Neler Yeni

saim ustanın damarları noldu ve şimdi kimlerde var?

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
S A ARKADASLAR KAPATTIGIMIZ BIR KONU TEKRAR GUNDEME GELMIS DAHA ONCEDE BURADAN IZAH ETTIGIM GIBI 2 SENEYE YAKINDIR IKNA EDEMEDIGIM BU KUSLARI EN IYI BILENLERDEN SAYIN KIYMETLI BUYUGUMUZ

FAHRETTIN ATIK AGABEYLE DUN ULUS HALDE ALTIN KAFES MEHMET AGABEYIN MEKANINDA KENDISIYLE KONUSDUM ROPORTAJA IKNA ETTIM KENDISI VE ARKADASLARIYLADA ISTISAREDEN SONRA ROPORTAJLARI YAPIP SIZ KIYMETLI UYELERIMIZIN BILGI VE GORSELINE SUNACAGIZ
AYRICA FAHRETTIN AGABEYIN ROPORTAJI KABUL ETMESININ EN BUYUK SEBEBI ISE BURAYI KISA ZAMAN IÇERISINDE OKUMUS OLMASI RAHATSIZLIK DUYMASI BILENINDE BILMEYENINDE GELISI GUZEL KONUSMALARINA DUR DIYEBILMEK OLDUGUNU KENDISI BIZZAT SOYLEMISDIR

TATLICİ NECMI

KOMURCU MEHMET MUSADE ESERSE İNSALLAH/////IKNA EDEMEMIS FAHRETTIN AGBI KENDISINI///

SEZAI KOCUBOGA

TURAN AGBI

BANKACI FARUK

MESUT GOKMEN

HALIL KARAHAN IST GELEBILIRSE INSALLAH

ASKER MUSTAFA AYRICA SORULAR SORULACAK KENDISINE

HASAN KAPLAN MISAFIR

SAIM USTACI ARNAVUT SEYDI DAYININ OGLU ZEYNEL AGBI

AYRICA EN SON SAIM USTA KUSLARINDAN TURAN AGBIDEN ALAN

SAHIN ATICI AGABEYEDE ULASMAYA CALISIYORUM

BU AGABEYLER BU KUSLARI EN IYI BILENLER TANIYANLAR YASADIKLARI ZAMANDA SAIM USTA ILEDE KONUSANLAR ARKADASDIRLAR

BURALARDAN BILENINDE BILMEYENINDE GELISI GUZEL DUYUM VE SOYLEMLERLE INSANLARI YANILTMALARININ VEDE RANT ARACI GÖRENLERIN BUNDAN BOYLE DAHA GERCEKCI KONUSULMASINADA VESILE OLACAKDIR LAKABIYLA BILINEN KEL TURAN AGABEYDEN ÇALINAN SAIM USTA KUSLARININDA SU AN RESIMLERI TURAN AGABEYINDE RESMI ILE BERABER ELIMDEDIR O RESIMLERIDE BURADAN SIZLERLE KISA ZAMANDA PAYLASACAGIM SIZ KIYMETLI UYELERIMIZDEN KENDIM OLARAK RICAM KONUNUN KAPANMASINA VESILE OLMADAN KARSILIKLI ARKADAS DOSTLUK IÇINDE PAYLASIMLARDA BULUNMAK BIRBIRIMIZI KIRMAMAYA EHEMMIYET GOSTERMEKDIR DUYARLILIK GOSTERECEGINIZE YUREKDEN INANIYOR SAYGILARIMI SUNUYORUM

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Başarılar diliyorum Muharrem inşallah güzel temiz bir çalışmam olur heyecanla bekliyorum ,konuyu merak eden takip eden arkadaşlarda umuyorum heyecanla bekiyorlardır.

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Saim ustayla şefef aga aynı kuşu besliyo diyorsunuz da bu sadece sizin teziniz kaç çeşit arabı vardıkı şeref aganın nam yapan arapları arap haricinde beyaz verir ki sızın düşüncenize göre aynı kuşlar saim usta kuşlarının çeşitli renkler verdigini hepimiz biliriz

huklas

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Birol Bakay
Meslek
Elektrik-Elektronik
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Heyecanla bekliyoruz Muharrem abi. Sitenin eski günlerine dönebilmesi için böyle usta röportajları katkı yapar. Soracağın soru listesi vardır ama rica etsem bu kuşların oyun özelliklerinin yanı sıra kuşların oyun açma (serseme düşüyorlar mı?), kanat sallama, kanat kapatma hareketlerini de sorabilirsen onlar da kayda geçmiş olur. Kolay gelsin abim.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
s a konuya katkı yapan fıkır belırten tum arkadaslara tesekkur edıyorum

