Neler Yeni

SAKARYA OYUNKUŞU MUSTAFA TURAN 2011 BOZKİRLİ ERKEK

M.TURAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
M.TURAN
Meslek
KAMU
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
şahin 40' Alıntı:
s.a mustafa abi ben kuş işinin meraklısıyım bu kuşun 1 ay düzenli performansı nedir.kardeşleride aynı şekildemi oynuyor bu kuşlar kaç senelik damızlığınız ve soy ağacı nedir affınıza sığınarak soruyorum kuşu çok beğendiğim için. ankara çok kuşçu arkadaşlar var soy ağacını sayıyor kuşunun elinde bi tane uçan kuşu yok çoğu sabit fikirli iyi kuş uçuranda var tabi elektrikçi erdoğan abi gibi saygılar güle güle besleyin
Selamün Aleyküm
Ersin bey kardeşim yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.Bu kuşlara gelince son 11 yıldır bazı yerlerden aldığım kuşları eşleyip yavrularını alıp uçurup eleye eleye bu duruma getirdim yeri gelmişken bu kuşların oluşmasına vesile olan Sakarya'dan Ali Yıldız,Ankara Sincan Saraycık'tan Pehlivan Ali dayı(Ali Özmen), Ankara'dan Muzaffer bey ve Saadet Bilgin abimize ve yine Sakarya'dan Birol Pınar arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum.Bu kuşlar bir aylık perfonmansından ziyade telek ve tüyünü düzdükten yaşını alıp eş görüp yavru büyüttükten sonra çok istikrarlı tam perfonmanslarını segiliyorlar o da şahine kaptırmazsak isim yapan kuş uçurmak ta güzeldir ama ben kendi ürettiğim kuşu uçurup, oynatıp,izlettirmekten daha çok keyif alıyorum.Selam ve saygılarımı sunuyorum.

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Haftasonu Mustafa abimin misafiriydik, miskiyi ve daha biçok canavarı canlı canlı izleme fırsatımız oldu,hatta şahin saldırısına da canlı şahit olduk Allah korudu da sebep olmadık, bize uçurduğu miski erekek havadayken geldi...

Son zamanlarda gerek istanbulda gerekse şehir dışında birçok yetiştiriciyi ziyaret etme ve kuşlarını izleme imkanım oldu, ancak ne kuşların oyunu ve diğer özellikleri ne de yetiştiricilerin misafir ağırlama bilinçleri beni bir türlü tatmin etmedi, (çünkü ben bir Erzurumlu olarak böyle yavan ortamlara alışkın değilim, misafir demek organizasyon ve cömertlik demektir bizde ) ta ki Çayırovadan Şenol hocanın hazır olmamasına rağmen kalitesini ortaya koyan ve tertibatı enfes olan dişi sabunisini izlemeye gittiğim güne kadar, Şenol hocadan ve dayısı Bayram abiden Allah razı olsun, nasıl ağırlanmamız gerekiyorsa öyle ağırlandık....

Bu ziyaretimden sonra nereye gittiysem hem kuş hem yetiştiricisi yönünden hep hüsrana uğradım, tabi Mustafa Turan abimize ziyarete gidene kadar...

Bu kadar güzel birkaç soyu elinde bulundurmakla beraber insana , misafire ve güvercin yetiştiriciliğine verdiğin değerden ötürü ve hasret kaldığımız misafir ağırlama samimiyetinden ötürü size ,birol kardeşime ve diğer arkadaşlara kendim ve tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum Mustafa abi, saygılar...

şenol tunç

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şenol tunç
Meslek
elektrik teknisyeni,iki adam boyu damızlıkçı
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Mustafa kardeşim tüyü kadar ömrü olsun,verdiğin emeklerin karşılığını fazlasıyla almışsın.
Allah nazardan ve şahin saldırısından saklasın.
Buralarda bir kuşu bu şekle getirip uçurmanın şahinden dolayı ne kadar zor olduğunu biz biliyoruz.
Allah işini rast getirsin.
Selamlar,sağlıcakla kal.

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
alidemirsmm' Alıntı:
Haftasonu Mustafa abimin misafiriydik, miskiyi ve daha biçok canavarı canlı canlı izleme fırsatımız oldu,hatta şahin saldırısına da canlı şahit olduk Allah korudu da sebep olmadık, bize uçurduğu miski erekek havadayken geldi...

