Neler Yeni

N A Z A R güvercinleri etkiler mi ?

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
NAZAR HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİMİZ NELERDİR !
YAŞANMIŞ OLAN , BAŞIMIZDAN GEÇENLERİ PAYLAŞALIM İSTEDİM.

ÖNLEM OLARAK * DUA MI OKUMALI , YA DA GÜVERCİNLER İÇİN DUA OKUMAK FAYDALIMIDIR ?
İNŞALLAH FAYDALI SOHBET OLACAKTIR.

tolga40

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TOLGA ÖZKAN
Meslek
teknik eleman
İkametgah
Kırşehir
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
slm bazısının nefsi pis oluyor en değerli dişilerimden palanın kızına bi arkadaş geldi baktı kuş çok farklıydı taklası olsun yürüyüşü olsun çok güzeldi kuş 15 cm sekiden inmeye öyle bi takla vurduki çok sert takla atardı zaten kafasını ayağının dibindeki taşa vurdu kuşun gözünün biri dağıldı diğer gözüde patladı kocaman oldu elimde çırpınarak can verdi çok üzülmüştüm
yine bi gök beneklim var bi arkadaş geldi tek katlı çatıdaki kuşu gördü bunu nereden getirdin çok güzelmiş ne dedi kuş çatıdan inmeye bi ters takla vurdu kanadı kangren oldu 1 ay uçamadı 1 ayın sonunda uçsada eski oynunu yapmadı gönderdim bide bazıları var her zaman oynayan kuş o kişi geldinmi oynamıyor gezinip duruyor ben nazara karşı internettede genelde eski kuşlarımı paylaşıyorum yenilerin resmini atmıyom kapımada belli 1-2 arkadaşım gelir başka sınında koymuyom kimsede kusura bakmasın bi arayışımda yok Allah a şükür
türker abi güzel bi konu açmışın

RcpPosta

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Recep Doyran
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Bir gün arkadaşlara birini ziyarete gittik çocuk sordu hepimize en güzel kuşum sizce hangisi diye.Hepimiz aynı kuşu söledik o gün kuşun kanadı komple kökten kırıldı. Sonra kafasını kopardı kuşum yüürüyemiyordu dahi.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
NAZAR ;çok tehlikeli olduğuna inanırım. BİR ÇOK KEZ ŞAHİT OLMUŞUMDUR !
Fakat , nasıl önlem alabiliririz acaba...

Kuruzsa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muhammed Kurum
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Diğer Irklarım
Yok
Hepimiz her kuşa maşAllah, Allah nazarlardan saklasın dersek problem olmayacaktır inşAllah. Çatınıza çıkanda iyi birisiyse zaten maşAllah der. Yakın arkadaşınız dışında çok fazla kişileri çıkarmamanız yararınıza olacaktır.
Allah kuşlarımızı nazarlardan saklasın.

makturk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mahmut AKTÜRK
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Konya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ben nazara inanmıyorum abi, ne bileyim mantığıma aykırı geliyor bu tür şeyler, inanana saygım var.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
ŞÖYLE BİR BİLGİ KOPYALADIM..ARKADAŞLAR ..
Nazarı hak kabul eden dinimiz, bundan korunmanın ve tedavinin çaresini de göstermiştir.

Nazardan ALLAH Teâlâ\'ya sığınmalıdır. Abdullah b. Amir (R.A.) den rivayete göre Resûlullah (S.A.V) Efendimiz buyurmuştur ki:

\"Kendisinin veya kardeşinin bir şeyi bir kimsenin hoşuna gidince bereketle dua etsin. Çünkü göz deymesi haktır.\"4 Bereketle dua ise, şöyle yapılır:

“TebarekALLAH’ü ahsenü’l-halikine. ALLAH’ümme barik fîhi = Yapıp yaratanların en güzelini yapan ALLAH ne yücedir! Ne güzel yaratmış! Ey ALLAH’ım ona bereket ihsan eyle.\"5

Bizlerce \"MaşaALLAH, Tebarekâllah = ALLAH\'ın dilediği oldu, ALLAH bereketli kılsın\" denilmesi yaygındır. Enes b. Malik (R.A.) den rivayete göre Resûlullah (S.A.V) Efendimiz:

“Her kim hoşuna giden bir şeyi görünce:
“مَا شَاءَ اللهُ لاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ = MaşaALLAH. Lâ kuvvete illa billah = MaşaALLAH kuvvet yalnız ALLAH\'ındır” derse ona göz zarar vermez.”6 diye buyurmuştur.7

http://www.dinimeseleler.com/soruCevapD ... ur_id=2619
ALINTIDIR.