tabıkı saım usta ve kusları ve bu kuslara kımın kusları gırmıs nasıl gırmıs secereleri neler hangı kuslar gırınce ne renkler vermıs oyun takla uçum sıtıllerı kanat açma yapısma varmı yokmu varsa hangı kus eslemesınden çıkmısdır bılınen bılınmeyen bılınmesı gerekenlerı nasıp olurda roportajı gerçeklestırdıgımızde sız kıymetlı uyelerımızın gorsel ve bılgılerıne sunacagız ınsallah

NOT KUSCULAR ORG SITESI UZERINDEN BURAYI KULLANARAK BU KONUDAN RANT ÇIKARMAYA VE SABOTE ETMEYE ÇALISANLARADA NE MUSADE NEDE MUSAMAHA EDILMEYECEGINIDE AYRICA BELIRTMEK ISTERIM HEPIMIZ OLARAK BILGILENMEK GERÇEKLERI OGRENMEK AMAÇ ISE AKSINI DUSUNMEK IÇIN BURAYI ARAÇ OLARAK GORMEYE ÇALISANLARADIR SOYLEMIM

saygılar

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Buda güzel bir kırık kanında neler yokki ,anlayacağınız şu an gömülü kuşlardan

Ekli dosyalar

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
s a levent kanında neler yokkı derken çokmu kırılmıs gule gule besle ıyı damızlıgın kırıgıda ıyı olur hatta ozunden daha ıyısı de çıkar

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
s a levent kanında neler yokkı derken çokmu kırılmıs gule gule besle ıyı damızlıgın kırıgıda ıyı olur hatta ozunden daha ıyısı de çıkar

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Evet eski kuşlara nazaran fişek mesafesi, takla adedi daha fazla olan kuşlar çıkıyor , resimdeki kuş zabıta İlhan ın daha öncede yazdım kümesinde 200 ü aşkın kuş var başta öz dayısı olan iğneci niyazi ,zabıta Kemal in kuşları, bunun yanında şeref ağa, inekçi muharrem , sıvacı ömer , biraz da urfa dan arkadaşından gelme kuşları var, (saim ustayı söylemiyorum çünkü iğneci niyazi ve zabıta Kemal in kuşlarının kökenin saim usta olduğunu ankara da çok kişi bilir, iğneci niyazi ile saim usta kuş alış verişi yapmış insanlar )bende ise 50 ye yakın , Ankara dan büyük matbaacılar Orhan ve Bahadır abinin kuşlarından , zabıta İlhan birazda eski kan kuşlar yine Ankara kökenli ve kırıkları , ben yer hakimiyeti olan , hedef atlamayan , yapışmayan kuşlara daha çok dikkat ediyorum,döğer özelliklerde önemli ancak ben daha çok bu özelliklere bakıyorum. kısaca asalet arıyorum.

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
buda kendimce güzel bir yavru ekesi , şeref ağa kırıkları ile matbaa spordan çıkma yeni versiyondur inşallah iyi olur

Ekli dosyalar

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Anne bozkirli takkalı dişi baba sütbeyaz büyük erkek

Ekli dosyalar

istanbullu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yavuz basdemir
Meslek
eleman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ne oldu bu röportaj yapacaktı sevgili muharrem bey .hep böyle bilenle konuşacam diyor gidiyor nerde saim ustanın düşmanı onlarla konuşuyor yada ben o zamanlar liseye gidiyordum şöyle olmuştu yok böyle olmuştu diyenlere soruyor.Fahrettin atik bekliyor ben sordum çek koy insanlar bilsin ne oldugunu niye çekmiyorsun necmi amcayla görüştüm daha haber bile vermemiş.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
s a levent kardesım her kesı bos anında bır araya getırmek kolay sey degıl anında bır aksılık olabılıyor bu ıslerde oyun kusu gıbı sabır ve zaman ıster ha dıyınce olacak olsa zaten gerçeklestırırdık bende fahrettın agabeyle roportaj yapmak ıçın en az ıkı yıl ugrastım kendımızcede ısımız gucumuz var tabı buda ısımız yakındır az sabredın kım kımın dusmanı dosdu ben bılemem bızlerın amacı adı gecen kusları kım daha ıyı bılıyor tanıyor vede anlatır dost dusman bızım dısımızda olan kısılerın sahsı meselelerıdır zaten sizler yeterince ogrenmissiniz bu kuslari burada kim ne derse desin yinede ozu bende var diyenler biliyorumki cikacakdir yinede sozumuz geregi bu roportajlar insallah olacakdir ve bu kuslar bu kisilerin canli anlatimiyla rant kapisi olmakdanda cikacakdir insallah
:tamam:
saygılar

