Neler Yeni

profesyoneller için bir soru ?

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
can7' Alıntı:
osman bey araba kaza yapar getirirler yanına arabayı tamir et diye ,kaç kuşu tamir ettin ki kalkıp ustaca bir soru diye soruyorsun ki ,önce elindeki kuşu ve özelliklerini anlat ,ulaşamadın şeyleri sana açıklayacak birçok usta çıkar buradan,Sevgiyle kalınız...
mert can buyur bi konuda sen aç bakalım ne kadar ustasın ne kadar çıraksın
acılan konuya önce bi yorum yapmalısın.

eger osman kardeşimin bundan önceki formlara katksını bigi paylaşımını takip etmiş olsaydın sanmamki bu tip şuursuzca kelimeleri yazmazdın.

s.a osman kardeş yazılarını takip ediyorum ALLAH razı olsun güzel paylaşımlarda bulunuyorsun bu hobinin ileriye gitmesinde İNŞAALLAH bundan sonrada hepbirlikte elimizden geldigince devam ederiz.

selami06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selamiaksu
Meslek
matbaacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
osman kardeşim tornavidadan ustadan falan bahsediyorsun usta var hastalığı arayarak bulur usta var sorunu söylersin nerden kaynaklandığını bilir.her eline takım taklavat alanda usta gibi görünsede usta degildir.
arabada kul yapımıdır tamir edilebilir ama kuş kul yapımı değildir her arabanın yedek parça numarası vardır alır takarsın. kuşların üretim stok numarası yoktur.
egerki hangi kuşa hangi kusu vurmak ustalık işi ise şimdiye kadar türkiyede her memlekette yüzlerce iyi kuş uçuran olurdu.
türkiyenin her yerinden herkes kuşundan daha iyisini arıyor malum. demekki takımla taklavatla olmuyor bu işler
bazı ustalarda tamirden sonra bazı civataları takmıyor bunları fazladan takmışlar diye
kuş bir şans işidir tutarsa onlardan besleyeceksin sadece elalemden duyupta 100 metre 50 taklayla 50 sefer yapan kuş aramayacaksın.yoksa ömrün aramakla geçer

ferro18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ferhat Potukoglu
Meslek
Isletmeci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selami06' Alıntı:
osman kardeşim tornavidadan ustadan falan bahsediyorsun usta var hastalığı arayarak bulur usta var sorunu söylersin nerden kaynaklandığını bilir.her eline takım taklavat alanda usta gibi görünsede usta degildir.
arabada kul yapımıdır tamir edilebilir ama kuş kul yapımı değildir her arabanın yedek parça numarası vardır alır takarsın. kuşların üretim stok numarası yoktur.
egerki hangi kuşa hangi kusu vurmak ustalık işi ise şimdiye kadar türkiyede her memlekette yüzlerce iyi kuş uçuran olurdu.
türkiyenin her yerinden herkes kuşundan daha iyisini arıyor malum. demekki takımla taklavatla olmuyor bu işler
bazı ustalarda tamirden sonra bazı civataları takmıyor bunları fazladan takmışlar diye
kuş bir şans işidir tutarsa onlardan besleyeceksin sadece elalemden duyupta 100 metre 50 taklayla 50 sefer yapan kuş aramayacaksın.yoksa ömrün aramakla geçer
selamunaleykum

bu yazdiginizdan kus ustadir anliyorum besliyenin ucuranin uretenin katkisi sizce nedir
saygilarla

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
%50 ye %50 derler ama bence %60 ıle seyıslık agır basar ustalık

can7

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mert can
Meslek
eğitim
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selami06' Alıntı:
Ağzına ve emeğine sağlık abisi ,söylediklerin üzerine yorum yapılmaz ,saygılar sevgiler abisi.

mavigalaca76

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan D.
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Dönek
selami06' Alıntı:

