Neler Yeni

lütfen yardım bütün kümes telef oluyorr (videoo)

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
arkadaslar bütün hastalıklar isalle baslar vede genelde benzerlik gösterirler ama tanı ve kesintedavileri tahlille ögrenilir

hep gözlemleyip takip ediyorum en çok konusulan hep hastalıklar oluyor burada vede yapılması gereken en önemli şey hastalanan kusu tedevi etmekolmamalı ne olmalı kusu hasta etmemenin yollarını ögrenmek bilmek vede ciddiyetle ve önemle uygulamakdır peki nedir onlar

tamah edip kus yakallama sevdasından vaz geçebilmek

kümeslerimizi havalanacak sekilde dizayn etmek

hiyjene önem vermek

kümes ziyaretlerinde dikkatli olmak
kalabalık kus bakımsız kümes
karsılıklı kus alısverişlerinde kusları öncelikle karantina da tutmak gözlemlemek
nereden nasıl oldugu belli olmayan kalıtesiz yem
vs vs ha kus hastalanmazmı hastalanır pekala lakin belli zamanlarda havadan gelen viral hastalık harici kuslarımızın daima hastalanır olması sadece ve sadece KUSCU HATASI DIR BUNLARI BİLELİM UYGULAYALIM ARTIK YAZIK EMEK VE KUSLARIMIZA

SAYGILAR

eraann1

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erhan Özel
Meslek
Ziraat Müh.
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Kelebek
58che58' Alıntı:
daha iyi yöntemler var ama benim abilerimden öğrendiklerim sarımsak ver boyun etrafındaki tüyleri yol normalde bi siyah damar oluo onu kes dicem ama yanlış bi hareketinde kuş ölebilir sarımsak ver boyun tüyünü yol ilk adım olarak
boyun tüylerini yolmak, siyah damardan kan akıtmak, bunlar çok yanlış davranışlar. veteriner bir arkadaştan öğrendiğim bu hastalıkta virüs, kuşun beyinciğine yerleşiyor ve kuşun denge kaybına uğramasına sebep oluyor. tüy yolmakla falan alakası yok. tüyünü yoldum iyileşti derseniz, o kuşun iyileşeceği varmış demek ki. bu hastalıkta az oranda da olsa, kafa eserli kalıp iyileşenler oluyor.

eraann1

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erhan Özel
Meslek
Ziraat Müh.
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Kelebek
Edit: Aynı mesaj

585858

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bahadır KY
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Sivas
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ben ortaokulda başladığım güvercin sevdasına lisede ara verip son 2 senedir devam etmekteyim. Şeytan kulağına kurşun Maşallahları var güvercinlerimde hastalık felan hiç birşey yok, dışkıları sulu beyaz oluyor arada ama bunun dışında bişey yok. Yemlerini elerim günlük taze su veririm. Havalandırmaya dikkat ederim cereyanı kesip kümesin telli tarafını açarım.Kuşlardanda devamlı yavru alıyorum. Ve millete dağıtıyorum.Belkide dağıttığım içindir takdiri ilahi.

Ama benimde son günlerde atmaca musallat oldu hiçbırakmıyor her uçurunca geliyor bitane aldı yine geliyor, bugün birisini yere düşürdü kuş çok korktu sadece kuyryğu kopmuş ama çok durgun bunlarda öd patlama olayı varmı?