Neler Yeni

MARKETCI CENGIZ KAYSERI 05353876834

marketcı cengız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengızhan eken
Meslek
parkecılık
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
MART 2011 YAVRUSU AYNI DAMARDAN BUYUKLERI KAYSERIDE GIRMIŞ OLDUKLARI TUM İDALARI KAZANDILAR YENİLGİLERI YOK 2012 TURKIYE KUPASINA HAZIRLIYORUM İNSALLAH ORDADA BASARILI OLUR

RadiKEL

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ö. Kemal
Meslek
Mühendis
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Maşallah güzel kuş, videoda iddalı konuşmuşsunuz ama video çekimi bunu yansıtacak kadar güzel çekilmemiş , sizden daha net videolar bekleriz , saygılar Kemal.

yunus81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Turan
Meslek
kuş besleyicisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhaba;

Cengiz bey'e zahmet edip, kuşunun videolarını bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyorum.
Ancak videoyu sonuna kadar izledim. Videodaki yorumlarını dinledim.
Kesinlikle vasat, ya da vasatın altı bir kuş olduğunu düşünüyorum.
Cengiz bey'in söylediklerini dikkate almıyorum çünkü bu onun iyi kuş tanımını sorgulamama sebep olacak.
Açıkça söylemek gerekirse, bu kuşun videodaki durumu gibi şu anda uçan belki de yüzlerce kuş vardır.
Ben bu tarz bir uslubu olan biri değilim. Ama videoda "dünyada böyle kuş var mı?" diye sorular sıralanınca, dayanamadım.
Tekrar teşekkür ederim.
Selamlar.

Şenol

emreert

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Emre ERTABAK
Meslek
av bayii
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
paylaşımı için teşekkür ederim ama bende anlatıldığı gibi bir kuş göremedim.

isyankarbfc

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yıldırım ata
Meslek
serbest
İkametgah
Isparta
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
cengız bey yasınız 49 olmus bellıkı oyun kusu sevdalısısınız bu kus nasıl dunyaya kafa tutacak anlamıs degılım he dünyadakı kumrulara kafa tutacaksa orasını bılemem kumrulardan daha uzun fısek cekıyo galıba 30 metrelerden bahsedıyorsunuz ben 30 degıl 3 metre gordum vıdeoda lafla olmuyo mıllet vıdeo koysun demıssınız bence bu sıtede vıdeo bolumunu ıncelemenız lazım sızın kusunuzun ustun kesınlıkle bı tarafını goremedım ama sız bunlarla mutlu oluyorsanız allah mutlulugunuzu daım etsın.

DELIYUREK41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat koç
Meslek
teknıker
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
yavru bır kus daha hedefe cokmemıs o yuzden pek bısey demek mumkun degıl.suanlık atlamaları guzel insallah alcaga cokunce ıddıa etdıgınız kadar ıyı br kus olurda hayal kırıklıgına ugramazsınız.yalnız cengız bey gunumuz kusculugunda yavru oyununa bakıp boyle ıddıalı konusmak pek ıyı degıl.

htamer5

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
HASAN TAMER
Meslek
EMEKLİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Cengiz bey, video daki açıklamalarınız olmasa direk emeğinize sağlık der geçerdim. Arkadaş çok iddalı konuşmussun ama galiba konuştuğun kuşu uçurmamışsın bunda bir yanlışlık var, istersen videoyu birde sen seyret!!!

Arkadaşlar bu videodan sonra artık şunu sorgulamamız gerekiyor. Oyun Kuşunun performansı hakkında çok farkı anlayışlar içindeyiz ve bir türlü ortak dili konuşamıyoruz. Onun için bazı tanımları kullanırken ne ifade ettiği belirtmekte fayda var çünkü bu tanımlar bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir.
Örnekmi;
Sözlükte :minare boyu; aşağı yukarı 10 ile 20 metre arasında yüksekliği anlatmak için kullanılır.
Fakat şimdi minare boyları 40-50 mt civarında olan var.
Bunun gibi örnekleri çoğalta biliriz....

