Neler Yeni

Kuyruk telek sayisi

merekci_ece

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ece mesut
Meslek
su tesatcisi
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
bady gard kardesim buda neyi gosterir takipcilik oyun yapisini nerden nasil alma tabi bunu yerde degilde ucum esnasinda annariz renk tip tulek ozelliklerinden de yararlaniriz
Güvercin yetiştiricisi öncelikle güvercinin performansını arttırabilmek amacıyla; kendi gözlemleri ışığında seçme kabiliyetini yani iradesini artı bu konudaki dik duruşunu sergileyebilmelidir.
SAYGILAR FRANSA ECE

ferro18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ferhat Potukoglu
Meslek
Isletmeci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
_BaDyGaRd_' Alıntı:
arkadaşlar bence kuyruk sayısının fazlalığı kuşun hangi akrabasına öektğinin bir kanıtıdır hani deriz ya bunun dedeside işte şu kadar kuyruktu buda ona çekmiş gibi...,

kuşta oyun kanı yoksa kuyruğu 18 deil 88 olsa ne olur arkadaşlar....
bu benim kendi düşüncem hepinize saygılar...
selamunaleykum
huseyin bilader dogru yazmisin da biz zaten oyun kusundan bahsediyoruz damizlik seciminde muakkak sende bakiyorsundur
saygilarimla

erhan8888

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erhan duman
Meslek
işletme
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamın aleyküm arkadaşlar bende fazla telek besleyenlerdenim kuşlarımda13 ile 18 kuyruk arasıda çıkıyor 14 kuyruk çatalda bence kuşların fazla telek olması cinsinden gelir.genetiktir

SAYGILAR

julyo_s

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Sidar Sarıkaya
Meslek
web master
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ucur guzel oynuyorsa hayırlı olsun oynamıyorsa umarım sokersın gerısı hıkaye ;)

kaynarcalı25

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selcuk bilici
Meslek
teknik er
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a kuşların kuyruk sayısı genetik bi olaydır ırktan gelen bi özeliktir kuşun kuyruk telek sayından daha onemli olan bişe kuşun kuyruk ve bel şeklidir bende de bulunmaktadır 14 kuyruk kuşlar ama ner ucuşuna nede oyununa bi + sı oldugunu zannetmiyorum beslediginiz kuşların bellerinin geniş olmasına dikkat edin yeterlidir bence bide ucuş süresinde bel büküyosa bence düzensiz bi oyun kuşudur

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuşun oyun karakteri tamamen ırkıyla kanıyla ve en önemlisi yetiştiricisi ve uçurucusuyla alakalıdır, 14 veya 12 çok bişeyi değiştirmez selçuğunda dediği gibi aslolan kuşta beldir, gücü çeken fişeği besleyen beldir, ha şu da bir gerçektir buna bende defalarca şahit oldum ama sebebi şudur diyemem ki 15 16 yı 17 yi bilmem ama 13 ve 14 kuyruk kuşlardan oyun düzeni güzel kuşlar daha fazla çıkmaktadır, yani şöyle bir mantık önermesi kurulabilir, ''her oynayan kuş 13 14 kuyruk değildir ama 13 14 kuyruk olan her kuş diğerlerine göre daha tehlikelidir''
teleğe gelince kanat telekleri 11 olan kuş doğal olarak düz mantık olsa bile %10 daha az güç harcayarak aynı 10 telekli kuşla aynı şeyleri yapabilir ( tabi burda kusun kanı o bu diğer tüm özellikler sabıt sayılırsa) yani her halükarda herşeyi eşit olan iki kustan 11 telek olanı daha iyi ucar daha uzun oynayabilir ve daha az yorulur,
toparlarsak genel itibariyle çok takılmamak gereken bir durumdur kanat kuyruk sayıları, aslolan kan ve yetiştiricidir...

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
ben ilk kez bu sene peş peşşe yumurta kardeşi olmayan ama kardeş olan 11 kuyruk yavru aldım ?

koray_a

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
koray akpınar
Meslek
pc donanım
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Kelebek,trakya yerlisi
ERDEKLİ' Alıntı:
12 , 13 ,14 ,15 , 16 kuyruk kuşlar hakkında az çok hepimiz yorum yaptık nette kayseri bölgesinden bir arkadaşın resimlerine bakarken takkalı beyazın 18 kuyruk oldugunu gördüm ve gerçekten şaşırdım daha önce oyun kuşunda 17_18 kuyruk olan ne kuş gördüm nede duydum bu konuda bilgisi olanmı 18 kuyruk olanı ne yapar nasıl kuş olur

RESİM ALINTIDIR
Bence telek sayısından önce şekli önemlidir, 12 telek beyazım görsel olarak fotoğraftaki 18 telekten çok daha geniş her bir teleği bu fotodaki 2 telek gibi. Bence telek sayısı değilde kuyruk yapısı ne kadar geniş ve yelpaze gibi olursa dengeside bir okadar istikrarlı olur.

arnold

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat sarıçam
Meslek
öğretmen
İkametgah
Batman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bence kuyruk teleği 12 13 olmalıdır..en fazla 14 olmaldırı daha fazlası kuşa yük getirir.performansı olumsuz etkiler...13 kuyruklu kuşların daha iyi çıktığını gördüm..

yabangülü

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömer yabangülü
Meslek
değirmenci
İkametgah
Kayseri
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
evetbende 13 telek olan kuşları tutuyorum genelde onlar aldatmıyor

2

20 olurmu beniki 20 ye 21

Merhaba abilerim/kardeslerim ,

Taklacinin yani oyun kusunun kuyruk telekleri kactane olmasi lazim ?
Biraz bakindim nette biri diyor 12 , biri diyor 14 biri de diyorki 16..ben kumesimdeki tum kuslara baktim az once 16 tane olanina rastlamadim. 16 tane 12 telekli var , 4 tane 14 telekli var.

12 telekli daha kolay bel kivrar mis , oyunu biraz daha iyi olurmus ,
14 telekli olanin inisleri daha bir guzel olabilirmis perdahli felan daha bi gosterisli olurmus ,
16 telekli olanin'in henuz bir aciklamasini okumadim..bunlar sadece bir iki kisinin fikridir.

Yoksa hepsi yalan , kus ucar oyununu yapar telek felan bahane mi ? :)

Bu isin gercegi nedir , sizin tecrubeniz nelerdir bu konu hakkinda ?

Tesekkurler.

Abos02

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Abdurrahman tel
Meslek
Güvenlik gorevlisi
İkametgah
Adıyaman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Sebap
Selamin aleykum su konuya kendimce edindigim tecrubeye gore bir aciklama yapmak istiyorum kanat 11 kuyruk 14 tel kuslarda sefer az olur ama uzun kacar 16 tel kuyruk kusta bildigim kadari ile ırak tarafinin kuslari olurmus kuyruk sayisi onemlidir nedenmi cunku kuyruk kusta dengeyi saglar fiseklemesi guzel olur ve bircok kuyruk cesidi vardir mesela piramit kuyruga uzun kacar derler demem o ki kus da kuyruk onemli ve kuyruk kadar kuyrugun yapisida onemlidi saygilar