Neler Yeni

lütfen yardım bütün kümes telef oluyorr (videoo)

nusrt355

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hank moody
Meslek
calışmıyorum
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
iyi günler öncelikle ama cok yardım etmelisiniz cünkü bütün kümesim telef oluyor sapa sağlam bir kus 2-3 gün içerisinde ölüyor yada kafasının hakimiyetini kaybediyor kafası bir sağa bir sola oynuyor titriyor ne yapmamız gerek lütfen yardım edin
[dailymotion]xchll6[/dailymotion]
http://www.dailymotion.com/video/xchll6_kafalarına-bakın_animals

ReplaXX

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
taner kumral
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuş sallabaş olmuş arkadaşım banada gelmişti ve kuşumu kaybetmiştim bulaşmıyor ama o kuşu diğer kuşlarından ayırmanı tavsiye ederim ve genellikle ölebiliyor kuşlar inş seninki yaşar benimki ölmüştü sitede onla ilgili konular var..

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
daha iyi yöntemler var ama benim abilerimden öğrendiklerim sarımsak ver boyun etrafındaki tüyleri yol normalde bi siyah damar oluo onu kes dicem ama yanlış bi hareketinde kuş ölebilir sarımsak ver boyun tüyünü yol ilk adım olarak

nusrt355

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hank moody
Meslek
calışmıyorum
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
siyah damar tam olarak neresinde bulunuyor cerrahi müdahelelerde iyiyim zarar vermeden halledebilirim

dwrm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Devrim BIKMAZ
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
sakın deneme kardeşim. sen 1 diş sarmısağı 4 e böl kuşa yuttur ama dikkatli ol bilen biri varsa etrafta kuşçu onlardan yardım iste her gün temiz su koy ve boyundan 2-3 tüy çek.damar falan kesme ama kuş için geç kalınmışsa fazla yapçak bişeyin yok.bu dediğim tedaviyi de 1 hafta kadar uygula.

forumda da ararsan çok iyi bilgiler var..

saygılar

not: doğru söylemek gerekirse bana sallabaş olmuş gibi gelmedi.sen onu bi oda da sal bildiğim kadarıyla sallabaş kuş rahat konamaz yemi de kolay kolay yiyemez yemin hep yanına vurur.DİKKATE AL.

nusrt355

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hank moody
Meslek
calışmıyorum
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
zaten yemin yanına vuruyorlar ama gercektende sallabaş değilmiş gibi çünkü sallabaşta kafa döner sanki bunlarda boyunda kemik falan yok kafa bir sağa yatıyo bir sola yatıyo istem dışı titremeler falan

tolgahan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tolgahan cokyasar
Meslek
otomobil sanayi
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
eger tum kumes yavas yavas bu hale geliyorsa hic ugrasma kuslarin orasini burasini kesicem diye kuslarin degerliyse deger veriyorsan hepsine birden igne yaptir olay bitsin igneden sonrada vitamin destegi yap birdaha boyle bir durum gelmesin basina saglikli kumesler...

kuşçu_özcan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Özcan PAPATYA
Meslek
İşçi
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Kardeşim bu kuş salla başdeğil bu kuş vitaminsiz kalmış ,bu kuşun katısında taş kalmamış ,drhal minarel tedavisi uygula .Bulabilirsen kırmızı toprak ser altlarına yosa kül ve kum karışrır ver . göreceksin 10 günde toparlarlar kendilerini .saygılarımla Ö PAPATYA.

eminaklan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emin aklan
Meslek
asker
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
aynı sorun benimde başıma geldi geçnlerde bizim burda birisi kuşun boynundaki butun tuyleri yoldu çıplak kaldı kuş sonra sıyah noktalarr iğne ile patlattı kuş ilk 2 gun çok kormuş haldeydi sonra duzeldi he ama bu herzaman tutmaz bence vitamin takviyesi ver ve o kuşu ayır

eSeSLi

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim kuşlarin salla baş olduysa agır olan vakalari kesmeni tavsiye ederim benimde başıma geldi bi müddet sonra kafalari yerden kalkmiyor hasta olan güvercinleri hemen ayir güvercinlerine Neo Terramycin vitamin ler satılıyor veterinerlerde ondan alıp sularina katmanı tavsiye ederim güvercinlerde ishal durumu varsa ishali kesmede yardimci olaçaktır

kuşlar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şahin hücum
Meslek
makascı
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
s.m arkadaşlar öncelikle kuşlarda ateşle başlar hastalık bünyenin en zayıf yeri ve kanın devamlı hareket alanı kafa gelir öncelikle kuşun agızına 2 damla elma sirkesi ateşi düşürmesi ve hayvanı rahatlaması için arkadaşımın dedigi gibi agızına 4+1 ver sularını her gün tazele sularınada sirke 2 damla ver engüzel ilaç samırsakdır