Son zamanlarda gerek istanbulda gerekse şehir dışında birçok yetiştiriciyi ziyaret etme ve kuşlarını izleme imkanım oldu, ancak ne kuşların oyunu ve diğer özellikleri ne de yetiştiricilerin misafir ağırlama bilinçleri beni bir türlü tatmin etmedi, (çünkü ben bir Erzurumlu olarak böyle yavan ortamlara alışkın değilim, misafir demek organizasyon ve cömertlik demektir bizde ) ta ki Çayırovadan Şenol hocanın hazır olmamasına rağmen kalitesini ortaya koyan ve tertibatı enfes olan dişi sabunisini izlemeye gittiğim güne kadar, Şenol hocadan ve dayısı Bayram abiden Allah razı olsun, nasıl ağırlanmamız gerekiyorsa öyle ağırlandık....

Bu ziyaretimden sonra nereye gittiysem hem kuş hem yetiştiricisi yönünden hep hüsrana uğradım, tabi Mustafa Turan abimize ziyarete gidene kadar...

Bu kadar güzel birkaç soyu elinde bulundurmakla beraber insana , misafire ve güvercin yetiştiriciliğine verdiğin değerden ötürü ve hasret kaldığımız misafir ağırlama samimiyetinden ötürü size ,birol kardeşime ve diğer arkadaşlara kendim ve tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum Mustafa abi, saygılar...

Ali üstad taşın kafamızı yardı vala:) ama bana biraz ani oldu gelişin layıkıyla ağırlayamadık kusura kalma.. Ayrıca TURAN bey e giderken bişey unuttun sanırım :) selamlar..

M.TURAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
M.TURAN
Meslek
KAMU
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
alidemirsmm' Alıntı:

Selamün Aleyküm
Ali kardeşim geçtiğimiz pazar günü o sıcağa rahmen zahmet edip arkadaşlarınızla beraber beni ziyaret edip hem tanışmamıza,hem de hoş sohbet etmemize vesile olduğunuz için asıl ben sizlere çok teşekkür ederim sürçü lisan olduysa af ola.Kuşlara gelince daha hazır olmayan bir kaç takla atmaya çalışan kuşlardan izlemeye çalıştık boz kirli erkeğe (miski)gelince pazar günü şahin dalışının üçüncüsü oldu hayvanı şamar oğlanına çevirdi bu kuşlarda şansızlık mı,talihliksiz mi desem bilemiyorum geçtiğimiz yıl bu kuşun abisini izlemesi için İstanbul'dan Dr.Şenol Hocamı davet etmiştim kuşu havaya kaldırdım kuş iki üç tur attı ona da şahin dalıp arka sokaklara düşürmüştü Şenol Hocam da çok şaşırmıştı.Neyse Allah sağlık sıhhat verirse önümüzdeki günlerde daha güzel kuşlar izleme imkanı buluruz inşaallah.Selam ve saygılarımı sunarım

M.TURAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
M.TURAN
Meslek
KAMU
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
şenol tunç' Alıntı:
Mustafa kardeşim tüyü kadar ömrü olsun,verdiğin emeklerin karşılığını fazlasıyla almışsın.
Allah nazardan ve şahin saldırısından saklasın.
Buralarda bir kuşu bu şekle getirip uçurmanın şahinden dolayı ne kadar zor olduğunu biz biliyoruz.
Allah işini rast getirsin.
Selamlar,sağlıcakla kal.
Selamün Aleyküm
Şenol abi bu yorumundan dolayı çok teşekkür ediyorum.Biliyorsun Adapazarı şartlarında oyun kuşu uçurmanın zorluğunu bir taraftan şahinler aman vermiyor diğer taraftan da adım başı kuşçu var bu yüzden değil kuşu hazırlamak hazır kuşa bile üç,dört gün antraman vermek te zor.Biliyorum senin kuşların da çok güzel inşallah şansları yaver gitsede bir kaç video çekimi yaptırıp bu sitede arkadaşlara seyrettirebilsek.Selam ve saygılarımı sunarım.

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
filo' Alıntı:
alidemirsmm' Alıntı:

Ali üstad taşın kafamızı yardı vala:) ama bana biraz ani oldu gelişin layıkıyla ağırlayamadık kusura kalma.. Ayrıca TURAN bey e giderken bişey unuttun sanırım :) selamlar..

