Neler Yeni

ÖDEMİŞ DOLAPÇILARIM

erciben

Kayıtlı Kullanıcı
Sonra o kuşları çoğaltim yavrularıni onunda yavrularını derken 30 tane kadar oldu 5 sene bunlardan baktım..ve fazla bilinmedigi ve tuttulmadigi için ve çok çok cüzi paralara satıldigi için bu kuşlardan vazgecip karanfillere döndüm.. şu an benim beslediğim gibi ödemiş kelebeği yok ızmirliyim ama pazarlara gelen.. mezatlara gelen.. eşte dostta gördüğüm kelebekler sanki biraz ufak..kut ..benim besledigim kuşlar uçak gibi.. uzun kuyruklu.. devasa iri eşgallı kuşlardi..istiyorum yine kümeste bi iki çift olsun ama yok bulamadım..kara kanat ve tabiki bademli cam göz ip gibi sülün gibi kuş arıyorum ama yok..

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Ödemiş dolapçısı,Düz dönek
İZMİR PAZARINDA ÇIKINTILARINI BULURSUN GÜZEL KUŞ PAZARA DÜŞMEZ.BU HER KUŞ CİNSİ İÇİN GEÇERLİ.ÖDEMİŞTE DE SAYILI KİŞİLERDE TOPLU VE SOYU DÜZGÜN KÜMES KALDI.

wolf

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selçuk uygun
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
evet pazara düşen kuştan fazla hayır beklenmez.damızlık soylar pazara düşmez

kaanben

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kaan girgin
Meslek
öğretmen
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
ben çok iyi oyunlu kuş arıyorum ve internetten araştırma yapıyorum. şu anda aydın yerlisi ve ödemiş kuşlarını araştırıyorum. sanırım yakın zamanda aydına ve ödemişe gideceğim. ödemişte bu kuşları hakkıyla besleyen kim var ve bu insanlara nasıl ulaşırım. bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
kaanben' Alıntı:
ben çok iyi oyunlu kuş arıyorum ve internetten araştırma yapıyorum. şu anda aydın yerlisi ve ödemiş kuşlarını araştırıyorum. sanırım yakın zamanda aydına ve ödemişe gideceğim. ödemişte bu kuşları hakkıyla besleyen kim var ve bu insanlara nasıl ulaşırım. bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Ödemişte eski istasyon denilen mevkide güvercin kahvesi var.oraya gidip krıterlerini söylersen sana yardımcı olurlar.kuşu yerde süsüne göre alacaksan ya da havada oyununa göre alacaksan sıkıntı yok ama hem havada oyun hemde yerde süs ikiside olsun dersen bulmakta zorlanabilirsin.satımkar olmazlar çünkü öyle kuşu kolay kolay.kelebekler sebebiyle bizim yerli kuşu besleyen sayısıda azaldı zaten.her kümeste mutlaka vardır 2-3 tane ama öyle 20-30 çift besleyen ya da sadece bu kuşları besleyenler azaldı.

kaanben

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kaan girgin
Meslek
öğretmen
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.ben sadece kuşun oyununa bakıyorum. kuşun kostümü önemli değil benim için. isim olarak biliğiniz kişiler var mı? bu insanlara ulaşabileceğim telefon numarası?

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
kaanben' Alıntı:
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.ben sadece kuşun oyununa bakıyorum. kuşun kostümü önemli değil benim için. isim olarak biliğiniz kişiler var mı? bu insanlara ulaşabileceğim telefon numarası?
mehmet şensöz ü bul onda çok güzel oynak sayalar, ödemiş dolapçıları vardı.kendinde yoksa bile kimde olduğunu biliyodur o.telefon kullanmaz kuş kahvesinde bulursun onu

kaanben

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kaan girgin
Meslek
öğretmen
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
istediğim buydu, çok teşkkür ederim. forumda okuduğumda hep kuşların orjinallarinin kalmadığını üzülerek okuyorum. aslında gerçekten kuşculuğu tutkuyla yapanlan insanlar organize olup herkes kendi zevkine uygun bi türün orjinal soyunu devam ettirme çalışması yapılsa ne harika olurdu. bende lise yıllarında pazardan aldığım kuşları bile artık bulamıyorum. özellilke izmirde kuş pazarından alınan 5-10 tl lik kuşları insanlar neden besler hiç anlamıyorum. döneği eşi yok diye sayayla eşlerler. alttan çıkan yavru felaket. sonra pazarda 10 tl diye biri alır bangoyla eşler. siyahı kırmızıya maviyi siyah eşle ortaya acayip bişe çıksın. sonuç: orjinali kalmadı

sinoplu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
aykut karadaş
Meslek
ofis görevlisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Yok
mehmet bey saygılar;
uzun zaman oldu siteye gelmeyeli ama pişman oldum, özellikle ödemiş dolapçılarını çok özlemişim..
4 çift mavi kanat elde ettim. ama hastalık kuşlarımı perişan etti ve artık o çok sevdiğim ödemiş dolapçılarına uzaktan bakmakla yetiniyorum adeta kuşçuluğa küstüm.ama resimlerdeki kuşlarınız yüzümü güldürmeye yetti. keşke gerçek soylarımızın değerini bilebilsek ama malesef sonuç hüsran..

esenlikle kalın...

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
sinoplu' Alıntı:
mehmet bey saygılar;
uzun zaman oldu siteye gelmeyeli ama pişman oldum, özellikle ödemiş dolapçılarını çok özlemişim..
4 çift mavi kanat elde ettim. ama hastalık kuşlarımı perişan etti ve artık o çok sevdiğim ödemiş dolapçılarına uzaktan bakmakla yetiniyorum adeta kuşçuluğa küstüm.ama resimlerdeki kuşlarınız yüzümü güldürmeye yetti. keşke gerçek soylarımızın değerini bilebilsek ama malesef sonuç hüsran..

esenlikle kalın...
umarım tekrar elde etme şansınız olur.Hiç olmazsa bazılarımızın ,yerel kuşlarımıza populariteye yenik düşmeyerek sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum.sonra arayıp bulamamak var :asla: