Neler Yeni

Posta Güvercin Alışması

serdar gün20

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serdar gün
Meslek
çiftçi
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
İyi akşamlar bugün bana bir arkadaşım 2 çift mavi posta hediye etti kuşların yaşı bir iki yaşında bunlar benim kümesime alışırmı acaba bu konuda yardımcı olursanız seviniri saygılar

Dogukan cetin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Dogukan Çetin
Meslek
Lise Ögrencisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Re: posta

eger mesafemiz iller arası degilse alısmaz gibi...Belkide alısır damarları saglam degilse ama büyük ihtimal alışmazlar abi

dalamanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet emre dikmentepe
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk

alışmazlar damızlık olurlar erkek bir nebzede olsa alısabilir ama yavru yaparlarsa ama dişi alışmaz yavruları olursa onları beslersin artık ama yetişkinler alışmaz kanatlarını kesersin yine gitmek için çaba gösrerir çatıdan çatıya uçarak ilk yuvasına döner

serdar gün20

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serdar gün
Meslek
çiftçi
Yetiştirdiğim Irk
Dönek

çok tskr ederim yardımcı oldugunuz için hayırlı pazarlar

DraGLeR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
YaKuP aydın
Meslek
Dekarasyon
İkametgah
Kütahya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

Kuşların resimlerini yüklersenız daha faydalı cvplar bulursunuz iyi günlerde besleyin...

gaziosmanpaşa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet
Meslek
sola
Yetiştirdiğim Irk
Form

merhaba alışmaz diye bişey yok ama postalar tehlikeli kuşlardır kontrol gerektirir 1 2 gün izle yem su tüketmiyorlarsa sal gitsinler kümeslerine yoksa ölülerini atmak zorunda kalırsın

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
Alışacağını sanmam..

kemocan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kemal kalaycı
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamlar.okudukça posta güvercinine hayran kaldım doğrusu.yüksek sadakat budur işte.ölümüne sadakat.başka bir ırkta bu sadakat varmıdır bilemiyorum fakat süper bir şey.

KivancEkin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kıvanç Ekin
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Kardeşim kanatlarını kes sen onun yavru al başka yapıcak birşeyin yok :) belki dişi sıkar kendini yumurta bile yapmaya bilir çok salam damarı vardır postaların eyer salam damarlıysa yumurtabile alamazsın dişi sıkar kendini ve duvarın alçak falansa atlama şansı olursa direk atlarlar tutamazsın yani dikkatli ol :)

fenerlimami

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
muammer taşdelen
Meslek
fotoğrafçı
İkametgah
Aydın
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Daha bugun başıma gelen bi olayı anlatayım gök bi posta geldi bi yerden hediye ama kuş damarlı düşünün balıkesirden aydına gelio kuş iki kanadı kırkıktı birini söktüm çıktı kuş kendini topladı ctesi gunu yarım kanatla uçtu gitti benim getirdigim yer şehir dışı 3 gün dışarda kalan kuş bugun baktım gelmiş :)) sanırım yarım kanatla yemedi gitmek ama eşlemek lazım bi an önce ve 2 kanadınıda kırkmak lazım :)) he bide erkekti sölemeden geçmeyeyim

brtysl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berat YEŞİL
Meslek
doktor
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
fenerlimami' Alıntı:
Daha bugun başıma gelen bi olayı anlatayım gök bi posta geldi bi yerden hediye ama kuş damarlı düşünün balıkesirden aydına gelio kuş iki kanadı kırkıktı birini söktüm çıktı kuş kendini topladı ctesi gunu yarım kanatla uçtu gitti benim getirdigim yer şehir dışı 3 gün dışarda kalan kuş bugun baktım gelmiş :)) sanırım yarım kanatla yemedi gitmek ama eşlemek lazım bi an önce ve 2 kanadınıda kırkmak lazım :)) he bide erkekti sölemeden geçmeyeyim
abi yememeyle ilgisi yok.damarlı kuşlar yuvasını arar arar bulamazsa ya da bulamayacağına emin olursa döner.benim de başıma geldi.denizliden geldi kuş.45 gün sonra açtım kanadı gitti 3 gün gelmedi.sonra geldi

kuşçu ali

Kayıtlı Kullanıcı
valla sen hiç uçurma bendede 1 çift kalemli postalı vardı 2 yaşındaydı hiç uçmamışlar denedim erkegi kayboldu dişisi elimde kaldı damarıda çok iyiydi yavrularını aldım sabah bi salardım akşam gelirlerdi en iyisi kanatlarını makasla dicegim bukadar

mesut ucgan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mesut UCGAN
Meslek
Serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Bango
SÜPER KUŞLAR ÇOK BEĞENDİM

cem nerminel

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mustafa cem
Meslek
nerminel
İkametgah
Isparta
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
posta guvercinleri daha once alıstıkları yuvaya mutlak surette gerı donerler yenı bır takım besleyen arkadaşlara kı bende dahıl bu takımı damızlık olarak tutmak zorundayım ancak yavruları benım kumesıme alısacak anne ve baba alısmaz yemde yese yemese de alısmaz hatta bır arkadasım kumesını tasımıstı posta beslıyordu kusları bır muddet sureklı eskı yerıne gıttı ama en sonunda yenı yuvalarına gerı donduler

EnisTürk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Enis Türk
Meslek
yönetici asistanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Bu kuşlar herzaman ilgimi çekmiştir çok zeki ve uyanıklar.Benim kuşların arasına bazen inerlerdi yemi bir güzel yer sonrada kalkıp giderlerdi.