Neler Yeni

Nurullah ÇAM (Ankaranın İyi Kuşcularından)

dogan18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
DoğanToker
Meslek
Özel Sektör
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Merhaba arkadaşlar..
Başlıkta bahsini ettiğim kişi, Ankarada 30 yıldır kuş uçuran Nurullah Çam.. Demetevlerin üzerinde Yeşilevlerde (Avukat Kadın arazisi mevkii) kuş uçurur.Uçurduğu kuşların ana damarı Bozdumanlı dan geliyor. Bozdumanlıları ,Mermerci hasan,Matbaacı,Sabri,Fatih,İbotoker,Levent,Karapürçekli Hüseyin amca(rahmetli) kuşları ile kırmış,ve gerçekten seyrine doyum olmayan kuşlar uçurmuştur.Ve halende uçurmaya devam etmektedir.
Aşağıdaki video da,ankaralı kuşcuların hem sohbet amaçlı,hemde nurullah çam ın kuşunu seyretmek için geldiklerini izleyebilirsiniz.
Video çekimi amatör olduğu için,öncelik kuşcuların görüntülerine verilmiştir.Ankarada kuş besliyorsanız,buradaki kuşcuların birkaçını mutlaka tanırsınız..

Bu başlık altında Nurullah Çam damarlarının Videolarını vakit buldukça ekleyeceğim.Nurullah dan kuş almış ,kendi kuşları ile eşleştirmiş ve uçuran arkadaşlarımız olursa,izlemeye gelir videosunu çekebiliriz.Sizlerde Nurullahın uçurduğu kuşları izlemek isterseniz,,herzaman başımızın üstünde yeriniz var.
Sevgi ve Saygılarımızla

dogan18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
DoğanToker
Meslek
Özel Sektör
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Yazdığım mesajı düzenleyemiyorum?
Birde video linkini bağlantıdan dolayı yükleyemedim. 1-2 saate yüklerim..
Ayrıca aynı başlığı yanlışlıkla 3 sefer göndermişim(bağlantı hatasından dolayı) kusura bakmayın.
saygılarımla

Tahir Kemal Bozoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tahir Kemal BOZOGLU
Meslek
~ Turist ~
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Re: Nurullah ÇAM (Ankaranın Hızlı Kuşçularından)

Maasallah emeginize saglik güle güle besleyin kuslarinizi Nurullah abi.Gecen sene Bahadir abi ve Erkan abi ile yaninaza ugrayip kuslarini izleme firsatimiz olmustu gercektende nadide kuslariniz var tebrik eder basarilarinizin devamini dilerim.

Herseyin gönlünüzce olmasi dileklerimle,saygilar..

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk

selamlar güzel bir paylaşım yanlız ben şunu merak ettim kümesin önüne o barikat neden koyulmuş kuşlar kümese kapısı acıkken girip iniyorlarmı yada hedef önüne boş konmasınlar diyemi yapılmış bilgilendiriseniz sevinirim.

dogan18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
DoğanToker
Meslek
Özel Sektör
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

tengelli' Alıntı:
selamlar güzel bir paylaşım yanlız ben şunu merak ettim kümesin önüne o barikat neden koyulmuş kuşlar kümese kapısı acıkken girip iniyorlarmı yada hedef önüne boş konmasınlar diyemi yapılmış bilgilendiriseniz sevinirim.
Kamera kümesin tam karşıdan çektiği için,barikat kümese yakın gibi görünmüş.Aslında kapı ile tümsek arasında5-6 metre mesafe var.
Özellikle kuşun hedefe oynaması için yapılmış bir tümsek.Ankarada bu tür hedef yeri belirleme yaygındır.

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer

Maşallah emeğinize sağlık . Allah bol bol güzel kuşlar uçurmayı nasip etsin .. selamlar ŞEREF

dogan18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
DoğanToker
Meslek
Özel Sektör
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
[dailymotion]xa5961[/dailymotion]
Alternatif Link
http://www.dailymotion.com/user/toygarb ... _lifestyle

Uçurduğumuz Boz Dişi;
1995 senesinde Rahmetli Karapürçekli Hüseyin Amcadan aldığımız,Siyah Boncuklu Erkek Gök ile Hasköyde İsmail Kuş isimli ağbeyimizinden hediye gelen Dişi Gök Perçem,den türeme kuşlarımızdan birtanesi.
Bu soy yaklaşık 14-15 yıldır devam ediyor.Uçurduğumuz kuşların tamamına yakını aynı oyunu veriyor.
Yüksekten hedefe çok hızlı atıp;Taban takladan itibaren ortalama 5-10 takla arası ile uzun gidiyorlar.
Bu videoda gördüğünüz gibi; bitişikteki inşaat halindeki binayı sıyırıyor.Bina 9-10 katlı sanıyorum. Kameranın bataryası bittiği için bozu uzun süreli çekemedim.

Bir sonraki video Bozun Yuva kardeşi Kirli Kırkanat Akkuyruk,da batarya dolu idi,bu videoya nazaran daha güzel bir çekim oldu.

İyi Seyirler

Not: Video girişindeki Kurt köpeği yavrusu ,gelecekteki kümesin bekçisi olacak.Şimdiden yabancılara karşı duyarlı :)

dogan18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
DoğanToker
Meslek
Özel Sektör
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
[dailymotion]xa59g7[/dailymotion]
Alternatif Link
http://www.dailymotion.com/video/xa59g7 ... _lifestyle

Kirli Kırkanat Akkuyruk dişi (Üstdeki Bozun Yuva kardeşi)
50-55 dakikada 40-45 sefer çıkardı,yüksekten atışları çok iyi,taban taklasıda çok iyi,takla arası mesafede çok iyi kısaca Soyunun hakını veren güzel kuşlarımızdan birtanesidir.
İyi Seyirler

Not:Bu videoyu geçen hafta içinde çektik.Kuşlar halen uçuyor.Seyretmek isteyen arkadaşlarımız olursa herzaman bekleriz.
Bu arada şunuda belirtmek istiyorum,KUŞ SATIŞI v.s. yoktur ve olmamıştır.30 yıldır Hobi olarak besliyoruz.

