Neler Yeni

Öneri

neshat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Nihat Hoca
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Edirne
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Mardin kostüm bölümünde ve kelebek bölümlerinin içinde cinslerine göre ayrı sınıflandırılmış yerler açılmasını tavsiye ediyorum.Mesela Mardin kostüm bölümünün içinde istediğim bir cinsi bulabilmek için bütün başlıkları kontrol etmem gerekiyor ki başlıklardan da içeriğindeki kuş zaten anlaşılmıyor.Ama ana başlığın içinde Sabuni,Miski,mermeri,çakmaklı,morkafa, gibi veya kelebekler ana başlığının içinde, Kırmızı ense, sarı ense,kırmızı bozalı, karabaş karakuyruk, altınbaş, çapar vb...gibi alt bölümler açılsa aradıklarımızı veya görmek istediklerimizi daha kolay bulabiliriz düşüncesindeyim.Tasniflemek karışıklıkları önler...

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
yüksek uçucu
kümesleri karışık olan lar ne yapıcak ozaman konu açarlarken ? misal kendimden örnek vereyim. kar kafa var sade kar akuyruk var kırmızı baska var beyaz var arap var mavi çakal var daha 3-4 renk daha gelıcek . hep kümes tek renk ve tek cins diye birşey yok zaten oradaki konularda amaç yetiştiriciler yada besliyen kişiler kenki kümeslerini diğer yetiştiricilere göstermekdir amaç.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
OOOO

HER CİNS GÜVERCİNİN RENK RENK BAŞLIKLARA ALINMASI 100 LERCE BAŞLIK DEMEK GİBİ GELİYOR BANA HOCAM.

BURSA OYNAR GÜVERCİNİ ÇATISINDA KARABAŞ,YAŞMAKLI,SÜRMELİ,ATKILI,KALAÇA,CİCİBAŞ,BEYAZ,ARAP,KARAKANAT,
......

SONUÇTA ÖNERİDİR YETKİLİLER DEĞERLENDİRECEKTİR. :slm:

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
yüksek uçucu
abi o dedikleriniz satış ve alım yerinde yapılabilinilir anca. diğer başlıklarda olmaz diye düşünüyorum çünkü türker abi senın kümeside gördüm 2 tane farklı var konu acıcak oldummu yarım yarım konuyu 2 yere acıp kirlilik yaratırsan göze güzel durmaz.

hakanfiliz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakan FİLİZ
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Güvercin alım-satım bölümüne kuşun hangi ilde olduğu,fiyatı ve türü yazılırsa aradığımızın daha kolay bulunacağını düşünüyorum.
Saygılar.

Hasip

Yönetici
Site Genel Yöneticisi
Ad Soyad
Hasip Tosun
Meslek
Bilgisayar
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Adana
Diğer Irklarım
Hünkari
Merhaba;
Irkları kategorize etme fikrini uygulamaya geçirdik. Fakat yeterli konu arşivi oluşmadığından henüz görünüme almadık. İleriki günlerde her ırkın renklerini ayrı ayrı alt forumlarda görebileceksiniz.
Öneriniz için teşekkürler.