEN BEKÇİYİM DE PEK BİR ŞEY BİLMEM.

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
sirius' Alıntı:
herkese duyarlı oldugu ıcın tesekkur ederım BU sıteyı severım ıcerıgını severım sadece gorsellık ve duzenlılık acısından benı tatmın etmedı galıba ILGILERINIZ ICIN BUTUN ILGILENENLERE TESEKKUR EDERIM . Akhısarda Guvercın beslıyorum yolu dusen herkesı beklerım . ornek olarak bı abımız sıte goster gıt sen sıte kur gıbı seyler soledıgı ıcın ben o sıteyı ornek gosterdım bana daha duzenlı olarak gorundu sıte baska bır amacımın oldugu kımsenın aklına gelmesın.(tarıhı elle ayarlama kısmına gelınce kelebekler saya' nın ıcıne gırıyorum dostum altındakı baslıklarda mesala su an gırıp baktım 27 nisan 2011 yazıyor onun altında 29 kasım 2011 yazıyor benım tarıhın sıralı gelmesıle kastetmeye calıstıgım bu yanı en yakın tarıhınden baslasa baslıklar asagıya dogru en uzak tarıhe sıralansa bunu solemeye calısmıstım sagolasın)
saygılarımla
SERMED DERELİ
Başlıklar şu şekilde sıralanır;
Örneğin 29 Kasım 2011 Tarihinde açılmış Sayalarım başlıklı bir konu var, birde 1 Kasım 2010 tarihinde açılmış Kuşlarım başlıklı bir konu var. Bunlardan üstte çıkanı en son cevap alan konudur. 1 kasım 2010 da açılmış bir konuya 30 kasım 2011 tarihinde yeni bir cevap yazılmışsa bu diğerinden üstte çıkacaktır. Doğal olarakta tarihi elle ayarlama diye birşey yok.

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
sirius' Alıntı:
saygılarımla
SERMED DERELİ

Sermed kardeşim kurmuş olduğun site bence gayet güzel aranılan herşey var neredeyse

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
tamam arkadaslar uzatılacak bir sey yok her kez bakar kendince baktıgında ne görmüş onları söyler

eksiksiz hiç bir sey yok vardır belkide eksiklerimiz bizim göremediklerimizi görüp uyaranlar sagolsunlar
elestirilmekde gereklidir seviyeli oldugu sürece

saygılar

perfotakla

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakkı Ülker
Meslek
İlahiyat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamun aleykum.

Bazı arkadaşlara sitenin görselliği ile alakalı düşüncelerinden dolayı katılıyorum. Örneğin benim kayıt tarihim 17 Ocak 2009 21:44 olarak gösteriliyor ancak o tarihten bu yana son 5-6 ay hariç bu siteye pek ilgi göstermiyordum . İnanın tek sebebi bana çok orjinal bir site olarak görünmüyordu. Sadece görüntü beni açmadığı için uzun müddet girmedim. Hal böyle olunca diğer güvercin sitelerinde takılarak yetiniyordum .

Ancak bazı arkadaşlarımın ve ağabeylerimin net ortamındaki muhabbetlerinden bahsederken kuscular.org sitesinden ayriyeten bahsetmeleri ve ağırlıklı birçok kimsenin bu siteye takıldığı gerçeği beni görüntü olarak çekmesede bu siteyle son bir kaç aydır bu siteyle ilgienmeye itti. İyiki de öyle olmuş kıymetli ağabeylerimi ve kardeşlerimi bu vesile ile tanıdığım için çok memnunum .

Benim bu anlattıklarım site yöneticisi arkadaşların değerlendirmek isteyecekleri bir fotoğraf olabilir belki. Bu arada sitenin temasında ki mavilik içimi açtı ;) Çok teşekkür ederim...

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Selamlar;
Açıklamaya şurdan başlamak istiyorum;
Diğer güvercin sitelerinin birçoğu içeriğini ve görsel düzenini TGYB forumundan almış, üzerine hiçbir etki yapılmamış sitelerdir. Kuscular.org sitesi bu anlamda alıntı bir tasarımı olmayan kategori ve forumları kendi düzenine oturtmuş bir sitedir.

