Neler Yeni

Oyun Kuşu Hakkında...

dizgin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
s.a arkadaşlar benim sorum şu kuş hangi zamanda ii oynar? yani yavruykenmi, eş tuttugundamı ,eşsizmi, yavru bakarkenmi ? yorumlarınızı yazarsanız sevinirim

emreert

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Emre ERTABAK
Meslek
av bayii
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
yavru yumurta görmüş 15 gün arayla uçurulduğunda aynı oyunu sergilemiş kuş iyi kuştur,benim düşüncem.

göksal balcı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
göksal balcı
Meslek
depo sevkiyat
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
merhaba,bu her kuşta değişir,bazı kuşlar yavruyken estirir,bazıları eşleşip yumurtaya oturduğunda bazılarıda yavruya kustuğunda bazılarıda bir kaç sene uçtuktan sonra birden ama güzel oynadığı görülür,kuşculuğun keyfi budur ama geneli oyununu yavruya kustuktan sonra oturtur ve standarta bağlar belli yaşa kadar biraz da üstüne katar sağlıcakla besleyip uçurmak dilekleriyle kendinize iyi bakın :slm:

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
Genellikle yavruluk dönemlerinde oyun açıp en iyisini yaparlar, lakin yumurta yavru gösterilmiş kuşlar karakter olarak oturmuş olduklarından yavruluk da yaptıklarının yarısını ama akıllıca oynarlar.. Ben şahsen yavrulukdaki oyunu kısmen dikkate almam, yumurta yavru gösterilmiş kuşların performansını göz önünde bulundururum. Bu benim şahsi görüşüm..

maskeler

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan arslan
Meslek
işsiz
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
öyle karışık bi durum ki ben bir yıldır besliyorum sağolsunlar tecrübeli abilerim sayesinde çok erken içine girdim inceliklerini kapmaya çalışıyorum fakat dendiği gibi her kuş farlı özellikler gösteriyor kimisi yumurtayı görünce boşalıyor kimisi delirmiş gibi ortalığı yıkıyor kimisi eşe atılınca gevşiyor kızınca tersliyor sersemden çıkmış yavruyken dengesiz bir şekilde harikalar yaratırken bşrden saçmalıybiliyor fakat damarlı bir kuşsa üstadların da dediği gibi bir ya da 2. yavruya kustuktan sonra standart oyununu oturtuyor ve zevk vermeye başlıyor tabi hastalanmaz ,atmaca kovalamaz ,kanat ellemez ,tüğe girmez ise :)