Neler Yeni

Peki Ya Bu Kümesi Patlatabilirlermi ? :D

senol1981

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Şenol CESUR
Meslek
Muhasebeci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kardeş emek vermiisin ama bende diğer arkadaşlara katılıyorum adam kilitle hiç uğuraşmaz tahtaları söker girer içeriye veya o kilidi kapıya tutturduğun demir parçaasını levye ile bile ayırabilirler kimse kümesi alıp gitmez içindekileri alıp gider emek vermisin hırsızlardan da dertlisin sanırım eleştirilere kulak vermeni tavsiye ederim sadece

__BaDBoY__

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
oguz ustundag
Meslek
kuscu
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ankara siteler adıl abının dernegınde duydugum bı muhabbette 6 ton agırlıgındakı kumesı vıncle gelıp almıslar goturmusler bu kumesı acmak hırsız ıcın cok kolay our yeterkı ıstesın hıc bır kuscu dostumuzunda kusu calınmasın emeklerı bosa gıtmesın saygılar
oguz ustundag

ÇakmaklıUğurcan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Uğurcan Uçar
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Arkadaşım Patlatmak İsteyen her türlü patlatır, kırar parçalar yinede patlatır. En iyi çözüm 1 Tane güvercinlere saldırmayan saldırgan köpek bulup kümesinin önüne koy kimse patlatamaz ama köpek havlayınca kümese bir göz at ne olur ne olmaz...

simsek123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut Şimşek
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Arkadaşlar size şunu söyliyeyim . . . Patlatan gelsin patlatsın bende göriyim .. Direk polise gidicem ztn patlatanlar belli burda gidip çatılarına çıkıcam .

brtysl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berat YEŞİL
Meslek
doktor
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
simsek123' Alıntı:
Arkadaşlar size şunu söyliyeyim . . . Patlatan gelsin patlatsın bende göriyim .. Direk polise gidicem ztn patlatanlar belli burda gidip çatılarına çıkıcam .
kardeşim sen patlatabilirler mi demişsin biz de cevap verdik.ne sinirlen ne üzül.polise gideceğini bize söylemene gerek yok.sanki içimizde bi hırsız varmış da kümesini gelip açacakmış gibi gözdağı vermişsin :).kümesin bence yaşına göre gayet güzel.sağlamlığı da iyi.ama açılmayacak bişeyi yok isteyen herkes açabilir.sen bunları boşver kuşlarını temiz düzgün özenli beslemeye bak.herşey zamanla hallolur merak etme

haltbar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Osman Uğur KORKMAZ
Meslek
Ticaret
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Umut kardeşim hırsızın açamayacağı kilit yoktur. Kilitler sadece insan yapımı hırsızlığa karşı alınan birer önlem birer yavaşlatma aracıdır, e insanın yaptığını insan açamayacakta kim açacak???? Aradığın sorunun cevabı en güzel böyle verilir. Dalga geçen arkadaşlarımız üsluplarında biraz daha dikkatli olurlarsa memnun oluruz.

Saygılar sevgiler.

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
yüksek uçucu
__BaDBoY__' Alıntı:
ankara siteler adıl abının dernegınde duydugum bı muhabbette 6 ton agırlıgındakı kumesı vıncle gelıp almıslar goturmusler bu kumesı acmak hırsız ıcın cok kolay our yeterkı ıstesın hıc bır kuscu dostumuzunda kusu calınmasın emeklerı bosa gıtmesın saygılar
oguz ustundag

o vinçle kaldırıp götürme olayıan ben oturdugum yerde duydum vinle alıp gitmişler 2 metrekarelik kümesi görende olmamış :D

bir diğer duydugum olayda 2 metre boyunda 3 mm sacı balta ile delik acarak boydan boya yarmış özel çelik balta ile gelmiş adam :D
simsek123' Alıntı:
polise gitsen ne fayda ilk önce kuşların sana ait olduğunu belgelemen lazım.ve polisin işi gücü yokda 2-3 kuşu kolıcak çalınan kuş o mahallede durmaz. ha birde su var savcılık izni olmadan hiç bir polis ve kişi bir başkasının evine o mülkün sahibinin izni olmadan giremez tek giriş arama emri arama emride tutulur bir delile dayanıyor olmalı. yaşın küçük asıp kesmek lafla kolay ama icraata geçtim mi bu lafların yüzünden çok dayak yersin.

1 kuş için ne başını belaya sokmaya değer nede başka işlere bulaşmana değer. ğiden gitmiştir........

simsek123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut Şimşek
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
haltbar' Alıntı:
Umut kardeşim hırsızın açamayacağı kilit yoktur. Kilitler sadece insan yapımı hırsızlığa karşı alınan birer önlem birer yavaşlatma aracıdır, e insanın yaptığını insan açamayacakta kim açacak???? Aradığın sorunun cevabı en güzel böyle verilir. Dalga geçen arkadaşlarımız üsluplarında biraz daha dikkatli olurlarsa memnun oluruz.

Saygılar sevgiler.

