Neler Yeni

..::MAlatya Kuşları Oynarmı Oynarsa Nasıl Oynar? ::..

malatyali44040

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
abdullah koç
Meslek
muhasebe
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selam ismail abim.Almanyada Malatya kusu besleyenini tanimiyorum.Türkiyenin her yerine yollayabiliyorum ama.Eger Türkiyeden götüre bilme sansi varsa benim ile irtibata gecsin yardimci olayim.Türkiyede nereye hangi sehire derse oraya gonderirim kardesim.Sitemiz icin yazmis oldugunuz yorumlar icinde tesekkür ediyorum.Yeni sitemizde hizmete girmistir. www.malatyaguvercini.tr.gg bu sitemizede bekleriz

miro198499

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emrah
Meslek
emrah
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
malatyalıcem44' Alıntı:
Kardeşim ben her malatya güvercini 8-9 saat gezer demedim ama çok iyi eğitimli düzenli bir şekilde uçurulduğu ve çok iyi bakıldığı zaman evet çok iyi si öyle 8 saat e kadar uçuyor ben kümesden daha yeni geldim ve az önce kuş uçurdum sen daha kuş dan anlamıyorsun malatya da 8-9 saat gezen donlu kuş yok ki paçalı olsun diyorsun kardeşim bir kere zaten bu ikisi aynı cins değil zaten mardin kuşları(donlular) isteselerde 8-9 saat değil 4 saat uçamaz lar sitede ki tecrübeli abilerimizden öğrenebilirsin bunu malatya güvercinlerinin takla konusuna geldiğimizde sen yemin ederimki malatya güvercini ni havada yada malatya da seyretmemişsin youtube felan gir videoları bu gün uçurduğum kuşlar yazın 6 saat geziyorlardı çünkü yazın daha bakımlılar dı bu gün gittiğimde 2 saat gezdiler ve sinekte uçtular ve o yüksekliktede de oynadılar şimdi o kuş ların resimlerini de ekliyecem inanmıyorsan gelip seyrededebilirsin yani benim anlamadığım biz neden yalan söyliyelim bu konuda
mrb tartışmalara pek fazla katılmıyorum ama bır taklacı besleyıcısı olarak bu yazıyı görunce sessiz kalmak istemedım mardın kuşlarının yada diğer bı deyışle damcı taklacı guvercınlerın 8-9 saat uçanları vardır lütfen malatya taklacılarını ön plana çıkarmak için damcı guvercınlerımızı kuçuk görmeyelım

miro198499

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emrah
Meslek
emrah
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
malatyalıcem44' Alıntı:
sağdaki beyaz erkek sana yemin ediyorum dam üstü 8 takla ile oyanrda ve sabah 8 de uçurdummu öğlen 1 e kadar gezerdi kaybolurdu havada bulutların üstünde ve onun cücüğünü malatya nın 30 km dışında attım geldi hangi mardin kuşu 30km uzaklıktan evini bulabilir------yanindaki yanı karada cücük ken bile sineğe çıkardı ama öldü

30km uzaktan attım geldı demışsın benım besledığım ırk 50 km den geldı buna ne dıceksın ??
uzaktan gelmesının sebepını aslında kendın açıklamışsın ama kımse farkına varmamış
ustalar bılır yuksek uçan kuş gezer bu yuzden butun çevreyı bılır sen o 30 km uzaktan gelen kuşunu gıt 50 km uzaklıktan sal o kuş yıne gelır ama orta menzılde uçan yukselmeyen bı malatyanı gıt 50 km uzaktan sal ondan sonra gelecek dıye bekle damda gunlerce amacım kımseyı kırmak incitmek değil ama malatya kuşunu bu kadar buyutmenıze gerek yok kötudurde demıyorum herkesın zevk ı aynı değildır sen malatyadan zevk alırsın ahmet mehmet çorum çıplağından zevk alır o yuzden kımse kımsenın besledığı ırka saygısızlık yapmasın ben bu kıyaslamayı senın mardın kuşu ıle malatya kuşunu kıyaslaman uzerıne yaptım kusurum olduysa özur dılerım

malatyali44040

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
abdullah koç
Meslek
muhasebe
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selam Arkadaslar.Malatya kusu ile bir farkli irki karsilastirarak tartisma yapiyorsunuz.Öncelikle her kus bir degildir ve de her irkin kendine gore farkli ozellikleri vardir.Oyun kusu diye bildigimiz mardin kuslarinin yani damci dedigimiz kuslarin ozelligi seferli bir sekilde gelip belli süreler icerisinde dama yaklasip fisekleyerek takla atmasidir.Her mardinde veya her malatya kusunda ayni ozelligin olmasi imkansizdir.Malatya kusunun en gözde özelligi göze hitap etmisidir.Sonrasinda taklasi oyunu ucmasi ve uzak mesafeden gelmesidir.Bir agactan meyve yiyebilmek icin emegini cekmek gerekir.Bu konuda aynisidir emegi cekildigi zaman verimini alirsiniz.Emek olmazsada ne yapacak birsey yok.Saygi ve sevgiyle

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a
bana bir seferinde bi arkadaşımızdan gelen malatya kuşu vardı ırkını bilmiyorum ama bana yardımcı olabilecek umarım arkadaşlar cıkar
kuşu tarif beyaz takkalıydı paçaları yan taraftan arka kuyyukta birleşiyordu bu kuştan elinde olan varsa resimini koyarsa sevinirim
saygılar murat

malatyali44040

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
abdullah koç
Meslek
muhasebe
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Slm Aleyküm K.Murat arkadasim sitemizdeki malatya kuslarina bakabilirsiniz tarif ettiginiz kus sitemizdeki mevcut resimler icerisinde belki vardir. www.malatyaguvercini.azbuz.com wwww.malatyaguvercini.tr.gg