Diğer sitelerden kastınız hangi siteler bilmiyorum fakat ben yanlış olmazsa örneklemek istiyorum.

Türkiye Güvercin Forum adı altında bir site mevcuttur. Kuscular.org'dan sonraki büyük sitelerden birisidir. İçeriği kendine has forumları ve kategorileri kendileri tarafından inşaa edilmiştir. Ayırt edici başlıca özelliği budur. Sitenin forumunda reklam görmezsiniz, bunun nedenide ücretsiz bir servis sağlayıcısından hizmet almalarıdır.

TYGB forumunda orjinal PhpBB 3 yazılımı ve orjinal teması ile hizmet vermekte olup çok az sayıda ziyaretçisi olduğu için, herhangi bir sunucu gideri bulunmadığından reklama maruz kalmazsınız. Buda sitede görüntü kirliliğine neden olmaz.
Bunların haricinde benim bildiğim kayda değer bir güvercin sitesi yok Ülkemizde.

Kuscular.org'a gelince sitede kullanılan tema geçicidir. Son aldığımız saldırıda yaklaşık 3 hafta hizmet verememiştik, bu nedenle kullanmakta olduğumuz sistemi (tema ve özellikleri) sil baştan yapmak zorunda kalmıştık. Birçok ek özelliği kaldırmıştık. (teşekkür eklentisi, chat, makale sistemi, portal vs..)

Sitemiz günlük 6000 - 8000 arasında tekil, 25000 - 30000 arasında çoğul hite sahiptir. İçeriği, üye sayısı ve birçok özelliği ile En çok ziyaret edilen güvercin sitesi konumundadır.

Sitemizin çoğu zaman saldırıya maruz kaldığını birçoğumuz biliyoruz. Bu nedenle üst düzey bir sunucuda barındırıyoruz. Sunucu şirketimizle 3 yıllık sözleşmemiz bulunmaktadır. Aylık olarak ise 178.44 TL ücret ödemekteyiz. Reklamları da bu yüzden yayınlamak durumundayız.

Diğer sitelerin sizde göze hitap etme nedeni emin olun reklam olmayışıdır. Bizde isteriz size reklamsız, daha hızlı ve daha görsel bir site sunmayı. Fakat sunucu için aylık olarak ödemekte olduğumuz miktar bizleri reklam yayınlamaya teşvik ediyor.

Örneklediğim siteler birçoğumuz tarafından bilinen sitelerdir. Örnek verme nedenim ise onlarında sitemizle aynı forum sistemini kullanmaları fakat daha iyi görünüyor olmalarıdır.
Daha iyi bir görünümü reklamı en aza indirgeyerek alabiliriz. Buda şu an için mümkün değil.
Aşağıda aylık ödemekte olduğumuz sunucu hizmetinin geçen ayki fatura örneğini görebilirsiniz. ( bu ayı henüz ödeyemedik :) )

Ekli dosyalar

esintitasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Oyun Kuşları
Meslek
Oyun kuşu
İkametgah
Antalya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Bence konuyu açan arkadaşımız biraz abartmış yani sonuçta bu bir forum sistemi forum sisteminde tema değişmek okadarda zor değildir üstelik bence ana sayfadaki kategorileme sistemi oldukça anlaşılır dizilmiş küçük ikonlarlada yön gösterilmiş yani bence doğru bir yol izlenmiş emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim. üstelik reklamlar bence hiçte rahatsız edici değil üstelik bırakın bundan rahatsız olmayı tam aksine destek olabilmek adına bence tıklamanızı tavsiye ederim ki ben öyle yapıyorum. arkadaşın örnek vermiş olduğu portal tarzındaki sitede darma dağın gözüküyor. bence sitenin herhangi bir eksiği yok. başarılarınızın devamını dilerim..