Neler Yeni

ÖZ URFA TAKLACI GÜVERCİNLERİ ( FERHAT )

cenker45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ferhat şen
Meslek
bilgisayar
İkametgah
Şanlıurfa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a muharrem bey insan bilmediği kuşu uçurup zamanını heba edermi hiç tabiki biliyorum 2 tane iyi kuşu birbirine vurdum yani ortaya farklı bir kan çıktı sonunun ne olduğunu bilmiyorum tabiki kimsede bilemez her zaman 2 iyi kuştan iyi kuş çıkmaz 2 kötü kuştanda iyi kuş çıkabilir geni eskiden dedesinden dedesinin dedesinden de alabilir. Şunu da diyeyim yere yapışan 1 kuşum çıktı 2 sene önce daha geçenlerde elimden çıkardım ne yapacağım elimdemi tutacağım 4 çift yavru aldım 3 sefer kırpıldı yine aynı bir kuş yere yapıştımı herşey bitmiştir kanaatimce 100 yılda beklesen boş derim. ama kuş yuvrutalı olur erkese kızmışsa vb yere yapışabilir bunlar normaldir kuşun dili yokki derdini anlatsın bu olasılıkları çıkarırsak bir kuş neden yere yapışsın iyisi yapışmıyor hasta olsada yapışmaz bazılarıda yapışır. saygılar.

alex de souza

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan baş
Meslek
eczacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sevgili ferhat kadeşim seni tebrik ederim.kuşunun hareketlerini çok beğendim....ancak video kaydındanmı acaba ..bana kanat sesi nasıl biraz yumuşakmıki acaba ? yoksa kayıttanda olabilirmiki acaba....eğer bu kuşun sesi de iyise bir insan bir kuştan daha nebekliyebilirki.?..maşallah kardeşim ....hayırlısıyla bak sevgili kardeşim..... :heyo: :heyo: :heyo: :heyo:

cenker45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ferhat şen
Meslek
bilgisayar
İkametgah
Şanlıurfa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a tşk ederim hasan bey Allah razı olsun moralimi düzelttiniz :=) Kuşun kanat sesi çok fazla değil ama ekkeleşince biraz daha sertleşebilir diye düşünüyorum 6 felk ( telek) yok güvercinde biraz da tüyde güvercin daha tüyleri oturmamış ondanda olabilir ilerki günlerde bakalım ne olacak çok sağol hasan kardeş kendine iyi bak. saygılarımla.

TACLI_GÜLLÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
CAGLAYAN
Meslek
serbest meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
SLM ARKADAS,

KUS COK AGIR CEKIYOR KENDINI SESI KIRIK TAKLASI YUMUSAK HER GELISINDEDE BEN DIYOM SIMDI BOS ATACAK AMA PERDAH OLDUGU ICIN INMEDI BU KUS YAVRUDAN SONRA HIC SANMIYORUM DOLU INSIN VEDE KAFA HEP YERDE SANKI KUS INMEYE GELIYOR OYUNA DEGIL GIBI.AMA EMEGINE SAGLIK GÜLE GÜLE UCURMAK DILEGIYLE.

SAYGILARIMLA

torry

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ufuk elmas
Meslek
bilgisayar
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kuşun gelişimi güzel bilader. Eke olunca kararı sen verip çalışırsın kuşa. Umarım üzerine koyar kusunca.

cenker45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ferhat şen
Meslek
bilgisayar
İkametgah
Şanlıurfa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hayırlısı olsun meslektaşım :=) tşkler.

tahiruysal

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tahir uysal
Meslek
emekli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ferhat kardeş kimnedersedesin bukuş ilerisi cok palak inşalah ileri vidyolarıda çekersinde seyrederiz devam kardeşim bukştan kuşolur