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
malatyalıcem44' Alıntı:
sağdaki beyaz erkek sana yemin ediyorum dam üstü 8 takla ile oyanrda ve sabah 8 de uçurdummu öğlen 1 e kadar gezerdi kaybolurdu havada bulutların üstünde ve onun cücüğünü malatya nın 30 km dışında attım geldi hangi mardin kuşu 30km uzaklıktan evini bulabilir------yanindaki yanı karada cücük ken bile sineğe çıkardı ama öldü
BEN İSTANBUL PENDİKTEYİM ABİLERİMİZ ZEYTİNBURNU NDA YAKLAŞIK MESAFE 75 KM ZEYTİNBURNU NDAN KUŞ GETİRDİM (DUMANLI) 5 GÜN BEKLETTİM EŞ YAPTIM DAHA İLK UÇURMAMDA DENİZİ BOĞAZ KÖPRÜSÜNÜ GECEREK ARKASINA BİLE BAKMADAN GERİ GİTTİ. GİTTİM TEKRAR ALDIM MAKASLADIM DAMIZLIK YAPTIM.. DOĞRUDUR HER MARDİN GİTMEZ AMA GİDENLERDE VAR.. (KUŞ HALA BENDE) SELAMLAR..

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
DİĞER BİR KONUDA 8 9 SAAT BOŞ UÇAN KUŞ YERİNE 1,5 2 SAAT UÇAN DOLU KUŞ BESLEMEKTEN YANAYIM..

kemocan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kemal kalaycı
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamlar.tabii zevklere saygı duymak lazım.saygı duyuyorum.fakat benim tarzım değil.besleyenlere de en güzellerini dilerim.ve saygılar.

Kaan Kaplan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Alperen Kaplan
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bu kuşlar çok güzel takla atar

EnisTürk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Enis Türk
Meslek
yönetici asistanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Dediğiniz gibi 8-9saat uçup MARDİNDEN İYİ OYNUYORSA bir çift alıp beslemek lazım...Ankarada böyle uçup oynayan Malatya varsa da izlemek isterim.Hatta öyle 9saat uçup mardinden fazla oynayanını da değil 1direk çıkıp 3-4 takla 2saat uçanı varsa onuda izlemek isterim...

Kaan Kaplan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Alperen Kaplan
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
abi malatya kuşları fişek yaparakda takla atar mesela bizim arkadaşda var 30 -45 dakika uçuyor

Serhatkocaoluk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serhat kocaoluk
Meslek
turizm
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ben de Türkiye iken çok sevdiğim bir arkadaşımdan bir çift malatya hediye almıştım.. Kuşlar bembeyazdı, anlamıyodum hala da anlamam beslemiş olduğum halde ama ilk bakışta ben de uçmaz bunlar sadece masa kuşu demiştim. sonra dişili erkekli çift şeklinde uçurmaya başladım.. inanın güzel uçucular donlarına rağmen.. sık şekilde de takla çeviriyolardı.. hoş bi görüntü oluyodu.. hiç 8 10 saatlik bi deneyimim olmadı uçuran besleyen arkadaşlar illaki benden daha iyi bilir. ama en az yarım saat bir saat gününe bağlı uçuruyodum sonra da yavrularını uçurdum.. gerçekten keyif verici.. oyununu hiç düşünerek beslemedim sadece zevk olarak uçurdum ve güzeldi..

yalnız1984

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mustafa aşan
Meslek
serbest
İkametgah
Elazığ
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
arkadaşlar bu kadar tartışmaya gerek yok bence artık zamanımızda güvercin beslemek gıttıkçe maddıyata döküldüğü için eskısı gıbı bı sevdalısı kalmadı evet bende bu kuşları çok sevıyorum ve bır çok ınsan gıbı ılk gördüğümde süs kuşu dıye önyargıya kapıldım fakat bıraz araştırdıgımda bunun öyle olmadıgını gördum şunu belırtmelıyımkı her kuş sahıbının karakterını yansıtır ben 2 yıl önce uzun bı aradan sonra tekrar beslemeye başladım ılk güvercinlerimi dayımınoglundan aldım kuşlar ılk başlarda sadece beş dk uçuyordu evet sırf denemek için saat tutuyordum ve 5 dk içinde kuşlar çatıya ınınce butun moralım bozuluyordu ama kuşçulugun en büyük özelliği çabucak pes etmek degıldır ve bende sabırla kuşlaarımı beslemeye devam ettım aradan ıkı ay gıbı bı zaman geçmeden kuşlarım abartısız 4 saatten önce ınmıyorlardı tabı bunu yapabılmek için sureklı takıp ederdım bakardım kı aralarından bazıları çabucak ınmeye başlıyorlar bunları ayırırdım böylece uçuş saatlerı bayagı bı arttıktan sonra bu çabucak ınen kuşları tekrardan dıgerlerının içine kattım tabı her zamankı gıbı kısa bı süre sonra ınmeye çalıştılar ama arkalarına bakıpta dıgerlerının gelmedıgını görünce onlarda uçmaya devam ettıler ama artık nazar mı dersınız başka bırşay mı bılmıyorum bı anda hastalık düştü ne yaptıysamda bı turlu kurtaramadım hiçbirini neyse şimdi tekrardan beslemeye başlıyacam bakalım bu sefer ne yapacaz...