Neler Yeni

saim ustanın damarları noldu ve şimdi kimlerde var?

kuscu36

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
coskun unus
Meslek
serbes meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selam arkadaşlar sayım ustanın kuslarını herkes merak ediyor nereye gitti kim aldı ve kimsede yok diyorlar bu güne kadar hep anlatırlar bu kuşlardan var hemde özü en azından biz biliyoruz saf olduklarını inanmayan varsa arasın gerceyi öyrensin tlf xxxxxxxxxxxxxxxxx ve ankarada deyil yıllar bize geldi

selami06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selamiaksu
Meslek
matbaacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
saim ustalardan bende var diyen arkadaşları sanırım bazı kuş cambazları kandırıp inandırmış saim usta kuşları diye o kuşlardan eşinde bir çift kuş olan 40 senede en az 400 kuş yapardı. bunlardanda senede 2 tanesi oynasa 40senede bu kuşlardan 80tanesini seyreden olurdu. bu kuşlardan kalmadı dışkısı bile diyorum ikinci konu saim ustanın kuşları ortalama 15-25 metre oynardı şimdiki konusu edilen kuşlar gibi 2 minare falan değil o bakımdan onları şimdi beğenen olmaz. ben diyorumki saim ustanın kuş uçurduğu yeri bilen sayılı arkadaşlar vardır gerisi sadece ismini duymuştur. bire sunu belirtmek isterim saim ustanın kuşlarının diyelimki en az 4 yavrusundan birisi oynar şimdi varmı öyle her sene birkaç kuş oynatan arkadaş. ara sıra her kümesten iyi kuş çıkıyor yalnız bir kişiden değil. bende olsa saim ustalardan bütün kuşcu arkadaşları seyretmeye davet ederim her sene
. kümeste seyredip bende var diye avutmam kendimi

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuscu36' Alıntı:
selam arkadaşlar sayım ustanın kuslarını herkes merak ediyor nereye gitti kim aldı ve kimsede yok diyorlar bu güne kadar hep anlatırlar bu kuşlardan var hemde özü en azından biz biliyoruz saf olduklarını inanmayan varsa arasın gerceyi öyrensin tlf xxxxxxxxxxxxxxxxx ve ankarada deyil yıllar bize geldi

Coşkun Bey tel nonuz sansürlendi buyrun burdan anlatın.
Tel nosunu arayyanları bir şekilde kandırıp saim ustanın öz kusları diyerekten 5 liralık kusları 5 bin liraya telden millete satma olasılıgılıgınızı engellemek için sansürlendi tel nonuz.

Lütfen koyun resmini, anlatın size nerden nasıl geçti.
Sonrada bir davet edin yada cekın vıdeoya koyun oyununu.

Öyle bende var özü buyrun no deyıp cekılmek ayıp olur.

selami06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selamiaksu
Meslek
matbaacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
saim ustanın özleri bende diyen arkadaşım san bir sorum olacak saim ustanın kuş uçurduğu yeri biliyormusun?
ben iddia ediyorumki ankarada o kuşların uçtuğu yeri tam olarak gösterebilecek sayılı insan vardır.
ikinci konu o kuşların özü olan biri varsa bu kuşlardan bir çift elinde olan otuz senedir falan 300-400 çift kuş yapardı ve kuşlardan yarısını çöpe atsak yarısı oynasa türkiyenin en ücra köşesinde bile olsa seyreden binlerce arkadaş olurdu.
saim usta şimdiki bazıları gibi kuş satıp para kazanmak için kuş satmazdı ve onun kuşları nasıl ve kımlerin eline geçti bunu bilen arkadaşlar mevcuttur, olsa onlarda olurdu ve ankarada öyle kuşcu arkadaşlar varki oynayan kuşları anında öğrenirler ve oynayan kuş adedi sayılıdır yıllarca.
birde eskinin büyükleri her kuşu kümesine koymazdı, haftada birde kuş alıp satmazdı o bakımdanda kuşlar kırılmamış idi yani, sonradan millet bir minare iki minare üç minare 50 takla 60 takla oynasın diye elindeki kuşları türkiyenin dört bir yanından kuşlara kırdılar anlatılanları gerçek sanıp şimdi saim ustanın kuşları elinde olsa bile o arkadaşta kırk kere kırmıştır kuşları gerçek bu değilmi.
bizler saim ustanın kuşları diye oynayan kuş duymadık görmedimk senelerdir her yerden her arkadaştan arada iyi oynayan kuşlar oluyor elbette.
saim usta nasıl senelerdir isim yaptıysa o ismin yarısını yapan arkadaşlar neden yok acaba?
kuşçu hastadır oynayan kuşa türkiyenin neresinde olursa olsun adam gibi oynayan kuşu seyretmese bile duyar
bizler neler gördük neler özlerinden kaldırıyorum 10 gün sonra gel diyenleri, saim ustanın sadece adını duyanlar zaten beslemez o kuşları nedenine gelince şimdi kuşçular minarelerce 20-30-40 taklalı kuşlar peşindeler.
isimle kuş alan arkadaşlara tavsiyem isime degil havada oynayan kuşa versinler parayı bu kadar basit
geçmiş geçmişte kalmıştır şimdi bu güne bakalım öyle değilmi
kuş sever arkadaşların başını ağrıttık sanırım fazla konuşup, herkesin iyi kuş uçurması dileğimle saygılarımı sunarım