cenker45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ferhat şen
Meslek
bilgisayar
İkametgah
Şanlıurfa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sağolasın tahir abi Allah razı olsun inşallah dediğin gibi olur sadece benim değil emek veren tüm arkadaşların ki sonları iyi olur kuşların tahir abi inanki sen daha iyi bilirsin çok ama çok emek veriyoruz. saygılar. Tahir abi dikkat edersen kesinlikle bu kuş çok iyi mükemmel demedim çünkü kuş a kefil olunmaz boşuna dememişler 2 kanat 1 kuyruk başına buyruk yani bende sefer yapan kuş geçen sene oldu izlemek için geldi kuş sefer yapmadı geldi düz indi yani demek istediğim kuşun sonunu kesinlikle kimse bilemez ama bazı işaretler vardır ama bu da kesin yargı değildir kuş abi adı üzerinde bu işin sonuda sabır sabır sabır abi biz hakkını veriyoruz kuşta hakkını veriyor ama damarı neyse onu veriyor damarı iyi olanı inşallahh buluruz bu kuş daha yavru olduğu için ben çok iyidir de demiyom kötüde demiyom çünkü çok erken bu kuş için yorum yapmak yorum eke kuşlar için yapılır. yavru yumurtadan sonra ve bitmedi 2-3 kırpık yedikten sonra dedimya çok emek veriyoruz Allah tüm emekçi arkadaşların gönlüne göre versin. saygılarımla abi.

cenker45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ferhat şen
Meslek
bilgisayar
İkametgah
Şanlıurfa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a arkadaşlar çakmaklı yavru kızmış 7 felkinide attı baştan 3 felki kaldı yani siz telek diyosunuz kırptım son 3 teleğinide güzelcene atsın tuyünü doldursun yumurtasını yapsın yavruya üflesin tahminime göre 2-3 ay arası sürer tüyünü doldurması ondan sonra 10 günlük antremandan sonra videosunu çekip tekrar siteye koyacam inşallah daha güzelleştirir oyununu çünkü böyle kuşlar bizim burda yarım dünya deriz tabi çok kalmadı 1-2 kişide var bunlardan urfada en çok olan boyacı suphi abimizde çok meraklı bir abimizdir soyu halen kendisinde mevcuttur. bu kuşun annesi şebap dönerli çıkan 35-40 sefer yapan kuşlar babasıda bir o kadar güzel 35 sefer yapan çakmaklıdır. İnşallah daha güzel olurda videoyu sizinle paylaşırım. saygılarımla.

Kürşat Hoca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kürşat VURAL
Meslek
Öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Maaşallah Ferhat Bey,umarım bu nesilleri bozmadan,bozulmadan muhafaza ederiz.

cenker45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ferhat şen
Meslek
bilgisayar
İkametgah
Şanlıurfa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a inşallah kürşat hocam teşekür ederim.

saakinn

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
özgür köse
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

fase2610

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cenk güler
Meslek
oparatör
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuşun enmi, güzel fakat eksikleri var mesela tabansız ve yavaş çıkıyo bu eksiklikte giderse 10 numara

cenker45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ferhat şen
Meslek
bilgisayar
İkametgah
Şanlıurfa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a cenk kardeş haklısın kuş 4 aylık yavru taban taklası adamı doyurmuyur kuş 3 aydır kırptım 1 ay sonra hazır olur inşallah taban taklayıda doyurur video kameradan alttan çekildiği için çıkışların mesafesi pek fark edilmiyor ama emin olunki çıkışı seri ve çok hızlı onun için ilerki videoda 2 ay sonraki videosunu koyacam inşallah 30 metre uzaktan komşunun evinden çekecem yorumlarınız için teşekkür ederim. saygılar.

hayko

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emrah altan
Meslek
ünüversite
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
vallaha kuş iyi ama kanatları acık gelmese sefere kusursuz gibi

is_ko

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
i s t ismail
Meslek
kuşçu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
maaşallah tüyü kadar hayrını görürsünüz inşallah

onur06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
onur
Meslek
bayraktar
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a güzel usta hayrını gör KİMSE YOGURDUNA EŞKİ DEMİYOR ZATEN

cenker45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ferhat şen
Meslek
bilgisayar
İkametgah
Şanlıurfa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a kardeş haklısın hatasız kuş nerde var tabiki bundan iyisi olsa elimizde onu beslerdik. saygılar

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kimse 4/4lügünü bulamamıştır güzel kuş güle güle besle her kes aradıgını bulsaydı burada bu ortamda olmazdı emegin karşılıgı er geç alınır sende karşılıgını mutlaka alırsın çünkü hizmet edip hakkını vermeye çalışıyorsun veriyorsundurda karşılıgıda istedigin gibi olacaktır başarılar
MAŞALLAH

cem hamza

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cem hamza toptanoğlu
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
önce s.a ferhat abi agzı olan konuşuyor bu kuş olur abi ben begendim maşallah . eger sen şeytana uyarda begen mezsen ankaraya bana gönder masraflar benden ben ömrümün sonuna kadar beslerim abi hoşca kal cep 05063809414.