Neler Yeni

Peki Ya Bu Kümesi Patlatabilirlermi ? :D

simsek123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut Şimşek
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Arkadslar bugun ne aptım ne ettim kilit sistemimi bitirdim umarım beğenirsiniz levye biraz paslı ama yağladım düzeldi bakın bunu patlatabilirlermi ??

Ekli dosyalar

arnold

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat sarıçam
Meslek
öğretmen
İkametgah
Batman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bence çalmaya karar veren bu kümesi komple götürür:)tahta lazımsa:)şaka bir yana evet...

iLLeqaL54

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Furkan Doğan
Meslek
Öğrenci - Bilgisayar
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Hırsızlar sınır tanır mı ? Patlatırlar :)

simsek123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut Şimşek
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
O Kümesi yerinden kaldırma ihtimalleri sıfır bahcenin grişinde 1 tane daha kilit var burdaki hırsızlar gelince onlara yapcagımı bilriim :D

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
ÇOK BASİT KIRARLAR ŞİMDİKİ HIRSIZLARDA MODERNLESTİ ONLARINDA KENDİLERİNE GÖRE TEKNOLOJİLERİ VAR

YANİ O AMACI TASIYANLARIN AÇAMAYACAGI KIRAMAYACAGI KİLİT YOKTUR BENCE AMA YİNEDE TEDBİR TEDBİRDİR

brtysl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berat YEŞİL
Meslek
doktor
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
umutcum hevesini kırmak istemem de bu kümesi çok rahat açarlar hatta ben bile açarım hiçbir bilgim olmamasına rağmen.ama yine de hiç yoktan iyidir.zaten içine çok aşırı değerli kuşlar koymayacaksın sanırım.o yüzden sıkıntı olmaz

SİVRİHİSARLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
OSMAN YALNIZ
Meslek
Kuşcu
İkametgah
Eskişehir
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a.duymayanlara duyrulur
KİLİT DOSTA VURULUR. insan oğlu kafaya koyduktan sonra dağı delip ortasından yol geçiriyor.
senin hesap 12 13 yaşlarındaydım kümesin kapısında baba bi kilitim vardı kimse bunu kıramaz diyordum vatandaş gelmiş
menteşeyi açmış..

simsek123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut Şimşek
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
İşte içten menteşe yaptım ben o 1 2cisi Hepinizin yorumlarınızı dikkatlice okudum yanlız bizim gecekondularda 2 kiracı var kiracının hemen baş ucunda bu kümes patlatmaya gelebilirlermi önceden dıstan kilit vardı simdi daha daha sağlam yapıcam .. 2 3 Tane daha kilit takıcam ? Siz görmediniz galiba o sağ tarafda zincirli kilitde var ama fazla bişi yaramaz sanırmm ?

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
yüksek uçucu
abicim kümese dıştan kilit yaptım diye seviniyorsun ama o kilidi tutturduğun yeri çivi ile tahtaya tuturmuşun bunu görmek bile beni kahrediyor. çivinin arkasını ne kadar yamultursan yamult elle çeksem bile sökerim onu o yerinden. vede tahtaların ince ve eski 1 tekmeye bakar. senin o kiracı senin kuşları çokda düşüncekya. birde hiç kiracıların yada sizin evde olmadığınzı gün yok mu o gece girer bahçeye.

sana tavsiye bukadar ugrasacaksan ya tugladan ör yada eskicilere git 3-4 tane varil al cıkma ama saglam olsun onu testere yada sipralle kes tahtadan bir çerceve yap ve ona vidala vidaların baslarınıda yedirt ki dısardan birdaha sökülemesin. kilit yerinede 3 asma kilit yeterli o kilitlerde gri renklilerden değil sarı renkli var dikdörtgen seklinde onlardan alıp takacaksın yada çelik kapı kiliti yap 2 tane bak keyfine.

fiyatı 500 tl ye süper bir kümes yaparım gelen hırsızda zorlanır tabi illa ses yapması gerekir sesede illa uyanan olur falan yanii açamaz demiyorum açar ama sessizce açamaz.

simsek123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut Şimşek
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Valla doğru söylüyorsunda bizim buralarda senın dediğin kadar profesyonel hırsızlar yok usta :D

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
umutcum bu ne sistem bee pes yaa :)) CIA gelsin giremez ne hırsızı...

yener03

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yaşar yener
Meslek
sağlık memuru
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kardeş sağlam değil gibi biraz yaaa kızma ama

simsek123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut Şimşek
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Ali demir abi :D dalga geçmye ya burda o kadar pro hırsızlar yok ama :D

faith-to-black

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan Acar
Meslek
Muhasebe
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kümesi komple alırlar... odunuylada ne güzel mangal oluyor derler..:))

kenalp

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan alpaslan
Meslek
Makina mühendisi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhaba Umut üzüleceksin ama o kümesi ben bile patlatırım. İmkanın var ise sağlam bol demirli beton duvarı olan ve demir kapılı bir kümes yaptır. Menteşeleri ve kilitleri gizli olsun.

simsek123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut Şimşek
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Arkadaşlar size kümes ordan hafifmiş gibi geliyor biz bunu 4 kişi cok zor çeviriyoruz kaldırmakda ne demek .. :(

kenan abi ben bildigin gibi öğrenciyim elime para geçmez anlıyacagın şimdilik böle besliyelim hayırlısı patlatmaya geleni elbet ben %100 bulurum bizim mahallenin çocukları yapar polisi çağırırım halolur .