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
yüksek uçucu
[email protected]' Alıntı:
NAZAR HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİMİZ NELERDİR !
YAŞANMIŞ OLAN , BAŞIMIZDAN GEÇENLERİ PAYLAŞALIM İSTEDİM.

ÖNLEM OLARAK * DUA MI OKUMALI , YA DA GÜVERCİNLER İÇİN DUA OKUMAK FAYDALIMIDIR ?
İNŞALLAH FAYDALI SOHBET OLACAKTIR.

karşı komsum kuşu beyendim desin kuş 24 saat içinde ölüyor :D

benimde bazen beyendiğim kuşlar 24 saat içinde gidiyor bende hep masallah diyorum ama nekadar faydalı olur bılmem gözüm kaldımmı ya kara toprak yada benim oluyo :D

ben kümesin kapısna nazar boncugu astım sende turker abı yap bişiler :D

Samet Ataş

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Samet Ataş
Meslek
kasiyer
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
türker abi cok güzel bi konuya değinmişsin nazar tabiki var korunmak için kesinlikle nazar boncuğu veya nal tarzı şeyler yapılmasını tasnif etmiyorum Yaradan bu dini eksiksiz tamamlayıp bizlere sunmuş cok şükür insan batığı ne olursa olsun güzel bakarsa fitne ve fesatı yoksa Allahın izni ile birşey olmaz ve muhakkak yaradanın nimetini yarattığı güzel şeyler gördükçe bolca anılmalı Allahu Tela bunlar benim düşüncelerim herkezin düşüncesine saygımda sonzudur..

mazidenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
dursun BEKAR
Meslek
tekstil
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
nazar tabiki vardır.
öküzü kazana insanı mezara götürür. diyede atasözümüz var.

eraann1

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erhan Özel
Meslek
Ziraat Müh.
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Kelebek
Bence etkiler. böyle çok anı dinlemişimdir. arkadaşına izletilen ve beğenilen kuşların başına gelenler, arkadaşın kuşu ister vermezsin kuş hastalanır veya şahin kapar. tesadüf müdür bilmiyorum ama böyle çok olaya şahit oldum. bir de ben bu sitede çok fotoğraf paylaşmadım ama fotolarını paylaştığım 7-8 kuştan ( fotolarını paylaştıktan kısa süre sonra) 6 tanesini hastalıktan kaybettim. ve artık sitede foto paylaşmaya korkuyorum. beğendiğimiz kuşlardan maşallah ı eksik etmeyelim arkadaşlar...

BÇelik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bilal Çelik
Meslek
Serbest
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Bu yaşadıklarınızı tahmin ediyorum bir çok kuş besleyen yaşamış veye duymuştur. Ben bile 3 aylık kuşçuluk hayatımda çevremde bunları duydum bu kadar tesadüfün olacağını sanmam. Bu yaşananların nazarla alakası olduğunu düşünüyorum. Yakın çevremden biri daha 2 hafta önce tavan arasında kuşuna bakarken havalanan kuş ters takla atıp yere çakılıyor. Arkadaş kuşa kendi nazarım değdi diyordu. Yakın bir arkadaşım havada uçan kuşu beğenip parasıyla kuşu istiyor sahibi vermiyor 5 dakika geçmeden havadaki kuşu atmaca alıyor ve bu arkadaşımın bu konuda yaşadığı onlarca buna benzer daha çok örnek var. Hepsi bunun baktığı şeylerde oluyor. ( Nasıl bir göz varsa :D ) Birde dikkat ederseniz bir çekiciliği olan kuşlarda ( Güzel görüntü, güzel oyun, vb. ) ve diğer şeylerde bu olaylar meydana geliyor. Bence hepsi tesadüf olamaz.