aymanaslı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
veysel tekin
Meslek
semente
İkametgah
Konya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
arkadaslar ben konyadan ben odacının kusları yıllarca sakladım resımdekı kusla alakası yok dumanlılar mor beneklerı ırı ayaklı merdıven cıkar gıbı yurur bu kuslar ne yavru verır dumanlı gara sekılı beyaz seytan takkalı lar ayagı perdelıler bıyıklı ayaklarının arkasında okcede bır tane beyaz olur takkalı yok dıyorlar takkalı var sırt boyunda bır tek tug cıkar gogsunde tek beyaz tug cıkar dısıler cok kısa bacak olur ertan kara ya selamlar bu kusları gorenler unutmaz cunku bu kuslar cok asıl oyun sıtıllerı 4 5 takla yapar serı suratlı cok uzun kacmazlar 3 4 saat ucar dam ustunde oyuna gırerleler yarım metreden ınerken zor ıner oynuna gırer herkes sunu ıyı bılsın bu kusların altından cok guzel yavru gelır damar kesınlıkle bozul maz baska renk kus atmasınlar kuscu safagın kusları sekıler bu kusların ozundendır vıdeoda gordum cok zekı olurlarlar bır sır paylasıyorum bu kuslar sahıbıne asık gıbı bakar kopek gıbı sahıbını tanır turan amcaya tanısırsak bu kuslardan vermek ısterım cunku kusları caldırmıs oda emekcıdır bu damara gonul vermıs yakın da vıdeo atacam ozlerı gorecez saygılarımla

aymanaslı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
veysel tekin
Meslek
semente
İkametgah
Konya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
soru sora bılırsınz konya ozler bende

aymanaslı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
veysel tekin
Meslek
semente
İkametgah
Konya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
bende var dıyen aklıgızı alacam ıpe un sermeyın k
onya

istanbullu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yavuz basdemir
Meslek
eleman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sevgili kardeşim bu kuşların özü takka vermez ..arap girdikten sonra vermiş olabilir başka kuşlara eş edince çıkabiliyor eşettigin kuşta takka geni varsa neyse .sen ipe un falan sermeye ugraşma baya zahmet çekersin . kısa bir zaman sonra burda bu kuşlarla büyüyen insanlar konuşma yapacaklar çok yaptılar ama hepsi ayrı ayrı telden çaldılar o dedi bu kara beriki dedi bu beyaz. oysa bu kuşlar neyi eş edersen et yutuyorlar o kanı kendine çeviriyor aman neyse kardeşim sen ne diyorsan odur sende onları öyle biliyorsun. son kez söylüyorum öz olanlar kirli her tonu yani çakmaklı .üç elifli gök. normal gök. benekli gök. bozdumanlı ve boz. açık olan kuşları kırarsan başka kuşla bahsi geçen tüm renkleri alırsın ama vurdugun kuşta oyun tutarmı renkleri alırsın

amozon

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
burak vurgun
Meslek
mobılyacı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
4/5 yıl önce çekmiştim bu resimleri örnek olması için sizlere gönderiyorum bu kuşlar Ankara da rahmetlik Hacı Muratın kuşlarıdır bi ara trt2 de belgeselde çıkmıştı taklacı gvercin belgeseliydi saim usta tenekeci saim usta olarak geçiyor ustalığı kuştan değil mesleğinden ileri geliyor şahsen tanımıyorum kuşları hakkında genel bilgiyi başka forum sayfalarında bulabilirsiniz kuşların çıkışı kısaca urfalı çakmaklı erkek,sivaslı gök dişi,konyalı motorcu ahmetin arap erkeği bu kuşlar bir birlerine eşleniyor geç oyun söküp güzel oyunlar çıkaran kuşlar ortaya çıkıyor bu üç kuşun dolaylı yollardan kökeni urfaya dayanıyor dumanlı çakmaklı kara çil,benekli dumanlı arap vs. renklerini veriyor bu kuşların ankaradaki bi çok kuşun kökenini teşkil ettiği söyleniyor.
--- Mesaj güncellendi ---
:(:D:cool: