Neler Yeni

Miro Güvercinleri ( Miro Taklacıları)

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Güzel kuşlar Maşallah bol yavrulu sezonlar dilerim .selamlar .ŞEREF

kusçu_mustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MuStaFa
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
arkadasım orda parantez içinde ne yazıyo miro güvercinleri (miro taklacıları) yazıyo yaaa :hmm: :tamam: :buyrun:

kusçu_mustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MuStaFa
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
bunlar taklacı deil mi yaa allah allah :buyrun:

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Bu kuşlardan uçuran varmı çok merak ediyorum . Böyle giderse yakında bu kuşlardan edinip uçurmayı düşünüyorum .selamlar.ŞEREF

temel

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengiz temel
Meslek
son.utu.prez.k.kontrol.usta
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaşlar kusura bakmayın ben bu kuşların rengine hasdasıyım.nasip olursayeni kümes. yabacagım.osaman.bir cift alacam.bende.cakmaklı.ve benekli sarı.kırlar var. birde.mıro.olsun.tabiki nasip olursa .saygılar

Fenerbahcem

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet
Meslek
Guvercinci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Hollanda'da yasiyorum , bugun bir sitede arkadasin biri ilan vermis.
1 cift miro diye yazmis..bende bir mail attim ne istiyorsun felan diye birsey yazmadi geri..baktim ilana tekrardan 750 euro yazmis.

Abi simdi ne demeli boylelerine ?
Tekrrar mail cektim , en fazla 200 verir ilk cikan 2 yavrusunuda sana veririm..yok 745 versen bile satmam tek kurus inmem felan..

Yazik ya yemin ederim.

Tolga Akgöz

Kayıtlı Kullanıcı
Sana almancı kıyağı yapmaya çalışmış arkadaş.Burası Türkiye olur böyle yanlışlıklar.

Fenerbahcem

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet
Meslek
Guvercinci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Tolga Akgöz' Alıntı:
Sana almancı kıyağı yapmaya çalışmış arkadaş.Burası Türkiye olur böyle yanlışlıklar.
Sonra baska kus istiyorsan ucuza satarim diyor , bende ucuza iyi oyun kusun varsa gelirim yalniz oyunu iyi olacak geldigimde oyle bos kus izlemeyim dedim cevap yazmadi.Ben Mironun sirf oyununu merak ediyorum , nette kimse videosunu koymuyor nedense rengide beni pek ilgilendirmiyor sirf meraktan satin almak istedim ama arkadas 750 euro isteyince is cikmaza girdi.

Burda mirolar zor bulunuyor , elinde olan ise araba fiyatina satmakta.
Yazik yemin ederim herseyi ticaret haline getirmisler , ne var sanki bana satsan ilerde bende sana kiyak gecerim..hatta ilk cikan 2 yavrulari sana veririm diyorum banamisin demiyor.

Tavuk gibi besliyorlar , uretip satiyorlar..birakta tadini cikaralim bakalim noyunu felan nekadar.
Yemin ediyorum benim elimde olsa oyunlarini ucuslarini bol bol ceker videosunu nete atardim , ama kimse ucurumiyor hepsi ticarete atinmis.

arapmardin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
özgür delice
Meslek
turizim
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Tahir Kemal Bozoglu' Alıntı:
S.A beyley neymis bu kuslarin özelligi ? Su siralar cok meshur oldu ama marifeti nedir ? Ne is yapar bunlar hicte görmedik oynarken. Su güne kadar hep yerde foto lari var.Sayet varsa gönderinde seyredelim miromu muromu herneyse.Saygilarimla
* BOZOGLU *
bu kuşlar miro ırak kökenli oyun kuşudur ama zamanla masa kuşu olarak dahada ilgi çekti ve şimdi masa kuşu olarak üretiliyor 4...5 saat uçarlar kırılmamış olanları güzel oyunlar sergiliyor yeni okuduğum bir yerde ismini 3 kişiden birinin isminden biraz değiştirilerek alıyo ilk sahibi ırak,lı birisi satmak istemiyor ama birisi ben sana aldırırım beni kırmaz diyor ve para teklif ediyor iş bi şekilde almaya gelince aracı birazdaha para istiyor az kaldı satcak diyor ve talipli artık lanet gelsin deyip istediği miktarı veriyor ve kuşları alıyor kuşlarda aracının ismini alıyor ırakta bu kuşlar şemi diye geçiyorlar miro ismi aracıdan yayılıyor resimdeki şemi ler (miro.lar) münür bostancı abimizin
BEYKOZ KAPLAMA MİSKİ ÜRETİCİSİ Ö.DLC

m_altinay1964

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MAHMUT ALTINAY
Meslek
MEMUR
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Çok güzeller ,satıyormusunuz bunlardan.öğrenebilirmiyiz

yavvuz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yavuz can atmaca
Meslek
fizyoterapist
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
mirolar ıraktan gelme çok ciğerli kuşlar. 5-6 saatten fazla uçarlar çok yüksek uçarlar ve dama çok seyrek gelirler. buralarda ucuranlar genelde bu kusları hep atmacaya kaptırdılar o yüzden artık kimse ucurmuyor. oyunlarında öle bizim yerli oyun kuslarından bir artıları yok. para tuzağı bence ...