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
evet bende hep sarımsak veririm boyun tüyünü yolarım

kasapoglu10

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sezai altınbay
Meslek
kasap
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
kardeşim ben gecen sene bu h astalıktan 100 yakın kusumu kaybettım bu hastalıga bızım buralarda veba diyorlar bu hastalıgın ıgnesı var her kusuna ayrı ayrı vuruyorsun hasta olanları öldürüyor kalanlara o hastalık bı daha gelmıor benımkıde bı tavsıye ama en etkılı yolu damla vermen ben damla sayesınde 30 tanesını falan kurtardım allah yardımcın olsun

eminaklan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emin aklan
Meslek
asker
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sallabaş için EPDANTOİN tablet varmış bu geçiriyormuş ama piyasadan kalkmış ben çok aradım bulamadım bulrusan bunlardan ver kuş once şoka giriyormuş ama sonradan duzeliyormuş denemekte yarar var

sarkoylu5959

Kayıtlı Kullanıcı
doğru söylemek gerekirse bana sallabaş olmuş gibi gelmedi. arkadaşım kuşlarında kırgınlık halsizlik keyifsizlik oldugunu anladıgında hemen kusunu ORNİTAB hap var ondan 4 tane sabah 1 akşam bir tane ver kusun sapa sağlam olucakkk arkadasım saygılar

uludağlı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ali balım
Meslek
öğreci(üni.)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadas bu kus bana da hıc sallabas gıbı gelmedı.sallabas boyle olmaz bunlar cok halsız gorunuyo.bunlar tıtrek olmus sankı sallabasa benzer bısey oda ama daha agır bısey.bana kalırsa bayterıl ver kuslara en guclu antıbıyotık o bende cok ıse aradı.ama vıtamınle beraber vereceksın cunku agır bır antıbıyotık.allah sıfa versın gecmıs olsun.2 lt suya 0.5 cc koyacaksın fazla koyma sakın!!!!!!!

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
BUNLAR TİTREK OLMUŞ.. HİÇ UĞRAŞMA EMEK HARCAMA BİRAZ ZOR OLABİLİR AMA HEPSİNİ KES.. ÇÜNKÜ DÜZELMEZ BİRDE ARKADAŞLARIN DEDİKLERİNİ DENE SONUCUNU BİLDİRİRSEN SEVİNİRİZ.. SELAMLAR..

sultan sencer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yüksel Salduz
Meslek
işçi
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
hepsi denenecek çözümler ama işe her zaman yaramayabilir sallabaş bir virüs hastalığı kuşun omurilik sıvısına yerleşen bir virüs kuşun denge sistemini bozar ve bulaşıcıdır farkettiğin an kuşu kümesten ayır ve karantiya al kümesini dezenfekte et ve kuşlarına vitamin takviyesi uygula kuşlarınada değer veriyorsan kuşlar hastalanmadan önce zamanında aşı yapmalısın kolaylıkla bulabileceğin aşılar Bergavat ve Colombovac bunladan kullanabilirsin ve eğer bulabilsen Chevita S
geçmiş olsun

Memdali Dönekci

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Kayalı
Meslek
Dönekci
İkametgah
Bolu
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Arkadaslar yapmayin etmeyin,sadece bir video konmus ve hic bir hastalik belirtisi yazilmamis arkadasimiz kuslarin kafasi donmus diyor ama koydugu videoda boyun donmesi gozukmuyor.Herkes bir ilac oneriyor onerilen bu ilaclari saglam bir kusa verin bakin kus ne hale geliyor.

Bu gibi durumlarda yardim isteyen arkadaslarda eger biraz zahmet edip hasta kuslarini biraz daha yakinda takip edip hastalik belirtilerini,hastalik simtomlarini daha detayli ve net yazar ise,belki daha fazla faydamiz dokunur.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
://www.kuscular.org/arama.php?cx=005693101208600501613%3Ao2j035ot2ag&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=SALLABA%C5%9E&siteurl=www.kuscular.org%2Findex.php&ref=www.google.com.tr%2Furl%3Fsa%3Dt%26rct%3Dj%26q%3Dkuscular.org%26source%3Dweb%26cd%3D1%26sqi%3D2%26ved%3D0CCsQFjAA%26url%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.kuscular.org%252Findex.php%26ei%3Dj4Y8UermHuWM7QayhIC4Ag%26usg%3DAFQjCNFCg8qLP7cFTVLaQZ1zAz2A0R8ISA%26bvm%3Dbv.43287494%2Cd.ZWU&ss=2987j1850717j8