Neler Yeni

SAKARYA OYUNKUŞU ÖZCAN ALTINTAŞ 2011 GÖK DİŞİ

şenol tunç

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şenol tunç
Meslek
elektrik teknisyeni,iki adam boyu damızlıkçı
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Özcan kardeşim,videoyu ancak seyretme imkanı buldum.

Maşşallah.güzel kuş emeğine sağlık,tüyü kadar hayrını gör.

Selamlar,sağlıcakla kalın.

omer06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
satılmış uzunömer
Meslek
işletmeçi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
maasalalha çalışkan bir kus eksikleri var ama bu kadar eksik kadı kıındada oluyor malisef canlı bu işte ama çay içirir evk veriri güle
güle besleyin.

serdar yurttaş

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serdar yurttaş
Meslek
bayan kuaförü
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kardeş bu kuş kondu kes kafasını daha yavru emek verme meraklısın yazık zamanına

omer06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
satılmış uzunömer
Meslek
işletmeçi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
katılıyorum kardeş masada atmayla olmuyorlar normal mantıklı yorum degil
de ince yorum yapanlara diyorum kusun hakkını vermeden eleştirenlere diyoruım ucurundan iyisini birde biz görelim saygılr

omer06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
satılmış uzunömer
Meslek
işletmeçi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadslr dersenizki neden savunuyorsun arkadsınmı diye ucuran arkadsı tanımıyorum bile ama zoruma gidiyor masada atıp tutanlar varmı abi dersin yok ama bundan iyi oynar derler kuş ucrumak kolay iş degil atmacası var hastalıgı var zaman ayıracaksıun her gün antreman vereceksin.ben emegi savunuyorum tabiki dört dörtlük olamyabilir ama önceliklle saygı duymadan eleştirenlere katılmıyorum veya bundan ii kus ucrurmayanlara katılmıyorum saygılarımla.

omer06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
satılmış uzunömer
Meslek
işletmeçi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kardeşim konusmayım diyorum duramıyorum işte hiç bir seye saygınız yoksa emege saygı duyun bilinçsiz yorumlara katılmıyorum yok at bu kusu ,yok sat bu kusu yok kes diyenlere sesleniyorum yok ankara kusu konar diyenlere sesleniyorum bu kustan iyisini ucursunlar koysunlar bir videosunu tebrik edelim ama kus ucurmadan konuslnlara sallıyorlar diyorum bende ankarada kus ucuruyorum kendine güvenen sallayan arkadslara sesleniyorum aha meydan nerde isterlerse orda ucururuuz videoda derse onada varım canlı seyredelim derlerse onada varım ben ankaradyım eryamnda ucuyorum kendine güvenen varsa ( salalyanaların içinde her zaman hazırım kus kaldırmaya) benim kusum en iyisi demiyorum ama kus kaldırmadan veya ucurup video atmadan yorum yapanlara sesleniyorum sadece kus ucuranlara videosunu iyi ,kötü ,atanlara bir lafım yok çünkü kusa ve kuscuya emege saygım sonsuzdur bende diyoprum hodri meydan bakalım ucursunlarda görelim.istedigini iddiaya girerim bosa sallamıyorum dayanamıyorum masada kus ucuranlara göstersinler bakalım cıkmışmımtüyden kusları kanat vemişlermi hastalıkalrı iiyileşmişmi görelim.
HODRİ MEYDANSA HODRİ MEYDAN
NOT:İDDİADA NE KOYARLARSA RAZIYIM
DAHA NE DEYİM HEM KENDİLERİNİ İSPAT EDERLER HEMDE NE KADARLAR DERLERSE İDİDADA KAZANIRLAR
KUSURUM VARSA AFFOLA SAYGILARIMLA
tekrar altını çizerek diyorumki kus ucurmadan veya videosunu atmadan emege saygı göstermeyen arkdslara lafım.