brtysl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berat YEŞİL
Meslek
doktor
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
bu kuş için cengiz arkadasımıza bana yorum yapmak düşmez zaten kendisi seyredip kendiside yorumluyor iddiasına ise katılmıyorum kuş da iddianın hiç bir türüne katılmıyorum çünkü bütün yapması yada yapamaması gereken ler canlı olan kuşun elindeyken iddialar yersizdir neticede kuşdur her kese kuş oynamaz makina degil ama emegine saygı duyuyorum güle güle beslesin demek düşer bütü mesele bakıs açısına gözleme baglı kendisi öyle görmüş öyle yorumlamış kuşculuk çok zor bir ugras kişinin kuşu kuşçulugu kuşçuluga bakısı farklı farklıdır arkadasımızda kuşunu öyle görüp kendince öyle degerlendirmiş kendim olarak güle güle beslesin diyor

saygılar sunuyorum

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
o kuş daha hava oyununda ,çekim çok kötü ve videodan heç bişe anlamadım..

anbean

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erkan Öz
Meslek
Kimyager, Gen blimci
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Güzel bir video ve yorum bu anlamda paylaşımın için teşekürler;

Marketçi değil biraz pazarcı ağzı olmus ama yakısır.

Güzel bir kuş olacağı belli bahs ettiğiniz gibi ekelerini ucurdugunuz kendi soyunuz bildiğiniz bir hayvan olduğu için iyi bir kuş olarak görüyoruz.

Birde kamerayı yeni aldığınızı bagırdınız bu anlamda biraz doğa olaylarını ve düğün dernek videolarını çekip bu anlamda ustalaşa bilirsiniz görüntü kalitesi açısından:)

bu zaman içerisinde kusunuzda tam oyunu gösterir ve bizlerde yeniden izleme imkanını buluruz.

İyi kuş oldugu belli birazda siz emek gösterin

Saygılar

Kenan.P

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kenan Pekbas
Meslek
Bilgisayar
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Cekimden görebildigimiz kadariyla yorum yapacak olursak eger, yavru bir kus icin iyi bir performans, kus güzel kapanip hirsli savuruyor. Ileride muhakkak daha iyi oyunlar sergileyecektir. Cengiz beyin kendi kusu hakkinda kendisi yorum yapmasi bencede dogru degil. Cengiz bey sizden o bahsettiginiz iddalari kazanan büyüklerininde videolarini siteye eklemenizi rica ediyorum. Kayseriden gercektende iyi damar ve süper oyunlu kuslar cikiyor. Selamlar Kenan

kral10

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
gökhan karahan
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Cengiz bey öncelikle emeğinize saygı duyuyorum ama bir kuşu bukadar abartmaya gerek ama sizi baya mutlu ettiği belli,dünyada böyle kuş yok gibi cümleler kullanmışsınız bence siz kayseriden başka şehirlere gitmediğinizden böyle bişe söylediğinizi tahmin ediyorum ama kayserideki yetiştiricilere kesinlikle saygı duyuyorum.Dünyaya açılmaya gerek yok Türkiye'de ne kuşlar var ama görüp bilene.Umarım bu veya başka kuşlarınız sizin beklentilerinizi çok daha iyi bir şekilde karşılar.Daha iyileri sizin olsun diyecem ama Dünyada bulunmadığına göre bu söze gerek yok :-D

SAYGILAR..."DADAŞ"

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
cengiz abi biz 4 arkadaş kuşunu izledik, ömrümde böyle bir kuş görmedim, bu ne atış bu ne tertibattır be kardeşim, izlettiğim arkadaşlar inanamadı nerdeyse hemen gidip satın alalım diyorlar, adam başı 2000 tl den toplam 8000 tl veriyoruz kuşa, kabulsen hemen çıkıcaz yola, ne dersin satar mısın ? en azından aynı soy kardeşi mardeşi varsa da olur, yeter ki bu kandan olsun ben böyle bir kuş görmedim, acil cevabını bekliyorum abi saygılar

marketcı cengız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengızhan eken
Meslek
parkecılık
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
alı kardesım buyrun gelın misafırım olun canlısını izleyın kardeslerınıde izletırım bu kandan verebılırım saygılar

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuşu kameraya çeken ve çekimde sesi gelen senmisin abi ?

marketcı cengız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengızhan eken
Meslek
parkecılık
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
benim kardesim

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
e orda sen sıfır araba verseler vermem diyordun abi ?

marketcı cengız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengızhan eken
Meslek
parkecılık
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Ben o kusu satarım demedımkı aynı soyundan verbılırım dedım o kusu kupaya hazırlıyorum