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
kuscu36' Alıntı:

bu meşhur kuşlar sonradan size geçmiş ya, bence sizi, bunlar saim usta kuşları al besle özleri bunlar sakın kaybetme kıymetini bil banada bi ömür dua edecen diye kandırmış, gibime geliyor.

hüseyin turan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin turan
Meslek
kuşçu
İkametgah
Isparta
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
GEÇMİŞTE NİCE USTALAR OLDU,GÜZEL KUŞŞLAR UÇURUP SEYRETTİRDİLER.BURADA ADI GEÇEN USTALAR OLMASADA BİR KAÇINI TANIMA HATTA YANINDA YETİŞME FIRSATIM OLDU.KUŞTAN GERÇEKTEN ANLAYAN,BU İŞİ CİDDİ BİR ŞEKİLDE YAPAN ÇOK İNSAN VARDI.

AMA ŞUNU ARKADAŞLARIN BİLMESİ GEREKİR Kİ EN İYİ USTANIN DAHİ KÜMESİNDEKİ HER KUŞ BESLENMEZ.KUŞTA MÜKEMMELİ BULURSANIZ EFSANE OLURSUNUZ.BU MÜKEMMEL BAHÇEDEKİ DOMATES GİBİ YETİŞMİYOR MAALESEF.ÇIKAN YAVRULARIN HİÇ BİRİ DİĞERİNİN AYARINDA OLAMAZ.BUDA İSTER İSTEMEZ BÜYÜK USTALARI DA HER ZAMAN ARAYIŞ İÇERİSİNE SOKMUŞTUR.

SAİM USTA,ŞEREF USTA,SIVACI ÖMER,MUHARREM USTA........ BUNLAR USTALIKLARINI KUŞLARINI TANIYIP GELİŞTİRDİKLERİ İÇİN USTA OLMUŞLARDIR.KÜMESİNE İKİ KALİTE KUŞ ATIP,BUNLAR ŞUNLARDAN,BUNLARDAN DİYEREK NE USTA OLUNUR NEDE KUŞ UÇURULUR.EĞER ELİNDE USTA KUŞU OLAN VARSA KUŞLARI KÖRLETMESİN YAZIKTIR.

BU YAZIYI NEDEN YAZDIĞIMI DA ANLATAYIM.BEN ANKARA DOĞUMLUYUM VE KUŞÇULUĞU ORADA ÖĞRENDİM.BU SİTEDE SAİM USTA KUŞLARI BESLEDİĞİNİ BİZLERE DAİMA HARIRLATAN BİR ABİMİZLE SOHBETİMİZDE,ANKARADA BENİM OTURDUĞUM SEMTTE ALİ DİYE BİR ARKADAŞINDA SAİM USTA KUŞLARINDAN BESLEDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ.