Selam
Yorumunuzu okudum ben Osman beyide tanımıyorum sizide fakat Türkçede mecazi anlam tabiri var olayları daha anlaşılır aktarabilmek için.Osman bey takımdan kasıt elinde maya, bir başlangıç noktası ,bir malzeme olması gerektiğini anlatmaya çalışmış.100 metre 50 takla 50 sefer civata dan vidadan değilde.Çalışılacak hayvanın nitelikleri sizce ne olmalıdır sorusunu sormak olmuş.Sorduğuna soracağına adam pişman oldu.
Sizin beslediğiniz hayvanlar gökten zembille inmedi birileri veya siz bir özelliğinden yola çıkarak eşleme yaparak sonuça ulaştınız veya ulaşmaya çalışıyorsunuz. Osman beyin anlatmaya çalıştığı MECAZİ anlam kullanarak siz nereden hangi özelliğinde yola çıktınız.
İnşallah daha açık anlatabilmişimdir
Osman beyin ve sizin kişiliğiniz kuşlarınız hakkında en ufak bilgim yoktur niyetim bu olayı anlaşılır hale getirebilmek.
Saygılarımla....

can7

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mert can
Meslek
eğitim
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
k.murat' Alıntı:
can7' Alıntı:
osman bey araba kaza yapar getirirler yanına arabayı tamir et diye ,kaç kuşu tamir ettin ki kalkıp ustaca bir soru diye soruyorsun ki ,önce elindeki kuşu ve özelliklerini anlat ,ulaşamadın şeyleri sana açıklayacak birçok usta çıkar buradan,Sevgiyle kalınız...

eger osman kardeşimin bundan önceki formlara katksını bigi paylaşımını takip etmiş olsaydın sanmamki bu tip şuursuzca kelimeleri yazmazdın.

arkadas benim konu açmama gerek yok,çünkü kuş konusunda takıntım yok ,yok şöyle mi olmalı ,yok böyle mi olacak ,yok şu; yok bu şeklınde arayısları olan biri değilim.Benim şuursuzca konustugumu dile gitirme şuurunda olmadıgınıda hatırlatmak isterim,bana şuursuz diye konuşmak sana ve kuş besleyen birine yakışmaz,eleştiriye açık değilseniz,tartışmayı bilmeyip hakaret edecekseniz insanların şahıslarına, konu açmayın ve sorular sormayın.
lafım tek sana değil osman kardeşimin açtıgı konu üzerinde yaptıgım yorum sonucu şahsıma hakarette bulunan herkese...
sevgiyle kalınız.

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
can7' Alıntı:
k.murat' Alıntı:
can7' Alıntı:

arkadas benim konu açmama gerek yok,çünkü kuş konusunda takıntım yok ,yok şöyle mi olmalı ,yok böyle mi olacak ,yok şu; yok bu şeklınde arayısları olan biri değilim.Benim şuursuzca konustugumu dile gitirme şuurunda olmadıgınıda hatırlatmak isterim,bana şuursuz diye konuşmak sana ve kuş besleyen birine yakışmaz,eleştiriye açık değilseniz,tartışmayı bilmeyip hakaret edecekseniz insanların şahıslarına, konu açmayın ve sorular sormayın.
lafım tek sana değil osman kardeşimin açtıgı konu üzerinde yaptıgım yorum sonucu şahsıma hakarette bulunan herkese...
sevgiyle kalınız.

Lütfen profil bilgilerindeki yaşlara bakarak hitaplarda bulunun kendinizden buyuk birilerine kardeşim,abisi kelimeleri uygun olmuyor.
Ayrıca yaptıgınız yorum saygısızca ve kısılıge yonelıktı dıkkatlı yorumlar yazınız sizi uyarıyorum.

