Neler Yeni

sevgili kuş sevenler güvercin ile ilgili bi bilgisayardan kayıt tutulan resimini koycağımız yumurtla

lugat16

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Celal Batur
Meslek
bilgisayar meslek yüksek okulu yaşım 18 90 doğuml
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
konu başlığımda da sölediğim gibi bilgisayara kurduğumuz bir program sayesinde kuşların kaydı yumurtlama tarihi resimlerimizide ekleyerek güzel tam sürümlü bi bildiğiniz program var mı paylaşırsanız sevinirim..!!

kusçu_mustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MuStaFa
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
arkadasım sen ne diyon öle bizim amacımız sana yardımcı olmak herşeyi pc ye baqlamıyacaksın!!
hem böyle bişi yoq zatennnn :hmm:

ERDEKLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E..Aras
Meslek
Kuşçu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
KARDEŞİM BEN EXCEL PROGRAMIYLA BÖYLE BİRŞEY YAPTIM SENDE YAPABİLİRSİN

elemim

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
barış yoleri
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
soy ağacı olarak kullanılan programlar var
ama bildiğim kadarıyla onlar sadece aile bilgilerini tutuyo yumurtlama tarihi için kullanamayabilirsin
ama yinede senin işine yarayabilir

lugat16

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Celal Batur
Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bilader ne sert çıkıyon bişi sorduk yoksa öle bişi yorum fln yazma sadece bi arkadaşımda sordum belki vardır die yazdım sen gel bakalım 300 tane kuşun yavru yumurta yem filan hesabını yap kolay iş değil kaç defter harcadım

sarıkır4141

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre kalender
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kardeş bilgisayarla uraşacağına yuvanda temiz bir yerde kağıt kalem bulundur oraya not al en basiti bu bence

saygılar

lugat16

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Celal Batur
Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
2 tane 2*1.5 büyük yuva 1 tane de 1*1 yuvam var ufak olanda malzemeleri yemleri ilaçları ve yumurtaları saklıyorum orada bir deftere not alıyorum yanlız çok kuş olunca karışıyo kolay bi yolunu bulmayya çalışıyorum başka öneriniz var mı acaba

TempesTs

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Uğur
Meslek
Serbest Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bir klasör oluşturun. Klasörün içerisinde de klasör oluşturup, düzenlediginiz metin belgelerini ve çekilen resimleri atin. Ana klasörün içerisinde ki klasörüde kuşun türüne göre isimlendirin ve her türlü bilgiyi atin. Çok basit bir şey. Programa filan gerek yok.

kuşcuyum_45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
KUBİLAY KARATAŞ
Meslek
MAKİNA
Yetiştirdiğim Irk
Saya
ASLINDA GÜSLE DÜŞÜNCE HA
KUBİLAY saygılarımla.......

McCarthy

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mustafa Sağlam
Meslek
Yazılım
İkametgah
Düzce
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
yapılabilir bir iş, profesyonel çalışan arkadaşların çok işine yarayabilecek bir şey olur.

tolgahan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tolgahan cokyasar
Meslek
otomobil sanayi
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
TempesTs' Alıntı:
Bir klasör oluşturun. Klasörün içerisinde de klasör oluşturup, düzenlediginiz metin belgelerini ve çekilen resimleri atin. Ana klasörün içerisinde ki klasörüde kuşun türüne göre isimlendirin ve her türlü bilgiyi atin. Çok basit bir şey. Programa filan gerek yok.

bende boyle tuttum dosyaya resim falan ekledim cokiyi oldu tavsiye ederim

mesut-1907

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mesut sönmez
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Saya
lugat16' Alıntı:
konu başlığımda da sölediğim gibi bilgisayara kurduğumuz bir program sayesinde kuşların kaydı yumurtlama tarihi resimlerimizide ekleyerek güzel tam sürümlü bi bildiğiniz program var mı paylaşırsanız sevinirim..!!
aslında çok güzel bi fikir böyle bi program olsa mesela kuş ne zaman yumurtladı yavru ne zaman çıkması gerekiyor.ne zaman hangi hastalıgı geçirdi hangi ilaçları verdik vs. profösyönel olarak çok işimize yarabilirdi.aslında olabilire niye olmasın.

