Neler Yeni

Neo Terramycin Antibiyotik + Vitamin Toz

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Yeni cıkan yavrularda ayak tutulması başladı,yeme isteksiz ve tüy kabartıyolar,büyük anaçlar aşılı olduğu için onlarda herhangi bir hastalık yok, bazı yavrularda tüye giremedi durgun, güvercin ilacı satan arkadaşım bu ilacı kullanmamı tavsiye etti, kullanalı 1 gün oldu belirli bir iyileşme var.

NEO–TERRAYCİN TOZ
Formülasyonu : 1 gram oral toz içeriğinde; 58.15 mg oksitetrasiklin hidroklorür, 64.05 mg neomisin sülfat, 5.3 Vitamin A, 1.1 mg Vitamin D3, 1.45 mg Vitamin K, 1.55 mg Vitamin E, 5.3 mg Vitamin B12, 1.8 mg Riboflavin, 9 mg Niasinamid ve 6 mg Kalsiyum Pantotenat bulunmaktadır.

Neo-Terramycin+Vitamin, kanatlılarda ve ruminantlarda sıklıkla karşılaşılan sindirim ve solunum sistemi hastalıkları başta olmak üzere, diğer sistemik enfeksiyonların sağaltımı amacıyla oksitetrasiklin, neomisin ve çoğul vitamin kombinasyonu esasına göre hazırlanmış olan, toz bir ürün formülasyonudur.

Farmakolojisi ve özellikleri : Neo-Terramycin+Vitamin, bakteriyel enfeksiyonlar ve vitamin eksikliklerine karşı kullanılan bir üründür. Bu ürünün aktif maddelerinden oksitetrasiklin, evcil hayvanlarda sistemik ve yerel enfeksiyonlara sebep olan gram (+) ve gram (-) bakteriler ile mikoplazmaları, riketsiyaları ve aktinomisetlerin hepsini kapsayacak boyutlarda geniş antibakteriyel spektrum sergiler. Ağızdan ve parenteral yollardan verildiğinde, kolayca emilerek geniş ölçekte bütün vücuda dağılır. Duyarlı bakterilerde protein sentezini engelleyerek bakteriyostatik tipten antibakteriyel etki meydana getirir. Kombinasyonda yer alan neomisin ise, aminoglikozid grubundan bir antibiyotiktir. Dolayısıyla, uzun süre aynı sistemde parçalanmadan kalmak suretiyle etkili antibakteriyel derişimini korur. Bu antibiyotik, özellikle koliformlar olmak üzere gram (-) bakterilere yönelik güçlü antibakteriyel etkinliğiyle dikkati çeker. Sindirim sistemi enfeksiyonlarının sağaltımında oksitetrasiklin ve neomisinin sinerjistik etkileşmeleri söz konusudur. Neo-Terramycin+Vitamin’in içeriğinde bulunan vitaminler enteritis olgularında çok görülen vitamin eksikliklerinin giderilmesinde ayrıcalıklı bir değer taşır.

Kullanılma yerleri : Neo-Terramycin+Vitamin, kanatlılarda Enfeksiyöz enteritis, tavuk kolerası, kanatlı tifosu ve omfalitis gibi bakteriyel hastalıkların sağaltımında kullanılır.

Pfizer ilaç firmasının bir üretimi olup Neomycin Sülfat ve Oksitetracyline etken maddelidir. Gram ilaç, 176 mg oksitetracyline ve 123 mg neomycin içermektedir. CRD hastalıklarının tümü için kullanılabilecek güçlü bir ilaçtır. Güvercinlerin 2.5 litre içme sularına 2.5 gram ilaç karıştırmak uygundur. (yarım çay kaşığı) Ticari şekli 20 ve 100 gramlık alüminyum poşet şeklindedir.