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
ömer kardeş söylediğin şeylerde haklı olmakla birlikte şöyle bir yanlış düşüncedesin kanaatimce !
ben bu kuşa ilk maşallah diyenlerdenım, ve begendim kusun oyununu, terasta savurarak oynayan kuslarda olabılecek durum duvara konma, yere ucurmaya benzemez yani !
diğer yandan kimseninde haddine değildir bunu kes bunu biç demek, yorum yapar geçersin, kes bunu dersen hak yemiş olursun ! kimin nasıl kuş beslyeceği kimseyi ilgilendirmez, adam belki bu tarz kuş seviyor, buna hiçbirimiz karışamayız...
ha şöyle de bişey var ki bence yanlış olan durum bu ; şimdi bir insan bir kuşu beğenmediği takdirde daha iyisini uçurmak zorunda değildir, yani maç izlerken kötü oynuor dıyen seyırcı çıkıp o adamdan daha mı iyi oynamalı bunu demeye hakkı olması için? veya bir jüri manken puanlarken 2. seçtiği manken ona 60 yasındasın çık sen bakalım senı kım secer mı demelı ? yani aşağı yukarı ıyı kusu tanımlayan bazı ozellıkler vardır, bu ozellıkler bı kusta ne kadar yogunsa o kus okadar ıyıdır, adam işi cok ıyı bılıyodur ama parası yoktur ! çok parası vardır ama kus edınıcek sahih yetiştirici tanımıyodur, veya bunların her ıkısıde yoktur ama adam kendını yetiştirmistir iyisinden de anlar kötusundende, bu tarz ınsanlar yorum yaparlar çünkü işi bilirler ama ellerınde kus yoktur, şimdi sırf ellerınde kus yok dıye bu adama sus hıc yorum yapma önce vıdeo koy mu diyicez ? bu dogru degıl bence, tabı bırdakı dıyalogla alakalı yazmıyorum bunu genelleme yapılmısta o yuzden yazdım, selamlar satılmış hocam...

omer06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
satılmış uzunömer
Meslek
işletmeçi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ali kardeş benim yazımı iyi algılamanı isterim içindeki anlamı ben yorum yapanalara veya kötü yorum yapanlara birsey demiyorum.tabiki yorumun iyiside kötüsüde olacak benim söylemek istedigim sey maalsef çogu kuscuda olan bende daha iyisi var deyip emege saygı duymadan kişiye saygı duymadan kusun artılarını eksilerini görmeden direk saygısızca yorum yapnalara tabiki kötü yorumda yapılacak çogu kusun oldugu gibi bu kusunda eksikleri vardır saygı duyarım beslemeyebilirde bende burda çok yorum yaptıgım kusları beslemyebilirm ama kus birseylerde yapmıssa saygı duy gördügün eksikeride söyle ama insanlar düz mantıkla genelleme yaparak yorum yapıyorlar.bir cuval pirincin hepsi aynı olmazki ama insanlar örenk veriyorum
bir tane sivas kusu ucurmuş veya görmüş sivas kusu sunu yapar diyip geciyorlar bu olay bu kadar basit degildir insanlarçok basit kolay yorum ve dün mantıklı yorum yapıyorlar. yorumları okudunmu bilmiyorum ben diyorumkii bu kusa yorum bile yapılmadan inişi kötü kes diyorlar sence bu adaletmi veya bu ankara kusu kesin konar diyenlere bende diyorumki bende ankara kusu ucuruyorum güvenen varsa böyle sallayanlar içinde her türlü idiidaya razıyım diyorum yoksa bende biliyorum ne üstatalar kus ucurmuyorlar ama yoreumlarıdas söyledikeride çok amntıklı onalara zaten lafım yok yorumalrı okuduysan çok mantıklı ve ö eleştiri yapanlarda var bunlkara saygı duyuyorum tekrar söylüyorum saygıya hürmettedilmeli bencee saygılar..

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
söylediğin herşey doğru satılmış kardeş de... ben seni anlıyorum sende beni anladın, selamlar

omer06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
satılmış uzunömer
Meslek
işletmeçi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
evet kardeş anladım kesinliklede hakslısın sende biraz çok fazla üzüldüm saygısızca yorumlara saygılarımla.

Bahadirihtiyar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bahadır ihtiyar
Meslek
----
İkametgah
Erzincan
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
MAŞALLAH kuş gelişi felan iyi ucurulan yerde kuşu kolaylık sağlamış epey bir inş devamı olur bişey demek zor ama nedense konması ilginç. böyle yumulup böyle giden kuşun bu şekilde rahat konması oldukça tehlikelidir.

Lütfen yorum yaparken elinizi vicdanınıza koyun. emeğe saygılı olun ama arkadaşın hitap etmesi biraz ilginç ben pek anlamam çekmekten ama eğer olurda yolunuz düşerse Erzincan kuş ucuruyorum buyurun meydan görün..