Tamam abicim anladım ben sadece kuşlarımı besliyim en iyisi özenle patlatan gelsin patlatsın . kafama takmıyıcam 1 2 tane arkadsı götürdüm bugun dedi patlatamazlar burdakiler çocuklar güçleri yetmez felan dedi ama hayırlısı diyelim .. 2 Moderatörede katılıyorum dedikleriniz çok doğru insanoğlunun yaptığı kilidi insanoğlu açar . . İnsanoğlu işte napıcaksın napalım hayırlısı diyelim

İyi akşamlar :)

texas1963

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Süleyman Özer
Meslek
özel şirket
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Ortadaki kilidi tutan demiri sanırım 1 vida veya 1 çivi tutuyor, güçlüce asılıp o tahtayı oradan çıkarabilir veya hazırlıklı gelirse malzeme kullanır zatenn :))

ısshedth

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
izzet gülmez
Meslek
ogrencı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sa arkadasım ben fıkrımı acıkca belırtmek ıstıyorum hırsızlarla baya ıclı dıslı oldugumdan oturu(kımse yanlıs anlamasın arkadasların kusları calındıgında ılk bana ulasırlar bende calındıgı gun butun mezatları ısletenlerı cevredekı kus hırsızlarını ve butun kus besleyenlerı ararım %90 kusları gerı almıslıgım vardır) neredeyse butun teknıklerı çözdüm..senın kumesını bı hırsızın acması 3 dakıka....usttekı ıslanmıs ve curuk sıyah tahtayı levyeyle kastır sonra 1 cıvıyle caktıgın o kılıt ıptal..olmadı sag tarafa caktıgın curuk suntadan gırerler oda olmadı menteselerın cok kucuk rahatlıkla yamultulur..hıcbırı olmadı kumesın arkasına caktıgın suntadan gırılır o kumese..bu yuzden kuşunuzun calınmasını ıstemıyorsanız tahta kumesten vazgecın hem o kumes heryerınden soguk alır ve havalandırması yok..madem ev sızın bahcenızde var beton bı kumes yapmanızı tavsıye ederım demır bı kapı ve mutlaka gomme kılıt!! asma kılıtler anahtarcı bı arkadasımın yaptıgı şova dayanmıyor maalesef!sayısız hırsız gelmıstır kumesıme ve sonuc hep husran onların acısından fakat anahtarcı arkadasım pıyasada satılan ve rahatlıkla bulunan bı aletle asma kılıtlerımı anahtarla acar gıbı actı gozumun onunde..dedıgım gıbı beton kumes sızın ıcın en ıdealı...havalandırma olmak suretıyle!

123kuscu123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
barış demirel
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
valla kardeşim bu patlatma işleriyle bir ara çok ugrasmıstım iyi bilirim bu patlatma işlerini ama fazla sağlam gibi durmuyor öyle bişey yapıcana git 3 4 liraya alarmlar var al ondan tak icten takıcan ama o zaman adam kapıyı actınmı öter sende cıkar döversin.Bizim bir abi vardı kümesimi kimse patlatamaz diyordu çelik kapı cift gömme kilit gidip kapıyı actım arkasına taş koydum not yazdım istediğim kümese girer istediğim kuşu alırım diye sonra biraz kızardı :D yani yapmak isteyen adam yapar bu zamanlarda artık kalmadı öyle kümes patlatma 10 12 yaşındaki bebeler uğraşıyor.

umutcansimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut Şimşeek
Meslek
Öğrenciyim
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Arkadaşlar ben simsek123 Hesabım 12 günlüğüne kitlendi .

Yeni Hesab Açtım .

Şuan kümes daha sağlam 2 3 güne yeni resimlerini koyarım altına laminant parke yaptım kapısını teneke ile saglamlastırdım kilidinide .

Saygılar..

kuşcu onur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
onur aydın
Meslek
perdeci
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sana tavsıyem kötü kuşlarını koy buraya degerlı kuslarını kömürlüge fln koy ucur ucurdukdan sonra ayır kusları derim

Mechelen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mustafa Altnsoy
Meslek
Belcika
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Saka yapiyorsunuz sanirim cok güldüm hic üstüne alinma.

biri yazmis benim deneyim yok ben bile patlatirim.kirildim idolumsun :)

sana fikir veriyim kümes insa edeceksen giris kapisini görmesinler.
sürgülü bir dúzenek ile halledersin
belki hatirliyan vardir eski kucuk sandiklar olurdu bunun kösesini kaydirinca ana kapak cikardi ortaya onun büyügünü yaparsan sonrada girisin 2. kapisi ortaya cikarirsan bunuda güzel kilitlersinki ugrasacak adamin aklini alsin zamanini alsin yada ceksin gitsin.
sadece sen acki kimse cakmasin yoksa ilede kümes bos olur
patlatilmiyacak kümes yoktur
cünkü bankayida soyuyorlar havalandirma deligi olmadan.

simsek123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut Şimşek
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Herkezin yorumları için teşekkürler .

Moderatör ağabeylerim konuya kilit vurabilirsiniz....