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Ayakları felç olan iki yavrum, 3 gün tedaviden sonra tamamen düzeldi, kullandığım tedavi şekli;

Sabahları , 1 adet salmotap tablet.
Akşamları kuşun mamasına ,bezelye büyüklüğü kadar,Neo Terramycin Antibiyotik + Vitamin Toz , karıştırdım.

sonuç :tamam:

göksal balcı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
göksal balcı
Meslek
depo sevkiyat
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
merhabalar,paylaşım için teşekkürler fiyatınıda yazarsanız sevinirim :slm: :eek:ley:

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Neo Terramycin Antibiyotik + Vitamin Toz 8 lira -kullanımı 2 litre suya 1 çay kaşığı yeterli.

salmotap tablet 10 lu 4 lira.Kullanımı ilk gün 2 tane,2.3.4 düncü gün 1 er tane.

mirocu

Kayıtlı Kullanıcı
selam değerli dostum...neo terramicine benim geçen sene duyduğum ve bir kez kullandığım bir toz..çok iyi olduğu fakat bir kereden fazla uygulama yapılmaması bağışıklık yaptığı söylendi...söylem veteriner hekim söylemi değil bir yetiştirici dostumun bana iletisidir..

casus

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
gurkan
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
neo terramcin güzel birr ilac bende kullanıyorrum coğu hastalıklara ii geliyor..

fatih Eroğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
FATİH EROĞLU
Meslek
ECZ KALFASI
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Bu ilaç gerçekten etkili ve güzel bir ilaç toz oldundan kullanımıda kolay herkese tavsiye ederim.

MERTSOMA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT MERT
Meslek
ELEKTRİK TEKNİKERİ
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
HASTA KUŞA PİRİNÇTEN DAHA BÜYK TOZ NEO TERAMİSİNİ SUDA ERİTİP ENJEKTÖRLE AĞIZDAN VERİP DİĞERLERİNE DE BULAŞMASIN DİYE KÜMESİN TAMAMINA İÇME SULARINA BİR ÇAY KAŞIĞIKOYUYORUM İYİ GELİYOR.

thundereblue

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
EMRE AKDOĞAN
Meslek
MEMUR
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bu ilacı not almam lazım teşekkurler

arnold

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat sarıçam
Meslek
öğretmen
İkametgah
Batman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu ilaç sindirim ilacıdır arkadaşlar.solunum felan diyorlar ama yok bende var üstünü alıp okuyun.çok faydalı değil bence.kas ayak kanat tutulması genel tüm kuşlarda ise salmonella yavru ve bazı kuşlarda ise.d vitamin eksikliği oda balya vermekle çözüm bulur.yavrulara zayıf kuşlara tüy kabartan kuşlara nedeni bilmediğiniz etten yemelere ben panteramisin ağızdan 5-6 damla 5-10 gün veriyorum.on numara diyebilirim.kolay gelsin..

delıkanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
M Rıdvan
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Kütahya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bana veteriner koruyucu olarak verdi 25 kuşum var dedim haftada birgün günlük sularına yarım çay kaşığı dedi .hastalık ahlindede 3 gün süreyle.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
BU İLAÇ 2000 Lİ YILLARIN BAŞINA KADAR SALMONELLA YI , KONTROL ALTINA ALMAK AMACI İLE PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ OLUP 2013 YILINDA

SALMONELLAYA ETKİLİ DEĞİLDİR..''YANLIŞ KULLANIM NEDENİ İLE GÜVERCİNLER DAHA GÜÇLÜ ANTİBİYOTIKLERE İHTİYAÇ DUYMAKTALAR.

HİÇ BİR ANTİBİYOTİK ; HAFTADA BİR GÜN VİTAMİN İLACI GİBİ KULLANILAMAZ..
BİRKAÇ GÜN KULLANIP BIRAKILMAZ.

ANTIBIYOTIK NASIL KULLANILIR ,LÜTFEN ARAŞTIRIP ÖĞRENMEĞE ÇALIŞIN..

DOKTORA GİTTİĞİNİZ ZAMAN SİZ ANTİBİYOTİĞİNİZİ NASIL KULLANIYORSUNUZ..?

PauLsHeadquarter

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Emrah CIDIK
Meslek
Muhasebe
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
posta, bursa
[email protected]' Alıntı:
BU İLAÇ 2000 Lİ YILLARIN BAŞINA KADAR SALMONELLA YI , KONTROL ALTINA ALMAK AMACI İLE PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ OLUP 2013 YILINDA

SALMONELLAYA ETKİLİ DEĞİLDİR..''YANLIŞ KULLANIM NEDENİ İLE GÜVERCİNLER DAHA GÜÇLÜ ANTİBİYOTIKLERE İHTİYAÇ DUYMAKTALAR.