Keyifli saatler

kayeriliali

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali Olgun
Meslek
serbest
İkametgah
Kayseri
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Değerli arkadaşlar öncelikle özcan arkadaşıma verdiği emeklerden dolayı şahsım adına teşekkür ediyorum.Sevgili arkadaşlar sonuçta burası bir paylaşım sitesi iyi veya kötü yönde eleştiriler olması gayet normaldir.Önemli olan videolar hakkında yorum yapmaktır şahıslar hakkında değil.
Sevgili arkadaşlar hayatta doğru 1 tanedir .Bu oyun kuşunda da doğru 1 tanedir.Bunu değiştiremezsin nedir buradaki doğru kuşun yapışması evet yapışma diyorum çünkü bazı arkadaşlarımız serbest inme diye yorum yazmışlar serbest inme ayrı yapışma ayrı serbest inen kuş kendini ( 8-10-12 mt ) gibi belli bir seviye yukarıdan sallayarak takla atacakmış gibi hareket yapıp ama takla atmadan inen kuşa serbest inen kuş denir.Ama bu hayvan hedef olarak belirlediği yerin seviye olarak altından gelip tutuyor kardeşim.
Çoğu arkadaşımız yazmış yer yüksek yere oynamış olsa inişi böyle olmazdı diye.Değil yere uçurmak yerin yedi kat aşağısına da uçursan bu hayvanı taklalı indiremezsin hayvan hedefine ilk 3 oyunu dışında bütün oyunlarını alttan alıyor.Yapışmanın yükseklikle veya alçaklıkla alakası yok yapışma genetik bir aktarım yapışan kuşun yavrusu yapışmasa bile yavrusunun yavrusu yine yapışır .Sevgili MÜMİN ÖZBUDAK hocam aydınlatsın bizleri kendisi genetik aktarımlar hakkında uzman bir abimiz bana haksızsın ali desin doğru değilsin desin.
Bazı kardeşlerimiz kuşun 20 nin üzerinde sefer yaptığını söylüyor evet hayvan bu kadar sefer yapmış bende izledim görüyorum ben 1 şey daha görüyorum evet 20 yi aşkın sefer yapmış olabilir ama ilk seferlerle son seferler arasındaki uçurum farkıda görüyorum ben.hayvanın kaçış metresindeki düşüşüde görüyorum ben hayvanın takla adetindeki düşüşüde görüyorum.üst taklayı bağlamadığınıda görüyorum.Ve ben bu hayvanın kanatlarının çok iyi çalıştığınıda görüyorum arkadaşlar.
Değerli arkadaşlar bu oyun kuşu yetiştiriciliğinde faydalanılamayacak altından gelen yavrulardan çok ama çok zor verim sağlanabilecek 3 özellik vardır.
1-) YAPIŞAN KUŞ
2-) ÜST TAKLAYI BAĞLAMAYAN KUŞ
3-) KUYRUĞA BASAN KUŞ ( Kuyruğa basma demek hazır olan bir kuşun uçarken kanat kanada vurup bel kırması )
Bu 3 hatayı yapan hayvanlardan faydalanmak çok ama çok zordur Bu hatalar yok edilebilmesi zor olan hatalardır çünkü genetiktir.
Bütün bu yaptığım eleştirilerin videodaki hayvan hakkında olduğunu hatırlatır.sevgili özcan arkadaşımın kuşçuluğu ve kuş anlayışına kesinlikle bir sözüm yoktur.kendisinin eline emeğine sağlık
Bütün kuşçu arkadaşlara saygı ve sevgilerle KAYSERİLİ ALİ

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
tesekkürler dogru bilgiler paylasım için sagolun emeklerinize saglık bizlerde anlatıyoruz ama ne dersin alan alır

saygılar

KUSCU MECNUN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MECNUN GÜLEC
Meslek
MEMUR
İkametgah
Aksaray
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ÇOK DOGRU TECRÜBE DOLU SÖZLER BİLGİ SAHİBİ OLMAK İÇİN FAYDALANMAK GEREK EMEGİNİZE AGZINIZA SAGLIK

özcan altintaş

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
özcan altıntaş
Meslek
memur
İkametgah
Osmaniye
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamun aleyküm arkadaşlar