GEÇEN ABİLERİM İLE BU KONUYU KONUŞTUK,ONLAR BENDEN BÜYÜK OLDUKLARI İÇİN DAHA İYİ HATIRLADILAR.EVET 1978 YILINDA YADA 79 BİZİM MAHALLEYE ALİ ADINDA BİR HÜSEYİNGAZİDEN GELDİ.O DÖNEM ÇOK KUŞÇU VARDI MAHALLEDE.BİRAZ BAŞINA BUYRUK İDİ.HERKES İLE ZITLAŞIRDI.YAVRULAR GETİRDİ DAHA SONRA BİZLER UFAK OLDUĞUMUZDAN YANINA GİDER GELİRDİK.ÇOK YAVRU GETİRDİ VE BU KUŞLARIN BÜYÜK BİR USTANIN KUŞLARI OLDUĞUNU SÖYLERDİ.ARAPLAR,DUMANLILAR,DUMANLI KİRLİLER UÇURDU OYNATTI DA AMA BİZ ONA GUTÇU DİYORDUK ÇÜNKÜ KUŞLARIN GELİŞ YÖNÜNE OTURUR KUŞLAR GELİRKEN SOPA İLE ÜRKÜTEREK OYNATIRDI.KUŞLARIN ÇOĞU YAPIŞIRDI.

EMİNİM Kİ O USTANIN BÜTÜN KUŞLARI BÖYLE DEĞİL İDİ.AMA BU UÇAN KUŞLAR ÖYLE BÜYÜK BİR USTANIN SOYUNDAN YAVRULARDI SONUÇTA.EFSANE OLMAK KOLAY DEĞİLDİR.EĞER BİR İNSAN BİR ESER BIRAKIRSA EFSANE OLUR.BU USTALARDA BÜYÜK KUŞLAR UÇURMUŞLAR Kİ EFSANE OLMUŞLAR.AMA DEDİĞİM GİBİ HER KÜMESTE USTANIN DAHİ OLSA,BİR KUŞ DİĞERİNİ TUTMAZ.HELE Kİ YILLARCA KIRILMIŞ YADA AYNI KANDAN DEVAM EDİLMİŞSE MUHABBETİNİN DAHİ YAPILMASI BENCE YANLIŞ.BURADA BİR ÇOK İNSANIN HAM FİKİR OLDUĞU GİBİ,EĞER USTALARIN KUŞU GERÇEKTEN ELİNDE OLAN BİRİLERİ VARSA BU USTALARIN ADINA VE NAMINA YAKIŞACAK ŞEKİLDE UÇURULUR SERGİLENİR VE EĞER AMAÇ PARA KAZANMAKSA HELALİ İLE PARA KAZANILIR.

SAYGILAR SUNUYORUM......

AKSARAYLI_RAMAZAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Aksaray
Meslek
Aksaray68
İkametgah
Aksaray
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Konu benim görüşüme göre bazı kişilerin rant sağlama uğraşına dönüşmüş admin kardeşlerime bir önerim olacak bu konuyu kilitleyin ve SAİM USTANIN KUŞLARININ DAMARLARINDAN VİDEO konusuna taşıyın bakalım o anlatılan efsane kuşların torunları nasıl oynuyorlarmış elinde olan varsa atsın videosunu seyredelim atışmalar birbirine laf atmalar kuşçuluk sevgisinden çok bireysel övünmeye yol almış,fırsat vermeyin amaç zaten burada bilgi paylaşımı ve yeni dostluklar kurma değilmi?

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
bu konuya yorum da bulunmak bile kendi adıma ZAMAN kaybıdır ortaya konulamayanın muhakemesi kimseye bir sey kazandırmaz 160 sayfada bir sey konulamamıs bundan sonrada konulamaz diyorum
VARSA VAR DİYENLER KESKE KOYABİLSELER DE HER KES AYDINLANABİLSE

SAYGILAR

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Bu konu halen kilitlenmedi mi?

Ne Saim Ustalar geldi geçti, 30 yıl öncesinin kuşu kalır mı şimdiye?
Aklı selim olan birisi bende var demez yazmaz..
Rahmetlinin kuşlarından bende var diyen yeni konu açsın video koysun. Videosu olmayan Saim Usta konuları silinecektir.
Konu izninizle -kilitli-

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Şok bir gelişme ile müsadenizle konuyu açıyorum

Saim usta nın kuşları sonunda bulundu buyrun videosu da var.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sN3lYnxbfH8[/youtube]

Alternatif link: http://www.youtube.com/watch?v=sN3lYnxbfH8

yalovaguvercin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Orhan Berber
Meslek
insan
İkametgah
Yalova
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
merhabalar;
sizi tebrik ediyorum, bizi aydınlattığınız için, tek kelime ile kuş müthiş, uçması, gezmesi, atması müthiş, daha ne olsun yanlız zamanla renkleri biraz değişmiş gerçi daha renkli, canlı olmuş. zaman aşımından olsa gerek.... :ckmk:

http://www.orhanberberguvercin.com/

mazidenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
dursun BEKAR
Meslek
tekstil
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
160 sayfa süren bu sayfa sonuca ulaşmıştır :)
gezmesine bayıldım :)