HİÇ BİR ANTİBİYOTİK ; HAFTADA BİR GÜN VİTAMİN İLACI GİBİ KULLANILAMAZ..
BİRKAÇ GÜN KULLANIP BIRAKILMAZ.

ANTIBIYOTIK NASIL KULLANILIR ,LÜTFEN ARAŞTIRIP ÖĞRENMEĞE ÇALIŞIN..

DOKTORA GİTTİĞİNİZ ZAMAN SİZ ANTİBİYOTİĞİNİZİ NASIL KULLANIYORSUNUZ..?
KUŞLARIMDA KOLERA VAR YAKLAŞIK 8 10 KUŞUMDA MEVCUT FARKLI KÜMESTE TUTUYORUM ONLARI
2,5 LİTRE SUYA;
BAYTRİL %10 2 CC
GEOSOL TOZ YARIM ÖLÇEK
VİTAFORM YARIM ÖLÇEK KULLANIYORUM
ANCAK BU İLACI KULLANMAK GEREKİR Mİ BUNLARIN YANINDA.

ahmetcan123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmetcan
Meslek
TAKSİCİ
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
dönek güvercinimvar pusup gözerini 10sn aralıgıyla kapatıp açıyo.tüylerini kabartıyor .ve gün geçtikçe zayıflıyyor ne yapmalıyım

paramedic

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
gökhan KARABACAK
Meslek
PARAMEDİK(A.A.B.T.)
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
türker bey e katılıyorum malesef bilinsiz antibiyotik kullanımından dolayı hayvanlarımıza yazık oluyor bakteriler direnç kazanıyor bence önlem tedaviden daha kolay ve hesaplı kuşlarımız sağlıklı iken bakım kürü ve aşılama yaparsak sorunla karşılaşma oranımız düşecektir tabiki kümes hijyenide çok önemli

gelelim tedaviye satıcı arkadaşlar kırılmasın ancak türkiyede satılan ilaçların çoğunluğu sahte eğer orjinalini bulabilme yada getirtebilme şansın varsa
linkte bulunan ilacı kullanmanı tavsiye ederim
http://www.pigeonsproducts.com/fmt-allr ... by-dac-464

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Konu başlığındaki ilaç sahte değildir bunu başta belirtelim.
http://www.pfizer.com.tr/sites/tr/urunl ... fo/310.pdf

Konuya mantıklı bakarsak, veteriner kontrolu ve tetkik tahlil olmadan, bir kuşa ilaç vermek zaten katilliktir.Türkiyede kaç tane kanatlı veterineri var bilinmez her veteriner kuşa bakmıyor, üniversite hastanelerinde kurulan birimlerede gitmek en garantisi.Kuş besleyen kişi , bakım ve diğer kurallara uyması gerekir.Bir cok kuşcu bu kurallara uymuyor zaten onun içinde 5 ve onliralık kuş için neden 200-300 lira harcasın gider kafasına göre evden artan ilaçlarla kendi egosunu tatmın eder.Bu işi profesonel yapanlar her türlü ,zaman, mekan, bakım, ve belirdi bir para ayıran kimselerdir.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
GÖKAY (Nizam Usta'nın) da yazdığı gibi , n-teramycn ..hemen her veteriner vitrininde bulunan piyasa ilacıdır.
sahte değil .

ahmetcan123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmetcan
Meslek
TAKSİCİ
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
10 tane dönek güvercinim var .1 tanesi pusup ve tüylerini kabartıyor ve10sn aralıgıyla gözlerini açıp kabartıyor .gittikçe zayılıyor önceden ucardı şşimdi ucmuyor ucurmyay zorladıgımdabaşka çatılara konuyor . ne yapmalıyım siz tüy atımında mı ve dogal vitamin var verilebilecek

ahmetcan123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmetcan
Meslek
TAKSİCİ
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
KUSUM ZAYIF VE TÜY KABARTIYOR HALSİZ. ENRO CURE VE NEO TERAMYCİN ALDIM . HANGİSİNİ KULLANAYIM

bysmoke

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet
Meslek
Muhasebe
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Baska
Mrb. Kuşlarımda ishal vardı neo terramycin kullandım ogün ishali kesti yani sonuç olumlu ama daha sonra tekrar ederse ne yapmalıyım yeniden kullanmalımıyım yada tekrar etmemesi için belli aralıklarla kullanmalımıyım. Hiç antibiyotik kullanmadan bu sorun çözülebilirmi?