Neler Yeni

Sık Takla ve Düşme

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
BU KUŞUM ÇOK FAZLA TAKLA ATIYO BAZEN ÇATILARA DÜŞÜYO ZATEN EŞLENMİYORDA KAYBOLMASINDAN KORKUYORUM

Ekli dosyalar

omenn

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömer oyar
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
YAHOO
[email protected]
Re: YARDIM EDİN!!!

kuyrugunu para lastigiyle bagla ögle uçur takla atmasını önler fazlada uçmaz alışır ben hep ögel yapıorum şimdi damımda 1 tana sarılım war...

Mkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mümin Keskin
Meslek
Esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Re: YARDIM EDİN!!!

Kritik dönemdesin.Kuş ya kendini açacak sende zevkle izleyeceksin yada kaybedeceksin başkaları izleyecek.Bunun başka alternatifi yok.Sıka girmiş fakat çıkamadan kaybettiğimiz kuşlar bugün başka arkadaşların kümesinde.Sana tavsiyem kuşu uçur kendini çözsün yatırıpta civciv gibi yerde gezdirme.İnşaallah sende kalır.

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Abi zaten dewamlı uçuruyorum bu kuşta giderek açılıyo ilk uçurduğumda hiç takla atmamıştı ama giderek artıyo ve artık azıcık rüzgarlı havada bile uçamıyor

Pessimiste

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muzaffer Kurtuluş
Meslek
Grafik Tasarımcı
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Benim bildiğim kadarıyla sıka giren kuşların kuyruklarının ortası çekilir takla atması azalsın daha sağlıklı olsun diye . Yine daha tecrübeli birileri varsa yardımcı olurlar diye düşünüyorum..

kuşcu17

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
samet kaya
Meslek
serbes
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuyruğuna makas vur veya bağla uçurmaya başla zaman geçtikce farkı göreceksin zamanla sık takla dan cıkar

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Geç saatlere kalmadan sakin havalarda bol bol uçurun açılır umarım .selamlar.ŞEREF

mirocu

Kayıtlı Kullanıcı
polllat' Alıntı:
Abi zaten dewamlı uçuruyorum bu kuşta giderek açılıyo ilk uçurduğumda hiç takla atmamıştı ama giderek artıyo ve artık azıcık rüzgarlı havada bile uçamıyor

değerli kardeşim sıkta diyorsunuz ve devamlı uçurıyorum diyorsunuz..şimdi hangisin de kuş..sıka girmesi demek kuşun takladan uçamayıp yere düşmesi demektir..çekin orata kuyrukları kovalayın yüksekten salın ..baktınız olmadı kuyruk bırakmayın ve kuşa acımayın açar kendini..sıka girmesi normaldir seyisliğin başladığı zaman dır..eğer çatıda bakıyor iseniz kovalayacağınız zaman aşağıda bir arkadaşınız olsun en az düşen kuşu kediden önce kapmalı..

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
yha kuşun genel yapısı böyle yani anne-baba sıda aynı böyle çok takla atıyo
kuş dolamada değil yani
bu kuş böyle çok takla atıyo

malatyalıcem44

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Cem Kavukcu
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu kuşun kelep olduğunu yani kapandığını gösterir bu ya kuşun uzun süreli uçmamasından yada çok sık oyuna düşmesinden olabilir bu kuşu devamlı kaldırmanı zorla uçurmanı öneririm

miskici bero

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berkant Göktan
Meslek
Amatör futbolcu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bu kuşu rüzgarsız havanın normal olduğu saatlerde uçur hep uçur ama zorla biraz

Sipikopat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halil Öner
Meslek
Öğrenci Muhasebeci Adayı :)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selam arkadaşlar benim başımdada suan böyle bir sorun var 2 haftadır ucurdugum yavrum 20-30 dk uçup taklalar atıyordu geziyordu dolaşıyordu çok güzel uçuyordu ama dun sabah saldığımda kuş birden evrim geçirdi ve oldugu yerde havalanıp takla atmaya başladı hiç düz uçamıyor hep takla atarak yükseliyor ve takla atarak alçalıyor kendini başka damlara atıyor orda tekrar uctuğu zamanda hemen takla atmaya başlıyor yükseliyor inene kadar yaklasık 60-70 takla atıyor indiği zamanda çok halsiz bir şekilde iniyor.

Üstün tecrübelerinize ihtiyacım var arkadaşlar ben bu kuşu nasıl düzeltebilirim çok ümit beklediğim kuşlardan biriydi yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Kuş daha 2.5 aylık ve takla çevirmeye başlıyalı 7-8 gün oldu şimdi durduramıyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum yardı ve bilgileriniz için.

Sipikopat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halil Öner
Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ses seda yok :)

triko16

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hakan teke
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Konu açsanız daha iyi olur gibi :)

Sipikopat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halil Öner
Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Konu olduğu için açmadım bilerek görüntü kirliliği yaratmamak için.

Cunku konu daha önce açılmıs ama tam cevabı bulunmamış belki yeni cevaplar gelir diye burdan devam etmek istedim. [/i

Sipikopat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halil Öner
Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Sipikopat' Alıntı:
Selam arkadaşlar benim başımdada suan böyle bir sorun var 2 haftadır ucurdugum yavrum 20-30 dk uçup taklalar atıyordu geziyordu dolaşıyordu çok güzel uçuyordu ama dun sabah saldığımda kuş birden evrim geçirdi ve oldugu yerde havalanıp takla atmaya başladı hiç düz uçamıyor hep takla atarak yükseliyor ve takla atarak alçalıyor kendini başka damlara atıyor orda tekrar uctuğu zamanda hemen takla atmaya başlıyor yükseliyor inene kadar yaklasık 60-70 takla atıyor indiği zamanda çok halsiz bir şekilde iniyor.

Üstün tecrübelerinize ihtiyacım var arkadaşlar ben bu kuşu nasıl düzeltebilirim çok ümit beklediğim kuşlardan biriydi yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Kuş daha 2.5 aylık ve takla çevirmeye başlıyalı 7-8 gün oldu şimdi durduramıyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum yardı ve bilgileriniz için.

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Halil abim kuşun sağlık sorunu falan yoksa devamlı uçur zamanla düzelecektir taklası ve uçuşu.. Yanlız bakarsın sokağa falan düşecek olursa kuyruklarını çekip uçur.. Kuyruk çekmek çoğu zaman işe yarıyor..

Sipikopat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halil Öner
Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Teşekkür ederim polat kardesim ucuruyorum ama 2 dk sonra konuyor karsı dama ordan da gec gelıyor veya gelmeye kalkısıyor tekrar takla atarak oldugu yere veya baska yere konuyor. Bol bol ucuracaz o zaman 2 dk 2 dk coğalacak ucması normalde 30 dk ucan bir yavru.

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Sipikopat' Alıntı:
Teşekkür ederim polat kardesim ucuruyorum ama 2 dk sonra konuyor karsı dama ordan da gec gelıyor veya gelmeye kalkısıyor tekrar takla atarak oldugu yere veya baska yere konuyor. Bol bol ucuracaz o zaman 2 dk 2 dk coğalacak ucması normalde 30 dk ucan bir yavru.
aynen öyle abim.. Eğer kuş kaliteliyse zaten zor düzelir.. Dikkat etmen gereken şey sokağa falan düşmesin kedi kapar falan.. baktın bocalıyor düşecek sokağa sen hemen in aşşa..

Sipikopat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halil Öner
Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Deneme yanılma yöntemi yapıcaz artık zor bir durumla karşı karşıyayım :) :) merakla uçuracağım.