Ayrıca ;

Nazarın gerçek olduğunu ve insanın kaderiyle yakından alâkasının bulunduğunu ifade eden Peygamber Efendimiz şöyle buyurmaktadır:

“Nazar haktır, kader ile yarışan birşey olsaydı, nazar değme işi yarışıp onu geçerdi (kaderi değiştirirdi).” (Müslim, Selâm: 42; İbni Mâce, Tıb: :relievedface:

Bu kısım alıntıdır.

wolfman1903

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
levent
Meslek
serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
kesinlikle taşı bile parçalar , geçen bi dayıyla konuştum köyde bi nene öküzü çatlatmış . .

debrelim03

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serdar baki
Meslek
güvenlik
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
insan kendi kuşuna bile nazar değirebilir örnek verecek olursak en beğendiğim ,gözüne baktığım iki döneğimi 1 ay arayla atmacaya aldırdım diğerlerine dokunmadı geldi onları aldı nazara geldi kuşlar

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Benden yavruyken kacan kusu arkadas yakalamisti, seneler sonra damda arkadaslarla muhabbet ediyorduk yakaladigin kusu getir ne kadar guzellesmis bakalim dedik damdan salar bir arka sokakta besledigi icin kumesine gidecekti kus.kusu dama getirdi sapasaglam kus elinde can verdi.unutamadigim bir anidir.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
gökay' Alıntı:
Benden yavruyken kacan kusu arkadas yakalamisti, seneler sonra damda arkadaslarla muhabbet ediyorduk yakaladigin kusu getir ne kadar guzellesmis bakalim dedik damdan salar bir arka sokakta besledigi icin kumesine gidecekti kus.kusu dama getirdi sapasaglam kus elinde can verdi.unutamadigim bir anidir.
KESİNLİKLE ÖYLE.. :evet:

BİR İÇ GEÇİRME,GÖZ BAKIŞI ,DÜŞÜNSEL İSTEK ..YÖNETMEKTE BU OLGUYU ,KANAATINDAYIM !

gencoahmet

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Kuşçu kardeşlerim Babaannem derdiki bir çocuğu annesi emzirirken memeden ayırır ve günler geçtikten sonra tekrar meme vermeğe başlar ise hele birde mavi gözlü ise nazarı çok tutar derdi 25-30 sene evvel kuş uçurduğum dönemlerde Efsun adlı bir kardeşimiz vardı abi şu kuş nasıl dönüyor maşallah demeden kuş önümüze taş gibi kaskatı kasılıp önümüze düştü sonradan öğredimki aynı ve benzerlerini diğer arkadaşlarım yaşamışlar yazma ihtiyacı duydum herkese selamlar.

ogztrk80

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
oğuz türk
Meslek
özel sektör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
valla ben sitedeyken resim paylasmayin masallah'da desem ise yaramiyo yan komsumda kuscu 70 yaslarinda bi dede dede dedim bu kus cok guzelmis masallah dedim adamin 3 senelik kusu ertesi gun kacti daha yan binaya gecmeye utaniyorum:)))):)

acemikuşcu58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
izzet ömer kılıç
Meslek
kuşçuluk
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
baska alamardin
Abi DÜN KUŞUN RESMİNİ FORUMA ATMIŞTIM KUŞ KIRKITI ŞİMDİ AMCAMINOĞLUNDAN HABER ALDIM KUŞ KÜMESTE DEİLMİŞ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

acemikuşcu58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
izzet ömer kılıç
Meslek
kuşçuluk
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
baska alamardin
ogztrk80' Alıntı:
valla ben sitedeyken resim paylasmayin masallah'da desem ise yaramiyo yan komsumda kuscu 70 yaslarinda bi dede dede dedim bu kus cok guzelmis masallah dedim adamin 3 senelik kusu ertesi gun kacti daha yan binaya gecmeye utaniyorum:)))):)
ABİ KOPTUM YA :D