ömer64

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar benim yapmış olduğum güvercin secere kaydı tutan programı, Künye ve Secere kaydı isimli konu içine ekledim. program access veri tabanı ile yazılmıştır. Bilgisayarında microsoft access yüklü olan arkadaşlar kullanabir. Sürüm tam olup kısıtlama yoktur. Sorunu veya istekği olan arkadaşlar burada belirtebilir, elimden geldiği kadar bir şeyler yapabilirim.

krmpl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
bedir hazarbeyoğlu
Meslek
kafasına göre
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
yakında güzel bi program çıkıcak bitirsinler kısmetse paylaşırım sizinle saygılarımla...

ömer64

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar programı Künye ve Secere Kaydı başlığı altına ekledim, görüş ve önerilerinizi bekliyorum

A

Anonymous

ŞÖyle bir Yötemi de tavsiye edebilirim.Çocukların defterlerine yapıştırdığı etiketlerden alın.Hani isim soy isim vs. yazan ettiketler.Onları folluğun biryerne yapıştırın.Böylece hiçbirisi karışmaz ;) :)

erdemz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdem kaya
Meslek
SERBEST
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
selam program güzel olmuş eline sağlık , aşağıda yazdığım eklentileride yaparsan süper olur
1.kuşun genel bilgilerinde kuşlar girildiğine göre , eş kayıt kısmında erkek güvercin ve dişi güvercin bölümlerine, "genel bilgiler" den kayıtları seçme yapabilirsek süper olur . ring no kısmında tıklayıp mevcut kayıtlardan seçim yapılabilmeli.
2. yavru takibi tablosunda yer alan field lar genel bilgiler kısmındaki ile aynı olsa ve yavru bilgileri genel bilgiler kısmına otamatik giderse birdaha yavrulara genel kart açmakla uğraşılmaz.

saygılarımla
erdem

McCarthy

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mustafa Sağlam
Meslek
Yazılım
İkametgah
Düzce
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
http://www.zooeasy.com/en/pedigree-soft ... index.html
yapılmış olan bir program burada var 79$ gerekli olan bütün bilgileri yapmışlar. deneme sürümünü indirip kullanabilirsiniz. sanırım kayıt etmede sınırlı olması lazım. İyi kullanımlar.

Program ile ilgili bir kaç resim:

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Re: sevgili kuş sevenler güvercin ile ilgili bi bilgisayardan ka

Birds Evolution Pro Harika bir program ben kullanıyorum. :eek:ley: süper :eek:ley: Google' a ismini yzarsanız bulabilirsiniz. Ücretsin indirebiliyorsunuz..

SİNAN ÖZTEKİN

saffirrr

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet çil
Meslek
pvc
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Re: sevgili kuş sevenler güvercin ile ilgili bi bilgisayardan ka

aslınde degerli arkadaşımız güzel bir konuya deginmiş
lakin su anda bögle bir program yok
istediği şey
kuşlara belirli numaralar verecek bir cift kuştan 4 çift yavru aldım yavrulardan şu çiftin yavrusu gibi sınıflandırmak ve yumurtanın günü gelince daha bakımlı yem verebilmek için istemiş ben çalışmalar yapıyorum bazı degerli arkadaşlarımız kagıt kalem ile diyor haklısın canım arkadaşım amma velakin ben hangisini kagıt kaleme yazayım 25 çift güvercin var bunlar sezon sonuna 3 çift yavru verse toplam 100 eder satmayı düşünmüyorum 100 kuşu seneye sezona hazırla ve secere tut bakalım kagıtla pcde böyle bir program güzel olur aslında
bunun için belki ineklere ait progrtam olabilir aşı zamanı dogum zamanaı doganın yaşı cinsi gibi bakayım araştırmak lazım
sewgilerimle