Saygılarımızla

xcenkx

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cemal
Meslek
dekarasyon
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamlar 50_55 dakıkada 40_45 sefer yaptı diyorsunuz bu normalmi kaç dakikadada geliyorki?

kılıçbey

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mahmut KILIÇ
Meslek
Bilgi işlem
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamın aleyküm öncelikle kuşlarınız güzel güle güle beseyin allahım sağlık sıhhat içinde beslemenizi nasip etsin. Benim için en önemli bir konuya değinmişsiniz Rahmetli Hüseyin amcaya Allahım gani gani rahmet eylesin çok günümüz geçti onunla kapı komşumdu. Ondan çok şey öğrendik siyah boncuklu kuşları iyi bilirim aslında siyah bancuklu dumanlı kirliler vardı onlarda harika oynarlardı. Bende elimden geldiğince bizlere hediye ettiği kuşlardan beslemeye kanı bozmadan devam etmeye çalışıyorum. Tekrar güle güle besleyin selam ve saygılarımı sunarım iyi günler

dogan18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
DoğanToker
Meslek
Özel Sektör
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
xcenkx' Alıntı:
selamlar 50_55 dakıkada 40_45 sefer yaptı diyorsunuz bu normalmi kaç dakikadada geliyorki?
Kirli Akkuyruğun videosuna dikkat ederseniz,büyük çoğunluğu kesilmeden direkt olarak görüntüdelerden oluşuyor.Burada kuş 30-40 saniye içerisinde 2 kez sefere girdiğini görebilirsiniz.Video olduğu günkü seferleri tektek saymadım ama, ortalama 1saat içinde 40-45 sefer yapıyor.Buda ortalama 1,5 dakikada 1 sefere denk geliyor.
not: uçuş süresi içerisine ,yere kuşları çıkarana kadar geçen süre(kanatların ısınması süresi) dahil değil.

selamlar sevgiler

dogan18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
DoğanToker
Meslek
Özel Sektör
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kılıçbey' Alıntı:
selamın aleyküm öncelikle kuşlarınız güzel güle güle beseyin allahım sağlık sıhhat içinde beslemenizi nasip etsin. Benim için en önemli bir konuya değinmişsiniz Rahmetli Hüseyin amcaya Allahım gani gani rahmet eylesin çok günümüz geçti onunla kapı komşumdu. Ondan çok şey öğrendik siyah boncuklu kuşları iyi bilirim aslında siyah bancuklu dumanlı kirliler vardı onlarda harika oynarlardı. Bende elimden geldiğince bizlere hediye ettiği kuşlardan beslemeye kanı bozmadan devam etmeye çalışıyorum. Tekrar güle güle besleyin selam ve saygılarımı sunarım iyi günler
Doğru söulüyorsunuz, Siyah boncuklu dumanlı kirlileri,hatta takkalı olanlarını ayrı tutardı hüseyin amca.Ben aldığım gök erkeği,seyrederek aldım,(Anası Dumanlı kirli ,babası Gök idi) kümesi evinin az üstünde ,kümesin olduğu yere gelişi ve oyunu çok harikaydı..Gözlerimle şahid oldum ,yanınızda bulunan minareyi götüren birçok kuşu vardı..Allah Rahmet eylesin.

Sizde güle güle besleyin.Yenimahalle tarafına yolunuz düşerse bir çayımızı içmeye beklerim..
sevgiler selamlar

kılıçbey

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mahmut KILIÇ
Meslek
Bilgi işlem
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
İNŞALLAH YOLUMUZ DÜŞERSE UĞRARIM BENDE SİZİ BEKLERİM KARPÜRCEKTEN BİR SENE OLDU TAŞINDIM LALAHANDAYIM

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Emeğinize sağlık maşallah .. selamlarŞEREF

dogan18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
DoğanToker
Meslek
Özel Sektör
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Videolarını izlediğimiz ,boz yavru ve kirli kırkanat akkuyruk yavrunun,anne(kirli takka)-babası (güneşlenen dumanlı) ve kardeşi bozdumanlı akkuyruk ablası

hakan_23el

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hakan yılmaz
Meslek
sağlık memuru
İkametgah
Elazığ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
o kadar sürede 40-45 baş yaparsa başları 3 metre yi geçmez

dogan18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
DoğanToker
Meslek
Özel Sektör
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
hakan_23el' Alıntı:
o kadar sürede 40-45 baş yaparsa başları 3 metre yi geçmez
Kardeş, kapımız herkese açık.Buyur gel misafirimiz ol birlikte izleyelim.Kaç metre yada kaç direk çıkıyor gözünle gör.Dün uçurduğumuzda sefer sayısı azdı,ancak bu kezde takla sayısı fazla ve daha uzun gidiyordu.Yavru olduğu için değişkenlik gösterebiliyor.
Gerçek olan birşey var,uçarken,oynarken altında çay içiriyor.
sevgiler

ferro18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ferhat Potukoglu
Meslek
Isletmeci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
SELAMUNALEYKUM
onceliklekle paylasim icin tesekkurler kuslarinizin masallahi var
ii gunlerde huzurla beslemenezi dilerim