selami06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selamiaksu
Meslek
matbaacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hasan kardeşim bana hangi özellikle yola çıktınız demişsin kısaca şunu söyleyim o arkadaş elinizde 2-3 kuş var ne yapmak lazım demiş. bende şunu demek istedim hangi kuşa hangi kuşu vurursan iyi kuş olur mantığı yanlıştır bu bir şans işidir.
1- dünyadaki bütün canlılar soylarından birtakım genetik şeyler alırlar şöyleki bir insan dedesinin aynısıdır oturması konuşması ve fiziği onun kardeşide babasının gülüşünü almıştır sadece.
hayvanlarda aynıdır biri annesinin birkaç kopyasını alır öbür kardeşi babasının tamamını alır
kuşlardada hiçbir kimse kuşlarının asırlar öncesinin yapılarını bilemez hangi kuşu hangi kuşa vurdumu kuşun iyisi olur diyecek bir kimse yoktur. tesadüf bir kuş alırsın ihalelerde en değerli kuşunla eş olur çok güzel yavru verebilir.
öyle ustalıkla bilinecek olsa onu bilen kişi birkaç kuş alır üretir ve devamlı satarak para kazanır banka gibi
oysaki kuşu çok iyi bilendede az bilendede ara sıra iyi kuşlar çıkıyor malum.
en iyisini ben anlarım en iyisi bende var diyen arkadaşlardada az anlayan veya anlamayan ihaleden 10 liraya kuş alıp uçuranlardada iyi kuşlar oynuyor.
gelelim 100 metre 50 takla meselesi bir benzetmedir insanlar masalarda ahkam kesiyor misal olarak 3 minare oynuyor 50 sefer yapıyor 50-60 taklayla oynuyor gibilerinden adam kendini inandırmış öylesine öbür arkadaşta ona inanıp başlıyor anlatılan gibi kuş nasıl yapar elde ederim diye arayışa onu al ötekine vur ötekinden al öbürüne vur her ihaleden kuş al olmadı götür sat.
bende elindekilerle yetinmesini bilmeli dedim dikkat ederseniz senelerdir elinde aynı damar kuş olan kuştan anlayan arkadaşlarda iyi kuş çıkaramıyor bu demek degilki iyi kuşçu değil.
birde seyislik konusuna değinmek istiyorum kümesinde var 50 kuş içlerinden bir tanesi oynuyor her kuşa ayrımı hizmet ediyor bu arkadaş. hepsinede aynı hizmeti veriyor oynayan oynuyor sadece seyis oynatmıyor kuşu.
seyislikte bazı konularda çok önemli elbette seyis kuşları bazı konularda eğitir bunlarda nelerdir anlatmaya gerek yok her kuştan anlayan bilir.
kuşların yönlerini nasıl bulduklarını bilim adamları daha çözemezken bir kuşçunun iyi kuş şunla şundan çıkar demesi yanlıştır bu benim şahsi fikrimdir.
seyislikte önemli elbet ama kuştan çok iyi anlayan arkadaşlarda öyle çok güzel kuşlar çıkaramıyor hel her kuşu oynatamıyor.
şuan türkiyenin her vilayetine her vilayetten kuş gidip geliyor kısacası türkiyede bütün kuşlar kırıldı o bakımdan masada anlatılan kuşları hayal edip macera armaya gerek yok diyorum.
birşeyler anlatabildim sanırım.
herkese iyi kuş uçurmak nasıp olsun saygı ve selamlar

selami06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selamiaksu
Meslek
matbaacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ferhat kardeşim
üreten ve uçuran faktörü elbette var kuşta yalnız mesela 20 yavruya hizmet veriyor insan içlerinden örneğin bir tanesi oynuyor veya 2 bilemedin 3 tanesi. bu bakımdan genetiklik ihtimali daha yüksek bence kuşlarda.
keşke iyi üretici iyi uçurucular çoğalsada iyi kuş seyretme imkanları fazlalaşsa.

saygılar

ferro18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ferhat Potukoglu
Meslek
Isletmeci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selami06' Alıntı:
ferhat kardeşim
üreten ve uçuran faktörü elbette var kuşta yalnız mesela 20 yavruya hizmet veriyor insan içlerinden örneğin bir tanesi oynuyor veya 2 bilemedin 3 tanesi. bu bakımdan genetiklik ihtimali daha yüksek bence kuşlarda.
keşke iyi üretici iyi uçurucular çoğalsada iyi kuş seyretme imkanları fazlalaşsa.

saygılar
selamunaleykum
inanin bizim tek telasemizde o yeni bu ise gonul vermis arkadaslara genclere birseyler vere bilmek herkezi de kumesimize veya bizim onlari ziyaretimize imkan olmadigi icin burda bilgi verici paylasim fikir alis verisi karsilikli saygi sevgi icinde o kadar cok insan varki cok seyi burda ogreniyor burda konusulan yazanin sedece yillarca kus beslemis usta yaninda yetismis kisi gozuyle gormeyelim size basit gelen gereksiz gelen baskasi icin oyle olmuya biliyor.

20 de 2 bilemedin 3 yavru oynuyorsa kus kimin olursa olsun benim veya baskasinin bosa uruyor bence 5 de 3 yavru oynuyorsa basaridir benim kisisel gorusum kotu kus uremesi bu hobinin en buyuk sorunu
saygilarimla

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Selami amca ilk mesajı konuyu tam anlayamamısın gordugum kadarıyla.

Osman Bey neyle neyi vursam iyi olur diye bir soru sormamış öyle sorsa cevaplarınızda sonuna kadar haklısınız.
Ben soruyu bıraz daha açayım isterseniz.
Osman bey demişki.

Elinizde kuşlar varHer şeyi iyi bir kaç özelligi eksik ve siz kuşlarınıza bu özellikleride girecegınz kanlarla nasıl duzeltebiliriz demiş işte bu ustalıktır.

Kuş yapışıyodur perdahlı sert bir kuşla eşlersiniz tutarsa eger kuşlarınıza da bu özelligi kazandırabilirsiniz ya da kuşunuzda atma yoktur çok iyi atma özelligi olan bir kuş girersiniz o damara atma özelliginide adapte etmeye çalışırsınız.
Osman bey de demişki bu tarz çalışmalar için elinizde 2 adet çalışmak iin kuş alma şansınız olsa hangi özellikleri agır basan 2 kusu ıstersınız ki onları kuslara kırıp kuslarınızı daha ıyıyapmaya calısın demiş.

2 hakkınız var demiş ne tarz 2 kuş seçersiniz demiş mesela diyebilirsiniz ki bol perdahlı kanat sesi fazlaca olan sert bir kuş ile minyon hızlı seri bir kuş alırım onlarda yani 2 kuşu kuşlarınıza girerek daha iyi sonuçlar elde edebiliriz gibi.

Soruyu yanlış anladıgınızı sanıyorum.

Yoksa kimse bilemez hangi iki kuşu vurursam süper kuş elde ederim degil zaten var olan kuşlara eksik özelliklerini tamamlamak için kan girmek.
Umarım anlatabilmişimdir.

saygılarımla
Ömer ÖZKURT

A

Anonymous

Ömer ÖZKURT' Alıntı:
Bence sert, hırslı, kanat sesi çok fazla,perdahlı bir kuş , birde zayıf minyon kıvrak hızlı bir kuş.
inmeyebilir yerine,kanat elleyebılır,dırsek cıkartabılır,azcık yattımı sıka gırebılır;acmak ıcın ugras dur,sefer sayısını azaltabılır,ucus suresı 5 saate falan cıkabılır..vs.vs. sanırım sız boyle ıkı kusu denememıssınız,denedıysenız sonuc ne oldu? saygı ve sevgıler :)

selami06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selamiaksu
Meslek
matbaacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sevgili ömer kardeşim
şahsıma birkaç satır geçmişsin konuyu azda olsa anlamaya çalışmış durumdayım kendime göre.
perdahlı veya sesli kuş vurma konusuna şöyle açıklık getirsem yeterlimi acaba.
herkesin fikri kendine göre doğrudur.
benim fikrimde perdahlı sesli vaya bol taklalı kuşu herhangi bir kuşa vurdumu iyi kuş çıkar fikri yanlıştır.
iyi kuşla iyi kuştan iyi yavru çıkar _ iyi kuşla kötü kuştan iyi yavru çıkar _iki kötü kuştan kötü yavru çıkar mantığı bana uymamaktadır. iyi kuş tesadüfen çıkar 2 kötü denilen kuştanda iyi kuş çıkar 2 iyi kuştanda bir iyi bir kötü kuştanda. yine sözümün arkasındayım eğer bu konusu olan durumların bilgi veya ustalıkla alakası yoktur.
herkesinde fikrine saygı duymak gerekir benim şahsi fikrim budur.
sevgilerimle

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuşçu eger ne aradıgını biliyorsa eksik neresindeyse kuşun o tarafa yogunlaşır elinden geldigince eksiltmeye çalışır bunun içinde benim aradıgım tek araç perdahlı ve taklalı kuş olacak.

hiçbi usta işini kara düzende yapmaz kara düzende yapanada usta denilmez her işini bilen her kuşçu illaki kuşlarının attısını ve eksisini az çok bilir ve bunun üzerinde eksigini gidermeye çalışır

nasrettin hoça gibi ya tutarsa denilerek göle yogurt çalınmaz

saygılar

selami06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selamiaksu
Meslek
matbaacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sayın murat arkadaşım
nasrettin hoca hesabı göle maya çalmakla kuşun tesadüf çıktığını kıyaslamak yanlış bence.ihaleden pazardan alınan kuşlarda çok güzel oynuyor bu kuşlarında maliyeti 20_30 lira madem ustalar çok neden 30 liraya kuş satıp ihale ihale kuş arıyorlar. sen bir kuşun geçmişini biliyormusun yoksa fiziğinimi beğenip alıyorsun.
biride kimsenin beğenmediği kuşu alıp iyi kuş oynatıyor bu tesadüfmü yoksa göle maya çalmakmı.
konu sanırım süper kuş çıkarmak süper kuş sende var sanırım veya bildiğin çok yerde bir davet edersen seyretmekten mutluluk duyarım.
çünkü süper kuş seyretmeyeli bayağı zaman geçti kupalara katılım bayağı az olduğu için son kupada 128 puan alan kuşu duyarak tebrik ettim. duyduğum budur.
süper kuşu olan arkadaşların kuşlarını uçurarak eşlerine dostlarına seyrettirmeleri çok güzel bir olay sanırım
benim bildiğim ustaların ustası veya ustada arada bir iyi kuş uçurur usta olamayan kuşcuda iyi kuş uçuruyor
zaman zaman.
sendede ayaklarımı ellerimi seyredecek kuş var ise usta olarak seyrettirmeni rica ederim.
saygılarımla

hüseyin turan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin turan
Meslek
kuşçu
İkametgah
Isparta
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Aslında bu konu hakkında yorum yapmak,benim için haddini aşmak oluyor.Çünküprofesyoneller için açılmış bir konu bu ama yinede amatörce bildiklerimi paylaşmak istiyorum.FERHAT BEY İN(Ferro 18) yazısıda bana azim verdi doğrusu.Çünkü yeni kuşak kuşçuların tabi bizimde burada bilgi edinme,kendini geliştirme gibi bir durumu sözkonusu.bilgilerim dahilinde bir şeyler yazmak istiyorum.suçu lisan edersek affola.

Bizim için kuşta ,oyun kıvamı dediğimiz bir kanat sesi durumu vardır.bu kıvamı yakalayacak kuşları eşlemeye dikkat ederiz.tabi kanat yapısı,vücut ağarlığının dengelenmesi öncelikli konular.

İyi kuşlardan iyi kuş çıkar mantığı tabiki doğrudur.ama kuşlar birbirini tamamlamadığı sürece çok güzel iki ekedende çok kötü yavrular çıkabilir.önemli olan eksiklerini tamamlayacak eşlemeler yapabilmektir.

Örneğin,kuşum sert,şamatalı,ayaklı ve göğüs ağarlığı biraz fazla.aynı yapıda bir kuşla eşleme yaparsak,kuşta hem ayak,hem şamata hemde göğüs ağarlığı performansını çok etkileyecek ve istediğimiz verimi alamayacağız.

Yada;kuşumuz perdahlı,bol taklalı,aynı tarz kuşla eşlemek kuşta perdahı ve taklayı fazlalaştıracak ve hem fişekte hemde inişte aşırı zorluk yaşayacaktır.

Başka bir örnek;kuşunuz iyi oynuyor ama inişi zayıf.aynı tarz kuşla eşlemek hatasını büyültüp performansını eksiltecektir.