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
yüksek uçucu
simsek123' Alıntı:
Valla doğru söylüyorsunda bizim buralarda senın dediğin kadar profesyonel hırsızlar yok usta :D

profesyönellikle alakalı bişi değil bu hırsızlık arz namus olmıcak korku olmıcak sonunu düüşünmicek bi işe yaramayan insan olacak birde orayı gözetmeyi bilecek gerisini halleder herhalde.

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
yüksek uçucu
simsek123' Alıntı:
Arkadaşlar size kümes ordan hafifmiş gibi geliyor biz bunu 4 kişi cok zor çeviriyoruz kaldırmakda ne demek .. :(

kenan abi ben bildigin gibi öğrenciyim elime para geçmez anlıyacagın şimdilik böle besliyelim hayırlısı patlatmaya geleni elbet ben %100 bulurum bizim mahallenin çocukları yapar polisi çağırırım halolur .

ögrenci cebine uygun bir kümes yapımı söyliyeyim ozaman sana

tugladan kümes üstü tahta tahta üstünede kiremit. kapısıda tahta ama üstüne yag tenekesi vidalıcaksın 2-3 katman.

yapılısı zemine yollar adösenen taşlardan döşe illa biryerden bulursun cıkma fala. eğer bulamaz isen tuğla alıp ondan döşeyeceksin tugla arasına ve altına harç yapıcaksın ( çimentonun torbası 7 tl tugla 20 kurus kumun metresi 30-40 tl )
sana 1 metre kum yeterde artar. tugla sayınıda kümesin büyüklüğüne göre ayarla çimento torba sayısıda 3-4 adet olsa yeter

zemin düz toprak üstüne taş yada tuğla dizerek ve aralarına harç yaparak başlayacaksın sonra hazırlamış olduğun zemin üstüne tuğlaları örmeye başlayacaksın tüğla aralarına harç koymayı unutma biraz bol koy harcı tuğlanın üstünü kaplasın 1 parmak kalınlığında olsa güzel olur. duvarlarını ördükden sonra en üstüne ister beton at istersen de tahta şeritler çek ve tahtaları 4-5 tür yani katlı telle bağla içden olmak şartı ile kümes içindeki duvarlara yada zemine tuttur duvar dibinden indirirsen hiçbir engelleme yaratmaz sana. en üstüne şerit tahtaların üstüne tahta vidala istersen ( 1 osb plagı 244x122 25-30 tl) yada teneke al üstünü teneke kapla ve üstüne 3-5 parça demir den çerceve yaprak beton dök almıs oldugun kumdan ılla kum kalabılır yada yarım metre çakıl alıp 2-3 torba çimento ile çatısını yapabilirsin. şerit tahtaların üstüne teneke ile kaplayıp beton dökecek isen seritlerin arası 20-30 cm civarı olsun ki teneke yamulup harç yere dökülmesin.

gelelim bu işin maliyeti.
tüğla sayın x 20 kuruş
çimento torbası 5 x 7 tl
kum metre karesi basına 30-40 tl
kapı menteşesi ücret farklı olabilir
vida tane başı x 10 kuruş
osb alıcak isen 25-30 tl
tenekeleri marketlerden pazar yerlerinden toparlayabilirsin yada eskicilerdeki saglam tenekeleri pazarlık ile alabilirsin tane bası 50 kurusdan fazala fiyat verme para etmıyor zaten teneke eskiciler için fazala isterse sen bilirsin de almıcak de geç illa yanaşacaktır.

bu iş sana teneke ile yaparsan en fazla 150 tl eder oda 1.5 metre kareden fazal büyük bir kümes yaparsın. yavas yavas yaparsan bu kümesi zorlanmaz sın maliyet açısından ürettiğin yavruları eğer avare yakalarsan onları satt para toplamış olursun.

mazidenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
dursun BEKAR
Meslek
tekstil
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kardeşim hevesini kırmak seni üzmek istemem ama bu kümes bi hırsız için bir dakikada sökülür bir levye yeter
bahçe seninse tuğladan ör daha sağlıklıdır

DaaRKnEss

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Onur Akyaz
Meslek
Müzisyen
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Alibeyköy'de profesyonel hırsız yok demişsin. buradaki büyük abilelerin şuan ot ve esrardan degil hırsızlıktan içeride yatıyolar, eskisi gibi kümes patlatanlar olmasada dışarı bölgeden gelenler olur,adamlar çelik kapıyı 5 dakikada açarken bunu açmak cocuk oyuncagıdır güvenme yani kümese.