Ahmet kardeş samimiyetimle söylüyorum ki seni bu bahsettiğim gruba dahil etmedim, bizim için güleryüz de kafidir,ya aslında unutmadım da birkaç sebebim vardı anlatırım daha sonra sana , saygılarımla

M.TURAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
M.TURAN
Meslek
KAMU
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selamün Aleyküm
Günahlarımızdan arınarak bağışlanmamıza vesile olan ve bolluk,bereketi ile gelen Ramazan ayımız tüm İslam alemine ve kuşçular org ailesine hayırlı olmasını Cenabı Allah'tan dilerim.Selamlar

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

kuscu_ugur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ugur çakır
Meslek
erkek kuaforu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
taban taklası olmasa ne olur sankı oda onun nazarlıgı olsun ınene kadar kaç takla attı hele o cekmeden once gelısı mest ettı nettekı sayılı kuslar arasındadır bu kus dıger vıdeolarınıda ızledım hepsının masallahı var tuyu kadar hayrını gormesı dılegıyle

M.TURAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
M.TURAN
Meslek
KAMU
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuscu_ugur' Alıntı:
taban taklası olmasa ne olur sankı oda onun nazarlıgı olsun ınene kadar kaç takla attı hele o cekmeden once gelısı mest ettı nettekı sayılı kuslar arasındadır bu kus dıger vıdeolarınıda ızledım hepsının masallahı var tuyu kadar hayrını gormesı dılegıyle
Selamün Aleyküm
Arkadaşlar Cum'anız mubarek olsun.Uğur kardeş bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.Sizler böyle teşvik edici yorumlar yaptıkça biz de her oyuna soktuğumuz kuşun videolarını çekip sizlere izlettirmeye çalışacağız böylece kuşu oyuna başlatana kadar çekmiş olduğumuz çileyi unuturuz.Selamlar

olgunozaydn

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
salim kaya
Meslek
saglık memuru
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu mudur budur işte..maşallah helal olsun..kuşun standartı budur..güle güle besle kardeş

kuscu_34

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
semih kaysı
Meslek
inşaat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
güzel kuş ama çıkışları güzel gözüksede tam iyi değil sahibi hayrını görsün.

M.TURAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
M.TURAN
Meslek
KAMU
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
olgunozaydn' Alıntı:
bu mudur budur işte..maşallah helal olsun..kuşun standartı budur..güle güle besle kardeş
Teşekkürler Salim bey bu kısa ve öz yorumunuz için şimdi bu uçan kuşun kız kardeşi oyuna başladı başına bir kaza gelmezse onun da videosunu çekip sizlere izlettirmeye çalışacağım.Selamlar

perfotakla

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakkı Ülker
Meslek
İlahiyat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Maşaallah sn abim güle güle besle...

perfotakla

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakkı Ülker
Meslek
İlahiyat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
mavigalaca76' Alıntı:
Selam
Bozkirli erkek 10 göndür yumurtaya yatmakta.Bu uçuşundaki performansı yaklaşık 1 hafta yattıktan sonraki uçuşudur.1 saat20 dakika civarı uçmuştur.İyi seyirler
Yavrudan sonraki veyahutta olursa yavru üzerindeki videosunu da ekleyebilirseniz çok iyi olur.

M.TURAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
M.TURAN
Meslek
KAMU
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Hakkı kardeş yorumun için teşekkür ederim.Kuş şu anda tüyünü ve telekleri düzdü aynı ana ve babadan çıkma kardeşi bozkirli dişi ile eşleştirdim ama malum günler çok kısaldı, kış mevsimine girdik bizler hem çalışıyor hem de kuş uçuruyoruz Allah nasib ederse her ikisini de önümüzdeki bahara tamamen ekeleşmiş bir şekilde uçurmaya çalışacağım.Selamlar

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Maşallah çok güzel kuş.
Taban taklası da nazarlığı olsun bi abimizin dediği gibi taban takla buyuk eksiklik değil olsa da güzel olur ama olmasada eksik kuş sayılmaz.
Herkese böyle kuş nasip olmaz güle güle besleyin.
Kuş dediğin böyle inmelidir.

mustafa çakılcı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mustafa çakılcı
Meslek
inşaat
İkametgah
Karaman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
maşşallah abi allah nazarlardan saklasın atışları sesi fevkaladenin fevkinde daha ne olsun allah daha iyilerini de nasip etsin

maygun37

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yusuf aygün
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
on numara oynuyo hayvan kırkbirkere maşallah....