Neler Yeni

KUŞUN KANADININ BANTLANMASI

esescengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengiz ayvalı
Meslek
aşçı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
EN GÜZELİNİ SEN YAPMIŞSIN SAYIN SİTE KURUCUMUZ UYGULAMALI YALNIZ ELİNİZDE O AN İÇİN OLMAYABİLİR AMA BİRAZ DAHA KÜÇÜK İĞNE KULLANIRSANIZ BENCE DAHA GARANTİ OLUR GÜCÜ KUVVETİ YERİNDE OLAN BAZI KUŞLAR UÇUP HAVALANAMASALARDA SAĞA SOLA DÜŞÜP KENDİLERİNE ZARAR VEREBİLİYORLAR BU GÖRÜNTÜLERİ GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN SAĞOLUN ALLAHA EMANET OLUN ESES CENGİZ

sarııı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre papatya
Meslek
vinc operatörü
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
slm lar kusun kanatlarını cekersem kac gunde cıkar yardımcı olursanız sevınırım :evet:

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
sarııı' Alıntı:
slm lar kusun kanatlarını cekersem kac gunde cıkar yardımcı olursanız sevınırım :evet:
Genelde 4 hafta civarı ama kuştan kuşa değişiyor, hasta: halsiz kuşsa 5 haftayıda bulabilir. GEçenlerde trakya yerlisi aldım, çektim kanadını 2 haftada kanatları geldi şimdlik tam değil ama 3-4 güne tam olur..

..........SİNAN ÖZTEKİN............

ilkmon

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ilker akın özdemir
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Bango
genelde 1 ay ama 3 hafta sonra uçuyor duruma geliyorlar genelde yani kaçabilir bu arada tüm telekleri birden çekme günde 2-3 tane maksimum hayvana eziyet olmasın...

Mustican Yeşilırmak

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mustafa yeşilırmak
Meslek
Aksesuarcı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.a eger ımkanınız varsa tekrardan temızleyebılıyorsanız sampuanlı suyla ovalayın kanatları daha acılmaz...Birde gunes batmadan önce kuşları çıkartırsanız kaçma olasılıkları minimum seviyeye düşer..

Ysf_Saraçoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yusuf saraçoğlu
Meslek
muhasebe
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kanadını bantlayınca Kus ucamıycagını anlar 5 katlı yerden de asa atlamaz Bende 6 katlı bınanın tarasasında beslıorum okadar acemı kusun kanadını bantladım bı tanesı asaya atlamaya yeltenmedı :S

Alperen ATAR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Alperen ATAR
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Kardesim arkadasın söylediği gibi bant kusa zararlıdır.
Eğer alıstırmak istiyorsan kanatları çek 1 ay gibi vakitte zaten kanatları cıkıcaktır.Ben genellikle bantlıyorum ama
sağlık acısından cekmen dağa mantıklı oluyor.

Garip06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
memduh
Meslek
öğrenci
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
taklacı
arkadaşlar ii ce bi açıklasanız resimle falan hani nasıl olur nasıl bant çekilir. bide banlamak mı iyi yoksa çengelli iğnemi

ince memed

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Bektaş
Meslek
kamu
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
MUSTAFA ATAY' Alıntı:
benim açımdan alıştırma işi çok zor oluyor çünkü 5 katlı bir binanın çatısında uçuruyorum kuşları kanadını bantlasamda aşağı atlıyorlar
Bantlarsan veya makaslarsan yüksek yerde beslediğin için her an aşağı düşme riskleri var.

Mustafa41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mustafa coskun
Meslek
ögrenci
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Abi kuş bakma işi sabır işidir bantlarsın iki gün sonra açıyım uçurıyım dersim çek iki tarafından 4 5 tane kanadını uzayana kadar sal dışarıya hem etrafı gorur hem alışır hemde sende ıstesende ucuramasın Saygılar Mustafa Coskun

allıpullu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Timuçin
Meslek
Tekstil
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
kağıttan bantlar var onlarla bantlıyorum daha az yapışkanlı, kanatlara daha az zararı oluyor, çıkarması diğer şeffaf bantlara göre daha kolay. birde dikkat ettiğim nokta baş teleğinden itibaren uzun tüylerini önce elimle tek tüy şeklinde görünecek gibi bir araya topluyorum, bantlama işini yaparkende bir araya topladığım tüy demetinin yapısını bozmıcak şekilde yani elektrik kablosu bantlar gibi silindirik ve sıkı olarak değilde, tüy demetinin genişliğinde dönüyorum kanat filizlerini ezmeden, mümkün olduğunca az tur bant geçiyorum. çıkarma işleminde ise makas veya falçata yardımıyla üstten ve alttan ufaklayarak parça parça alıyorum tıpkı pansuman yapar gibi :)