kuscu 48

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şahin kınık
Meslek
teknik müdür
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaşlar bu güvercinlerin hep si aynıdır bir bakın hepsi cami avlusundaki yabanigibi sıtandat sadece rengleri varklı taklacı besleyenler bilir kuşların kardeşi renk ve şekil bir olmaz cok nadirdir tek renk vermez nese ucanı varsa seyir ederiz

AKSARAYLI_RAMAZAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Aksaray
Meslek
Aksaray68
İkametgah
Aksaray
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
miroların önceleri performans kuşu olduğunu söylemişlerdi ilk meşhur olduğu zamanlar ama kostümü dışında beş para etmez bence..yinede meraklısına besleyenine saygı duyarım..

msaitgok

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Sait GÖK
Meslek
İnaşaat Müh.
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Mrblr.
Mirolar; taklacı, posta, saya, dönek gibi ayrı bir çeşit değil ki. Onlar da şebaplar gibi taklacı ırkı kuşlar. Bütün bozlar şöyle oynar, bütün araplar böyle oynar bütün beyazların oyunları şu şekildedir diyebilirmiyiz. Ya da bütün Sivas kuşları şu şekil, Urfa'lar bu şekil diyebilirmiyiz. Her rengin her soyun iyileri kötüleri olabilir. Miroların da iyileri kötü oyunluları olabilir. Ancak yetiştiği yerin hava şartlarına uyum sağlayan özellikler taşıması normal.Ben çok iyi oynamış miro kırmaları biliyorum.. Saygılar..

akino

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
akın yardımcı
Meslek
akın yardımcı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
merhaba.ben çanakkaleden yazıyorum.ben 1 takım miro ve 1 takımda beyaz güvercin arıyorum.damızlık yapacam.

cem hamza

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cem hamza toptanoğlu
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bende merak ediyorum abiler keşke oynasada böyle yakışıklı hayvanlara hizmet etsek hem yakışıklı hem oyunlu ne güzel fakat bunlar oyun kuşu deyil süs kuşu bence .

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
s a miroların iyi kuşlara kırılıp tamamlayıcı olduklarında hem kendimde hem başka arkadaşlarda izledim her oyun kuşunda iyi kötü oldugu gibi mirolarında olabilir ama iyi bilinenin bilinen kuşa kırıldıgında güzel farklı oyun şekileride izlenmiştir her zaman besleyene üretene begenene begenmeyende saygı duymak gerekir diyorum saygılar sunuyorum

thundereblue

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
EMRE AKDOĞAN
Meslek
MEMUR
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Yok yok benim içim gidiyor geçen ihalede bir çift cik cik miro satıldı almadım almadım ah ah bir çift bulursam zorlayacağım hiç şansı yok merak ettim bu kuşun oyununu uçuşunu ?? en azından kan girerim bu hayvan tonaj olarak sanki bizim Ankara bozkirlisi (ben oyle diyorum-kımı yerde tosbağa sırtı-kımı yerde miski veya kara miski diyorlar) bunlardan gelme gibi duruyor kumaş belli

Ha bu arada arkadaşlar abiler bu miro ırkını 10 sene önce internette Mardinli birinde görmüştüm adam o zaman şahsına site yaptırmış iyide fiyatlara satıyordu (daha doğrusu iyi para istiyordu) ve Türkiye'deki miskilerin atası bunlar diyordu ...

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
thundereblue' Alıntı:
Yok yok benim içim gidiyor geçen ihalede bir çift cik cik miro satıldı almadım almadım ah ah bir çift bulursam zorlayacağım hiç şansı yok merak ettim bu kuşun oyununu uçuşunu ?? en azından kan girerim bu hayvan tonaj olarak sanki bizim Ankara bozkirlisi (ben oyle diyorum-kımı yerde tosbağa sırtı-kımı yerde miski veya kara miski diyorlar) bunlardan gelme gibi duruyor kumaş belli

Ha bu arada arkadaşlar abiler bu miro ırkını 10 sene önce internette Mardinli birinde görmüştüm adam o zaman şahsına site yaptırmış iyide fiyatlara satıyordu (daha doğrusu iyi para istiyordu) ve Türkiye'deki miskilerin atası bunlar diyordu ...
EMRE KARDEŞİM BAHSETTİGİN O KİŞİ
ERCÜMENT SAMİR DİYE BİR ARKADAŞTIR HALA BESLER

thundereblue

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
EMRE AKDOĞAN
Meslek
MEMUR
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Doğrudur teşekkur ederim abiciğim . Ha bu arada bir arkadaşda 2-3 çift var ama eke ve uçurmuyor kuşların damarı sağlam oda oyun meraklısı birinden almış ama aldığı şahıs bu kuşları hiç kovalamamış vs. vs. bir çift alıp kovalasm ne çıkar ne dersiniz ?