şaka bi yana önümüzdeki maçlara bakalım :9

bence saim ustanın kuşları damarını kimsenin bilmemesi daha iyi
bi efsane olarak kalaçaktır bu saim usta
ben bile adını bilmezken şimdi türkiye tanıyor

iyi kimsede kalmamış kuşlardan kimse bilmiyor

yoksa şuan hala var olsaydı o kuşların soyundan birçok dedikodu cıkcaktı beğenmeyen cıkçaktı kuşların namı söncekti
böyle en iyisi
saygılar

M.TURAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
M.TURAN
Meslek
KAMU
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ömer ÖZKURT' Alıntı:
Şok bir gelişme ile müsadenizle konuyu açıyorum

Saim usta nın kuşları sonunda bulundu buyrun videosu da var.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sN3lYnxbfH8[/youtube]

Alternatif link: http://www.youtube.com/watch?v=sN3lYnxbfH8
Ömer bey bir tane dahi kuş uçurulup izlenilmeden tam 160 sayfa anlatılan Saim usta masalını çok güzel bir final ile sonuca bağladınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum.Selamlar

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Ne yapalım baktım herkes çıkıyo bende diyor,her önüne gelen blirkişi kesiliyor, sözler veriyor ama baktım ki hala daha uçuran yok ben uçurayım dedim :)

Nasıl ama renkler :)
Gezmesi dediğiğiniz gibi mükemmel evine de çok sadık hiç kaçmıyor hep aynı yerde dönüyor :)
:ckmk:

Mesut Gökmen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökmen Baba
Meslek
Gökmen
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Burada o kadar çok şey yazılıp çizilmişki rahmetli insanları bırakalımda nur içinde yatsınlar,Bu Kuşçuluk kötü niyetli insanlar yüzünden her zaman hasetçilik,hırsızlık,üç kağıtçılık olarak alğılanmasın herkes medeni insanlar gibi dürüst olsa adam gibi adam olsa bu insanlar prim yapamazlar bu işin ana sermayesi yalan olduğu için mumları söner.Ama bu zamanda insanlar bırakın kuş uçurmayı kuş beslediğini bile söylemeye korkuyorlar neden ,Kapısına gidip büyük paralara kuş alınıyor yok şunun soyu bunun kanından deniliyor kuş fos çıkıyor neden,Dişi kuş alıyorsunuz yumurtlamıyor neden,yumurta alıyorsunuz çıkmıyor neden,Güya kuş satış merkezi olarak bilinen malum yer hepimizin bildiği bir giden bir daha adım atmıyor neden,yabancı bir kuş yakaladığımızda sahibine vermek yerine ilk yapılan en yakın tarihteki mezata götürüp satmak,kuş iyiyse makasla kümese salla bide boya sürdünmü al sana eski damızlıklarımdan oldumu,Adamın kapısına gidersin dost meclisine ihanet edersin bir bardak çayın hatırı yoktur ki senin için tek derdin ihaneti nasıl yapabilirim ondan sonra bana kimse maval okumasın ben iyi kuşçuyum,bende şunun kuşu var,bende şunun soyu var şöyle uçuyor böyle kaçıyor Şunu unutmayalım büyüklerimi ve tüm düzgün insanları tenzih ederek söylüyorum ''Kümesinizdeki kuşlar ne kadar iyi olursa olsun sen iyi bir insan değilsen o kuştan verim alamazsın''.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Mesut Gökmen' Alıntı:
Burada o kadar çok şey yazılıp çizilmişki rahmetli insanları bırakalımda nur içinde yatsınlar,Bu Kuşçuluk kötü niyetli insanlar yüzünden her zaman hasetçilik,hırsızlık,üç kağıtçılık olarak alğılanmasın herkes medeni insanlar gibi dürüst olsa adam gibi adam olsa bu insanlar prim yapamazlar bu işin ana sermayesi yalan olduğu için mumları söner.Ama bu zamanda insanlar bırakın kuş uçurmayı kuş beslediğini bile söylemeye korkuyorlar neden ,Kapısına gidip büyük paralara kuş alınıyor yok şunun soyu bunun kanından deniliyor kuş fos çıkıyor neden,Dişi kuş alıyorsunuz yumurtlamıyor neden,yumurta alıyorsunuz çıkmıyor neden,Güya kuş satış merkezi olarak bilinen malum yer hepimizin bildiği bir giden bir daha adım atmıyor neden,yabancı bir kuş yakaladığımızda sahibine vermek yerine ilk yapılan en yakın tarihteki mezata götürüp satmak,kuş iyiyse makasla kümese salla bide boya sürdünmü al sana eski damızlıklarımdan oldumu,Adamın kapısına gidersin dost meclisine ihanet edersin bir bardak çayın hatırı yoktur ki senin için tek derdin ihaneti nasıl yapabilirim ondan sonra bana kimse maval okumasın ben iyi kuşçuyum,bende şunun kuşu var,bende şunun soyu var şöyle uçuyor böyle kaçıyor Şunu unutmayalım büyüklerimi ve tüm düzgün insanları tenzih ederek söylüyorum ''Kümesinizdeki kuşlar ne kadar iyi olursa olsun sen iyi bir insan değilsen o kuştan verim alamazsın''.
yektaaa
Yeni Üye