BU VİDEOSU OLAN KUŞUN YAVRULUK OYUNUDUR.ŞİMDİ TAHRİKLERE KAPILMAYALIM.BU KUŞ TÜYÜNÜ TELEĞİNİ TAMAMLAYIP

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
özcan altintaş' Alıntı:
selamun aleyküm arkadaşlar

BU VİDEOSU OLAN KUŞUN YAVRULUK OYUNUDUR.ŞİMDİ TAHRİKLERE KAPILMAYALIM.BU KUŞ TÜYÜNÜ TELEĞİNİ TAMAMLAYIP

s a tahriklere kapılmıyor aksine takdir ediyor ve de etmeye çalısıyoruz

sonunuda görmeyi arzu ederiz kusun sonudur devamlılıgıdır önemli olan

saygılar

ferhat07

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ferhat türker
Meslek
ahçı
İkametgah
Amasya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kardeş kuş fena deyil ama taban takla sı yok perdah yok daha da kötüsü kuş yapışıyor....burdaki insanlar izlediyi video hakkında yorum yazıyorlar...dediyin gibi burası er meydanı ya yorumlara açık olucaksın yada video atmıycaksın ...kuşun kalitesi çoğu insanda olmaya bilir ama hayırlısıyla besle allah daha iyilarini nasip eder inşallahh.

özcan altintaş

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
özcan altıntaş
Meslek
memur
İkametgah
Osmaniye
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
SELAMUN ALEYKÜM BEYLER

YORUMLARINIZA SAYGILIYIM .HERKESE TEŞEKKÜRLER.BU GÜVERCİNİ YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM 6 TELEKTE İNTERNETE ATMIŞTIK.ARADAN TÜYÜNÜ TELEĞİNİ TAMAMLAYIP KUŞUMUZU İSTANBUL ATAŞEHİR YARIŞINA KALDIRDIK.ORADA İKİ BUÇUK SAAT UÇTUKTAN SONRA TAKLALI BİR ŞEKİLDE İNİŞ YAPMIŞ VE SADECE İNİŞ PUANI 10 PUANDIR.ŞİMDİ BEN SİZE NASIL HAKLISINIZ DİYEBİLİRİM Kİ.ŞİMDİ BU KUŞ İNTERNETE ATTIĞIMIZ GÜN ÇOK EFOR SARF ETTİĞİ İÇİN DÜZ İNİŞ YAPMIŞTIR.OLABİLİR NASIL YAPSAYDIK YANİ BAŞKASI GİBİ 2 FİŞEĞİNİMİ İNTERNETE ATSAYDIK.YADA MİLLET GİBİ İNİŞİNİ GÖSTERMESEMİYDİK.SİZDE EKE KUŞ ATIN.2- 3 SAATHAVADA TUTUN BIRAKIN OYNAMASINI HAVADA BİLE TUTUNAMAZ.ONDAN SONRA ÖYLE YAPTI .BÖYLE KAÇTI DERLER.BENDE DERİMKİ DAHA İYİSİ VARSA SEN UÇUR.İNANIYORUM Kİ MESAJ ATANLARIN ÇOĞU YARIŞLARA KUŞ DAHİ ATAMAMIŞTIR.BU SENE İYİ YADA KÖTÜ YARIŞA 6 SEFER KUŞ KALDIRABİLDİM.ALLAH HERKESE NASİP ETSİN O HEYECANI VE ADRANELİNİ.....

SAYGILAR SUNUYORUM.

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Ali DEMİR bunu beğendi...

urfalı nihat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
nihat güngördü
Meslek
dj danışman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hemşehrim özcan sana böyle söylüyorum çünki ben dogma büyüme sakaryalıyım.şimdi işim gereği istanbul küçükyalıda oturuyorum.bu video'daki kuş yapışmıyor onu burdan söyliyeyim yok böyle bi şey .yapışmak başka bir şey ,iki buçuk saat uçmuş taklasız inmiş başka şey.yapışmak 3,5 sefer yapar baş alacak zannedersin birden kendini yere bırakır.bu yapışmak .kuşun güzel güle güle besle. biraz yüksek alıp bide gelişlerinde fazla alt yok zamanla alçağa alır ve altını doldurur hırslı kuş yerinede iniyor güzel kardeşim güle güle besle.faruk kardeşime ve mustafa turana selam söylerim görürsen.