Burdaki konu ile alakasız görünsede,aynı kan kuşların oyun stilide aynı olduğundan kuşta mevcut olan eksiği hiç bir zaman gideremeyecektir seyis.kandan kaynaklanan genetik sorunların dışında(sakatlık,çift takla,taklaya sarma,geç oynama,hiç oynamama .......) performansından da ekelerini çok gerisinde kalacaktır yavru ve bu yüzden her nesilde oyunu gittikçe zayıflayacaktır.özellikle sivas kuşlarında ve ankara kuşlarında belkide oyun zayıflaması tek kanda ısrar etmekten kaynaklanmıştır,kim bilir....

Evet maalesef yine aynı ustadan bahsedeceğim kusura bakmazsanız.kuş eşlemeden konuşuyorduk ve bir kuş kaldırdı yerden.kuş şamatalı,ayaklı,taklası çok sert çeviren bir eke.

-Bu kuştan nasıl iyi yavru çıkar biliyormusun;buna perdahlı ,yumuşak,taklayı sert çevirmeyen bir kuş vuracaksın tam oyun kıvamını bulursun.babanın ayak ve taklasına annenin pedahı ve yumuşaklığı girince muayyer bir yavru çıkar.demişti.

O zamandan beri eşlemeleri ustanın bana öğrettiği gibi yapıyorum bununda yıllardır meyvasını toplayan bir yetiştiriciyim.

.....saygılar......

selami06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selamiaksu
Meslek
matbaacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hüseyin turan kardeşim
yazında birsürü ustalıklar yatıyorda ben kısaca ankara kuşları tek damar israrından olacakki ileri gidemiyor gibilerinden bahsetmişsin.
bak güzel kardeşim istanbulda oyunlu kuş satan kenan ismindeki arkadaşı sanırım yüzde doksan kuşcu tanır bu arkadaş yıllardır ankaradan istanbula kuş taşır satar.
ikincisi bizim başkent kanatlı hayvan yetiştiricileri dernegi adı altında faaliyet gösteren derneğimizden son bir ay içerisinde istanbula 1200 adet kuş götürülüp satıldı.
siz gibi ustalar süper kuşlar üretiyorsunuz bu giden kuşları denizemi döküyorsunuz demezlermi adama.
iyi bir yetiştirici olduğundanda bahsetmişsin senden ricam yetiştirdiğin en iyi kuşunu bir videoya çek bizim dernege gönderde canlı kuş göremiyoruz iyisinden bari videoda gözlerimizin pası açılsın.
hayırlı üretmeler benim kardeşim

hüseyin turan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin turan
Meslek
kuşçu
İkametgah
Isparta
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selami amca,bende ankaralıyım en azından 20 yaşına kadar orada yaşadım.kuşçuluğu orada öğrendim.ankaradan istanbula evet kuş akını var.ama sadece ankaradan değil yurdun dört bir yanından burada 15,20 liraya satılıyor.haklısınız istanbul ankaraya çok çalışıyor ama benim kümesimde ankara kuşu şu anda yok.kuşlarımı merak ediyorsanız sitede bazılarının fotoğrafları mevcut.bakarsanız benide memnun edersiniz.

ellerinizden öperim,saygılar.....

selami06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selamiaksu
Meslek
matbaacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hüseyin kardeşim
ben şahsım adına bu yaştan sonra resime bakarak kuştan anlarım diyenlerden değilim. bazı insanlar çirkin olduğu halde resimde güzel çıkarlar onlarada fotojenik derler.
resim konusu budur benim fikrim resimlede oynayan kuş tanınmaz.
videoya çeker gönderirsen bizim dernekte seyrederiz memnuniyetle
yaza kısmet olursa istanbula yolum düşer inşallah canlı gözle senin kuşlarını seyrederim.
ankaradada maşallah iyi kuş bitmiyor gözüne ilişmiş ise türkiye kupasında 128 puan sakarya kupasındada 96 puanla birinci olmuş bir kardeşimiz.
adın ve soyadın ankaranın namlı rahmetli birisinin aynısı çok sevdiğim bir kişinin isim ve soyisim benzeri ile tanışmaktan memnunum.
sevgilerimle inşallah çok süper kuşlar uçurmanı dilerim