Ad Soyad: Mesut GÖKMEN
Meslek: KAMU
Yetiştirdiğim Irk: Taklacı

SİZ MESUT GÖKMEN DEGİLSİNİZ
baskalarının adı ile yazılar yazmayınız ney se gercek adınız kendiniz olun varsa tecrübe ve bu konuda bildikleriniz paylasınız SİZ SİMDİ NEYİ NASIL YAZARSANIZ YAZIN YUKARDAKİ KİŞİ SANILACAKDIR
bu kullanıcı adı iptal edlmiştir

yektaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mesut GÖKMEN
Meslek
KAMU
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Sevgili Arkadaşlar.

Muharrem Arkadaşımın uyarısı ile, birilerinin adımı kullanarak bazı mesajlar vermeye çalıştığını öğrendim. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle çok sevdiğim birçok arkadaşımın, ağabeyimin, kardeşlerimin bulunduğu bu tip ortamlara bulunamamam, sanıyorum bir boşluk oluşturdu ve bu boşluk TAKLİTCİLİK le doldurulmak istendi.

İsmimi kullanan o kardeşime bir iki söz söylemek istiyorum.

Sevgili Kardeşim, Kalemin kuvvetli, belli ki herkesin olduğu gibi seninde doğruların var. Bunları KENDİN OLARAK dile getirmekten çekinme. Herkes senin gibi düşünmek zorunda değil. Varsın itiraz edenler olsun. Olsun ki bu mozaik renk kazansın. Emin ol ki böyle olursan toplumda daha çok itibar görürsün.

Hz. Mevlana2nın herkesçe bilinen sözünü yinelemek istiyorum:

'' YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL''

SEVGİLER, SAYGILAR.

Mesut GÖKMEN.

şenol tunç

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şenol tunç
Meslek
elektrik teknisyeni,iki adam boyu damızlıkçı
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bu konuda merak ettiğim şudur bu tip kardeşlerimiz,neden kendi adlarını yazmaktan imtina ederler,isimlerinimi

beğenmiyorlar acaba :) :)

Bir kaç değişik nicle siteye üye olup yazanları ne kadar eleştirip yadırgıyorsam,anlamsız buluyorsam.

Bir başkasının adınla siteye üye olupta yazanlara diyecek bir kelime bulamıyorum.

Muharrem kardeşimin dikkati sayesinde bu yanlış anlaşılmanın önüne geçilmiş.

Bu tip şeylere tevessül eden arkadaşları kınıyorum tek kelime ile AYIP ediyorlar.

Selamlar sağlıcakla kalın.

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
saim ustanın damarı şenol abidedir kesin, ben öyle düşünüyorum :D abi adamda ne damar varmış ya , damar adamda mı yoksa bunu konuşmaktan dallandırmaktan zevk alanlard mı anlamadım, hani deriz ya çok inat adama ' ne damar var snde yaaa ' diye :D bu damar o damar, inatla konuşuyoruz bunu :D 40 yıl konuşulmuş , yeminle dehşet reklam yapılmış, ben çok merak ediyorum bu kuşlar ne yapmış da biz hala onun kuşlarını damarını böbreğini konuşuyoruz !!! garibime gidiyor...